Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CDColt


CDColt
tag

Már kezd elegem lenni abból, hogy naponta megjelenik egy topic, hogy ez vagy az az alaplap a jobb. Ez kb. a 10. hozzászólásnál teljesen szubjektív anyázásba megy át (ASUS vs. ABIT, stb.). Ezt elkerülendő, létrehoztam ezt a topicot, ahol MÁRKAFÜGGETLEN (please ezt tartsátok szem előtt!!!) szempontokat lehetne összeszedni, hogy egy kezdő mire figyeljen egy alaplap választáskor.

Témaindító, ötletek az alaplap választáshoz (most szándékosan részletkérdéseket írok, hogy ilyenre is gondoljatok, ne csak arra, hogy 133-as vagy 400 a lap, vagy NForce2-es vagy VIA chipsetes, persze ilyet is írjatok bátran):


- Mivel hűtik a n.bridget (hűtőborda vagy venti)? Nekem fontos a hangtalan működés, a fenének kell még +30 dB ha egyszer lehet nélküle is élni?
- Milyen proci hűtést használsz? Viz vagy síma? Ha síma akkor pl. Zalman? csak azért fontos, mert sok alaplapon a proci foglalat mellett nincs kivágva az a bizonyos 4 luk amibe a be tudod fogni a vízhűtést vagy Zalmant (pl.7000Cu). Meglepő, de a main menő alaplapok fele nem rendelkezik a lukakkal (manuálisan furni meg meg nem merném...).
- Hol van az IDE kábel csatlakozó helye az alaplapon? Torony házam van, nem mindegy, hogy 60 vagy 90 centis kábeleket kell venni, vagy hova kell bepréselni.

Computers are like air conditioners... can't get job done if windows are open...

(#2) Szatír válasza CDColt (#1) üzenetére


Szatír
aktív tag

Elhiheted márkafüggetlenül indultam én is neki, Asust használtam, Abittal szimpatizáltam....hogy ráfaragtam nem a márka tehet róla....szerintem a ''bejáratott'' márkák mind jók..Lehet Abit,Anus,NEc,Toshiba,Plextor, Samsung,Maxtor stb...

Más csoport amit az ember nem ismer. Én pölö nem gondolkodom Msi vagy Epox alaplapban,mert egyrészt drágább, másrészt meg nem ismerem.

Alaplap vásárlásnál elsődleges szempont a KERETED rá. Nálam legalábbis...mert nem engedhetem meg magamnak a legdrágábbat. /nem is bizti,h az a jó

Alap szempont az is,hogy mire fogod használni. Ez is fontos...

Másodlagos szempont az upgradelhetőség azmellet,hogy tudja az ''éppen aktuális
dolgokat''...pölö: HT, PAT ,dula ddr,800-s FSB

Én ezeket tartottam szemelőtt,amikor vettem.

Érdemes átolvasni:

http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=45542

[Szerkesztve]

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

(#3) ISZOLE válasza CDColt (#1) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Alaplap vásárlás előtt sok processzor tesztet olvastam és megnéztem milyen lapokat használnak. Amelyik lap jó arra, hogy egy új proci sebességét és húzhatóságát mérni lehessen vele az stabil kell legyen.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#4) ollie válasza CDColt (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

AMD vagy Intel procihoz?

***

(#5) CDColt válasza ollie (#4) üzenetére


CDColt
tag

A téma nyitott, szerintem mindkettőről írhatunk, nem? :)

Computers are like air conditioners... can't get job done if windows are open...

(#6) ollie


ollie
MODERÁTOR

Szerintem olyan szempontokat si figyelembe kell venni, hogy van e rajta firewire, mennyi USB port (milyen (2.0 high vagy full speed) ill bővíthető e szükség esetén), mennyi memória slot, mennyi PCI slot, van e rajta optikai kimenet, BIOS konfigurálhatóság (FSB mettől-meddig, fesz mettől-meddig, wake up opcikók, stb), itágdálse...

***

(#7) Wolverine válasza CDColt (#1) üzenetére


Wolverine
félisten

Én is gépvételen gondolkodom és vannak fő meg mellékszempontjaim. A legfőbb az ára (ezért lesz AMD). A második az ár/teljesítmény (ezért esélyes pl. az AsRock K7S8X). A mellékszempont meg az, hogy van egy gameportis kormányom és ha már van integrált hang, akkor ne kelljen külön kártyát venni a gameport miatt (ezért nem lesz pl. NF7, vagy ECS)... Mindemellett persze elolvastam vagy háromszopr, alaposan a PH!-s teszteket, és már csak arra várok, hogy legyen kp. Ha meglesz, akkor megnézem, mi kapható a kívánságlistámból és az lesz megvéve. Ilyen egyszerű...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#8) pep


pep
tag

bocs mindenkitől lehet hogy off: (és hülye kérdés)
van 300 mhz es proci, amit socket 7 be tudok dugni? vagy esetleg lehet húzni a 233 as procikat?

''Ahol okosság kell, ott erőszak mit sem ér'' (Hérodotosz) tel : 30/4105645

(#9) kgabesz válasza pep (#8) üzenetére


kgabesz
tag

hülye vagyok...

[Szerkesztve]

Megsúgom legtitkosabb vágyamat, hadd gyantázzam le a lábadat!

(#10) pep válasza kgabesz (#9) üzenetére


pep
tag

mármint én , ugye :))

''Ahol okosság kell, ott erőszak mit sem ér'' (Hérodotosz) tel : 30/4105645

(#11) L3zl13 válasza pep (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ha jól tudom az AMD K6-ok Socket7-esek voltak.

Aki hülye, haljon meg!

(#12) kgabesz válasza pep (#10) üzenetére


kgabesz
tag

nem Te, én :)
írtam, aztán rájöttem, hogy nem is ide akartam írni, aztán pánikomban ''hülye vagyok''-ra módosítottam a hozzászólásomat
és ezzel valóban hülyét csináltam magamból, amit csak fokozok ezzel a magyarázkodó hozzászólással
asszem most elbújok inkább valahova

bocs mindenki az OFF-ért

Megsúgom legtitkosabb vágyamat, hadd gyantázzam le a lábadat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.