Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Alaplap hiba? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) SVG


SVG
csendes tag

Hello!

Nem tudom,hogy az alaplap-e a hibás,de több,egymástól független ember is erre gyanakszik.A probléa:játékból való kilépésnél folyton újraindul a gép.Időnként Winamp vagy valamely médialejátszó bezárásánál is.És még valami:Dxdiag-nál feltűnt,hogy nem engedélyezi az AGP Texturázást.Másnak is volt már hasonló problémája?A gép:Matsonic ms8147c+ alaplap, 2500-ös AMD Athlon XP proci,256Mb DDR 400Mhz memória és NVidia GeForce FX5200 videokártya.

Vissza Vietnámot az Íreknek!

(#2) I_Am válasza SVG (#1) üzenetére


I_Am
veterán

Alaplapi driverek frissitése megvolt már?

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#3) SVG válasza I_Am (#2) üzenetére


SVG
csendes tag

Bios frissítés már volt,alaplapi c-media hangkártyát is frissítettem.Mire gondolsz?

Vissza Vietnámot az Íreknek!

(#4) Sir John válasza I_Am (#2) üzenetére


Sir John
tag

Legfrissebb bios, driverek valószínűleg megoldják a dolgot. Mondjuk lehet hogy az op.rendzsert is újraraknám ...


MOD : Basszus 1 picivel hamarabb voltál!

A via 4in1-ból a legfrissebb megvan?






[Szerkesztve]

De jegyezd meg jól, míg a Föld kerek, mindig lesznek jumperek ...

(#5) I_Am válasza Sir John (#4) üzenetére


I_Am
veterán

11 perccel. :DDD

Chipset driver frissitésre gondoltam.

szerk: VGA....4x-es AGP-n és fast writes off-ra. Egy próbát megér (gyanus az az FX5200-as)

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#6) SVG válasza I_Am (#5) üzenetére


SVG
csendes tag

Via chipsetem van és KT 400-as.Miért gyanús az fx 5200?Már kicserélték egy ugyanolyanra,ezzel is dobja a hibát.Próbáltam Mx400-ast is,azzal is:( Vicc,de az fx 5200 rövid ideig volt benn egy másik(addig okés gépben)és akkor az is újraindult.Mivel már cserélték,ezért nem értem.Lehet,hogy az alaplap és a videokártya nem fér össze?Dxdiag-nál Agp Texturázást nem engedi.Ennek lehet köze hozzá?

Vissza Vietnámot az Íreknek!

(#7) I_Am válasza SVG (#6) üzenetére


I_Am
veterán

Bios-ban a video bios cacheable-t és a system bios cacheable-t tedd disable-re és 4x-es agp speed-en próbáld meg hajtani. Valamint ha lehet állítani a videokártyánál a fast writes opciót, akkor azt is diasble-re. (lehet ez is a probléma)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#8) SVG válasza I_Am (#7) üzenetére


SVG
csendes tag

Biost megpróbálom.Videokari beállítást hol keressem?Butítsam le 8xosról 4xesre?Gondolom észrevetted,hogy nem vagyok túlzottan otthon e témában:)

Vissza Vietnámot az Íreknek!

(#9) I_Am válasza SVG (#8) üzenetére


I_Am
veterán

Igen vedd vissza 4x-esre ha tudod. A többi beállítást is ott találod, ahol az AGP szorzót állítod.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#10) köpet


köpet
aktív tag

az agp aperture (remélem így szól) nem kevesebb véletlenül (mondjuk az alap 64Mb), mint a kártyán lévő ram (ami esetleg 128Mb)?

Ha felkel a nap, kezdődnek a gondok...

(#11) SzlobiG válasza köpet (#10) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az teljesen mind1.

(#12) bogarfx


bogarfx
aktív tag

Hat az fx5200 nem vlami jo szeria:DD

(#13) Johnny19 válasza SVG (#6) üzenetére


Johnny19
tag

Hát ha egyszer a másik gép is ugyaneszt a tüneteket mutatta amikor abban volt akkor elég egyértelmü hogy a videokari sz@r! Irány ujra a szerviz!
Mondjuk nem a legjobb videokari széria az biztos, de hogy ennyire?

A legkisebb tanyára is eljuttatják a netet. Minden nap lovaskocsival fogják hozni vinni a TCP csomagokat.

(#14) SVG válasza Johnny19 (#13) üzenetére


SVG
csendes tag

Hali!Csak ost tudta kipróbálni,ait írtatok.Sajna +int újraindult.A fast write opciót nem találtam.Én is a videokarira gyanakszom,de akkor miért csinálja mx400-as és mx 440-essel is?Lehet olyan, hogy az alaplap, az Nvidia-t nem szereti?Midkettőtöknek igaza van,csak azt nem tommi a hibás?Alaplap vagy videokari?

Vissza Vietnámot az Íreknek!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Alaplap hiba? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.