Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rogers


rogers
aktív tag

Belekeresve a fórumtémákba nem igazán találtam olyan topicot ami ezt a dolgot vesézi, én meg mivel új képet vennék igencsak érdeklődöm iránta. Kíváncsi lennék kinek mi a véleménye az AGP 8x PCI-Express-el ellátott konfigokról.

A felesleges túlburjánzást elkerülendő: azon alapesetet kéne venni, amikor a páciens totál új konfigot tervez vásárolni, lehetőleg felső, avagy felső-középkategóriásat (mondjuk úgy 200,000 vagy még többért) :)

Ami megfontolnivalót én eddig ''felderítettem'':

1. Volt ugye pár hónapja egy-két cikk ami azt mesélte, hogy felesleges a PCI-E mivel nincs szükség a sávszélességre, csak marketingtrükk az egész, az AGP 8x is bőven elég a mai játékokhoz és grafikus alkalmazásokhoz. Ami igaz is. De amit én olvastam azóta, hogy például kezd kibontakozni egy olyan programozástechnika, ahol a videokaresz GPU-ját használják bizonyos számítások elvégzésére amiket aztán az alapmemóriába töltenek vissza. Ez esetben a PCI-E sokkal nyerőbb, mivel az AGP asszimetrikus, a visszatöltés nem olyan hatékony. Ez persze a jövő dehát...

2. Egy GPU mag alapból vagy natív AGPs VAGY PCI-Es. Az nVIDIAnak már van ugyan fordítóchipje (bridge) a két szabvány közé, az ATInak is lesz hamarosan, mégis a lényegi kérdés, hogy az új GPU magok natív módon melyiket is támogatják. Azaz a jövőben az új videokártyák melyik szabványra jönnek ki ''alapból''. A fordítóchipes kártyák pedighát ugye lassabbak natív társaiknál.

3. Sajnos AMDs konfigok terén nem vagyok túl erős, azt viszont tudom, hogy az Intel ezerrel nyomja a PCI-E szabványt. Lassan leállítja azon alaplapi chipkészleteinek gyártását, forgalmazását amelyek az AGP szabványt támogatják. (875, 865, etc..). Az új 925 és 915 chipset pedig CSAK PCI-Express-t támogat. Az Intelnek pedig jelentős a beleszólása a piaci helyzetbe.

4. Jelenlegi helyzet tök nagy szívás. :( Ha ugyanis ''jövőbemutató'' konfigot akarsz építeni akkor valahogy úgy tűnik a PCI-E a jó lépés (mivel VALÓSZÍNŰLEG! egy év múlva ez az szabvány fog dúlni és csak azért nem fog valaki alaplapot cserélni, mert az új vidikártyák azt támogatják). DE sajnos ha PCI-E gépet építesz, nagyon korlátozott a videokártya kínálat jelenleg!

Szóval kíváncsi lennék ki hogy gondolkodik a témában :F Mit tenne? A jelenlegi konfigom egy P3-as cucc, szinte minden újabban kijövő játék alapból processzorlimitált rajta...

Jobb későn, mint még később...

(#2) chop


chop
őstag

azert van kari pci-e-re is:
6600 gt, ill x700, hogy csak a ket nagy halat emlitsem

(#3) BluEyes válasza rogers (#1) üzenetére


BluEyes
őstag

Nagyon röviden, hisz magad adtad meg a választ : az agp kora lejárt -a gyártók döntése miatt- , így teljesen mindegy, hogy jobb, gyorsabb-e, kihasználja a sávszélességet vagy sem a PCI-E, ezt szeressed, mert ez van, ez lesz !

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#4) Donnie válasza rogers (#1) üzenetére


Donnie
őstag

Khm..Pontosítsunk... Az Intel uralja a processzor piacot (90%-os részesedés pl. asztali gépeknél)

AGP-t pedig tényleg felejtsd el ha új gépet ''építesz''.

PS: Egy 6600GT bővel elég lesz még sokáig. (A középkategória jelenlegi királya.)

[Szerkesztve]

(#5) rogers válasza chop (#2) üzenetére


rogers
aktív tag

Na igen. A 6600 előbb jött ki PCI-Ere valóban. meg az X700. Dehát ezek a kártyák középkategóriások, én inkább a 6800GT felé kacsintgatok...

Jobb későn, mint még később...

(#6) Donnie válasza rogers (#5) üzenetére


Donnie
őstag

6800GT nem kapható az országban PCI-E -es változatban. X800XT-t tudsz venni, de akkor nem 2 kilót, hanem minimum hármat kellene a gépre szánnod...

(#7) BluEyes válasza rogers (#5) üzenetére


BluEyes
őstag

Ha türelmesen kacsintgatsz, előbb-utóbb -inkább előbb- meg is pillantasz egyet. :P

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#8) rogers válasza Donnie (#4) üzenetére


rogers
aktív tag

Igen igen. Sajnos pont az a baj a jelenlegi helyzettel, hogy az Intel bazi erősen nyomja a PCI-E-t csak nincs hozzá szinte semmi ami ráépülhet... Kicsit korai a dolog és aki mostanában épít gépet megszenvedi ezt...

Jobb későn, mint még később...

(#9) Donnie válasza rogers (#8) üzenetére


Donnie
őstag

Szvsz nyuodtan vegyél 915 vagy 925-ös lapot. Ugyanis! Az Intel 6xx-as P4-es sorozata (ami ugye 64bit-es, 2MB cache-el), együttműködik az említett chipset-ekkel. Tehát menni fog az erre épülő lapokban is;)

[Szerkesztve]

(#10) BluEyes válasza rogers (#8) üzenetére


BluEyes
őstag

Igaza van Donnienak, mire egy új gép 6800GT-vel belefér két kilóba, már rég kapható lesz itthon, sőt elavultnak számít majd a kari.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#11) rogers válasza Donnie (#6) üzenetére


rogers
aktív tag

Különleges eset vagyok, mert épp Kanadában élek. De sajnos ITT SINCS 6800GT PCI-E. :))
Kanadában rohadt erős ugye az ATI, a legtöbb boltban nincs is nVIDIA alapú cucc...

Én viszont nVIDIA-t szeretnék a HDR miatt ami nincs az ATIban. De ez egy másik topic asszem :)

Jobb későn, mint még később...

(#12) rogers válasza BluEyes (#10) üzenetére


rogers
aktív tag

Legyen akkor 300,000ezer :). A kettővel alálőttem. 2000 kanadai dollár körül nézegetek, az meg inkább 300,000 ezer...

Jobb későn, mint még később...

(#13) Donnie válasza rogers (#11) üzenetére


Donnie
őstag

Egy bibi van szerintem csupán.. És engem is ez szomorított el amikor PCI-E GT-t vadásztam (bár hozzá teszem,nem bántam meg, hogy végül X800XT-t vettem): Az nVIDIA nem képes szállítani a gyártóknak PCI-E-es 6800GT/Ultra chip-et:( Egy X800XT-vel szvsz jól járnál.

(#14) LordX válasza Donnie (#4) üzenetére


LordX
veterán

80%. Mindegy, az is túl sok.

(#15) Donnie válasza LordX (#14) üzenetére


Donnie
őstag

Közelebb a 90%-hoz, de erről inkább ne nyissunk vitát:D Ez van ''Intel beszél''...

(#16) rogers válasza Donnie (#13) üzenetére


rogers
aktív tag

Ez igaz. Teljesítményben igazad van az X800XT-vel kapcsolatban, de sajnos a fránya HDR az szép dolog. Ha gondolod küldök linket miről beszélek, de nem akarom szétoffolni ezt a szép topickát :)

Amúgy hamár mindenki jövőbemutatóan PCI-E-re néz akkor ti melyik alaplapot ajánlanátok? és főképp: érdemes-e i925-re menni vagy elég az i915?

Jobb későn, mint még később...

(#17) Donnie válasza rogers (#11) üzenetére


Donnie
őstag

Én viszont nVIDIA-t szeretnék a HDR miatt ami nincs az ATIban. De ez egy másik topic asszem

A lap közepe felé találsz képeket az Ati Far Cry : The Project demoból... HDR-el:

Bővebben: link

(#18) Donnie válasza rogers (#16) üzenetére


Donnie
őstag

Én tudom, hogy miről beszélek, hiszen volt 6800GT-m... (Már augusztus végén 6800GT tulaj voltam:D Leadtek). Sőt, próbáltam is a Far Cry-t vele HDR-el...

[Szerkesztve]

(#19) rogers válasza Donnie (#18) üzenetére


rogers
aktív tag

Megnéztem.
Mindig tanul az ember valamit. Köszi.

Ennek utána kell olvassak alaposabban. Meg kell tudjam mennyiben különbözik az ATI és nVIDIA implementációja.

Jobb későn, mint még később...

(#20) Donnie válasza rogers (#16) üzenetére


Donnie
őstag

Szvsz elég a 915 bőven. De ha már 925, akkor mindenképpen 925XE (1066MHz FSB support ugye).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.