Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) roPHka


roPHka
senior tag

Van egy hatalmas problémám a konfig : ECS L7VTA Raid alaplap, AMD 1700+XP, 256/333 Samsung DDR Ram, Inno GeF2 GTS Pro videókártya, Maxtor 20Gb/5400 HDD... a lényeg, hogy nem megy a windows install.
Win98-nál (a sima, nem SE) volt úgy hogy kiírta hogy MSGSRV32 hiba, elkezdett a cd-ről keresni fájlokat, nem találta a .sys meg .cab fájlokat, aztán volt olyan hogy kékhalál amikor hardwer felismerés volt.
Volt olyan hogy windows védelmi hiba, meg valami SUN***.exe fájl hiba, meg nem található meg ilyenek. Szal' egyszerűen nem megy.
A WIN XP Professional-nál pedig egyszerűen megáll a Kernel DLL fájlok valamilyénél (betöltése vagy mi). Kb 15percet vártam rá de semmi.
Na itt mi a gáz? szvsz memória. Szerintetek?
thx

(#2) Vanos válasza roPHka (#1) üzenetére


Vanos
aktív tag

Szerintem memória. Nem pöckölted följebb a kelleténél?
Kérj kölcsön egyet, és cseréld ki egy. A legbiztosabb módja a hibakeresésnek...

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#3) McCoy válasza roPHka (#1) üzenetére


McCoy
tag

Hát eléggé memória gyanús, próbáld meg másik memória bank-ban hátha, bár ezek eléggé ''brutális'' hibák :)

(#4) McCoy válasza McCoy (#3) üzenetére


McCoy
tag

a memória kezelése, legyen normálon :)

(#5) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Az előttem szólókkal tartok javaslatok ügyében: memória!

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#6) Flashcash válasza roPHka (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A Samsung ramokra sokan panaszkodnak hogy van 1-2 alaplap amiben nem lehet normálisan működésre bírni őket. Lehet hogy itt is erről van szó.
Töltsd le ezt a progit és csinálkűj vele egy bootlemezt amiről bebootolsz.
[L]http://www.memtest86.com/memt30.zip[/L]
Hagyd rajta a gépen egy pár órára, ha elkezdi dobálni a hibákat akkor mem. gond.

(#7) roPHka


roPHka
senior tag

Thx a javaslatokat.
Hát kölcsönkérni ugyan nem kértem memót, de valószínű hogy az.
Normal módban van belőve a biosban.
Lefuttattam a memtest86 v3.0-t és nicsak mi történt: ALL TEST módban, kb 3%-nál az ERROR alatt bevillant kegyetlen sok szám (kb. 650000) :)

(#8) McCoy válasza roPHka (#7) üzenetére


McCoy
tag

Csak kicserélik :U

(#9) Vitus válasza roPHka (#7) üzenetére


Vitus
őstag

Ne hagyjad magad. Mond eztet----> Na most már pedig ezt kicserélik mert irgum burgum :) oszt majd jól megijednek :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#10) Polesz válasza roPHka (#7) üzenetére


Polesz
addikt

Ha nálunk a teszt hibátlanul lefut akkor nem fogják. De valószínűsíthető, hogy nem fog ott se lefutni :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.