Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28851) bigrob


bigrob
őstag

Sziasztok!

Well G74A GBB-s puffkával van valakinek tapasztalata? (keresőben nem találtam semmi használható infóra)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#28852) kovacszk válasza bigrob (#28851) üzenetére


kovacszk
senior tag

Facebok magyar gbbr csopi, vagy akár youtube gbbrhungary, ott találsz több részes magyar bemutatót is róla. Lényegében olcsó jó alap valamennyi mókolás kell, mint bármelyik gbbr-nek.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#28853) Atke válasza bigrob (#28851) üzenetére


Atke
senior tag

Google első találata a GBB Hungar magyarnyelvű videója
https://www.youtube.com/watch?v=oBOWf2bGQDg

Február elején rendelnék gunfire-ről, valaki becsatlakozik?

(#28854) macilaci78 válasza Atke (#28853) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én lehet, de még nem tudom, mit akarok.
Li-Po akkut, töltőt AUG-ba, M4 előagyba és M4 fix tusba.
Mellények közt nem találtam magamnak Molle alapot, amilyet szeretnék.
A TM Glock 26 Ad-emhez nincs műanyag gyorstok, sima Glock 17, 18C, 19 nincs a kínálatban, P226-ost nem veszek, Baretta, .45-ös meg nem kell.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28855) hundai válasza macilaci78 (#28854) üzenetére


hundai
aktív tag

Sziasztok! Próbált már valaki levágni / reszelni gbb csövet? Nem találtam 106mm es csövet csak 113-ast, gondolom a cső kimenetének belső felét is "ferdére" kellene csiszolni. Érdemes egyáltalán belemenni?

-Wake up Neo!

(#28856) macilaci78 válasza hundai (#28855) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Eszterga. Először kintről befelé méretre vágod, majd egy 45°-os késsel bentről kifelé elveszed a sorját.
109 mm? Vagy 97 mm.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28857) hundai válasza macilaci78 (#28856) üzenetére


hundai
aktív tag

Gondoltam esztergára is csak utána kell néznem hogy van e valaki a környéken és hogy vállalja e.
Kjw m9-be 106mm-es van gyárilag, a cső végét a külső cső tartja belülről,így sajna kiesik hogy rövidebb kerüljön bele.

-Wake up Neo!

(#28858) DNReNTi válasza hundai (#28855) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nekem is lesz egy ilyen muveletem de AEG csovel, en nem leszek ilyen finom, Dremel-el levagom oszt jonapot. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28859) hundai válasza DNReNTi (#28858) üzenetére


hundai
aktív tag

Videókat körbenézve, lehet megelégzszem a dremel vágólap->méretre reszelés-> csavarfej süllyesztő/ kúposos köszörűkő kombóval :D

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget.

-Wake up Neo!

(#28860) Drizzt01 válasza hundai (#28855) üzenetére


Drizzt01
őstag

Szia. Én már vágtam csövet a sniperhez. Sima fűrészlappal levágtam , utána snicerrel lesorjáztam hogy meg legyen a 45' belső. Utána egy egy alapos takarítás és semmi gond nem volt vele.

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#28861) DNReNTi válasza hundai (#28859) üzenetére


DNReNTi
őstag

Igen, igy a tokeletes. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28862) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Holnap uj NowRich replika gyun. Mindenki izgul man'? :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28863) drzozo válasza DNReNTi (#28862) üzenetére


drzozo
senior tag

Engem a VFC MP7 tart most nagyon lázban... De azért kíváncsi vagyok persze, hogy mit tákolt már megint össze. :D

(#28864) DNReNTi válasza drzozo (#28863) üzenetére


DNReNTi
őstag

Vannak pletykak, amik azt mondjak, hogy egy pre-upgraded VSR-10-rol van szo. Vegulis honapokat volt Japanban, meg akar az is lehet. Kivancsi vagyok en is. Ha az SSG tarakkal kompatibilis lenne, akkor meg azon is elgondolkoznek bekosarazzam e.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28865) #56573440 válasza DNReNTi (#28864) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nem rejtették el a linket. Úgyhogy ez lesz :D De ahogy látom közben már éles is lett...

[ Szerkesztve ]

(#28866) DNReNTi válasza #56573440 (#28865) üzenetére


DNReNTi
őstag

Jaja en is epp linkelni akartam, es a hir igaz:
Highly Customizable VSR-10 platform.

300€ nem is nagy penz erte. Az M220-as rugos 5J-os konfigot mondjuk nem ertem. Az SSG24 tobb mint 700 FPS M190-nel, ez akkor mi a f@ssssz? :D :D

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28867) DNReNTi válasza DNReNTi (#28866) üzenetére


DNReNTi
őstag

Utalom a marketinget ... es ezt a tetves gifet is:

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28868) #56573440 válasza DNReNTi (#28866) üzenetére


#56573440
törölt tag

A maxos megy majd annak aki játékra nem megy csak otthon a kertben akar puttyogtatni, és légpuskát valamiért nem akar, ellenben van pénze lóvéra. A nagy igalomra való tekintettel azért én megvárom inkább az Action Army féle aap 01-et aztán azt veszem meg most tavasszal inkább :D Nyáron meg ha jó áron jön, csak a poén kedvéért a G&G SSG 1-et :D

[ Szerkesztve ]

(#28869) DNReNTi válasza #56573440 (#28868) üzenetére


DNReNTi
őstag

Amugy el tudom kepzelni hogy az M220 azoknak kell, akik ki akarjak maxolni air-break-kel is. Nem tudom mennyi FPS-t eszik meg az air-break, de gondolom ugy bent van 600FPS alatt. Bar ez a bedugos air-break pin nekem kicsit meredek, ha 300 loves utan az leesik a hengerben, aztan rabaszol az M220-al ... az minimum dugattyu csere. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28870) macilaci78 válasza DNReNTi (#28869) üzenetére


macilaci78
nagyúr

600 fps lesz az. 0,5 g BB-vel. ;]
Nem tudom, a leggyengébb és a legerősebb kiépítés közt csak a rugó a különbség, vagy van több is.
Ha utóbbi, akkor én inkább az M220-at venném és egy sima rugócsere.

De basszus, van, akinek az M150 is már nehéz felhúzás...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28871) DNReNTi válasza macilaci78 (#28870) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nincs mas kulonbseg, csak a rugo. Nekem van itthon egy plusz M170-es, majd beledobom azt, aztan meglatjuk mennyit fuj. :D Amugy ja, eleg lehet feltepni azt a 220-ast.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28872) macilaci78 válasza DNReNTi (#28871) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tust letámasztani a földre, majd rálépni a kihajtott felhúzókarra, mint egy ásóra. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28873) DNReNTi válasza macilaci78 (#28872) üzenetére


DNReNTi
őstag

Minden feltunes nelkul, gyorsan es halkan :K :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28874) macilaci78 válasza DNReNTi (#28873) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jó, hát a rof vetekszik egy Tigris tankéval. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28875) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Na, megrendeltem a Marui Glock 18C-t. Van vele kompatibilis táram még 4 darab, mindhez rendeltem high output valve-t, meg egy PDI gumi, 6.01 mm-es preccső.
Rendeltem még két célt is gyakorolni. Ááá, el fog gurulni a gyógyszerem. :D
Van átfejtő colemann gázpalackhoz, elleszek.
Majd még egy CQC tok molle mellényre, fém szán és lower, belül ezt-azt kicserélni... Ilyesmit hol lehet kapni a Red Wolf-on kívül EU-ban? Na meg kellene pár tárfenék és tárajak tartalékba.

6.01-es csőhöz milyen bio BB vált be, ami nem koszol?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28876) DNReNTi válasza macilaci78 (#28875) üzenetére


DNReNTi
őstag

Belehuztal battya. Amugy szerintem mindenkepp taknyol a BB, takaritani kell gyakran.

Btw - nekem mar meg is jott a rendeles :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28877) drzozo


drzozo
senior tag

Mentek ti a... Oda. ;]

A high output valve konkrétan mire jó?

[ Szerkesztve ]

(#28878) hundai válasza DNReNTi (#28876) üzenetére


hundai
aktív tag

Az igen, nem sokat gondolkodtál a vételen :C :Y Szívesen olvasnám a kialakult véleményed, tapasztalataidat a fegyverről.

-Wake up Neo!

(#28879) macilaci78 válasza DNReNTi (#28876) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ó, hagyd el... 560 €-t fizettem, van még mellette Holo, lipo töltő és akku, tisztítóvessző, stb.
ESS szemüveg, a fém alkatrészek, stb-re is kértem értesítést. :D
A gyári Marui GBB tár 31$, a szelep darabja 26$. Azért vettem Marui G18C-t, mert ahhoz már vannak táraim.

Taknyol, persze, használat után el lesz pucolva legalább a cső. A taknyolástól jobban aggaszt, hogy a méretpontatlan, tojás alakú BB megszorul a csőben. Ahhoz nem lenne humorom.

Ha meglesz a CQC tok, akkor az 5.11 tok megy le övre a G26Ad-el tartaléknak. ;]

Összerakom az M4-et, megvan már hozzá az M120 Modify GB és a FET, kényelmes markolat, benne Guarder Infinity Torque Up motor. Jön hozzá a fix tusba a 3 cellás lipo.
Az AUG-ba átmegy az M4-ből a Guarder fogaskerékszett és abba is egy 11,1 V-os akku.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28880) macilaci78 válasza drzozo (#28877) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nagyobb fps. A tárból kijövő szelep, ki van könnyítve, így nagyobb keresztmetszetű a gáz útja. Egységnyi idő alatt több gázt enged ki.
A gyári 280 fps-ből jó gázzal lesz 360 fps. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28881) Drizzt01 válasza DNReNTi (#28876) üzenetére


Drizzt01
őstag

Hali. Ez az új Novrics puska? SSG10 A1?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#28882) macilaci78 válasza Drizzt01 (#28881) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szerintem csak egy üres tokot fotózott le. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28883) DNReNTi válasza Drizzt01 (#28881) üzenetére


DNReNTi
őstag

Jaja az A1-et huztam be, kesobb lehet kap majd egy rovid csovet es akkor szuper lesz epuletes palyakon ahol a ralovesi tavok kisebbek. Az SSG24 meg marad nagy jatekokra, milsimre.

Irok majd velemenyt ha lesz alkalmam jatekra vinni. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28884) macilaci78 válasza DNReNTi (#28883) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lehet akár logout is belőle. Vagy beteszem az összefoglalóba azokat a hozzászólásokat a topikból, amik elég összeszedek legalább egy tessék-lássék review-hoz, vagy leíráshoz.

Volt itt korábban szó szemvédelemről, akkukról, adott típusú fegyverről. Ha valamelyik hozzászólásra visszaemlékeztek, jelezzétek.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28885) kovacszk válasza macilaci78 (#28875) üzenetére


kovacszk
senior tag

Igaz ez 17 de a gyógyszer nálam is gurulgat 😃
Ha fém szánra adod a fejed én guns modify alá nem adnám már, volt/próbáltam sokat, GM gyárt rwa-nak is, saját bbu-jukkal nagyon kis pöpec. Én áttértem pisztolynál co-ra, -1 2 fokban elsődlegesként használva végigtoltam vele egy napot.

[ Szerkesztve ]

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#28886) DNReNTi válasza macilaci78 (#28884) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ez szerintem kiraly lenne. Csomo anyagunk van mar itt. Ha van idom, szivesen at is dolgozom akar a sajat irasiamat, hogy blog-poszt kompatibilisek legyenek. :C

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28887) macilaci78 válasza kovacszk (#28885) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jöhetne egy-két link... Örülnék a fém lowernek és szánnak. CO2-t nem szeressem, idegenkedek tőle.

DNReNTi: simán tolhatod blognak, de mehet akár címlapos logout-nak, korrektúrát megoldjuk és modi segítségével a bloghoz tartozó topikot is át lehet ide irányítani.
De akár youtube videók, gifek is jöhetnek egy aeg, vagy gbb működéséről.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28888) DNReNTi


DNReNTi
őstag

SSG-10-es csoportba felraktak ma egyet 755 FPS-re merve... :D OMG

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28889) hundai


hundai
aktív tag

Használ valaki / van mért értéke high torque vagy high speed motorral(nem szeretnék varrógépet, ezért lenne jó mért érték.)?
Jelenleg 18RPS 100-as rugóval, 11.1-es akkuval, gyári áttétellel és motorral az SA-E11ben.
Ezekre a variációkra gondoltam:
-Sima motor csere egy shs high-speed-re
-Motor csere shs high-torque esetleg mellé 16:1 vagy 14:1 gear (itt nem jönne rosszul a nyomaték)

-Wake up Neo!

(#28890) macilaci78 válasza hundai (#28889) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én Guarder infinity torque up motort és és fogaskerékszettet használok 14 cellás Ni-Mh akkuval (8,4 V, 2,6 Ah), M100 rugóval. Ennek van 15 RPS-e.
Ettől kicsit több az M90 rugóval és Marui EG1000-es motorral, CA helikális fogaskerékszettel, 9,6 V, 3,3 Ah Ni-Mh akkuval, 17-18 rps.

A 18 rps 1080 rpm-et ad. Ez valós karabélyoknál már kimondottan magas érték, géppisztolyoknál átlagos. Én feleslegesnek érzek feljebb vinni. Tán a P90 az egyik leggyorsabb fegyver 1400 rpm-mel.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28891) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Szevasztok,

Gyors osszefoglalo Novritsch SSG-10 A1-rol, ugy hogy meg jatekon nem volt:

Hetvegen volt egy kis idom mokolni vele, szoval szetkaptam az egeszet, kitakaritottam es megnezegettem mit is tud most egy sniper replika ~100k HUF alatt. 0.46-os Nov BB-t hasznaltam a tesztekhez.

Kezdjuk a hideg vizzel. :DDD
A henger gyarilag ugy lotyog a receiver-ben, hogy az eszmeletlen. Miutan szetszedtem kiderult, hogy hianyzik belole az elso guide ring, masok pedig arra panaszkodnak, hogy meg ha ott is van, akkor is tul nagyra van szabva a belso atlero - maga a nagy Novritsch irt ram Facebook-on, hogy a guide ring problemakra is kiterjesztik a 25 eves garanciat, fel fognak tenni a boltba egy szukebb modelt es a garancias problemak eseten ezt ingyen adjak. A hozzaallas dicseretes egyebkent, rendszeresen valaszol a problemas posztokra hasznos tanacsokat probal adni az embereknek.

En atmenetileg eleg trogerbe' oldottam meg a henger stabilizalasat. Lasd foto:

Mukodik? Mukodik. :D

Na haladjunk a jobb dolgok fele:

Kulso:
A replika massziv, nem recseg, nem nyeklik, jo megfogni es cserebe meg marha konnyu is. Az A1 tuson semmi nem allithato, de engem ez pont nem zavar, mert kb tokeletesen illeszkedek ra.

FPS/J:
A replika egy kellemes 365-370 FPS-t (2.85-2.9J) lo a gyari ~M160-as rugoval, beallitott hopup-al. Ez nemileg meg jobb is, mint amit iger. Ez ugye a 2.8J verzio a dobozbol. Az air-seal 100% egyebkent.

Tarak es adagolas:
Ellottem 4 tarat a kertben, ez 100-110 BB volt nagyjabol. Tokeletesen adagolt, nem volt vele gond. A Facebook csoportban tobben panaszkodtak adagolasi gondokra, ez nalam nem jelentkezett, illetve elvileg orvosolhato a tus csavarjainak allitasaval.

Hang:
Az egyik promocios szoveg az, hogy halkabb mint az SSG-24. Nos en ezt nem tudom alatamasztani, szerintem kb egyforman hangosak, de nyilvan ezt nehez lenne bizonyitanom. A jo hir, hogy van hozza air-break, amitol sokkal halkabb lehet, a rossz hir az, hogy szerintem az egy rossz design.

Pontossag:
Lusta voltam, szoval a tavcsovet nem szereltem at a masik replikarol, de igy is siman meglottem vele kb ~55 meterrol egy fa kb ~50cm szeles agait 8-9 alkalommal 10-bol, ami szerintem eleg korrekt eredmeny egy dobozbol kivett replikatol. Gyakorlatilag tok egyenesen lo, es ezen a tavon a BB el sem kezd emelkedni meg. Az effektiv hatotav (emberalak 5-bol 3-4x) szerintem siman ~80 meter lehet egy erosebb rugoval. Ez jatekon tobb, mint eleg.

Elsuto szerkezet:
Hat ez a kedvencem. A Bulltrigger gyartja bele az elsutot ha jol tudom, es valami eszmeletlen faek egyszerusegu full acel szerkezetet kell elkepzelni. Kivalo cucc. Javasoltam is, hogy az SSG-24-hez is csinaljanak egy ilyen Gen2 trigger box-ot, mert sokkal-sokkal jobb, mint ami abban van. A flat-trigger meg szerintem jol nez ki. Az meg nagyon paraszt, hogy az M220-as rugot elbirja, amivel 750+ FPS. RIP.

Hopup:
No itt mar vannak furcsasagok. Egy masik marketing fogas, a 20-click-es hopup szerkezet, ami annyira finom, hogy feleslegesse valik vele a TDC. No. Nem egeszen. :D

A szerkezet siman megporgeti a 0.46-os BB-t mar kb 40% lenyomason, 50%-on mar elszall a Holdra. Ez mondjuk kiraly. Viszont a kb 15. klikk mar akkora lenyomast gyakorol a gumira, hogy ki sem tudja lonni a BB-t. Nem olyan eget rengeto a dolog, mert szerintem a .50-es BB-t is kepes tulporgetni a 15. kilikk alatt is, de akarhogy is nezem a beallitasok 25%-a itt hasznalhatatlan. Ezzel egyutt lehet elni ugy gondolom.

A gyari belso cso felulete kivul-belul szep, egyenes. Megolszlanak rola a velemenyek, hogy a Maple Leaf gyartja e a belso csovet - szerintem nem. A rovid verziot viszont igen, annal a boltban ez fel is van tuntetve.

Na, de tenyleg jobb e ez, mint az SSG-24?
A kerdest nehez egyertelmuen megvalaszolni. Roviden: szerintem nem.

Az SSG-24 egy masszivabb, nehezebb joszag, bozonyos reszei jobban atgondoltak, epp azert, hogy ne legyenek meg a kalsszikus VSR betegsegei. De vannak vitathatatlan elonyei az SSG-10-nek is, az elso ilyen az ara. Ennyi penzert nehez lehet jobbat epiteni - meg azt is megkockaztatom, hogy lehet elviszi a legjobb ar/ertek aranyu replika cimet az A&K S24-tol. Abbol egy csomo taknyolassal lesz ilyesmi fegyver, kb ugyan ennyiert. Az elsuto szerkezet is egyertelmuen jobb az SSG-10-ben, a hopup szerkezet meg a kis sarkitasaval is jobbnak (de legalabb olyan jonak) mondhato.

Kiveszed a dobozbol 'oszt jatszol?
Ugy is lehet, de en azert itt javasolnek egy kis indulo apolast, mert ez mar tomegben gyartott termek (a legenda szerint ott keszul ahol a JG replikak). Belso cso takaritasa, hopup es nozi kozpontossag ellenorzese, guide ring-ek ellenorzese, legzaras es ilyesmik.

Megeri az arat?
Hatarozottan IGEN. Ez egy igen kiraly (de nem hibatlan, es nem a legjobb) replika ennyi penzert. Es a hangsuly ezen van. Ennyi penzert, igen nehez lesz jobbat osszerakni, es raadasul ez mar ossze van rakva. Ha en most kezdenek 'sniperkedni', akkor ez lenne a minimum beszallo.

Sajat terveim vele:
Megrendeltem hozza a rovid kulso-belso csovet, kap egy izmosabb rugot, aztan hasznalom kisebb epuletesebb palyakon, ahol elonyemre valhat, hogy konnyu es rovid a replika. Az SSG-24 pedig marad a nagy jatekokra, milsimekre, meg olyan palyakra, ahol van eselyem 70+ meterre lovest leadni. Abba meg btw jon az Rhop, flat gumi, 3D nyomtatott szeles lenyomo, TDC, szelesebb giude ringek. :DDD

Na ennyike.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28892) DNReNTi válasza DNReNTi (#28891) üzenetére


DNReNTi
őstag

Egy kis frissites a korabbihoz:

Megjottek az alkatreszek a rovid verziohoz, szoval nekiugrottam atszerelni. Amit erdemes eszben tartani, hogy a rovid kulso csovel nem jon sem spacer, sem 'endcap', ezeket at kell szerelni. Na nem mintha ez akkora drama lenne, illetve amugy sem hiszem, hogy barkinek ez gondot jelentene. A rovid belso cso gyari ML csomagolasaban erkezik, kivul belul szep tiszta.

Csinaltam egy kepet a kamrarol, semmi extra, elso ranezesre egy barmilyen VSR kamra, viszont a lenyomora es a lenyomot kozpontosito alatet szeru alkatreszekre erdemes vetni egy pillantast. Jo hogy ez gyarilag igy jon, illetve jol megtervezettnek tunik a lenyomo is, hatalmas es szeles stabil lenyomast biztosit, nem is csoda, hogy mar fel beallitason elemeli a nehez BB-t a Holdra.

Osszeszereles utan egy ilyen nagy rakas szerencsetlenseg lesz a replikabol, ami egyreszt baromi viccesen nez ki - kb, mint egy shotgun - masfelol meg iszonyat effektiv vele a mozgas pl epuletben, raadasul meg valamivel konnyebb is, mint gyarilag.

Ami dobbenet, hogy az uj alig 30 centis belso csovel mit lo. A pontossag semmit nem valtozott, ugyan olyan szepen, egyenesen lo, mint gyarilag. Egyik ismerosom kertjet hosszaban atlovi. Ez a kert 110 (!!!) meter hosszu. Nyilvan ekkor mar ra kell tartani felfele es a pontossag mar leginkabb szerencse kerdese, de ne felejtsuk el, meg mindig egy 300€-os replikarol van szo. Az effektiv lotav annyi amennyit saccoltam is, a 80-85 meter sima neki.

A rovid csohoz kapott egy M180-as rugot is, ezzel pont annyit mertem rajta, amennyit szerettem volna: 575-585 FPS a .20g-os BB-vel, ez ~3.8J es ~420-425 FPS a .46-ossal.

Vegul egy osszehasonlito kep:

Anno a sarnehez A&K S24 utan ugy ereztem, hogy az SSG24 pehelysuly es egesz nap elmeny vele szaladgalni... No most ugyan ezt erzem, csak ebben az osszehasonlitasban az SSG24 a nehezsulyu versenyzo. :DDD Eszmeletlen mennyire konnyu lett az SSG10 es mindemelle eszmeletlen, hogy lenyegesen olcsobban siman hozza azt a teljesitmenyt, mint az SSG24 - bar szerintem az egy jobban atgondolt robusztusabb konstrukcio, igy osszesegeben meg mindig azt tartom jobbnak.

Vegezetul egy kep a csoportbol, amikor rossz iranyba akarod levenni az endcap-et: :DD

Aki ugyan ezt megcsinalja egy SSG24 csovevel, az vendegem egy sorre. :U

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28893) DNReNTi


DNReNTi
őstag

A multkori cso vagos beszelgetes margojara:

Modify Hybrid 6.01-es 550mm-es cso 510-re konvertalasa Lidl-os 'Dremel'-el:

Sulyesztes belevagasa marofuro bit-el, sima kezi akkus csavarozoval:

Polirozas, a meg mindig Lidl-os cuccal:

Alapos takaritas kivul-belul es voila':

Hat CNC-vel biztos szebb lenne, de teszi a dolgat igy is a jo oreg Cyma 048-ban. :C

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28894) DJGABI válasza DNReNTi (#28892) üzenetére


DJGABI
addikt

Mennyi a teljes hossza így rövid csővel? Szép darab!

(#28893) DNReNTi szerintem ez teljesen korrekt megoldás házi körülmények között, sőt jobb mint egy vasfűrész + esetleg reszelgetés... meg még políroztad is... 10/10

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#28895) DNReNTi válasza DJGABI (#28894) üzenetére


DNReNTi
őstag

~93 cm lett igy az eredeti 107 helyett ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.