Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hrabanc


hrabanc
tag

Üdv Mindenkinek!
Úgy tűnik egyre népszerűbb itthon is az Ainol és egyre többen választottuk a Crystalt.
Használjuk hát ezt a topicot!

(#2) hrabanc


hrabanc
tag

Van valakinek megoldása arra, hogy ne rebootoljon magától a tábla és megszűnjön a néha alvó állapotban hallható pattogó hang?

(#3) spiritex válasza hrabanc (#2) üzenetére


spiritex
veterán

Sziasztok!
Azt még nem tudom fel lehet-e tenni a Crystal-ra a CM10-et, mert még nem kaptam kézhez, minden bizonnyal igen, mert a kompatibilitási listában ott a Crystal is, de itt van egy ilyen bejegyzés, hogy:

"2012-10-10
...
* Fixed (maybe) pops during sleep
..."

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#4) hrabanc válasza spiritex (#3) üzenetére


hrabanc
tag

Én már próbáltam az itt leírtak szerint, de nem működött a wifi. Be sem lehetett kapcsolni. Adtak ki hozzá egy patch-ez, ami talán orvosolja ezt, de a fórumon olvastam, hogy volt akinek ez sem jelentett megoldást.

(#5) hrabanc


hrabanc
tag

Viszont a SoulGem romot ajánlom. Bár nem CM10-es, de jó!

(#6) spiritex válasza hrabanc (#5) üzenetére


spiritex
veterán

Mivel jobb a gyárinál?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#7) spiritex válasza hrabanc (#4) üzenetére


spiritex
veterán

A legfrissebb 2012.10.28-i 1.5-ös zip-et tetted fel, mert abban szó van egy korábban kifelejtett file visszarakásáról, ami a wifi hibát okozta?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8) hrabanc válasza spiritex (#6) üzenetére


hrabanc
tag

A launcherben engedélyezett a landscape mód. Választható a magyar nyelv. Magyar srác fejleszti. Persze nem csak ezek miatt jobb. :)

(#9) #34365952


#34365952
törölt tag

Sziasztok, majd ma vagy holnap kiteszem ide a teljes SoulGem leírást és telepítési útmutatót magyarul.

(#10) spiritex válasza #34365952 (#9) üzenetére


spiritex
veterán

Húú, az jó lesz! Köszi! De akinek sikerül feltenni a CM10-et, és működik is vele minden, a wifi is, az is írja meg legyen szíves, hogy mit, honnn és hogyan kell feltenni!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#11) hrabanc válasza #34365952 (#9) üzenetére


hrabanc
tag

Köszi! Várjuk!

(#12) hrabanc válasza spiritex (#7) üzenetére


hrabanc
tag

Most tettem fel a CM10 tegnapi romját az 1.5-ös peccsel. Wifit jól kezeli, de újra kellett indítani, mert valami nem tetszett neki a launcherrel kapcsolatban. Hiába tettem fel a hozzá való gapps-ot, a playről kellett összepecáznom az alkalmazásait. Ki akarom próbálni, hogy megszünteti -e a véletlenszerű rebootokat és a néha hallható pattogó hangokat.

[ Szerkesztve ]

(#13) hrabanc


hrabanc
tag

Újraindítás után jó lett a képméret is, előtte olyan volt, mintha más felbontásra lett volna tervezve.

[ Szerkesztve ]

(#14) spiritex válasza hrabanc (#12) üzenetére


spiritex
veterán

Melyik mire való ezek közül?
- cwm-5.5.0.4-ubifs-20121026.rar
- cm10-elf2-20121028.zip
- gapps-jb-20121011-signed-ubifs.zip
- crystal-cm10-compatibility-1.5.zip

És mindre szükség van?
Leírnád nekem magyarul lépésről lépésre hogy hogy kell csinálni? Nagyon megköszönném! :R

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#15) hrabanc válasza spiritex (#14) üzenetére


hrabanc
tag

Az elsővel egy újabb recovery módot kapsz. Használatával tudsz romot telepíteni.
A cm10-elfII a telepítendő rom fájl.
A gapps tartalmazza az alap google applikációkat (pl. gmail, vagy térkép, stb).
Az utolsó fájl pedig típusspecifikus, azokat a változtatásokat tartalmazza, amikben a crystal eltér az elfII-től.

[ Szerkesztve ]

(#16) spiritex válasza hrabanc (#15) üzenetére


spiritex
veterán

Értem, és az utolsó kettőt is fel kell tenni? Mire való a Gapps és compatibility 1.5?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17) hrabanc válasza spiritex (#16) üzenetére


hrabanc
tag

15#

(#18) spiritex válasza hrabanc (#17) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi! És akkor mind mehet egy micro sd gyökerébe ugye és manuálisan kell először "Wipe data / factory reset"-elni, majd egyessével, felülről lefelé haladva mindet Apply update from sd card-olni?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#19) hrabanc válasza spiritex (#18) üzenetére


hrabanc
tag

A cwm-5.5.0.4-ubifs-20121026.rar-t csomagold ki az sd kártya gyökerébe.
A többi hármat nem kell kicsomagolni, csak másold a kártyára.
Tábla kikapcs.
Utána indítsd el a recovery módban. (VOL- és POWER egyszerre, amíg a kis zöld droid meg nem jelenik.)
Válaszd a "Wipe data / factory reset"-et.
Ezután "Install zip from sdcard".
Válaszd ki a telepítendő romot. pl. cm10-elf2-20121028.zip
Az "Install zip from sdcard"-dal mehet fel a crystal-cm10-compatibility-1.5.zip és a gapps is.
Végül Reboot system now.
És már be is lakhatod az új rendszeredet!

(#20) spiritex válasza hrabanc (#19) üzenetére


spiritex
veterán

:R :R :R

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#21) hrabanc


hrabanc
tag

Na betrottyant a CM10-es rom. Kikapcsolt a wifi és vissza sem tudom kapcsolni. Egyébként nem lenne rossz.

(#22) spiritex


spiritex
veterán

Olvasgattam a SoulGem ROM-ról sok szépet és jót, úgyhogy úgy látom mégis csak azt fogom feltenni, ha már a honfitársunk és fórumtársunk fejleszti és nyújtja a támogatását! Lehet, hogy már fel is kerül ide a magyar leírás és file-ok, mire kézhez kapom a gépemet.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#23) #34365952


#34365952
törölt tag

SoulGem ROM
készítette: Soulflier
Ez a ROM Ainol Crystal-hoz készült. Ne telepítsd fel más készülékre!

Aktuális verzió: v0.3 (Mirror) (Mirror2)

Flash 11 apk

SDcard switch patch (microSD és belsőSD felcserélése)

SDcard revert patch (SD-k visszaállítása gyári állapotra)

Változások:
v0.3 (Mirror) (Mirror2):
Legfrissebb Google Apps
Fekvő mód engedélyezve a Launcher-ben
Rendszer nyelvek hozzáadva (magyar is!)
Többnyelvű billentyűzet (magyar is)
Többnyelvű Google Voice Search (magyar is)
SDkártya konfiguráció gyárira visszaállítva. Használd az SDcard switch patch-et, ha fel akarod cserélni a belsőSD-t és a microSD-t.
SetupWizard indul első indításkor
Minden kínai alkalmazás eltávolítva
Egyéni bootnaimáció
ADB alapból engedélyezve, ikonja elrejtve

v0.1
Gyári 0928-as firmware-en alapul
Root
Google Apps
Google Play kompatibilitás javítva
Gameloft kompatibilitás javítva
Full screen opció (Beállítások->Megjeleítés->Full screen)
BelsőSD és microSD felcserélve
Alapértelmezett nyelv: angol
Alapértelmezett helyzet (dátum és idő): US

Tervezett funkciók:
Tablet UI
Home gomb rövid lenyomása Vissza, hosszú lenyomása Home
Status bar automatikus elrejtése
Százalékos akkumulátor kijelzés

Telepítés:
1. Másold a SoulGem_vX.X.zip-et a microSD kártyára (nem kell kicsomagolni)
2. Töltsd fel az Crystal akkumulátorát
3. Kapcsold ki a tabletet és húzd ki a töltőt
4. Tartsd lenyomva a Hangerő- és a Bekapcs gombot egyszerre, amíg a kis zöld droid meg nem jelenik, ekkor elengedheted
5. A recovery módban Hangerő- gombbal tudsz mozogni és a Bekapcs vagy Hangerő+ gombokkal tudsz Enterezni, kiválasztani
6. Válaszd az apply update from EXT opciót
7. Válaszd ki a SoulGem_vX.X.zip-et
8. Várd meg, amíg a telepítés befejeződik
9. Válaszd a reboot system now opciót
10. Kész, várd meg amíg elindul a rendszer, ez több percbe is telhet
Select reboot system now

[ Szerkesztve ]

(#24) spiritex válasza #34365952 (#23) üzenetére


spiritex
veterán

Köszönjük! :R

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#25) hrabanc válasza #34365952 (#23) üzenetére


hrabanc
tag

Köszi! Használom!
Lehet tudni, hogy készül-e új változat? Ha igen, mit fog tudni?

(#26) #34365952 válasza hrabanc (#25) üzenetére


#34365952
törölt tag

A Tablet UI-t szeretném belerakni, mert ez a Phablet idegesítő. nem is értem minek találtak ki ilyet. A %os akksi kijelzés tuti, hogy meg lesz, azt tudom, hogy hogyan kell, csak még nem raktam bele. A többi ami tervezett, azokat még nem tudom, hogy hogyan készítsem el, utána kell olvasnom. Főleg kezelőfelület módosításokra kell számítani. A status bar-t már most is el lehet tüntetni, de csak vagy mindig megjelenik, vagy sosem. Ehelyett kéne automatikus elrejtés, hogy ha az alkalmazás kéri, pl játékok.

(#27) hrabanc válasza #34365952 (#26) üzenetére


hrabanc
tag

Bocs a kérdésért, de mit jelent a phablet?
A százalékos akksi tetszik!
Egyébként köszi az infót!
Ha szükséged van rá, a tesztelésben szívesen segítek!

(#28) spiritex válasza hrabanc (#27) üzenetére


spiritex
veterán

A phone + tablet szavakból jön. Azt jelenti, hogy olyan a kezelőfelület, mint a telefonokon. Lecsúsztatható Status bar és ami vele jár. Tesztelésre én is jelentkezem, nagyon jó vagyok benne! :D

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29) hrabanc válasza spiritex (#28) üzenetére


hrabanc
tag

Értem! A CM10-nek inkább táblás a felülete. Mondjuk nekem ezzel nincs különösebben bajom, de hajrá! :)

(#30) spiritex válasza #34365952 (#26) üzenetére


spiritex
veterán

Én nagy örömmel várom a tablet ui-t mert eddig két tabom volt, navon platinum és wayteq w70, és mind a kettőn az volt, úgyhogy nagyon el sem tudom képzelni a phablet ui-t hosszú távon.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#31) #34365952 válasza spiritex (#30) üzenetére


#34365952
törölt tag

Megszokható amúgy, de a tablet ui sokkal praktikusabb, ha már amúgyis kint van alul a csík, akkor már jelenjenek meg a notification-ök is, ne csak a 3 gomb.

(#32) hrabanc válasza #34365952 (#31) üzenetére


hrabanc
tag

Ez igaz! Tényleg jobban használható!

(#33) hrabanc


hrabanc
tag

Kíváncsi lennék mások véleményére, de az én készülékemen, ha a youtube-on hallgatok zenét akkor fülhallgatóval elképesztően sz.r minőségben szól! Fülhallgató nélkül elmegy. A fülhallgatót kipróbáltam pl. telefonnal, azzal jól szól! Másnál is van ilyen?

(#34) spiritex válasza hrabanc (#33) üzenetére


spiritex
veterán

Ez igaz az mp3-as zenékre és mondjuk a filmek hangjára is? (Remélem most már ma-holnap megkapom a postától, és akkor ki tudom neked próbálni.)

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#35) spiritex


spiritex
veterán

Soha nem gondoltam volna, hogy egy 25-27ezres (ki mennyiért vette) tabletről azt fogom mondani, hogy tökéletes! Egyszerűen hibátlan! Iszonyú gyors a régi egy magos tabletemhez képest, gyönyörű a képe, stabil, semmivel semmi gond, wifi sokkal erősebb és sokkal stabilabb, mint a korábbi tabomon, tehát amíg a másik tabom 2-es erősséget jelzett kicsit távolabb a routertől és meg-megszakadt, ez a Crystal maximális jelet fog és soha nem szakad meg. Jól működik a wifi alvó módja. A fekvő módot egyelőre az Ultimate Rotate applikációval oldottam meg, mert még ismerkedem a gyári rendszerrel. Meg egyelőre okom sincs felrakni rá bármit, mert annyira hibátlan, és félek is egy kicsit, nehogy előjöjjenek olyan hibák, amik most nincsenek. Így jártam az előző tabletemmel, a gyári rom volt a legstabilabb, utána bármit csináltak vele újabbnál újabb nyűge volt.. Ha igazán hibát szeretnék találni, akkor azt említeném csak, hogy álló módban a legalsó sort nehéz megnyomni, pl. a Beállításoknál az About tablet sort, mert mindig a fölöttit érzékeli, de szerintem ez nem a tablet hibája. Megnéznétek, hogy a SoulGEM rom-mal is ugyanez-e a helyzet? A másik kérdésem pedig az lenne, hogy ha bármilyen okból vissza szeretnék térni arra az állapotra, ahogy kaptam a gépet, tehát a kínai szoftverekkel, stb. akkor honnan lehet letölteni és felrakni azt a rom-ot, amivel kézhez kaptam? Köszi!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#36) hrabanc válasza spiritex (#35) üzenetére


hrabanc
tag

Persze lehet fi.ázni a kínai olcsó táblákat, ahogy más fórumokon teszik is, de nekem is az a véleményem, hogy ezért az árért ez egy nagyon-nagyon jó kis gép!
Nyekereg az illesztéseknél? Nagyon oda kell figyelni, hogy észrevedd! Abszolút nem zavaró!
Garancia érvényesítés? Ha itthon veszem és fel kell vinnem Bp-re, az is kerül annyiba, mintha kiküldeném Kínába. Itthon hamarabb elhajtanak a problémáddal és ha nem, hát ők is kiküldik Kínába. Hamarabb biztosan nem kapod vissza, mint ha te magad intézed.
Szóval legközelebb is vennék ilyet!

(#37) spiritex válasza hrabanc (#36) üzenetére


spiritex
veterán

Az első kérdésemet megnéznéd nekem, hogy álló helyzetben tartva a tabot a Beállítások alatt a legalsó sorra, azt hiszem az About tablet (A táblagépről) sorra könnyen rá tudsz-e kattintani, tehát hogy nem az eggyel felette levő sort jelöli ki SoulGEM-mel?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#38) hrabanc válasza spiritex (#37) üzenetére


hrabanc
tag

Nálam ezzel semmi probléma sincs! Jól működik. Rendesen érzékeli az érintéseket.
Próbáltad a hangot fülhallgatóval? Nálad milyen?

(#39) spiritex válasza hrabanc (#38) üzenetére


spiritex
veterán

Nálam is jól érzékeli, csak annál az egyetlen sornál kell kicsit lejjebb nyomnom, mert mintha nem férne ki teljesen a képernyőre a legalsó sor, szerintem azért. Estére kipróbálom a Sony és Denon fülhallgatóimmal, a gyárit azt hanyagolnám, ki sem bontottam. De az elég, ha filmeknél kipróbálom, vagy csak a youtube-on van a gond és mindenképpen ott hallgassam meg?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#40) hrabanc válasza spiritex (#35) üzenetére


hrabanc
tag

Ha gyári romot keresel, akkor a slatedroid.com-on nézz szét! Úgy rémlik, hogy ott láttam.

(#41) hrabanc válasza spiritex (#39) üzenetére


hrabanc
tag

Tényleg! A gyári! :) Megpróbálom majd azzal! Eddig a samsung telefonom fülhallgatójával próbáltam.
Ha nem gond, megnézhetnéd mindkét esetet!

[ Szerkesztve ]

(#42) spiritex válasza hrabanc (#41) üzenetére


spiritex
veterán

Kipróbáltam amiket kértél!
Filmek, zenék jól szólnak a Denon fülhallgatóval, tehát szépen, tisztán, csengőn. Sony-val sokkal mélyebb és tompább minden. Youtube: ugyanaz elmondható itt is, de itt még ront a helyzeten, ha ki van kapcsolva a HQ gomb. Bekapcsolva viszont szépen szól ez is.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#43) spiritex


spiritex
veterán

Először kicsit féltem az USB-s töltéstől, mert csak azt kaptam hozzá, de nincs semmi gond, kb. 3-3.5 óra alatt feltölti 0-ról 100%-ra.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#44) gyurcio válasza #34365952 (#23) üzenetére


gyurcio
tag

Köszi a romot, már az fut a kristályomon:). Egy apró kiegészítés laikusként nekem nem volt egyértelmű, hogy a micro sd-t fat32re kell formázni. Először használtam androidos eszközt, 1 óra volt mire leesett :W . Mégegyszer köszi a romot, nagyon faxa :C

(#45) spiritex válasza gyurcio (#44) üzenetére


spiritex
veterán

Kérlek írd már meg nekem pár szóban, hogy mi mindenre mondod, hogy faxa? Mi hiányzott a gyáriból, és mivel jobb annál? Csak azért kérdezem, mert nekem eddig nem hiányzik belőle semmi, a windowsokat is világ életemben angolul használtam. Köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#46) gyurcio válasza spiritex (#45) üzenetére


gyurcio
tag

Főleg a magyar nyelv miatt, valamint a flash 11(tudom nem része a romnak) is újjáélesztette a youtubeomat.

(#47) gyurcio


gyurcio
tag

Valaki nem tudja, hogyan tudom kikapcsolni teljes mértékben a vibra motort? Ahol lehetett kikapcsoltam, de pl. szövegek írásakor még mindig rezeg, és marhára idegesít:(

(#48) hrabanc válasza gyurcio (#47) üzenetére


hrabanc
tag

Én szövegbevitelre a SWYPE-ot használom, abban nem rezeg. Nézd meg esetleg a szövegbevitel módjánál, annak a beállításainál. Csak tipp.
Egyébként nálam is ki van kapcsolva, egyedül akkor rezzen meg egy kicsit, ha a táblát teljesen kikapcsolom.

[ Szerkesztve ]

(#49) spiritex válasza gyurcio (#47) üzenetére


spiritex
veterán

Csak az angol rendszer alapján tudom neked leírni, de talán így is megtalálod!
Settings / PERSONAL: Language & Input / KEYBOARD & INPUT METHODS: Android keyboard (AOSP) jobb szélén beállítások ikon (3 vékony csík rajta kis függőleges vastagabb vonalak) / Vibrate on keypress / pipa KI.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#50) #34365952 válasza gyurcio (#47) üzenetére


#34365952
törölt tag

Nemzetközi fórumon sem tudják ezt sokat, ez külön a billentyűzet funkciója. Következő verzióig megpróbálom átállítani az alap beállítást kikapcsoltra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.