Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) montaron


montaron
tag

Kérlek segítsetek!

Mi lehet a probléma? Megy a windóz 3-4 hétig, aztán egyik bekapcsoláskor, a bekapcsolás a windóz indítása közben lealszik standbyba a monitor. És kész ennyi. Ki be kapcsolom, csökkentett módban elindul, de amikor újra normálban akarom indítani, újra lealszik. ennyi. Mi lehet a probléma? Újrainstallálás segit csak. de már 4x csinálom végig ezt a dolgot. (bár volt már úgy hogy az install közben aludt el..)

Elkezdtem letesztelni a memóriákat. Corsair DDR400 2*512 MB.
A memorybank-ok jók, és az egyes memóriák single channelban hibátlanok (55 passig, 13 óráig ment). Namost ha betettem dual channelbe (ahogy eredetileg futottak), és kidob egy rakat hibát. Megpróbáltam másik dual channel bank kombinációban, ott is. Eddig volt húzva a proci, a procim egy olyan steppingű Barton,mely alapfeszen tudta a 3200+t. namost levettem gyári órajelre (11*166), a memóriát 200-on hagytam. Így is kidobja a hibát. A memóriát csak nem fogom 166-ra letenni, mert neki tudnia kéne a 200-at.

Alaplaphiba? Vagy a memtest nem bírja a dual channelt tesztelni?

KÖSZÖNÖM!! :R



[Szerkesztve]

(#2) Pompi válasza montaron (#1) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Egyrészt van az alaplapodnak topicja, lehet ott kellett volna feltenni a kérdést:

Asus A7N8X Deluxe [link]

Másrészt, én azért letesztelném a memókat 166-on ha már 200-on bármilyen formában hibákat dob a memtest. Amúgy amikor 200-ra vannak rakva a ramok akkor a memónak milyen timingok vannak beállítva a biosban? Nem lehet, hogy ezzel van a baj?


[Szerkesztve]

Feel Good Inc.

(#3) montaron válasza Pompi (#2) üzenetére


montaron
tag

alap beállításokon futnak a memók

(#4) montaron válasza montaron (#1) üzenetére


montaron
tag

beírom a lap topicjába. Zárható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.