Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Alaplap kapcsolási rajz (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) vicces


vicces
addikt

:)

én nem találtam.
vajon lehet szerezni?
tusl2-c -hez kéne nekem.
a ps2 csatlakozómon megszakadt az órajel. vagy van kontakt vagy nincs.
arra gondoltam, hogy a csatlakozóház kivezetését egy darab vezetékkel át kéne kötni. az alaplapon az eredti huzalozás megszakadt valahol. ugyebár van néhány réteg ''réz'', nehéz megkeresni a hiba helyét. viszont gondolom a kérdéses huzal belefut valamibe. lehet, hogy csak egy kondi, lehet hogy az északi hid..
szóval át kéne kötni.
egyenlőre nem ragozom tovább, ha valaki tudna segiteni, akkor itt vagyok. :)

:)

(#2) eziskamu


eziskamu
addikt

Talán egy angol nyelvű levelet kellene küldeni Taiwanba a fiukáknak (ASUS),
bár nem hiszem, hogy küldenének kapcsolási rajzot, amúgy meg lehet, hogy egy ic ment tönkre. Amúgy lehet már kapni usb-s billentyűzetet és egeret, valamint a M*stralban láttoma olyan usb-s kütyüt melyre a ps/2-es cuccokat (mindketttőt egyre) lehet kötni (usb->ps/2 konverter).

(#3) vicces válasza eziskamu (#2) üzenetére


vicces
addikt

pont most akartam lehúzni a topicomat, hogy már megint milyen iqblaster, sötét, idiota... topicot inditottam.

lehet, hogy kéne irni egy levelet.
szerintem nem ment tönkre ic, mert ha mozgatom a csatit -és végülis közben kicsit nyirodik a lap is - be szokta venni a gombokat.
viszont az az érdekes, hogy ha lenyomom az egyik gombot, majd kimegyek elszivni egy cigit, majd visszajövök , és megmozgatom a csatit, de nem nyomok semmit, a még előzőleg leütött gombnak engedelmeskedik a lap.
ebből gomdolom, hogy ''megáll'' a billentyűzetnek az idő :)
különben van már usb-s cuccom hozzá, csak ki szeretném probálni az egerem ps2-n is.


[Szerkesztve]

:)

(#4) Agressor1 válasza vicces (#3) üzenetére


Agressor1
tag

Jaja, hat majd valamit ossze kene ganyolni az alaplapon, szerintem ugy csinald, hogy a forrasztopakat jol odanyomod, hogy jol felforrosodjon az alaplap azon a reszen, ahol elszakadtnak veled a vezeteket es leolvadjon a muanyag 10 forintos nagysagban, aztan onnan mar latod rendesen, hogy hol szakadt el.. ezt a muveletet addig ismeteld, mig meg nem talalod a szakadast... :) A vegtermeket pedig tedd be a kuka aljaba nehezeknek :)

Das Leben ist eine auf dem Geschlechtsweg übertragene tödliche Krankheit!

(#5) Agressor1 válasza vicces (#3) üzenetére


Agressor1
tag

Szerintem a processzort is nezd meg, olvaszd le a tetejerol a muanyagot, aztan forraszd ossze par labat, mert szerintem ott is lehet valami baj, ja, hogy melyiket? hat amelyik szamodra gyanus.. :) Ha nem jo, vagd el oket es probalkozz masik kettovel, nem is tudom, hany laba is van egy procnak? :)

Das Leben ist eine auf dem Geschlechtsweg übertragene tödliche Krankheit!

(#6) vicces válasza Agressor1 (#4) üzenetére


vicces
addikt

kösz a segitséget. azt hiszem ezz a megoldást fogom választani. :C

de ha van valakinek ötlete, akkor ne habozzon.

különben fercsa gépét láttátok?
ha jól veszem ki, akkor ő egy cikk alapján csinálta.
[L]http://www.thelab.gr/reviews/ic7mods_en1.php[/L]
elég komoly munka. elég mélyen elmerültek a témában.
viszont a kérdés, hogy milyen eszközöket vettek segitségül?
vagy az abitnál dolgozik az ürge/ék, vagy betörtek, és letöltötték a dokumentáciot a laphoz, vagy hozza lehet jutni a tervekhez legálisan, csak még én nem tudok róla,
vagy visszafejtették az alaplapot. bár ezt kötve hiszem.:Y

:)

(#7) mr_ricsi válasza vicces (#3) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''mert ha mozgatom a csatit -és végülis közben kicsit nyirodik a lap is - be szokta venni a gombokat.''
Akkor először a csati forrpontjait kellene vizsgálat alá venni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8) @aMoRF válasza vicces (#1) üzenetére


@aMoRF
tag

Vadász egy rossz ATX alaplapot és arró át kell műtetni a PS2 csatlakozókat.
De szerintem szakemberrehez vidd ne te próbálkozz vele! Nem lehet forrasztani egy pillanatforrasztóval... egy Weller a minimum!

A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

(#9) vicces válasza @aMoRF (#8) üzenetére


vicces
addikt

a csatlakozó csere már meg volt.
és nem vezetett eredményre. ebből az következik, hogy az alaplap sérült meg.
a forrasztás meg nem gond nekem ;]

:)

(#10) mr_ricsi válasza vicces (#9) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A alaplap manualjában van egy rajz az alaplapról. A PCI6 mögött van egy Super I/O chip. (Ehhez kapcsolódnak a PS2-esek)
Nézd meg a típusát, mert előfordulhat, hogy találsz róla data-sheetet a neten.

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#11) Czézi


Czézi
csendes tag

remélem másik billentyüvel is probáltad:) csak mert kiduja szegény ps2 csati egyik tüje mennyire görbe:) Amugymeg ha a clock vezeték szakad meg akkor nem vesz be késleltetve billentüyt mert akkor nem is nézi a billentyüket. pontosabban egy billentyüt kérdezget folyamatosan hogy ''öreg le vagy nyomva?'' Bár még azt sem mert az is ciklusidöhöz kötött. Szal akkor totál halál lenne, szerintem...

Akkora az arcom mint a szélesvásznu vadnyugat...

(#12) vicces válasza Czézi (#11) üzenetére


vicces
addikt

az volt szinte az első dolgom. de ugyan az a helyzet vele.
a lényeg, hogy át kéne kötözni az alaplapot. akár az összes tüt a csatlakozóból. legalábbis az lenne a tuti.
továbbra se találtam rajzot, vagy bármiféle segitséget.

azt az i/o chio-chipset majd meglesem, de tartok töle, hogy már tul messze van a csatlakozótól, és szinte biztos, hogy közben ''elfér'' egy pár kondi vagy ellenállat..
viszont holnapután elhuzok 1 honapra, a gépet most nme fogom szétszedni, kell majd az asszonynak.:)
viszont az ötletek jöhetnek.

:)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Alaplap kapcsolási rajz (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.