Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nedudgi


Nedudgi
aktív tag

Az a Problémám hogy Van egy EAGLE gyártmányú GeF2 MX 400-as 64megás videókártyám. Régebben értem már el vele 2700pont körül is a 3dMARK 2001SE-ben és az kb a teszteket nézegetve reális is. Az a baj hogy a legújabb Detonatorral ami az nVidiánál van úgy kb 1100-1200pont kis beállításoktól függően. Aztán felraktam egy rivatunert és egy kicsit húztam a kártyán: (ugyan hibázott) de kaptam 2768 pontot. aztán alapsebességen 2690 körül. Pár napig nem voltam a gép közelébe és amikor újra bekapcsoltam akkor megint csak 1200 körül kap és katasztrofális FPS-t produkál olyan játékoknál aminél mennie kéne...
Hallottam olyat is hogy régebbi driver kell meg hogy VANTA kártyák csinálták azt hogy egyszer sok aztán kevés pont. Ha valaki tud erről, tapasztalt ilyesmit vagy ilyen de jól működő kártyája van az ha lehet szóljon. Ugyanis régebbi verziójú driverrel ezután már el se megy a kártya csak ezzel a 44.xx-el.

Kösz előre is!

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#2) Nedudgi


Nedudgi
aktív tag

Lécci valaki Help mer má' nem tudom mi a túrót csináljak vele...

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#3) Attyo


Attyo
tag

Nekem is Gef2-m van, de Manli gyártmány. A Counter-Strike alatt szoktam nézni az FPS-t. A win xp saját driverével 640*480-ban 100 fps. A 27.82-es driverrel csak 60 fps. Legújabb driverrel már csak 30 fps. Nem tudom, mitől van ez. De a win xp driverével megy most. Így most jó. Egyszer húztam a kártyát. Mem: 194, Core 215. A Core-t nem próbálgattam tovább. Meguntam. Rájöttem, hogy ezt a kártyát nem érdemes húzni. 6ns ramok vannak rajta.

(#4) Nedudgi válasza Attyo (#3) üzenetére


Nedudgi
aktív tag

Kösz szépen akkor majd úgy is kipróbálom csak macerás...

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#5) Attyo


Attyo
tag

Elég macerés eltüntetni a ''régi'' nvidia drivert. Nekem windows reinstallal sikerült. :))

(#6) Attyo


Attyo
tag

A reinstall előtt format c: -t szoktam csinálni. Nehogy fennmaradjon vmi driver szemét. :))

(#7) morzsa


morzsa
aktív tag

nvcleaner -> google

https://linktr.ee/wbteam21

(#8) simbazz


simbazz
aktív tag

detonator destroyer -> google

Elektromos abakusz

(#9) Nedudgi


Nedudgi
aktív tag

Ja a Detonatort nehéz eltűntetni. Amióta felraktam a legújabbat azóta csak azzal megy a kártya...
A Detonator destroyer talán jó lesz megnézem de úgyis reinstallt akartam csinálni...

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#10) RAM válasza Attyo (#3) üzenetére


RAM
őstag

WIN XP saját driverével 100 FPS!!!
Én meg itt xaraxok: 98 vmilyen DETONATOR: max: 25 FPS! :O
Riva TNT 32 MB PRO

Csak tisztán

(#11) Nedudgi


Nedudgi
aktív tag

Az a helyzet hogy az újabb Detonatorok lefogják ezeket a kártyákat( miért is?)
Csak én eddig ezt nem hittem el...
De ezek után...

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#12) Zoltán válasza Nedudgi (#1) üzenetére


Zoltán
őstag

Nekem is ilyen van, csak azt hiszem ddr rammal. Tuningoltad, tehát nőtt az fps, de ha túlzottan akkor csökken az fps, mert már hibázik, így sok időt vesz el a javítgatnivaló, tehát végső soron csökken az fps túl nagy tuningnál. Neked lehet, hogy pont a határra van húzva és amelyik nap a kisebb eredményt mérted aznap 5 fokkal melegebb volt a szobában, így már a chippen is feljebb ment a hő és a tuningot már csak számítási hibákat ejtve bírta, tehát lehet, hogy ezért csökkent az fps.

(#13) simbazz


simbazz
aktív tag

Ha már GF2MX...
Adott egy Inno3D GF2MX200 TVout 32MB SD 175core/166mem. És adott egy Palit Daytona GF2MX400 TVout 64MB SD 200core/143mem. Előbbi érezhetően jobban teljesít ugyanabban a gépben. Miért is?

Elektromos abakusz

(#14) Nedudgi válasza Zoltán (#12) üzenetére


Nedudgi
aktív tag

Nem a tuninggal volt baj.
A Riva Tunert feltettem a Detonator XP-re.
Elindítottam de csak engedélyeztem hogy ő állítsa be az órajelet de nem húztam az alaphoz képest és így lett jó az eredmény.
Aztán húzással kb 80pontot nyertem.
De most sincs húzva.
core 200 mem 166

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#15) Nedudgi válasza simbazz (#13) üzenetére


Nedudgi
aktív tag

Mert a memória gyorsabb és többet ér mintha a Core lenne gyorsabb.

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#16) Sanya


Sanya
nagyúr

felesleges húni, gyorsan el kell adni, és picit rákölve (pár doboz cigi ára) és vehetsz egy jobbat. Igaz nyáron videókártya vásárlás azért nem jó ötlet, mert el lehet azt a pénzt köléteni másra is:csajok, buli, nyaralás..

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#17) Male válasza Nedudgi (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Lehet, hogy a driver tolta el az órajelet (a win indulásakor állítja át az alapértelmezettet -> pl rosszul ismerte fela kártyát, és ahhoz állította az órajelet). A másik lehetőség, hogy bekapcsolta az FSAA-t, mert a 64 megás MX400 komoly előnye az FSAA, amire nem igazán képes -> csak lassabb lesz tőle a játék, de szebb nem.
Próbáld régi driverrel, nekem még valami 27.xx-es driver van fenn (ha jól emlékszem), azzal jól megy (mondjuk ez relatív).

(#18) simbazz válasza Nedudgi (#15) üzenetére


simbazz
aktív tag

Na az oké, hogy nagyobb az órajel, de úgy tudom, az MX200 64 bites membusszal bír, az MX400 meg 128 bitessel. Szal ezért furcsa a dolog kissé.
Male írta, hogy új driverrel FSAA beugorhatott - IMHO az általam felhozott esetben is ez lehet a nyűg, megnézem majd.

Elektromos abakusz

(#19) Male válasza simbazz (#18) üzenetére


Male
nagyúr

Biztosan MX200-as az a kártya? Az a 175/166 MHz gyanúsan az original Gef2MX órajele (még mielőtt lett MX100, 200 és 400 -> látott valaki MX100-at?).

(#20) simbazz válasza Male (#19) üzenetére


simbazz
aktív tag

Lehetséges, bár nem valószínű. Mert akkor a Detonator is sima MX-nek ismerné fel. MX100-hoz még nem volt szerencsétlenségem :DDD

Elektromos abakusz

(#21) nap válasza Male (#19) üzenetére


nap
addikt

Tudtommal nem adtak ki, mert mar az mx200 is nagyon harmatos lett.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#22) Nedudgi


Nedudgi
aktív tag

Köszi szépena régi driver megoldotta a dolgot így 2700körül van a 3dMark.
A kártya típusa EAGLE GeForce2 MX/MX400 64mb sdrammal.
Az új detonatorral a windows csak 32megásnak mutatta csak ezt most fedeztem fel...Viszont a detonator akkor is 64-et írt
Most viszont minden ok.
Ja és ha valaki Nvidia drivert akar leszedni ajánlom az nVCleanert(free) nagyon bejön...

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.