Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tahoman


tahoman
tag

Nemrég bővítettem a gépem. Kb. 70e Ft-ot költöttem rá. Nagyon jó kis konfig lett. Csakhogy a cég, aki adta az új házat a géphez rossz táppal tette mindezt. A 420W-os táp egy napig ment. Beszaggatott az Xp, majd elszállta az alaplapom. Teljes mértékben. Az alaplapot nem enneél a cégnél vettem. Csak a házat. Mivel az ő hibájukból romlott el az alaplapom, nem tudom, hogy kötelezhetem-e őket, hogy fizessék meg a károm. Valaki segítsen, mert irtóra idegesít.

(#2) Barton válasza tahoman (#1) üzenetére


Barton
senior tag

Esélytelen értelmes időn belül elintézni az ügyet szerintem.

1. szabály tápon nem szabad spórólni !!! Enermax rulla...

(#3) tahoman


tahoman
tag

A Codegen rossz minőségnek számít? Ez a tápok Maxtorja? Kicsit bosszantó. Lehet, hogy nem csak az alaplapom ment el, hanem még egy csomó minden.
Most b*szhatom az alaplapom anélkül, hogy kifizetnék?

(#4) Gleatcher válasza Barton (#2) üzenetére


Gleatcher
aktív tag

Nemtom, de sztem nem nagyon van 420-as codegen vagy hasonló minőségű táp, de chieftecből van 420-as, az nem szokott elszálllni csak úgy. Kivéve ha átkapcsolod 110V-ra úgy mint én
:DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD
Szal a lényeg, nem kötelezheted őket semmilyen kártérítésre, csak akkor, ha !!egyértelműen!! kiderül , hogy a táp volt a hibás és amiatt ment tönkre a lap. Nemtom hol vetted, de szokott olyan garis feltétel lenni, hogy ha nem ők szerelik be , akkor a gari elvész... (bfish és mustár), tehát ha te raktad be otthon, akkor azt mondják, h te voltál láma és ház ezt b@..., izé buktad. Ha ők rakták össze a gépet a te régi alaplapodal (amit bárhol vehettél), akkor valszeg ők voltak a hibásak, de eehhez ki kell zárni az alaplap hibáját...

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#5) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ha már így táptémában vagyunk, akkor melyik a legjobb táp? 400 wattos kéne 1 hónapon belül A64-es konfighoz

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6) LukE


LukE
veterán

kellemetlen...
Elviszed a tapot arulo ceghez. Vered az asztalt lájtosan. Fogyasztovedelem, satobb.
Ha nem hasznal, es nincs egesnyom, vagy mas kulserelmi nyom, azokat probald meg visszanyomni garr.ba.
Verd az asztalt samuval abban a boltban, ahol a tapot vetted.
Verd az asztalt mindenhol. Tuti nem akarjak majd elsore kifizetni a lapodat.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#7) Winner_hun válasza Gleatcher (#4) üzenetére


Winner_hun
félisten

Olyat már én is csinálta, volt egy kis szaga

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8) Gleatcher válasza Winner_hun (#5) üzenetére


Gleatcher
aktív tag

Nemtom, nekem egy 410-es síftek jól műxik, de volt itt a ph!-n egy 26 darabos tápteszt, nézd meg a cikkek v tesztek között, sok segítséget ad, Arra emléxem, h egy coolink 350-es volt a tesztbajnok.
Amúgy a dtk, enermax, chieftec jó márkák, lehetőleg közülük válassz. Árban hasonlóak.
Az én síftekemnek nemcsak szaga volt, hanem Gönyörű fehér füstje is, azt hittem leég az egész ház, úgy jött ki belőle a manna. Nagyon vicces vol, eleintte.
Egyébként 4000hufért megjavították és a szomszédnál tökjól megy!!

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#9) Winner_hun válasza Gleatcher (#8) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem elvileg csak a biztosítékot kéne kicserélnem, mert az elégett, azt majd megpróbálom, aztán lesz, ami lesz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10) Winner_hun válasza Gleatcher (#8) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lécci egy linket, nem találtam meg :O

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11) Loha válasza tahoman (#1) üzenetére


Loha
veterán

Alaplapra nincs gari?

(#12) Loha válasza LukE (#6) üzenetére


Loha
veterán

Az a baj, hogy nem a tápot áruló cég tehet róla, hanem a táp gyártója...

(#13) Gleatcher válasza Winner_hun (#10) üzenetére


Gleatcher
aktív tag

Bővebben: link
Remélem bejön...

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#14) mr_ricsi válasza LukE (#6) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Tuti nem akarjak majd elsore kifizetni a lapodat.''

Valószínűleg később sem. Ugyanis ez egy termékfelelősségi ügy, amiről a tv§ úgy rendelkezik: a gyártótól peres úton...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#15) LukE válasza mr_ricsi (#14) üzenetére


LukE
veterán

igazatok lehet, torvenyeket annyira nem nezegettem...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#16) mr_ricsi válasza tahoman (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha 500 eurónál nagyobb kárt tudnál kimutatni, akkor a 2002.évi XXXVI törvény alapján a forgalmazótól is lehetne kérni a kártérítést.
(A 500 euróba a meghibásodott táp ára nem számít bele!)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.