Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Alaplap,proci (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kokorm


kokorm
csendes tag

Van egy PII alaplapom(Matsonic MS.... nemtom tovább) és egy PII procim(366mhz) ebbe szeretnék egy ''új procit''(450mhz,533mhz) belerakni! Kérdésem ezt meg lehet oldani?????:F

K@K@

(#2) BluEyes válasza kokorm (#1) üzenetére


BluEyes
őstag

Persze! Beleteszed, oszt meg van oldva.Arra azért figyelj oda, hogy előtte vedd ki a régit.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#3) parandroid válasza kokorm (#1) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

ha 366-os proci van benne, akkor abba a lapba csak ppga tokozású processzorok mennek. azt hiszem talán valami 600mhz-ig gyártottak ilyet, utána váltottak az fcpga-ra. ha slot1-es az alaplap (amolyan bővítőkártyaszerűségen vana processzor, merőlegesen az alaplapra), akkor ha az alaplap támogatja (esetleg biosfrissítés után) beletehetsz gyakorlatilag akármilyen p2/p3 processzort megfelelő átalakítóval.
Javaslom mindenesetre, hogy nézd meg az alaplapod típusát pontosan és a matsonic oldalán nézd meg, hogy milyen processzorokat támogat hivatalosan.
[L]http://www.matsonic.com/new/index_html.htm[/L]

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#4) kokorm válasza parandroid (#3) üzenetére


kokorm
csendes tag

Van az alaplapon olyan bővítőhelyem!:C Ez az alplapom tulajdonságai:
Aida-val

Alaplap azonosítója 10/13/1999-693-596-ITE86-MS7101CC-00
Alaplap neve Matsonic MS7101C

Front Side Bus tulajdonságai
Busz típusa Intel GTL+
Busz szélessége 64 bit
Valódi órajel 66 MHz
Effektív órajel 66 MHz
Sávszélesség 528 MB/mp

Memóriabusz tulajdonságai
Busz típusa SDR SDRAM
Busz szélessége 64 bit
Valódi órajel 66 MHz
Effektív órajel 66 MHz
Sávszélesség 528 MB/mp

Lapkakészlet busz tulajdonságai
Busz típusa PCI
Busz szélessége 32 bit
Valódi órajel 33 MHz
Effektív órajel 33 MHz
Sávszélesség 132 MB/mp

Alaplap fizikai információk
CPU foglalatok 1
Bővítőhelyek 1 ISA, 3 PCI, 1 AGP
RAM foglalatok 3 DIMM
Integrált eszközök Audio, Modem
Fizikai formátum Baby AT
Alaplap mérete 220 mm x 240 mm
Alaplapi lapkakészlet ApolloPro+


Hát enyi lenne!

K@K@

(#5) Csepy válasza kokorm (#4) üzenetére


Csepy
senior tag

Hi!

Nézz be ide, az sem baj, ha tudsz egy kicsit angolul!

[L]http://www.mainboard.cz/mb/matsonic/MS7101C.htm[/L]

Itt mindent megtalálsz az alaplapodról, amit tudni akartál. Remélem tudtam érdemben segíteni.

Regards: Csepy

[Szerkesztve]

Regards: Csepy

(#6) #54715584 válasza kokorm (#4) üzenetére


#54715584
törölt tag

én tegnap frissítettem az alaplapom biosát :D
nekem ms9118e a típus, de asszem emléxem a tiédre is :)
nyugodtan ess neki :)
ki lehet választani, hogy drivert, biost vagy egyéb utilityt akarsz letölteni :) és a flashprogi is ott van hozzá :)
egyébként a matsonic oldalon válaszd a support /download fület, és ott már tudsz keresni :)


[Szerkesztve]

(#7) parandroid válasza kokorm (#4) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

ez szerinte sajnos ppga lesz szerintem. 600 fölött procit nemigen fog felismerni. bios-frissítést még nézhetsz, de ne bízz benne túlságosan.

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#8) kokorm válasza parandroid (#7) üzenetére


kokorm
csendes tag

Ja várjá itt a prociról az adatok!(ezt elfelejtettem):


CPU tulajdonságai
CPU típusa Intel Celeron-A, 403 MHz (5.5 x 73)
CPU alias Mendocino
Eredeti órajel 367 MHz
L1 kód gyorsítótár 16 KB
L1 adat gyorsítótár 16 KB
L2 gyorsítótár 128 KB (On-Die, Full-Speed)

CPU fizikai információk
Tokozás típusa 370 Pin PGA
Tokozás mérete 4.95 cm x 4.95 cm
Tranzisztorok száma 19 millió
Gyártási technológia 5M, 0.25 um, CMOS
Processzormag mérete 154 mm2
Processzormag feszültsége 2.0 V
Processzor I/O feszültség 3.3 V
Tipikus teljesítmény felvétel 12 - 17 W (órajeltől függően)
Maximális teljesítmény felvétel 18.4 - 25.6 W (órajeltől függően)

CPU gyártó
Cégnév Intel Corporation

Hátha ez segít! Lécci egy utolsó válasz!

K@K@

(#9) parandroid válasza kokorm (#8) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

ez egy p2-es ppga tokozású celeron processzor.
nem tényező alaplap szempontjából.
háromféle processzor létezik a 370 tűs fajtából
- a sima ppga (ez a tiéd is), ezt olyan 600mhz-ig csinálták,
- az fcpga, ez p3-ban kicsit alacsonyabb frekin is bejött, celeronban 600 körül. ezek a procik általában már nem mennek bele a p2-es alaplapokba, bios-frissítéssel némelyik alaplap még update-elhető, erről az alaplap gyártójának kell adnia valami információt (nézd meg az alaplapodhoz kiadott újabb verziójú bios-ok dokumentációját, hogy mit frissítenek). fcpga procikból asszem celeron és p3 1000 körül lett vége, de a vége felé már csekkolni kell, hogy nem tualatin magos-e a proci.
- az fcpga-t, ami ugyanaz, mint az előző, csak pepitában, ez már támogatja a tualatin magos celeronokat is. ez visszafelé az fcpga-ig kompatibilis, régebbi ppga-s procik asszem nem mennek már bele, ahogy az fcpga-ba sem azt hiszem. azaz kb olyan 600-astól fölfelé lehet bele processzort tenni és 1400-as volt a legnagyobb, amit csináltak hozzá. szintén p3 és celeron természetesen.
remélem segítettem. mindenképpen azt javaslom, hogy cserélj alaplapot, ezt a régebbi p2-es platformot nem fogod már tudni ésszerűen fejleszteni. p3-as lapot/procit árulnak itt páran, de célszerűbb lenne akkor már p4-re, p4 celeronra, vagy amd athlon xp-re váltani, már csak a gyorsabb ddr memóriák miatt is.

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#10) parandroid válasza parandroid (#9) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

most látom, hogy te 450-es, 533-as procin gondolkoztál az elején. az szinte biztos, hogy bele fog menni. lehetőleg próbálj meg nem celeront, hanem p3-at szerezni, azok azért jóval gyorsabbak.

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#11) Onizuka válasza parandroid (#9) üzenetére


Onizuka
tag

Jajj a nosztalgia... Amikor még Abit BH6-om volt. Megvettem egy 400-as procival, aztán raktam bele egy 500-as p3-at, és később átalakitóval egy 1000-es p3-at! Na az az alap tényleg jó vétel volt. :))

'am 22 years old and single!

(#12) parandroid válasza Onizuka (#11) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

ja, a slot1-esekkel még mindig lehet variálni egy jó átalakítóval.
nekem is van még egy 366-os celeronom, de nem tudom, hogy az halt-e meg, a hozzátatrozó acorp alaplap, vagy az átalakító. win installnál kifagy. memóriaprobléma lehetne még, de akármilyen memóriát pakolhatok bele, ami más gépben f*szán megy, ezen nem segít.

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#13) kokorm


kokorm
csendes tag

Kösszike a válaszokat!Vettem 533-as procit oszt nem tom felhúzni mert csak egy sötét kép jön be a bios elött!
Bocs hogy megkérdezem! De most akkor belemegy egy PIII is?

K@K@

(#14) parandroid válasza kokorm (#13) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

húzás alatt nyilván a tuningot érted, ez elég sok mindentől függ - alaplap típusától például, attól, hogy a proci mit bír, de talán a legfontosabb, hogy milyen memóriák vannak benne. ha csak pc66-osak, akkor tegyél le a tuningról, teljesen esélytelen, mert az alaplapi 66 mhz-es rendszersebességet, amin a procid megy, ezek még épphogy elbírják. pc100 és pc133 esetében elvileg a szám azt mutatja meg, hogy milyen fsb-ig stabilak a ramok, de ha a proci nem bírja a tuningot, akkor igazából ez sem számít. persze ez most így némiképp le lett egyszerűsítve, ha érdekel, nézz utána, elég sok topik van itt erről a ph!-n.

a második kérdésre a válasz: ha a processzor egy olyan bővítőkártya-féleségen van, és nem rögtön az alaplapon, akkor valami lassabb p3-mal lehet próbálkozni (olyan 800 mhz-ig általában viszik ezek a lapok bios-frissítés után), de itt is kell hozzá a minimum pc100-as memória. ehhez viszont új átalakító is kell (az a kártyaféleség, ami belemegy az alaplapba). ha az alaplapodon egy négyzet alakú 370 tűs foglalat van, amibe a proci megy, akkor esélytelen, ez egy ppga foglalat, nem támogatja a következő foglalattípust (fcpga), még akkor sem, ha fizikailag bele tudnád tenni a procit - én nem is kockáztatnék.

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#15) Onizuka válasza parandroid (#14) üzenetére


Onizuka
tag

Nekem anno speciel BIOS-t sem kellett frissiteni. Szépen felismerte, pedig mikor vettem, még nem is létezett p3. Egyébként P3-ból is van Slot1-es - tehát nem fcpga tokozás, igaz csak az első modelleknél, ez esetben nem kell átalakitó. (már ha nem ppga)

'am 22 years old and single!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Alaplap,proci (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.