Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Rákeresetem a címre, de nem nagyon találtam itt a fórumon róla semmit.
[link]
Valaki csinálja még rajtam kívül? Rövden annyi, hogy a házban lévő fölös helyet lehet kiadni átutazó vendégeknek / turistáknak, vagy olcsón lehet szállást találni mindenhol a világban.
Nemrég kezdtük el, már volt egy kanadai pár, angolok, német / horvátok, most egy amerikai házaspár van itt 3 napig.
Tök jó fej volt eddig mindenki, eldumálgattunk, boroztunk közben némi pénz is áll a házhoz.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Látom hatalmas pörgés van itt :)
Mi június 1-től befejeztük a szobakiadást, mert jön a gyerek2 nemsokára aztán nem árt egy kis nyugi.
Amúgy teljesen pozitív lett a mérleg minden tekintetben, nagyon korrekt emberkék voltak itt, több mint 30 vendégünk volt ez a pár hónap alatt.
Leginkább amerikaiak, kanadaiak, angolok, néhány német, holland, svájci, meg helyi arc. Senki nem rugta szét a szobát, duhajkodtak, általában napközben mindig odavoltak, csak néhányan használták a konyhát.
Egy idősebb amerikai fickóval tök jót iszogattam meg dumáltam az utazásról, ízlett neki a Bunnahabhain whisky.
Pénzügyileg is brutál jól megérte, elég szép összeg jött be 4 hónap alatt, összességében mi majdnem ingyen laktunk itt eddig ha a bejövő pénzt összehasonlítom a lakhatási költségünkkel.

Simán meglett a superhost minősítés is, jövőre valszeg megint kirándulunk egy "kicsit", akkor szerintem mi is használni fogjuk mint vendégek.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3) lorcsi


lorcsi
veterán

tényleg semmi pörgés..pedig nagyon baró :D
van magyar oldal is..csúcs árakat lehet találni :Y

idén is saját szervezésben voltunk Barcelonában...asszem jövőre is megtartjuk ezen jó szokást :)

(#4) aAron_


aAron_
őstag

Up a topicnak!

Kraftxld, tervezitek, hogy újra belevágtok? Esetleg azt szabad tudni merre laktok, hol volt a kiadó szoba?

What is your ikigai?

(#5) radi8tor válasza aAron_ (#4) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ők nagyon messze laknak, Új Zélandon. :)

⭐ Stella

(#6) aAron_ válasza radi8tor (#5) üzenetére


aAron_
őstag

Köszönöm az infót! :)

What is your ikigai?

(#7) kraftxld válasza aAron_ (#4) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hello,
Novembertől újra toljuk, szerencsére a pecó kialakíása elég jó. A fenti részt adjuk most ki, mi lent lakunk a gyerekekkel. Egy nagy super king ágy van fent, plusz kihúzható kanapé meg egy egyszemélyes ágy egy kis study-ban.
Eddig mindenki boldog volt, bár épp ma küzdöttem kicsit egy kedves japán nő foglalásával. Ez a becsületes neve: ミエ nem igazán tudtam, hogy most a "Kedves hárompapírlapot a keresztbevágott áthidalóbetongerendára fújó szél" megfelelő megszólítás lett volna-e :D

Amúgy a biznisz pörög nagyon, 90%-os kihasználtság fölött megyünk, havi 1-2 üres nappal.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8) lorcsi válasza kraftxld (#7) üzenetére


lorcsi
veterán

pesten nézegettem iylet, elég vacak árakon adják
úgy értem, egy sima panzió, vagy alap szállás is annyiba kerül mint egy airbnb...viszont nincs tulaj..és nincs veszélye, h nézegesse mit csinálunk
olyna panziót is simán ki lehet fogni, ahol van mini konyha..minden megoldva

szóval nekem nem tiszta, hogyan lehet ezt pesten jó áron kifogni

zui:
persze nálatok minden más :)

[ Szerkesztve ]

(#9) kraftxld válasza lorcsi (#8) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mi a backpackers és a motelek ára közé lőttük be a szobát. Ezzel a módszerrel azok az emberkék jönnek akik nem túl csórók, és egy kicsit olcsóbban akarnak normális szállást találni.
Volt nálunk egy kanadai házaspár, ilyen biznisz itt, amolyan biznisz ott, fél évig San Diego-ban laknak amikor hideg van, stb. Nagyon jó fejek voltak, együtt főztünk, jót dumáltunk.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#10) aAron_ válasza lorcsi (#8) üzenetére


aAron_
őstag

Lokációt is nézted? Azonos környéken kétlem, hogy árban az airbnb ne lenne versenyképesebb.

(#7) kraftxld: Jól hangzik. Viszont így, hogy nem budapesti a lakás, nincs sok jelentősége, hogy nektek milyen tapasztalataitok voltak. Itthon egészen más a vendégkör is, illetve a piaci helyzet is.

What is your ikigai?

(#11) kraftxld válasza aAron_ (#10) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Persze, más helyszín, más dolgok.
Most nagyon beindultak az ázsiaiak érdekes módon.
Jött egy japán család, szülők a kisfiukkal (6x éves szülők, kb 40 éves fiú :D ) a kommunikáció elég kézzel lábbal mutogatós volt.
Aztán voltak kínaiak, tök jót főztünk velük.
Majd a legjobb vendég, vasárnap este 11-kor befoglal másnap éjszakára egy raklap kínai (3 felnőtt, 1 gyerek, 1 csecsemő), elférnek, egy jó nagy hálót adunk ki super king ággyal, kihúzható kanapéval + külön szobában egy egyszemélyes ágy. Hétfő délben meg lemondja minden szó nélkül. Vendég se jön, pénz is megmarad :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12) adlersson válasza kraftxld (#11) üzenetére


adlersson
aktív tag

"Aztán voltak kínaiak, tök jót főztünk velük. Majd a legjobb vendég, vasárnap este 11-kor befoglal másnap éjszakára egy raklap kínai" - Kifejezetten kínaiakkal kapcsolatban megoszlottak az általam meglátogatott AirBnB szállásadók véleményei, mert volt, hogy többe került helyreállítani a lakást utánuk, illetve volt, aki konkrétan kijelentette, hogy nem fogad kínaiakat, mert egyszerűen tahók. :DDD Te nem tartasz tőle, hogy lebontják a szobát, vagy meglovasítanak valamit a vendégeid? Én is akartam / akarok kiadni egy szobát, de én tuti szétizgulnám az agyam a felügyelet nélkül hagyott idegenek miatt... :F

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#13) kraftxld válasza adlersson (#12) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nincs gond, mert nem külön lakást, hanem egy két szintes ház felső lakrészét adjuk ki, és mindig itt vagyunk a környéken :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14) aAron_ válasza adlersson (#12) üzenetére


aAron_
őstag

Erre számítottam volna a legkevésbé. Lakáskiadóként biztosan inkább a britektől és szlávoktól tartanék, akik csak bulizni jönnek.

What is your ikigai?

(#15) adlersson válasza aAron_ (#14) üzenetére


adlersson
aktív tag

Ja, itt főleg a Távol-Keletről van szó, elsősorban Malajzia, Tajvan, Japán stb. volt, ahol egymástól függetlenül több tulaj is panaszkodott a kínaiakra, de lehet csak azért, mert britekből / szlávokból itt kevesebb akad. :DDD

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#16) kraftxld válasza kraftxld (#13) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kezdünk "kicsit" tele lenni a nyárra :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17) Nordik


Nordik
őstag

3 hét múlva megyek először airbnb szállásra. :) Kifizettem előre a szállást, igazából 1 éjszakáról van csak szó. Remélem azért védve vagyok. :)

Viszont az nem teljesen tiszta, hogy vajon kell idegenforgalmi adót fizetnem? :U

(#18) kraftxld válasza Nordik (#17) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Na, milyen volt?
Nálunk a február kb telt házás, valszeg egy üres nap lesz :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19) Nordik válasza kraftxld (#18) üzenetére


Nordik
őstag

Benne volt az árban az idegenforgalmi. :)

Egyébként tökéletes volt, nagyon felszerelt lakást kaptunk és minden apró figyelmesség megvolt a szállásadó részéről. Gyakorlatilag ha csak ruhát vittem volna az már elég lett volna. Nagyon tiszta volt, mindenfele háztartási szer volt, kávé, hozzá többféle cukor szóval minden. :) Sokkal többet adott mint egy átlag panzió vagy hotel szobája. :)

(#20) noorbertt


noorbertt
őstag

Jó is az, főleg ha hozzák viszik az agybogarat :))

(#21) kraftxld válasza noorbertt (#20) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Normális helyen nincs esélye az ágybogárnak, nálunk heti 3-4 alkalommal tuti cserélve van az ágynemű.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22) Gerzsi


Gerzsi
tag

Valami gáz van airbnbnél. kb 1 éve nem voltam belépve erre most jön email hogy megváltoztatták az email címem, telefonszámom és jelszó is frissítve lett.

(#23) Gerzsi válasza Gerzsi (#22) üzenetére


Gerzsi
tag

Írtam a supportnak és másnapra visszaállították az accountomat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.