Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Alaplap! de melyiket? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) sabrebácsi


sabrebácsi
csendes tag

Hi!!

Az elkövetkező napokban Socket A alaplapot szeretnék venni. 20-22e körül.
Nagyon tanácstalan vagyok.
Nagyon dícsérik az Asus-t és MSi-t Gigabyte-ot is.Az Abit-tal mi a helyzet? Többen le ,(mit rá) akarnak beszélni.
Epox lapokról is nagyon jó véleményel vannak.Kérdésem az hogy 20-22e körül is lehet venni jó Epox lapot vagy a nagy dícséret csak a drágább alapoknak szól?

Vagy ennyi pénzért kapok több extrával felszerelt vasat? A plusz 4-5 ezerrel több kiadás mennyire éri meg?
Gondolok itt Abitnál a hangkeltő, sokan dícsérték(nekem nincs rá nagy szükségem)és hogy az sb5.1 live elbújhat mellette. Asusnál a 3 éves garancia.

Szóval mostmár abszolút nem tudom milyen lapot vegyek nForce 2 / via ? Lényeg hogy egy megbízható ,stabil, viszonylag jó felszerelt,''gyors'' lap legyen. Légyszi ha ajánlatok valmit akkor konkrét lapokat.

Segítségeteket előre is köszönöm!

sabre520

(#2) Torry válasza sabrebácsi (#1) üzenetére


Torry
addikt

Nforce2-őt ajánlom mindenképpen!

Nekem NF7-van, ha nem gyárihibás, akkor megy mint az állat, és az egyém megy mint az állat:))

Amit felsoroltál mind jó márka!

(#3) Alvin_ti4200 válasza sabrebácsi (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Használd a keresőt:) Jobb felső sarok, kb. 40 ilyen téma volt már.

(#4) mongi válasza sabrebácsi (#1) üzenetére


mongi
senior tag

ime amit eladó nálam:


itt olvashatsz tesztet róla: Bővebben: link

annyi az eltérés hogy ez síma pro nem proII.,(nincs sata csatlakozó)

mindezért 16k-t kell fizetni, és 2.5 év gari van rá. ja a cucc 1 hónapos, most kaptam, mindene original még, csak a lapot bontottam ki...
elérhetőségeimet a nevemre kattintva találod.
üdv
mongi

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#5) twomy0


twomy0
csendes tag

amd alaplapot szeretnék venni
nem tudjátok megmondani , higy milyen típusát?
és azt hogy kb. mennyi kerül?:((:(

(#6) anulu válasza twomy0 (#5) üzenetére


anulu
félisten

egy kicsit légyszi sűkítsd a kört. :) Athlon XP vagy 64? ha utóbbi, akkor S754 vagy S939? AGP vagy PCI-E? mik az elvárásaid az új alaplappal kapcsolatban? esetleg favorizált gyártó? chipset?

valami támpontot adj nekünk, pls! ;)

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) stevve válasza sabrebácsi (#1) üzenetére


stevve
nagyúr

Nekem Asus A7N8X van, ha ebből Deluxe-ot veszel (semmiképpen sem A7N8X-X ) akkor egy jó lapot kapsz, ami stabil és megbízható. Szerintem ez jó, de a legjobb megoldás szerintem már nem ez, mert lehet olcsón 64 bites AMD-ket venni és egy Asus A8N lappal nem kerülne túlságosan sokba, ám teljesítményben jelentősen fejlődnél...

(#8) Müge


Müge
tag

Sziasztok!

Athlon-64-hez szeretnék valamilyen jó alaplapot. Különösebb szempontokat nem tudok mondani, mivel annyira nem vagyok otthon a témában:
- AGP 8x
- lehessen tuningolni
- elsősorban játékhoz
- Ethernet kártya legyen rajta
- 939-es

Előre is köszi a segítséget!

A tévedés híd a tapasztalatlanság és a tudás között - Theroux

(#9) Sir Riccio válasza Müge (#8) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Giga-Byte GA k(8NSC 939 13.300,-Ft+áfa (nagyker) és itt láthatod:
http://www.giga-byte.com/MotherBoard/Products/Products_GA-K8NSC-939.htm

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#10) Müge válasza Sir Riccio (#9) üzenetére


Müge
tag

Oksi, köszi!
Egyébként mi ez a PCI-Expressz dolog, jobb, mint az AGP, vagy csak más? Vennék vidijókártyát is, x800-at, de a legtöbb alaplap már pci-e. Lehet, hogy az érné meg jobban?

A tévedés híd a tapasztalatlanság és a tudás között - Theroux

(#11) Vangelis válasza Müge (#10) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Olcsóbbak a pc-e vga-k:);)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#12) >Borisz< válasza Müge (#10) üzenetére


>Borisz<
tag

a PCI-E újabb csatoló, tehát ha most veszel és gondolsz a jövőre akkor ilyet vegyél. :DD
Azonos VGA-knál elhanyagolhatóan ugyan de gyorsabb a PCI-E-szes változat, ja és ahogy már mondták olcsóbb is egy-két ezerrel :C

döntés a Te kezedben van :))

(#13) Balli


Balli
őstag

Sziasztok,
D830, D840 dual core prockó alá milyen jó kis megbízható, tuning lapot tudtok ajánlani? Megköszönném mondanátok pár márkát/modellt melyek közül érdemes lesz majd választani. S, hogy esetleg mire érdemes odafigyelni egy ilyen vásárnál.Nem nekem lesz, akinek ez kell, multimédiás gépként használná elsősorban- tehát támosgasson minél több perifériát: Firewire, USB2.0... stb. (Bár gondolom ezek a legujabb lapok szinte minden ilyet támogatnak már) Firewire (
Thx

Athens 2004

(#14) Müge válasza >Borisz< (#12) üzenetére


Müge
tag

Hm, gyorsabb és még olcsóbb is? Ez jól hangzik :DD
Na, akkor PCI-E-s alaplapok közül ti melyiket ajánljátok (939)?

A tévedés híd a tapasztalatlanság és a tudás között - Theroux

(#15) Matthew


Matthew
senior tag

Sziasztok!

Végre én is elhatároztam magam, hogy A64-re váltok.
Az alaplap vásárlással asszem meggyűlik a bajom.
Az igényeim:
-AGP-s
-S939 tokozású proci foglalat
-NForce chipset
-Nem ártana ha rendelkezne némi tuningpotenciállal
-Ja és jó lenne ha lenne neki 4db memória slot-ja
-Jó SATA vezérlő (nagyon fontos, ugyanis WD Raptor vinyót szánok rendszervinyónak)

A legnagyobb gondom szerintem a VGA karimmal lesz. Egy HIS x800pro kártyám van ICEQ II-es hűtéssel, ami bazi nagy. Nemtom hogy fog elférni a déli híd mellett, mert amilyen lapokat én eddig láttam azoknál mind nagyon közel voltak egymáshoz az AGP csati és a déli híd...

(#16) >Borisz< válasza Matthew (#15) üzenetére


>Borisz<
tag

Hát én neked is mint oly sok embernek a Gigabyte lapját tudom ajánlani,
típus GA-K8N Ultra 9, minden megvan rajta amit csak szeretnél + passziv hűtő a chipszetten :DD

Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#17) >Borisz< válasza Matthew (#15) üzenetére


>Borisz<
tag

hopsz azt most vettem észre, hogy AGP-s kártyád van akkor ez nem jó neked ez u.is PCI-E, sorry :DDD

(#18) Matthew válasza >Borisz< (#17) üzenetére


Matthew
senior tag

Hát igen sajna... pedig a passzív borda +pont lenne, ja meg az sem lenne nagy hátrány, ha támogatná már a venice magos procikat is.

(#19) >Borisz< válasza Matthew (#18) üzenetére


>Borisz<
tag

és ez biza támogatja, nekem is egy 3200+ Venice csücsül benne, és nagyon jól érzi ott magát :))

Kül. nekem is el kellett adnom egy féltett AGP-s kártyát az alaplap csere miatt, de hát valamit az új és szép lapért :DDD



[Szerkesztve]

(#20) Matthew válasza >Borisz< (#19) üzenetére


Matthew
senior tag

Most néztem a giga honlapon a K8NS pro 939-es lapot. Szerinted milyen? Nekem tetszik.

(#21) >Borisz< válasza Matthew (#20) üzenetére


>Borisz<
tag

Megnéztem, nagyon meggyőző, főleg az a szép nagy passzív borda :DD

(#22) Matthew válasza >Borisz< (#21) üzenetére


Matthew
senior tag

Jaja, nem tűnik rossznak, és nem is drága.

(#23) >Borisz< válasza Matthew (#22) üzenetére


>Borisz<
tag

Én a helyedbe megnézném az Epox hasonló lapját is,
bizos ami biztos. :DD

(#24) Matthew válasza >Borisz< (#23) üzenetére


Matthew
senior tag

Epox kicsit távol áll tőlem, ráadásul nehezebb is beszerezni sztem. És nem passzív hűtős!

(#25) cort69


cort69
csendes tag

Sziasztok!

Most akarom lecserélni a gépem, de most mindennek utánanézek, ne vegyek zsákbamacskát. Magyarán, minden kis ''jelölést'' érteni szeretnék.
Szóval, vannak ugye ezek a foglalatok vagy mik. Ebből ha jól látom 5 féle van most elterjedve. Socket 462, 478, 754, 775 és 939.
Ezekről tudnátok vmit mondani. Mekkora procik jók bele, milyen a chipkészletük, stb.

Előre is kösz.

(#26) lazydog válasza Matthew (#18) üzenetére


lazydog
addikt

Ne ragaszkodj az nForce chipset-hez !
Melegen, akarom mondani hűvösen ajánlom az ASRock 939Dual-SATA2-t.
Támogatás: Venice,X2,M2 !

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#27) nolika válasza Matthew (#15) üzenetére


nolika
aktív tag

1:Te légy PCI-e mer az a menő, pontosabban a jövő!(igaz én is most veszek gépet de agp-s lesz és s754)
2;)ATA átviteli sebessége 133mbit/sec a WD raptor max olvasási ideje 60mbit/sec!!!!!!
Nem kötelező a sata, de a hűtés miatt jobb...

(#28) cort69


cort69
csendes tag

Na, most az Intel procik felé húzok. Azt ajánlották, bár tudom mindenki mást mond. A kérdésem: két féle foglalattal lehet venni. A 478 és a 775. A procik között tudásban mintha semmi különbséget nem láttam volna. Melyik a jövő, mi a különbség?
Köszi!

(#29) nolika válasza cort69 (#28) üzenetére


nolika
aktív tag

S939 a legjobb!!!
Az intel drága!!!!Mennyié akarszz venni gépet??
Nem mind1 hogy egyáltalán mire használod a gépedet!!!!!!!
Abból is S939-et végy!!

(#30) Tomijee válasza nolika (#29) üzenetére


Tomijee
csendes tag

Gigabyte GA-8I945P-G ilyet szeretnék most venni 26e milyen olcsobb fajtáú videó kártyát ajánlatok hozzá x700 pl vagy 6600 segítsetek?

(#31) cort69 válasza nolika (#29) üzenetére


cort69
csendes tag

Ááá. most még puhatolózok. Inkább az érdekel hogy mitől jobb az egyik (478 vs. 775) mint a másik. Alaplapban illetve prociban. Most maradnék az intelnél. Ezt szeretném előszőr körberágni, hogy mit tudnak ezek.

(#32) tiv83us


tiv83us
veterán

Itt folytassuk [link]

Always Outnumbered, Never Outgunned

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Alaplap! de melyiket? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.