Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Alaplap tualatinhoz (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Szerintetek melyiket válasszam?

ASUS TUSL2-C
SHUTTLE AE23
EPOX 3PTA
ABIT ST6

prohardver vendég

(#2) BobMaster válasza guest (#1) üzenetére


BobMaster
senior tag

ASUS, 3 év garival

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#3) guest


guest
veterán

Esetleg vmi indoklás?

prohardver vendég

(#4) BobMaster válasza guest (#3) üzenetére


BobMaster
senior tag

Már átrágtuk magunkat egy párszor rajta, kéretik visszaolvasni. Kapásból kettő:

[L]http://prohardver.hu/ph_uzenetek.php?from=1076[/L]

[L]http://prohardver.hu/ph_uzenetek.php?from=2426[/L]

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#5) guest válasza BobMaster (#4) üzenetére


guest
veterán

Igen igen. Olvastam. De én nem akarom túlhúzni, és nem csak az ABIT és az ASUS jöhet szóba. Nekem pl. szimpatikus az EPOX és a SHUTTLE is. De pl. az EPOXról nem találtam tesztet. Egy másik teszt szerint a SHUTTLE és az ASUS között az elrendezésben van különbség (a SHUTLLEt emiatt lepontozták az ASUShoz képest), de fénykép alapján a két lap közel azonos elrendezésűnek látszik. Egy 1.3-as Celeron processzor menne bele, és elsősorban fejlesztésre kellene. Valódi összehasonlítás volna jó. Megbízhatóság, stabilitás, eszközkezelés, stb.. Szép dolog, hogy egy lap mennyire húzható és ebben mennyire támogatja a BIOS, de ez nekem nem szempont. Azt is tudom, hogy az ASUS jól csengő név, de mégiscsak szeretnék valamivel pontosabb, kézzel foghatóbb információk mentén dönteni.

Köszi a türelmet és a segítséget.

prohardver vendég

(#6) Nestroy válasza guest (#1) üzenetére


Nestroy
csendes tag

Az ECS-nek van egy SiS chipsetes alaplapja, a tipusa most nem jut eszembe. Nem tuninglap, nem allithato a Vcore es az FSB, de hat te ezt nem is igenyled. Elony, hogy 1 GB RAM-ot tehetsz bele, ami lehet SDRAM vagy DDR RAM (persze nem keverve). Az ara netto 15k korul van.

Nekem nem ilyen lapom van, igy sajat tapasztalatom sincs vele.

(#7) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Nem kérdés.
ASUS TUSL2-C.
Stabil, gyors, megbízható, rosszat még nem hallottam róla. Ha biztos alapra akarsz építeni ASUS-t vegyél.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#8) Chrys


Chrys
csendes tag

Az ASUS TUSL2-C alaplapról én is csak jót tudok mondani, de olvastam vhol, hogy a VGA sebességét lehet növelni azzal, ha a ''Fast Write''-ot bekapcsolom. Nos ... itt a gond, ugyanis a TUSL2-C BIOS-ában ilyen beállítási lehetöséget nem találtam. Igaz, hogy az Abit Siluro GeForce2 MX400-as kártyámat minden gond nélkül, stabilan viszi 4xAGP-vel, de ''ennyi''. Lehet, hogy rossz helyen keresem? Egyáltalán ér valamit ez a ''Fast Write''

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Alaplap tualatinhoz (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.