Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Ajándékba dalmata (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) DrSoul


DrSoul
őstag

Sogoroméknak van egy felnőtt, egészséges dalmata kutyájuk, de gyerek született, és kicsit gond ez így nekik. A kutya számításaim szerint kb 10 éves, nagyon aranyos (nem beteg!).
Még nem tudják, hogy itt hirdetem, de komolyan nem tudják, mi legyen vele...
Gondoltam egyelőre megnézem,van-e érdeklődés: kellene valakinek?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#2) Szalma


Szalma
őstag

Kicsit idősnek tűnik egy új gazdihoz. Ráadásul a dalmaták nem éppen a stabil idegrendszerükről híresek... Tényleg jobb, ha egy csecsemő mellől elviszik... :(
Szegény kutyu... :O

Szeretettel:
Szalma

ui.: Csak a miheztartás végett a leendő gazdának. Sajnos nálunk nem lenne jó helye...

(#3) DrSoul válasza Szalma (#2) üzenetére


DrSoul
őstag

Én is hallottam, de ez egy nyugodt kutya, egyszer 4 napig én vigyáztam rá, semmi gond vele.
Sajnos igaz, hogy idős, de ahhoz képest, hogy az elaltatásán gondolkodtak, gondolom inkább körbenézek...

Mindig az X jelöli a pontot...

(#4) Szalma válasza DrSoul (#3) üzenetére


Szalma
őstag

:( :O :O :O

Szeretettel:
Szalma

ui.: Kutyamenhely?

(#5) tomcs válasza DrSoul (#3) üzenetére


tomcs
őstag

barmennyire is allatbarat valaki sajnos gyerek mellol tenyleg el kell vinni, kulonben eszmeletlen nagy felelosseg (vagy inkabb felelotlenseg...), egy allatnal barki barmit mond nem lehet semmit elore tudni. legjobb lenne par evre ''kolcsonadni'' bar akkor meg mar tul oreg lenne, tenyleg valami vegleges helyet kellene talalni neki. szal osszessegeben en is sajnalom a kutyust de helyes dontes ha gyerek mellett nem maradhat, mert akarmennyire vigyaznak is ra ossze tud szedni valami akar emberre is veszelyes ferget vagy fertozest.. meg elofordulhat eppen az is hogy az ''atcsoportositott szeretetadag'' miatt begurul6, feltekeny le7 barmilyen jol nevelt is volt eddig.

menhelyek sajnos valoszinuleg rosszabbak neki meg annal is mintha kap par ''utolso szep napot'' aztan elaltatjak de azert sok sikert a gazdikereseshez

(#6) hungeek


hungeek
senior tag

imádom a kutyákat (nekem is van egy 4 éves magyar vizsla és lelke van!) de anyámék megölnének ha beállítanék egy 2. kutyával.... :O

(#7) DrSoul


DrSoul
őstag

Akkor senkinek sem kell? :O

Mindig az X jelöli a pontot...

(#8) DrSoul


DrSoul
őstag

up

Mindig az X jelöli a pontot...

(#9) Kidus válasza DrSoul (#1) üzenetére


Kidus
őstag

Hát, nem tudom..
10 éves, nyugodt kutya, aki hozzánőtt a családhoz. És el akarják altatni, vagy ajándékozni?
Erre inkább nem is mondok semmit.
A dalmatánál is minden nevelés és környezet kérdése. Az alakítja az idegrendszert. Még egy Bernáthegyi is vérszomjas állattá válhat 'megfelelő' kezekben.
Sok (!) ismerősöm van, akiknek kisgyerekük születésétől fogva kutya, vagy kutyák társaságában volt, így nőtt fel. Még az is megtörtént, hogy az állat vigyázott a kicsire.
A betegségekről: Amit mindenki kivétel nélkül megkap egy állattól, az a toxoplazmosis. A fertőzés megtörténik maximum 1-2 héten belül, a lefolyása gyors, észrevenni nem lehet, nincs káros hatása. Innentől az ember immunis rá, és ha terhes lesz egy védettséggel rendelkező nő, a gyerek is védetté válik.
Akkor veszélyes, ha: A terhes nőnek nem volt még állata, nem alakult ki védettség. Ilyenkor az embrió károsodhat. Illetve a védettséget nem élvező kicsi gyerekre veszélyes.
Tehát: Ha ez a kutya 10 éves, a gyereknek semmi baja nem lesz, és ha az állat nem tetves, férges, gombás, tehát gondozott, rendesen ápolt, akkor a gyerek nem kap el semmit. A kutyabolha pedig nem szereti az embert.
Kb. ennyit szerettem volna mindenképp említeni.
Egy 10 éve egy családnál élő kutya bele is pusztulhat, ha máshová kerül. Elaltatni pedig kegyetlenség, egyenesen cserben hagyás.
Az ilyet utálom.
Nem lehet elzárni a gyerektől? Nincs kert, vagy a gyereknek külön szoba? Nincs az ajtón kilincs? Magára lesz hagyva a kicsi órákat, napokat?
Siralmas.

Assuming Control

(#10) hungeek válasza Kidus (#9) üzenetére


hungeek
senior tag

az én babakocsimat egy németjuhász őrizte :))
állítólag imádtuk egymást..... de sajna nem emléxek szegényre :(

(#11) JaniS


JaniS
senior tag

Üdv!

Remélem találsz neki gazdit. Magamhoz venném, de már rohangászik két kutyus az udvaron...
A kutyákkal kapcsolatos félelmekről a személyes tapasztalatom: Mindig féltem tőlük gyerekként, aztán mivel a barátnőmnek volt, eleinte csak mint gond tűnt fel, később viszont mint amolyan családtag szerepre váltott át a szememben és ma már semmi pénzért nem adnám. Persze ez annak is köszönhető, hogy jó nevelést kapott. Ha lesz majd gyerekünk aligha fogom félteni, mert láttam, ahogy a kisnyúlunkra vigyázott egész éjszaka, ugyanígy nevelt egy kismacskát. Eszébe sem jutott másképpen tekinteni rá. A higiéniás dolgok persze OK.

JaniS

(#12) Kidus válasza hungeek (#10) üzenetére


Kidus
őstag

pont egy ilyen esetről hallottam. Állítólag a német juhász még ringatta is a kocsit ( néha megböködte az orrával, mikor nyögdécselt a baba).
Szerintem ez a nem semmi. :)

Assuming Control

(#13) Kidus válasza JaniS (#11) üzenetére


Kidus
őstag

igen, a kutya pontosan tudja, ki a családtag, ha egy nyúl az, akkor arra vigyáz, ha egy baba, akkor arra. Unokatesóm pl a 9 éves háklis német juhásznak folyton lenyúlt a torkára, kihúzta a nyelvét, és abba kapaszkodott, mikor kicsi volt. Járni is úgy tanult, hogy megfogta a kutya farkát, és az lábra állva felsegítette a gyereket.
Ez egy háklis kutya volt, hangsúlyozom, de a gyerektől mindent eltűrt. Azt is, hogy kinyomogassa a szemét, mikor kedve tartotta :)
Öröm volt nézni, hogy vigyáz rá.

Assuming Control

(#14) Den


Den
veterán

Hm, a gyereknek könnyebb lenne új ''gazdát'' találni, és akkor megtarthatnák a kutyát ;]

www.simson4t.hu

(#15) Kidus válasza Den (#14) üzenetére


Kidus
őstag

kompatibilis a kettő :)

Assuming Control

(#16) neduddki válasza Den (#14) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Den orommel latlak erre felenk! Csak nem volt vmi baj, vagy csak egyszeruen nyaraltal?????

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#17) Den válasza neduddki (#16) üzenetére


Den
veterán

hi

két hetet nyaraltam a kórház-szigeteken :) szuveneírként hoztam egy zacskó eredeti, kórház-szigeteki vesekövet :P

www.simson4t.hu

(#18) neduddki válasza Den (#17) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Az nem jo!!! JO meg kinoztak ha kethetig huztad!!! De remeljuk ma jol vagy!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19) Den válasza neduddki (#18) üzenetére


Den
veterán

Ezek nem kínoztak, ugyanis sajnos akkorák voltak, hogy esélyük sem lett volna kijönni. műtéti úton szedték ki a köveket.

www.simson4t.hu

(#20) neduddki válasza Den (#19) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Akokr foleg kitoro orommrl udvozlun kujra magun kozott!

udv

neduddki

p.s. vesekorol jut eszembe van egy kedvenc haverom cukrasz szinten baracsagos visszatero vesekovekkel, kicsit fel a kezeimtol /magyarul akkor szeret latni mikor ahat akozepet/ de egyszer nagyon fajt a deraka eljott, hogbiztos megrantotta, szolidan megcsinaltam, majd ket nap mulva gyutt a teflon ,hogy nem rantas volt kezdodo vesegorcs, de ket nap alatt eddig meg soha nem jott ki vesekove, ezert qva halasz es ezentul tul hangosan nem szigya a kezeimet:-))))))))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#21) Den válasza neduddki (#20) üzenetére


Den
veterán

Hehe, ez nem rossz, simán alapíthatnál rá egy sikeres vállalkozást. kuncsaftban nem lenne hiány :)

www.simson4t.hu

(#22) neduddki válasza Den (#21) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Kuncsaftban most sincs hiany, de me nem tom hova asni oket egy-egy kezeles utan!!!:-)))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23) DrSoul


DrSoul
őstag

Srácok, örülök, hogy jól érzitek magatokat, :))

Mindig az X jelöli a pontot...

(#24) Fisha válasza DrSoul (#23) üzenetére


Fisha
őstag

Es mi lesz majd, ha jon a masodik gyerek?
(Eme hozzaszolas nem izetlen trefa, csupan a ''nincs a kutyara ido'' furcsa ervelesen valo elcsodalkozas.)
Ha valaki tiz evvel ezelott ugy dontott, hogy kutyat fog tartani, akkor vallalja azt ma is minden helyzetben. Nem hinnem, hogy nagyobb megterheles lenne nekik a kutyat tovabb tartani, mint a kuytanak a gazdicsere. Tuti, hogy nem fognak egy ilyen idos kutyusnak gazdit talalni.
Persze nem gondolom, hogy egy ilyen hozzaszolassal barkit is meg tudok ''nevelni'', csak kiabrandit mindig az emberi felelotlenseg es butasag...

(#25) KERO_SAN


KERO_SAN
aktív tag

Sztem a sogorodek reszerol felelotlenseg volt ugy gyereket vallalni, hogy a kutya sorsat elore nem rendeztek >((
10 eves kutya nem fog uj gazdat megszokni, az tuti fix..
A masik hogy, ha az ember kutyat akar akkor nem fog 10 eves ebet magahoz venni, mert hat, sajnos a kutyak alt. 12-15 evet elnek..

Sajnalom szegenyt:(:(:(

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#26) Kidus válasza DrSoul (#23) üzenetére


Kidus
őstag

Csak hogy pontos legyen :)

''A Toxoplazmozis okozója a Toxoplazma gondii nevű élősködő élőlény. Emberről emberre közvetlenül nem terjed, de előfordulhat nyers húsokban. Többek között a macska a hordozója. A kórokozók az emberi szervezetbe úgy kerülhetnek be, ha például gondatlanul kezelik a macskaürüléket a gazdáik, ha nyers, vagy nem kellően átsütött, vagy főzött fertőzött húst fogyasztanak. Könnyen fertőződhetnek azok, akik húsfeldolgozással foglalkoznak abban az esetben, ha a feldolgozott álatok között volt fertőzött, s a feldolgozónak esetleg sérült a keze.
Hazánk hatvan év körüli lakosságának mintegy 60 százaléka fertőzött Toxoplazmozissal''

''Az anyák a terhesség előtt szerzett Toxoplasmozist nem adják tovább gyermeküknek, csak a terhesség folyamán szerzett fertőzés - főleg a második hónaptól a hatodikig - jelenti a legnagyobb veszélyt. A magzati Toxoplazmozis vetélést, halvaszülést, vagy az újszülött neurológiai károsodását, azaz szellemi fogyatékosságot okozhat.''

''A fertőzés forrása: házi- és vadon élő emlősállatok (ritkábban madarak), amelyek közt az előforduló masszív abortuszok hívják fel a figyelmet a fertőzöttségre. A természeti gócokban csaknem minden vadon élő emlős (és madár) fertőzött lehet. A háziállatok közül a szarvasmarha, juh, ló, sertés, kutyák, macskák, ház körüli rágcsálók és baromfiak terjeszthetik a toxoplazmózist.''

Egyébként egy teszt és már tudja is az ember, hogy fertőzött-e.

Nem értem, miért emelted ki azt, hogy a kutya ringatja a gyereket. Ez csak példa volt arra, hogy együtt lehet hagyni őket... senki nem mondta, hogy az a dolga.

Allergia: Valószínűleg sosem fogják megtudni, hogy a kisgyerek allergiás-e a kutyára, mivel az már nem lesz ott...

Nem kötekedni akartam, sem bárkit megsérteni.
Viszont az elajándékozás nem túl bíztató.. talán sikerül, az idősebb emberek szeretik a nyugodt, szintén idős kutyákat.
Az már mindegy, hogy ez az állatnak milyen lesz. Vagy megszokja, vagy nem. Ha már egyszer nem gondolkodtak előre és így alakult...
Egy régen várt baba valóban fontosabb.

Assuming Control

(#27) DrSoul válasza Fisha (#24) üzenetére


DrSoul
őstag

Azért ne hasónlítsuk össze már megint a kutyát az emberrel...
ha jön egy másik gyerek, az TOTÁL MÁS, szinte szent dolognak tartom, ne menjün ebbe bele megint...
Arról hogy 10 évvel ezelött döntöttek: bocs, csak kiváncsiságból: hány éves vagy?Van már gyereked? És kutyád?
Amikor a kutyát vállalták,akkor 17 évesek voltak... nehogymár akkor gondolja, hogy mi lesz majd a gyerekkel...
Egyébként mindig szuperül bántak a kutyával, sőt, nagyon kényeztették, már rossz volt nézni (nekem).
Én el se hiszem, hogy most meg akarnak szabadulni tőle: azért ezt én is furcsálom, de meg tudom érteni. A terhesség alatt mondták, hogy semmi gond nem lesz, megoldják. Ha így döntöttek, biztos meg van rá az okuk.
Az a baj Magyarországon, hogy túl sokan kutyáznak, és kevesen babáznak.
Nem vagyok a kutyázás ellen, de a babák fontosabbak. Csak ezt kell megérteni.
És újra mondom: ha jól nevelték volna a kutyát, szerintem most semmi gond nem lenne. Talán még nem késő a nevelésre :DD
Én talán még ezt javasolnám nekik...

Mindig az X jelöli a pontot...

(#28) DrSoul válasza Kidus (#26) üzenetére


DrSoul
őstag

Köszi a pontosítást, tanulmányaim alatt szó esett a toxoplazmózisról, tehát vmi fogalmam azért volt...
De így kerekebb a kép :)
Megint csak azt tudom mondani: mivel tünetmentes, ezért sok ember nem is ismeri (az ok, hogy mi itt ilyen okosak vagyunk :) ), és még ha igen is, nem tudhatja, mikor kapta el. Pl. csinál egy tesztet a 2 hónapban: negatív. És ha a harmadikban kapja el? Vagy ha a hatodikban csinálja, és pozitív: akkor meg mi van?A gyerek már nem kell? Tehát: a toxoplazmozist csak megelözni lehet, ésszerüen nem lehet szűrni, mert ha elkapta (és terhes), akkor már mindegy.
ÉS tuti, hogy nagyon sok nő nem gondol rá. néztek nagyokat, amikor feleségem terhes volt, és nem engedtem macskák (+ állatok) közelébe... Senki se értette, hogy miért... ''Olyan aranyos... nem bánt...''
Nem értem az allergia dolgot: a gyerek már ott van, már több hónapos, így derült ki, hogy nem fog menni a dolog a kutyával... (bizakodók voltak). És ez arra volt válasz, hogy sokan mondták, hogy más gyerek kutyával nő fel... Azért én csecsemőnek nem javasolnám... A legtöbb allergia akkor döl el, ha a gyerek 2-3 éves lenne, semmi gond.

Mindig az X jelöli a pontot...

(#29) Kidus válasza DrSoul (#28) üzenetére


Kidus
őstag

Allergia témában nem igazán vagyok otthon, nekem szerencsére soha nem volt.
Egyébként a tp-t már ezer százalék, hogy az egész család elkapta.
Például ha nekem nem lenne, elég rendesen meg lennék lepve :)
Még csak párszáz, vagy tán ezer macskával, meg kutyával meg mindenféle állattal volt dolgom :)
Ismerek egy könyvet a kifejlett, és öreg kutyák átneveléséről. Sajna a pontos címet nem tudom, valami olyasmi hogy rossz szokások átnevelése. Lehet, hogy egy próbát megér kiszoktatni azt az állatot a kertbe.. bár fene tudja.
Terhességről: én sem nyúlnék terhesen macskához, mindegy, fertőzött vagyok-e már vagy nem. Jobb az óvatosság.

Assuming Control

(#30) Szalma


Szalma
őstag

OFF
(Kis beszólás toxoplazmózis ügyben... :) Többnyire tünetmentes. Emlékeztek a Trainspotting-ra? A srác kapott egy kismacskát. Majd elkezdett fájni a feje... Majd meghalt... Toxoplazmózisban... A macskaürülék igenis veszélyes dolog...)
ON

Nagyon sajnálom, hogy nem halad kutya-ügy. :O :O Nálunk is van már 2 ''dög'', így részemről felelőtlenség lenne bevállalni még egyet. :O :O

Szeretettel:
Szalma

(#31) supercow


supercow
őstag

Én sem tudok segíteni a probléma megoldásában, de jó döntés a gyerek mellől elvinni az állatot. Amikor megszületett az első gyerekünk eltüntettem 2 leguánt és 5 macskát. A kutyánk most is anyósoméknál van, pedig nagyon szeretem, és sajnálom hogy nem lehet itt, pedig imádja a gyerekeket. A miénk féléves korában már őrizte a gyereket, beállt a postás és a járóka közé morogva. Gyönyörű, hatalmas barna dobermann kan :)

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#32) Bagoly válasza tomcs (#5) üzenetére


Bagoly
senior tag

Ne haragudj, de nem tudok egyetérteni veled. Én gyerekkorom óta (érts cca csecsemőkor) állatokkal élek. (Kutya, macska állandóan, galamb, nyúl, görény is megfordult :(
A minimum felelősség, hogy szerető új gazdit keresnek a kutyusnak. A menhely (milyen cslóka kifejezés) és a ''boldog utolsó nap'' egyátalnán nem megoldás)

UI: Magamhoz venném én is, de harminc négyzetméteren nem hinném, hogy felhőtlenül érezné magát a két cicám mellett.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#33) SYZYGY


SYZYGY
tag

Na biztos sokakat magamra haragítok, de nehogymá azért ne vállaljon vki gyereket, mert van egy kutyája!!! A kutyát egyenértéknek tekintitek a gyerekkell???? Ez ....hát bocs de a kutya az kutya!!!! Se több se kevesebb!!!

''A hullák olyanok, mint Te vagy én, csak halottak.''

(#34) Bagoly válasza SYZYGY (#33) üzenetére


Bagoly
senior tag

Senki nem mondta, hogy nem vállaljon gyereket. Az én szüleim is ''vállaltak'' engem, mégse rakták ki a kutya szűrit. Én csupán azt írtam, hogy egyrészt nem biztos, hogy gondot jelent a kutya a gyerek mellé (sőt), ill., ha mégis úgy döntenek, hogy nem tudják megtartani, akkor a menhely, elaltatás nem megoldás szerintem. Aztán, ha jön mégegy gyerek a régit lepasszolják valahova, mert nincs hely a lakásban? (esetleg megtámadja az új jövevényt, mert féltékeny lesz.) :(
Ha vállalták a kutyát valamikor, akkor vállalják a gondos gazda felelősségét most is.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#35) SYZYGY válasza Bagoly (#34) üzenetére


SYZYGY
tag

Na igen, nem kellett volna! De már megvan a kutya, tehát vmit csinálni kell vele. Én egy idő óta azért nem tartok állatot, mert ha közel engedem magamhoz, nagyon rossz megválni tőle. És ugye (jó esetben) az ember tovább él a kutyától. Na mindegy vmi megoldást keresni kell ami jó ''mindkét'' félnek, de nem lesz egyszerü!

''A hullák olyanok, mint Te vagy én, csak halottak.''

(#36) Szalma válasza SYZYGY (#35) üzenetére


Szalma
őstag

OFF
Tartsál hölgyet/férfit. Lehet, hogy túl is él!
ON

Szeretettel:
Szalma

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Ajándékba dalmata (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.