Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) multigamer


multigamer
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Elnézést kérek, ha a topic nem közhasznú, de egy olyan problémám akadt, amire nemtaláltam választ sehol! Szóval a problémám röviden: 2 hete újítottam be egy Gigabyte EP45-UD3RL típusú alaplapba és egy Intel E8500 típusú processzorba. Eddig flottul működött, semmi baj nem volt vele.
Egészen tegnapig amikor éppen az Assassin's Creed 2-vel játszottam, amikor hirtelen megállt a kép. Vártam hátha lesz valami, de semmi. Pár perc múlva magától letette a gamet az asztalra és a következő hibaüzenet jött elő a bal alsó sarokból: A driver működése leállt majd újra elindult... Innentől belassult a gép, a kurzor mozgása 4-5 másodpercenként frissült, olyan a kép mintha laggolna. Nemtudtam kilépni se, ezért nyomtam egy restartot, ami lehet hogy rossz ötlet volt. Ugyanis a következő indításnál a kép átváltott 640x480 felbontásba és 16bit-re. Már a betöltésnél az alaplap márkáját jelző kép is kockás, pixeles. Gondoltam csak driver hiba, letöröltem a régit és letöltöttem az Nvidia honlapjáról a 9800GTX+-omhoz való legfrisebb drivert. Restart. De a probléma nem oldódott meg. Ugyanúgy nem lehet átállítani a felbontást. Gondoltam, lehet hogy az operációs rendszerem is károsult, ezért újra akartam tenni a Windows 7-t. De a telepítő képernyő is ugyanolyan ronda volt mint az asztal. Elővettem a régi monitorom, hátha az új, Full HD adta be a derekát. De a régivel is ugyanolyan kép tárult a szemem elé. Ekkor döntöttem úgy hogy írok ide. Itt van egy kép arról, amit látok: http://kepfeltoltes.hu/100410/1146501190N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.png
Szóval a kérdésem az lenne hogy szerintetek az alaplap a rossz, vagy a videókártya? Légyszíves segítsetek, mert megőrülök hogy nem tudom használni az új gépemet. Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2) #65675776 válasza multigamer (#1) üzenetére


#65675776
törölt tag

A kérdés elfrt volna az alábbi topicok valamelyikében:

Azonnali alaplapos kérdések órája
Azonnali VGA-s kérdések órája
Azonnali kérdések órája

Kérlek tedd fel a kérdésed ezen topicok egyikében.

Ezt zártam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.