Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dumusz


Dumusz
tag

Adott egy Abit KV8 Pro alaplap, egy Connect 3D Ati 9600 Pro kártya, 512 MB noname memória, 80 GB Seagate HDD, LG DVD, 300 Watt Codegen táp, Win XP Prof.
10 perc 3D Mark után lefagy
Geforce MX440, GF5200 úgyszint ugyanezt csinálja
Ati 9550-et fel sem ismeri, csak VGA módban hajlandó menni.
GF 6600-zal simán működik.
Kicseréltem az alaplapot egy Asus-ra, a helyzet ugyanez.

A kérdés: most mi lehet a probléma???

Aki egész életét a sátor tetején töltötte, annak Sátoraljaújhely

(#2) Dumusz


Dumusz
tag

Nincs senkinek ötlete? :(

Aki egész életét a sátor tetején töltötte, annak Sátoraljaújhely

(#3) aXXon válasza Dumusz (#1) üzenetére


aXXon
senior tag

igy elsore azt mondanam, hogy a memoriat nem szereti az integralt memoriavezerlo. mindenmas jol mukodik? mar ugy ertem, hogy jatekok kozben fajin? vagyott is kidumpol?

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#4) Dumusz


Dumusz
tag

Fél óra netezés után is lefagy. Újraindítom, megint megy 20 percet. Néha többet.

Aki egész életét a sátor tetején töltötte, annak Sátoraljaújhely

(#5) aXXon válasza Dumusz (#4) üzenetére


aXXon
senior tag

futtasd a memtestet, na meg probald ki masik rammal, masik tappal

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#6) Dumusz


Dumusz
tag

Memtest lement gond nélkül, tápot még nem próbáltam. Lassan 2 hete szervízben van.
Ma hívtak, h Asus lappal is ezt csinálja, most mi legyen?
Én meg mondom, hogy mit tudom én, azért adtam be szervízbe, mert nem tudtam vele mit csinálni. Elszomoríto a hozzáállásuk. Rá akarnak beszélni egy GF 6600-ra, mert azzal hibátlanul működik.

Aki egész életét a sátor tetején töltötte, annak Sátoraljaújhely

(#7) aXXon válasza Dumusz (#6) üzenetére


aXXon
senior tag

acsi, tehat masik alaplappal is ezt csinalja? probald ki masik rammal, attol, hogy a memtest lement hibatlanul meg nem biztos hogy szeretnek egyutt dolgozni a procival. egyebkent milyen procirol is van szo?

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#8) Dumusz


Dumusz
tag

Athlon 64 3000+ S754 kb 1 éves

Aki egész életét a sátor tetején töltötte, annak Sátoraljaújhely

(#9) Dumusz


Dumusz
tag

Lehet, h az egy éves proci nem szereti a vadiúj 512 MB-os memóriát?

Aki egész életét a sátor tetején töltötte, annak Sátoraljaújhely

(#10) Dumusz


Dumusz
tag

UP

Aki egész életét a sátor tetején töltötte, annak Sátoraljaújhely

(#11) somodisoma válasza Dumusz (#10) üzenetére


somodisoma
senior tag

Ha több lappal és több VGA-val, és ezek kombinációjánál is fenn ált a probléma, akkor valószínűleg a maradék cuccok közt van a baj. Ha memteszt végigfut, és utána egyből kikakad (Nem csak kékképernyő), akkor valószínű, hogy CPU, esetleg táp a baj. Afeszültségeket megnézted már, hogy milyenek? nincs húzva vagy ilyesmi? Próbáld meg, hogy egy kicsit több kraftot adsz a CPU-nak, meg a RAM-nk hátha segít, vagy lehet, hogy leve kicsit kevesebbet kap, mint kellene.

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#12) Dumusz


Dumusz
tag

Nincs kék képernyű, mem teszt végigfut hiba nélkül. A gép nincs húzva, teljesen alap minden.

Aki egész életét a sátor tetején töltötte, annak Sátoraljaújhely

(#13) Dumusz


Dumusz
tag

Senkinek nincs újabb ötlete?

Aki egész életét a sátor tetején töltötte, annak Sátoraljaújhely

(#14) somodisoma válasza Dumusz (#13) üzenetére


somodisoma
senior tag

Akkor mondom: adj egy kicsit több feszültséget a RAM-nak, meg a procinak. Szerintem ez segít!

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#15) pagonyinhu


pagonyinhu
csendes tag

Sziasztok!

Remélem a jó topicba írok, ha nem, akkor ezer bocs!
Szóval az a probléma, hogy a havernak van egy kb. két éves sulinetes gépe.Többször panaszkodott már nekem, hogy a gép elég sokszor kifagy, akár játszik vele, akár cd-t ír stb. A gép egy P4-es 2.66-os gép valami PCChips M950-es alaplappal, 512 DDR ram (333Mhz). Ilyet eddig nem is láttam.
Mondta, hogy a proci csak 2000Mhz-en működik, hogy ez jó-e?
Gondoltam megnézem és majd a BIOS-ban átállítom megfelelő frekvenciára.
Na itt jött az első probléma, a BIOS nem engedi sem a frekit, sem a szorzót állítani. 20x100 az érték és passz. Everest is ezt mutatja.
Próbáltam BIOS resetet, az nem segített, megnéztem, hogy támogatja-e az alaplap a procit és igen.
Nem tudom, hogy mit lehetne csinálni.Hogy lehet normális értékre állítani?
Ez okozhatja az állandó fagyásokat?
Nem értek az Inteles dolgokhoz, kérem valaki segítsen!
Előre is köszönöm!

Don't worry about the world coming to an end today. It's already tomorrow in Australia!

(#16) chris|cc


chris|cc
csendes tag

Hali! :O
A következő a problémám: Van egy Asus A7N8X-Deluxe lap, benne egy 2500+ Barton proci, es az alaplapi homerseklet szenzor ojat csinal, h: BIOS-bol nézve (Hardware Monitor menupontban) VCORE fesztöl függö értéket mutat, tehát ha 1.65re állitom 72°C, 1.8-on már 95°C (!) :Y márpedig az 5sec amig ujraindul es visszamegyek BIOS-ba nemhiszem h elég lett volna h ennyit melegedjen, de ha meg mégis, akkorse hülne vissza 72-re amint visszaállitom, szoval vagy vmi BIOS gebasz, vagy nemtom, winfosban meg normálisan kiirja pl a CPUCool, h 41°C stb.... és ez igy elég rossz mer 190-es FSB-töl kezdve már azért nem elég az az 1.7-1.75V, mer instabil és pl 3D Mark közben elszáll az egész, katt és kikapcs, ha meg feljebbviszem akkor meg (gondolom az alaplapi hövédelem miatt) katt és kikapcs. Valaki tapasztalt már valami hasonlot? Esetleg megoldás, ötlet? Köszi előre is!!!! :R

Chris

Abit KN8 Ultra, 3200+ Athlon64, gf6600gt pciexpress, 512ddr@500Mhz, 160gb sata+80gbide, sb live! 7.1

(#17) chris|cc


chris|cc
csendes tag

Ja, és ha beállitom az alapbeállitásokkal 200ra az fsb-t, akkor közli a nöi hang h system failed memory test, és onnantol kezdve se CMOS reset se semmi nem segit, ramokat is cserélgethetem ahogy akarom, DE!!!!! ha berakom hugom gépéböl a ramot, hejreáll, és akkor visszatehetem az enyémeket... na erre varrjatok gombot, ja, most visszatettem 166ra az fsb-t, mert 3DMark 186-tal feleannyi pontot ért el, mint igy. :F :F :F :Y :((( :(

Abit KN8 Ultra, 3200+ Athlon64, gf6600gt pciexpress, 512ddr@500Mhz, 160gb sata+80gbide, sb live! 7.1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.