Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mankó


Mankó
veterán

Keresztbe-hosszába olvasgatom a fórumokat, de nem tudtam még olyan lapot választani, ahol elfér az A64 Freezer , egy normális chipset hűtő, és a videokarim hűtője is. (ATI 9800Pro + Artic Cooling VGA Silencer).

Ja és persze normális tuning teljesítménnyel is bírjon a lap. :C
( jöhet Nfoce-os, de VIA-s lap is )

Akinek van ötlete, tapasztalata, ide írja meg nekem!
Előre is kösz a válaszokat!

Mankó



(#2) Paqito válasza Mankó (#1) üzenetére


Paqito
senior tag

Üdv!

Elsőre ezt találtam Neked! Bővebben: link ez egy MSI K8N Neo2 Platinum igen korrekt lapocska, és a ''mackós termetű'' Zalman borda csüccsen rajta. Szvsz hundertprocent, hogy a Freezer rámegy, :) hisz az ''keskeny-magas'' cooler!

Nálam is Silencer van a VGA-n kb vágom mekkora a mérete. Mivel ezen a lapon a chipsethűtő aktív, nem igazán fog bezavarni az ATI Silencer-ed. Ha esetleg ilyen lapot vennél -ami igen jó döntés... :D- akkor elég a vásárlásnál a ''felvértezett'' videókártyádat magaddal vinni, és rögtön kiderül.

Ez pedig egy VIA-s tipp, a kép magáért beszél, itt nem sem lehet gond. Remélem... :DDD Bővebben: link Ez pedig egy MSI K8T Neo2 F deszka, tíz ronggyal olcsóbb mint a másik lap.

Legjobbakat

[Szerkesztve]

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#3) Szten Márs válasza Mankó (#1) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Sajna nem tudom milyen az az A64 freezer, megkeresni most lusta vagyok, de ha adsz linket megnézem :) Mindenesetre a legjobb megoldás: 1, hivatalos honlapok, alaplap képek letöltése, aztán azoknak összehasonlítása 2, bemész a boltba, megkérded milyen A64-es lapok vannak kibontatod őket és odateszed mellé a kérdéses bordákat. (Nekem minden további nélkül megcsinálták az összes boltban, pedig voltam egy párban...)

Hidd el sokkal többre mész vele, mint forumozgatással.

(#4) XaraX válasza Mankó (#1) üzenetére


XaraX
addikt

Hát nekem eddig minden lapra felment(Msi,Gigabyte,Asus),ami nálam volt.Még Leadtek 6800-al is teljesen rendben volt,pedig annak elég negy hűtője van.

[Szerkesztve]

(#5) ngabor2


ngabor2
nagyúr

A8V Deluxe. Most neklem olyanom van, és ennél a videokártyára is ráférNE egy izmosabb hűtő. A chipsetre is rámenne, de minek, elég oda a gyári, pont felette forog a venti, tehát lehűti.

Amit nem tudok ebben a kombinációban ajánlani, az a Gigabyte GA K8NSU lapja, ami amúgy egy nagyon jó lap lenne. Csak ha a Freezer64 van fenn, akkor az a videokártyától kb. 2mm-re van, tehát igazán nagy, 2-oldalas hűtőt nem tudsz rátenni.

(#6) ngabor2 válasza ngabor2 (#5) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Ja, Asus A8V, ezt lehagytam.

(#7) Mankó


Mankó
veterán

Köszi szépen a válaszokat.
Az a gond az aktív hűtéses chipsettekkel, hogy a venti nekem hangos lenne.
Most halk gépem van és szeretnék ezekután is halk gépet.

A próbálós szisztéma jó lenne, csak sajnos mondhatni, vidéken lakok és csak az van amit lehoznak. Nem tudok sok lapot és bordát összehasonlítani. :(

Az Asus lapok meg mostanában nem jöttek be. Elvesztettem bennük a hitem. Pedig régen nagyon jó lapok voltak.

Elsőre én is az MSI Neo2-t néztem, csak hát azon azt mondják, hangos a venti, meg nem az olcsóságáról ismertek az MSI lapok.

Ajánlataitokat a fentiek ismeretében továbbra is várom.

Mankó

(#8) Mankó


Mankó
veterán

Úgy néz ki ez az MSI K8T Neo2-F lesz a nyerő.
Erről tud valaki meggyőző teszteket linkelni. Azt nagyon megköszöném.

(#9) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Nekem is ilyen hűtőm van, egy Gigabyte k8n ultra-sli lapon. Nézegettem mindenféle lapot, olyan kellett ami passzív hűtésű, és stabil. Végül gigabyte lett.

(#10) Zoli bácsi válasza Zoli bácsi (#9) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Bocsánat, AGP-s lap kell. Elnézést ezt csak most vettem észre.

(#11) lazydog válasza Mankó (#1) üzenetére


lazydog
addikt

Abit AV8 az ajánlatom, és nem lesz gondod a chipset-hűtővel, mivel nincs rajta ilyen.
Másrészt stabil tuning deszka, ne félj a VIA-tól, inkább olvass bele a lap topic-jába !

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#12) erdoke válasza Mankó (#1) üzenetére


erdoke
titán

Nekem is van ilyen hűtőm, illetve a VGA-n is AC Silencer csücsül. Szerintem minden lapra rámegy a Freezer64 úgy, hogy nincs útjában a többi hűtőnek.

A legjobb aláírás a héten

(#13) Achill3uS


Achill3uS
veterán

Gigabyte K8NSUltra-939 (a nem Ultra-t kerüld el :) fillérekért adják és nm a legjobb )
agp 8x-es lapocska szintén, nem kifejezetten tuningra való, de az elvárható beállítási lehetőségek benne vannak és egész stabil. br 20-24k között van, de ezen az áron kapnál jobb PCI-E lapot már..

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#14) ngabor2 válasza Achill3uS (#13) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Én is ezt a lapot írtam, de csak akkor, ha nem nagy, kétoldalas videokártyahűtője lesz. Amúgy a lap valóban nagyon jó, vissza is fogom cserélni gyorsan az asust erre:C.

(#15) Achill3uS válasza ngabor2 (#14) üzenetére


Achill3uS
veterán

:) nekem sima volt sajnos, de köszöntem szépen annyi elég is volt h megutáljam 939-et :B

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#16) ngabor2 válasza Achill3uS (#15) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Egy rossz lap miatt egy egész platformot megutálni... én az ultra miatt (is) szerettem meg. de mivel k7-esem via-s volt, és maximálisan elégedett voltam vele, kipróbáltam. csak az a baj, hogy az abit volt, ez meg asus. Az abitot szeretem, de nem jutottam hozzá. az asussal eddig csak szívtam.

(#17) lazydog


lazydog
addikt

Még egy pont az ABIT-VIA kettősnek ! :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#18) perempe válasza Mankó (#1) üzenetére


perempe
addikt

Topiccím: ''Gombhoz kabátot!''.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#19) perempe válasza erdoke (#12) üzenetére


perempe
addikt

Írtad vhol, hogy a házventivel párhuzamosan fújó procihűtő lenne a legjobb. Nem próbálkoztál? Szerintem jó 5let, jogos felvetés.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#20) Mankó válasza lazydog (#11) üzenetére


Mankó
veterán

Sokáig szemezgettem ezzel az Abit AV8-al. A felszereltsége, meg minden bejött volna, csak az nem tetszik benne, hogy nagyon félre mér a szenzora. S ez sok mindenbe bekavar, ventillátorok, hangosság, stb. Ezért is mondtam le róla.
De ettől eltekintve a VIA chipset bejönne, csak nem az ABIT fajta verzió.

A Giga is tetszik. Sokáig volt Gigabyte lapom és semmi gondom nem volt vele. Főként a Dual BIOS tetszett.
Most Epox lapom van és ezzel is minden ok, csak platformot változtatnék.

(#21) Achill3uS válasza ngabor2 (#16) üzenetére


Achill3uS
veterán

Inkább úgymondanám, a platform jellemző problémái abban a lapban sz@rrá torlódtak :DDD De az Ultra télleg jó ezt többen is állítják ;)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#22) lazydog válasza Mankó (#20) üzenetére


lazydog
addikt

Igen ez a hőfok szenzor probléma az enyémnél is létezik, bár nekem ennek a tesó-ja, ABIT AX8 van. Meg kell barátkoznom egy darabig azzal, hogy állandó fordulattal megy a CPU-ventim (éppen egy Freezer 64).
AMD4ever kolléga éppen ma írta, hogy a legújabb BIOS-al már ez a gond is megszűnt.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#23) ngabor2 válasza Achill3uS (#21) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mindenféle kötekedés nélkül, ki tudnád fejteni, hogy milyen problémákra gondolsz? Biztos vannak, tényleg kiváncsi vagyok rá, mert eddig nem találkoztam velük. Csakhogy ha esetleg belefutok, tudjak róla.

(#24) Achill3uS válasza ngabor2 (#23) üzenetére


Achill3uS
veterán

Pl ami sztem a legidegesítőbb: 939 annyira érzékeny a nyavajás ramokra hogy hihetetlen :) nmcsak nálam tapasztaltam hogy jópárszor 5.-6. kirakom berakom felcserélem-re hajlandó elindulni a gép mert jobbra balra sípolgat h baja van a memókkal.. aztán ott az everest memtest-je pl becsapja a laikusokat a rendszerük sebességét illetően ----> dual channel, amivel kapcsolatban hallottam ódákat is, én a HardwareOC-vel értek egyet, az egymagos rendszerekben a dual channel egy kalap ....-t ér :) de ami sztem ami 939-et vonzóvá teszi a PCI-E és immáron az X2..
jó ez nmsok, csak nekem nem jött be annyira ennyi :)

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#25) ngabor2 válasza Achill3uS (#24) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Szerencsére a memóriákkal nálam nem volt gond. lehet hogy kifogtad. A dual channel tényleg kb. parasztvakítás.
no jó, az offolást fejezzük be.

(#26) erdoke válasza perempe (#19) üzenetére


erdoke
titán

Már nem az az alaplapom van, amelyiknek az I/O paneljébe tették a NB bordáját.

A legjobb aláírás a héten

(#27) AMD!4ever


AMD!4ever
őstag

Ajánlom én is az Av8-at! igaz hogy félreméricskélt,de most a 2.4es biossal ugytünik végre megszülte az abit a megoldást.:D

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#28) Mankó válasza AMD!4ever (#27) üzenetére


Mankó
veterán

Na ez most tényleg érdekelne, hogy a 2.4-es Bios megszünteti-e az Abit Av8 hőmérési hibáját. Akkor most ez nálad mit jelent? Mennyin megy a prockó , milyen hőfokkal, milyen frekin?

Plusz, van valakinek tapasztalata az MSI K8T Neo2-F lapjával? Ez a lap most nagyon fúrja az oldalamat. Kellenének pozitív, negatív tapasztalatok.

Most éppen az MSI és az Abit a két legmegfelelőbb választás számomra. Már csak egy összehasonlítás kellene.

(#29) Mankó válasza Mankó (#28) üzenetére


Mankó
veterán

Senki? :(

[Szerkesztve]

(#30) AMD!4ever válasza Mankó (#28) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Nekem newcastle magos 3500+om van
a legelsö biossal (1.1) egyszer 70 fokot mért terhelésen utána (reboot) 40et 2200on
késöbb az 1.6os biosig ez volt,ami nekem azt hittem jólmér(habár lehet kitudja)
Ennél bekapcsoláskor 20-21 fok utána cNQ-nál windoz alatt 20 fok:Y ezt igynyáron kezdtem furcsálni azéért! max terhelésen meg 45-47 fokokat irt ki
1.7-2.1 es biosig megint csak a 70-75 fokos marhaságok...
most ez a 2.4 bekapcsnál elösször annyit ir ki mint a többi szenzor(sys,pwm) kb 28-30 fok aztán emelli.most cnq-val800mhzen1.05volton 29fokos szgép házban.léghütéssel cpu35fok ami szerintem korrekt.(sys34 pwm39)
Most rátoltam egy kis feladatot2500mhzen1.55v max50-53 fok lett ( sys39 pwm 58)
és nem ugrál olyan hihetetlen fokokat a szenzor hogy egyszer 45fok köv másodpercben meg 31.
Nagyjábol ennyi.

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#31) AMD!4ever


AMD!4ever
őstag

MSI valaki? :) up,up,up a topiknak :)

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#32) DigitXT válasza AMD!4ever (#31) üzenetére


DigitXT
félisten

Nekem még a polcon áll, de talán holnap este összerakom...:DDD Amúgy asszem Sianisnak van ilyen lapja, miért nem kérdezitek meg az aktuális A64 topikban?;) Mod: na gyorsan megnéztem az adatlapját, tuti ilyen lapja van, és még a procija is ugyanaz, mint nekem lesz: remélem nekem is elszaladgál majd 2200 környékén!:R

[Szerkesztve]

(#33) Mankó válasza DigitXT (#32) üzenetére


Mankó
veterán

Most melyik lap? Az MSInek a K8T Neo2-F?
Nagyon jó lenne egy kimerítő elemzés.

(#34) DigitXT válasza Mankó (#33) üzenetére


DigitXT
félisten

Az, de hol vagyok én még a kimerítő elemzéstől: első lépés, összerak, megy.:DDD
Mod: és még itt sem tartok.:O De egy napon belül muszáj lesz...:))

[Szerkesztve]

(#35) Mankó válasza DigitXT (#34) üzenetére


Mankó
veterán

Epekedve várom a tapasztalatokat!

(#36) DigitXT válasza Mankó (#35) üzenetére


DigitXT
félisten

Egyelőre majd', dobtam egy hátast: véletlenül sikerült bebootolnom az eredeti windowst: LOL, de ment volna!:DDD Eddig minden oké, dualchannel alapból.:D

(#37) AMD!4ever válasza DigitXT (#36) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Az av8 nál is igy volt a régi gépemen telepitett winxp elindult simán akkor mikor összedobtam az uj av8as gépem.:)

Eddig egyenlö az állás:)

[Szerkesztve]

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#38) DigitXT válasza AMD!4ever (#37) üzenetére


DigitXT
félisten

egyenlö az állás
De ez K7 -> K8 váltás volt...:)) Node mindegy, hiszen semmiképpen sem tartottam volna meg azt a wint, hiszen már épp eléggé ösze volt gányolva...:DDD Ezt meg az SP2-vel gányoltam össze egy kicsit sajna, de remélem túléli...:R

(#39) AMD!4ever válasza DigitXT (#38) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Én is K7-röl váltottam K8-ra! (Athlon K7-550@800-ról Athlon 64 3500+ra
amugy azt a wint én se tartottam meg sokáig.
egyikünk se lött gólt idegenbe:DDD:))

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#40) Mankó


Mankó
veterán

DigitXT:
Amire kíváncsi lennék:
Milyen proc.hűtővel milyen hőmérsékleteket produkál?
Hogyan kezeli a memóriát?

Köszi

(#41) DigitXT válasza Mankó (#40) üzenetére


DigitXT
félisten

GlacalTech Igloo 7200-at vettem, aminek a max. fordulata ugye 2800, ezt a lap leszabályozza némileg, kb. a Light szintjére, gyakorlatilag folyton 2000-et pörög, most 48 fok, videót kódolok... Sima 400-as ramjaim vannak, SPD-re raktam, de most 2GHz mellett elvileg szinkronban tekernek, a gép stabil.;) Mindennel baromi elégedett lennék, ha be tudnám lőni tökéletesre a TV-tunerem...:(

(#42) Mankó


Mankó
veterán

Nekem majdnem hasonló konfigom van. Csak a lap proci különböző, meg nincs tv kártyám.
Kicsit darázok tőle, hogy a 9800Pro-n lévő AC Silencer nem fog elférni az északi híd bordájától. Neked valami hasonló hűtésed van, ha neked elfért nekem is elfog.
Lenne még egy kérdésem: neked hanyas verziójú a lap? És hogy kellett-e BIOS-t frissíteni a Venice-hez?
Elvileg én a v2.0 néztem ki , aztán, hogy lehet-e kapni :U

(#43) DigitXT válasza Mankó (#42) üzenetére


DigitXT
félisten

Nekem majdnem hasonló konfigom van.
LOL...:)) Amúgy beírhatnád az adataidhoz.:R

Csak a lap proci különböző
Mondjuk az kb. a lényeg...;)

meg nincs tv kártyám
Addig örülj! Egyszerűen képtelen vagyok normálisan belőni: nézni már lehet, frankón, de minek, ha nem nagyon lehet értelmes minőségben felvenni vele...:DDD

9800Pro-n lévő AC Silencer nem fog elférni az északi híd bordájától
Tisztázzunk valamit: az északi híd a kari fölött van, a Silencer meg lefele nagy.;) Másrészről a gyári borda tök lapos, de a Zalmi is elfér simán, és kb. felesleges is, mert tényleg alig melegszik a NB. Ha a déli hídra gondoltál, ott lehetne ilyen gond, de azon meg nincs borda, és nem is nagyon kell neki: megfogható.:))

hanyas verziójú a lap
1.0 szerintem, nem is tudtam, hogy már van 2.0 is...:B

Venice
Még mindig Winchester.:DDD No. Mindenre válaszoltam: sry, hogy csak ennyi...:D

[Szerkesztve]

(#44) Mankó válasza DigitXT (#43) üzenetére


Mankó
veterán

Igen van már 2.0-ás verzió. A különbség az, hogy már helyből támogatja a Venice-t és a kétmagos procikat.

Nagy valószinűséggel akkor ez a lap lesz.
Köszi szépen a válaszokat!

(#45) DigitXT válasza Mankó (#44) üzenetére


DigitXT
félisten

Node az nem BIOS kérdés? Ez a verziószám nem a nyákra vonatkozik?:))

Köszi szépen a válaszokat!
Igazán nincs mit!:R

(#46) Mankó válasza DigitXT (#45) üzenetére


Mankó
veterán

Szia , lenne egy olyan kérdésem, hogy ezen a lapon az AGP, PCI frekit lehet e fixre állítani?

(#47) DigitXT válasza Mankó (#46) üzenetére


DigitXT
félisten

Természetesen lehet (bocs, hogy csak most láttam megint a topikot:B), lévén K8T800Pro ''chipsettel'' szerelt. Én most 3200+-on járatom a 3000+-t.:D

(#48) Cs_Laci


Cs_Laci
senior tag

An8 Ultra-val mi a bajod?
Alapból normális a chipset hűtője (Heat Pipe)
Ráfér a Freezer
És elfér a VGA-is

(#49) Mankó válasza Cs_Laci (#48) üzenetére


Mankó
veterán

Ezzel a lappal az a bajom, hogy nekem AGP-s a vid.karim, ezen meg PCI-E van. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.