Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dangerzone


dangerzone
addikt

2019. november 14.-én érkezik az Age of Empires 2 felújított változata. A hírek szerint az átdolgozott, immáron 4K-s grafika mellett új kampány "The Last Khans" és 4 új civilizáció, valamint megújult zene és hangeffektek is érkeznek.

Hivatalos honlap: link
Játékmenet videó előzetes: link
Spirit of the Law elemzések: link, link
11 perces játékmenet videó: link

A játék Steamen már előrendelhető: link

Ha tudtok valami újdonságot a játékról, vitassuk meg ebben a fórumban

(#2) dangerzone


dangerzone
addikt

(#3) dangerzone


dangerzone
addikt

Már csak pár nap és megjelenik a játék!

AI összehasonlítás, AoC, HD, DE.

Sokat fejlődött szerencsére :K

(#4) dangerzone


dangerzone
addikt

Nos, megjelent a játék.
Az eddigi tapasztalataim vegyesek. A grafika szép, főleg miután az ember letölti a 16 GB-os UHD pakkot is külön :)...., viszont egyelőre nehéz megkülönböztetni az egységeket. Valahogy az elődben sokkal hamarabb meg lehetett mondani, mi van a képen. Remélem egy idő után ezt is meg lehet szokni.

Útkeresési bugok még vannak, illetve az egységek nagyon elcsatangolnak, ha az alapértelmezett viselkedés van beállítva. Simán kiköt magától a pálya másik szélén.

Aztán a multiplayer eddig egyelőre röcög. A sok ígért újítás, stabilitás egyelőre nem látszik meg. Steam topikokban sokan panaszkodnak az állandó fagyások miatt.

Ha a fejlesztők orvosolják gyorsan ezeket a kisebb problémákat, akkor 8/10. Ha még újabb tartalmakat is kiadnak hozzá, akkor egy szuper, komplex játék lehet belőle. Addig viszont csak a grafika miatt nem érdemes áttérni a HD verzióról.
No, de majd meglátjuk.

(#5) Hopkins95 válasza dangerzone (#4) üzenetére


Hopkins95
addikt

Hamarosan kipróbálom én is, csak még nem jutottam hozzá. Úgy fogom kipróbálni először, hogy nem töltöm le hozzá a 16 Gb-os UHD pakkot, hanem azt utána ha már kipróbáltam és kíváncsi vagyok, látok -e majd különbséget.

Nem lehet amúgy, hogy a bloomot nem kapcvosltad ki és azért lehet nehezebben látni az egységeket? Én már a beállításokba belenéztem és első dolgom volt kikapcsolni a bloomot meg a vignettát. :)

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#6) dangerzone válasza Hopkins95 (#5) üzenetére


dangerzone
addikt

Szia! Nem, a bloom effekttel tisztában vagyok. Egyébként szebben néz ki tőle a játék szvsz. De én sem használom, mert a hatékonyságból elvesz.

A különbség a sima és az uhd pakk között nekem eléggé szembetűnő volt. Már csak az uhd-nak köszönhető fps dropnak is. :) De tényleg szebb tőle a játék, az épületek, az egységek élesebbek jócskán.

Szóval igen, még meg kell szoknom az (új) egységek új design-ját. Tegnap ezért is kaptam ki egy meccsen, mert a kun a steppe lancereket kipchaknak néztem. El is hullott az összes huskarl :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7) D.Orion


D.Orion
veterán

Üdv. Örömmel fogadtam a hírt, hogy megjelent az új verzió. Anno az eredetit díszdobozban vettem. A HD-t már a steamrol és most ezen is elgondolkodtam.
Viszont kérdésem volna: A friss verzió is tartalmazza a kiegészítőket?

Láma kérdés, de még Steam-n sem láttam a leírásban.

(#8) dangerzone válasza D.Orion (#7) üzenetére


dangerzone
addikt

Jogos a kérdés, semmi gond. :)

Igen, a Definitive Edition tartalmazza az összes korábbi AOE2 HD kiegészítőt, az összes civilizáció benne van, illetve pluszban 4 új is, Kunok, Tatárok, Bolgárok és a Litvánok.

Ha a HD megvan, akkor elvileg kapsz kedvezményt a DE pakkra. Legalábbis nekem is megvolt a HD verzió, és így 15 Euró volt a DE. Annyit nekem megért, hogy online tudjak játszani.

[ Szerkesztve ]

(#9) D.Orion válasza dangerzone (#8) üzenetére


D.Orion
veterán

Köszönöm az infót, igen él a kedvezmény nekem is.

(#10) TLW_BenziN__


TLW_BenziN__
csendes tag

Szerintem érdemes várni karácsonyig a vétellel, akkor gyakori az 50, agy akár 75%-os leárazás is. A bugok miatt sem hülyeség várni.

(#11) dangerzone válasza TLW_BenziN__ (#10) üzenetére


dangerzone
addikt

Bugból pedig még van bőven. Random játékfagyások, néha nincs hang, van hogy az épületek / egységek irányítópanelja eltűnik, útkeresés még mindig gond. Az online match-ek 90%-a nem látszik. Emellett persze élvezetes a játék, de azért ezek mégiscsak bosszantó hibák. 1 hónapon belül várhatóan azért már megoldják ezeket a gondokat.

(#12) Hi!King válasza dangerzone (#8) üzenetére


Hi!King
őstag

Ez királyság, én ezidáig azt hittem, hogy csak age of kings + conquerors + a mostani újdonságok lesznek. Tehát akkor ezek szerint van ebben is magyar nép?

(#13) dangerzone válasza Hi!King (#12) üzenetére


dangerzone
addikt

De benn ám! :K Bár a magyar huszár modellje el lett rontva, mert "szárnyai" vannak, ami meg a lengyel huszárokra volt jellemző igazából. :)

(#14) Hi!King válasza dangerzone (#13) üzenetére


Hi!King
őstag

Azt már a HD-nál is reklamálták páran. Ráadásul a lengyel szárnyas huszár nehézlovas, míg a magyar könnyűlovas, emellett a sima Hussar, mint a Light Cavalry továbbfejlesztése már eleve szárnyas, holott az is könnyűlovas.

Ember ellen sosem játszottam, úgyhogy nem tudom ott hasznos-e, de én bírtam a magyar huszárt, mert az egyik legerősebb trash unit, azaz amihez nem kell arany. Ok, persze a pikás (vagy halbardier) kicsinálja, de hát nem kell hozzájuk közel engedni...

(#15) dangerzone válasza Hi!King (#14) üzenetére


dangerzone
addikt

Jó egység amúgy, csak a létrehozásához vár kell. Elhúzódó meccseknél, free for all játékoknál viszont jól jön.

(#16) pitius válasza dangerzone (#13) üzenetére


pitius
tag

A sima Hussar szárnyas, a Magyar Huszar nem.

...pitius...

(#17) dangerzone válasza pitius (#16) üzenetére


dangerzone
addikt

Tényleg? :U

[ Szerkesztve ]

(#18) pitius válasza dangerzone (#17) üzenetére


pitius
tag

Hm, tényleg. Mentségemre legyen szólva, felváltva játszom a HD és DE változatokkal. A HD-ban szárny nélküli a Magyar Huszar.

...pitius...

(#19) Girmin93


Girmin93
tag

Sziasztok! Megvettem Steamen a játékot. Elindítom és van mikor a tutorialt végig engedi játszani van mikor azt sem, elindítok egy kampány menüt vagy sima játékot és töltés után kidob a játékból, ez miért lehet? (az ncore-ról letöltött verziónál ugyanez) Hiba üzenet nélkül kidob a játékból töltés után
Cpu: Intel Core i5 7300HQ 4x3.5Ghz
VGA: AMD Radeon 560 4Gb
RAM: 16Gb HyperX DDR4
SSD 500Gb Samsung 960 PRO
Op.rendszer Win 10 home 64 bit

(#20) dangerzone válasza Girmin93 (#19) üzenetére


dangerzone
addikt

Probaltad már minimum grafikai beallitasokkal?

(#21) Girmin93 válasza dangerzone (#20) üzenetére


Girmin93
tag

igen,ugyanaz a jelenség. Néha elindul és megy kb 10 percig utána kidob
0xc0000142 hibakóddal

(#22) dangerzone válasza Girmin93 (#21) üzenetére


dangerzone
addikt

(#23) dangerzone


dangerzone
addikt

Hamarosan jön egy új patch, remélhetőleg sok problémát megold.

"Game Stability Improvements & Crash Fixes
Civilization and Unit Balance Changes
Balance Changes for the Cumans and Steppe Lancer
NEW! Map Ban System for Ranked Matchmaking!
Updated Map Pool for Ranked Matchmaking
Lobbies & Matchmaking Improvements
Campaign Balance and Achievement Fixes
NEW! Campaign Completion Medals!
AI & Pathfinding Improvements
Art of War Challenge Missions now have Localized Voice-Overs"

(#24) Robert1987


Robert1987
tag

Sziasztok!
Abban tud nekem valaki segíteni, hogy a letöltött modok miért nem működnek? A nevük mellett csak egy nagy piros felkiáltó jel van miután letöltöm és ki szeretném választani, ismerősömnek pedig egy zöld pipa van ugyan ott, de neki működik is minden rendben. Nem módosítottam semmit sem tudtommal :(( :F
Így néz ki a gyakorlatban:

[ Szerkesztve ]

robert1987#2387

(#25) dangerzone válasza Robert1987 (#24) üzenetére


dangerzone
addikt

Sikerült azóta megoldani a problémát?

(#26) Anonymus23


Anonymus23
veterán

X-Box PC gamepassal van meg a játék, és egy olyan problémám van, hogy a játék a windowsnak a tálca ikonsort otthagyja, azaz a játék aljából kitakar nekem egy részt (nem ablakos módban fut, hanem teljes képernyős módban.
más nem futott ilyen hibába bele? :F

;) - The Power of the Light Side

(#27) dangerzone válasza Anonymus23 (#26) üzenetére


dangerzone
addikt

Steam-en láttam már, hogy többeknél fennáll a hiba. De egyelőre nem találtam rá megoldást.

(#28) Anonymus23 válasza dangerzone (#27) üzenetére


Anonymus23
veterán

Tegnap este letöltött egy 10 GB-os frissítést, nekem azzal jó lett. :K

;) - The Power of the Light Side

(#29) dangerzone válasza Anonymus23 (#28) üzenetére


dangerzone
addikt

Na, királyság! :)

Én most addig nem veszem elő a játékot, amíg nem javítják a killcount-ot. Jelenleg nem írja ki, hogy a mérkőzés során hány egységet öltél meg, és mennyid veszett oda, ezáltal a pontszámítás is el van cseszve.
Néha az az érzésem, hogy le sem tesztelik a játékot, mielőtt kiadnak egy újabb patchet. :U

(#30) Girmin93 válasza dangerzone (#22) üzenetére


Girmin93
tag

Bocsánat a kései válaszért, egy újratelepítés megoldotta a problémát.

(#31) dangerzone válasza Girmin93 (#30) üzenetére


dangerzone
addikt

Na, akkor szuper.
Szoktatok amúgy online meccseket is tolni, vagy inkább csak a jó öreg offline gépek ellen + kampány?

(#32) Anonymus23 válasza dangerzone (#31) üzenetére


Anonymus23
veterán

Én régen még az AoE3-ban toltam online mecset, de RTS-t azóta csak offline.
Itt mindenki csak rushol, én meg RTS-ben azt szeretem, amikor mindent jól felfejlesztek, "kitakarítom" a mapot és sok csatát vagy védekezést csinálok az ellenfelekkel szemben.

Pl ezért a legemlékezetesebb nekem anno egy olyan 5-6 órás party, amikor vagy 2v2 vagy 3v3 volt, és én az egyik ismerősömmel voltam, és volt olyan, hogy neki már csak a boss volt meg, és azzal menekült be a "birodalmamba" és én tápoltam fel mire visszajött a meccsbe, de a végén csak lehoztuk :DDD

;) - The Power of the Light Side

(#33) dangerzone válasza Anonymus23 (#32) üzenetére


dangerzone
addikt

Akkor te a lassabb, kimaxoltabb játszmák híve vagy. :)
Én online is szoktam tolni, 1v1-et is. De ott tényleg le is izzadok sokszor, elég intenzív tud lenni az a fél óra, meg kattintgatni kell mint az állat. :D

Ha lazább játékot akarok, akkor 3v3 , 4v4 online játékokat tolok, amik nem számítanak bele a pontozásba. Ott ráérősebb, nyugisabb, defenzívebb a stílus.

(#34) dangerzone


dangerzone
addikt

Na, az újabb patchekkel már sok mindent kijavítottak:
- Játékegyensúly
- Pathfinding
- Multyplayer meccsek random megszakadása
- Kisebb zavaró bugok

Most már király a játék nagyon!

(#35) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Tudom hogy már nagyon régen jártam itt, de egyszerűen eddig még nem jutottam a játékhoz eddig. Na most a koronavírus lehetőséget teremtett és végre elkezdtem a Definitive Editiont és az első dolog ami feltűnt, az mindjárt indításnál fogadott:

- Már nem kapjuk meg a sakkjátékos-csatás videót az elején, az a videó egyszerűen annyira belém égett gyermekkoromban, mikor az eredeti játékkal játszottam, hogy mai napig pontosan emlékszem rá és ikonikus számomra. Minden játék előtt megnéztem, annyira tetszett. Nem állt volna sokból azt a videót másnem felskálázva belerakni, azonnal visszajött volna a nosztalgia.

- A hangok is mások voltak, de ahogy felfedeztem a menüben a classic opciót, vissza és állítottam és az szuper

- A narrátort viszont lecserélték a kampánynál, ami nagyon kár. :( És igazából ez eddig a legnagyobb szívfájdalmam a játékkal, mert eddig még mod sem készült hozzá. Az eredeti annyira művészi, ikonikus és motiváló...ég és föld a különbség a régi javára. Nem kellett volna semmit csinálni, csak 1:1-ben belerakni az eredetit és kész.Vagy legalább lehetne választani az új és classic közül... :(

Eddig ennyi bajom van a játékkal, grafikailag amúgy nagyon szép és szuper egyébként, de mint mondtam, a hangulat az adott dolgok miatt nem ugyanaz. Remélem hamarosan készül hozzá mod, de az AoE fórumon azt írta az egyik modder, hogy nem egyszerű a dolog, sok időbe telik: Age of Empires II DE: Original Sounds

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#36) dangerzone válasza Hopkins95 (#35) üzenetére


dangerzone
addikt

Multit / kampányt próbáltad már?

(#37) Hopkins95 válasza dangerzone (#36) üzenetére


Hopkins95
addikt

A multit még nem próbáltam, ha végigvittem a kampányt(azaz tutorialt a multihoz), akkor mindenképpen ki fogom. Ma szerintem a kampányt fogom nyúzni.

Amúgy a multit egyszer régen kipróbáltam és ugyanaz volt a problémám, mint amit (#32) Anonymus23 írt: ugye én mindig úgy játszom, hogy szépen fejlesztgetek és ezért eleinte kevesebb katonám van. Na most multit amikor egyszer kipróbáltam, elkövettem ezt a „hibát” és bár én már fejlettebb voltam az ellenfélnél meg végig volt építve a falam, de ő olyan nagy sereggel jött a falamhoz, hogy nem bírtam vele, hiába voltak őrtornyaim íjászokkal megtöltve meg küldtem oda parasztot javítani. Szóval így hamar le is győzött az ellen és ott jöttem rá, hogy a multit máshogyan kell játszani, nem lehet nyugodtan építkezni, gyűjtögetni meg fejlesztgetni, mert akkor hamar lerohannak és annyi.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#38) dangerzone válasza Hopkins95 (#37) üzenetére


dangerzone
addikt

Vannak olyan kezdőknek szánt lobbik, ahol be van állítva 30 - 60 perc fegyverszünet, és akkor lehet fejlesztgetni. Meg bevezették, hogy látszódjon a csatlakozó játékosok statisztikája, így lehet szűrni, hogy tényleg kezdők lépnek-e be mondjuk egy játékba.

De a kompetitív részen durva darálás megy. Főleg az 1v1 random map. Na, az kemény. :)

(#39) rumkola


rumkola
veterán

Sziasztok!

Mikor indítanám feljön az indító ablaka, majd egyből be is záródik és nem indul. Store-os a játék, nincs tuning semmin, nincs windows buhera sehol, semmilyen másik játékkal/alkalmazással nincs gondom, csak ez csinálja. A gépem bőven elég erős hozzá. Egyszerűen nem lehet elindítani. Mi lehet?
D:\ meghajtóra lett telepítve.

Át lehet tenni valahogy C:\-re újboli letöltés nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#40) dangerzone válasza rumkola (#39) üzenetére


dangerzone
addikt

Patchek le vannak hozzá töltve?

(#41) rumkola válasza dangerzone (#40) üzenetére


rumkola
veterán

minden meg volt, de nem bírtam működésre bírni, letöröltem a picsbe :(

(#42) rumkola válasza rumkola (#41) üzenetére


rumkola
veterán

warez sem ment
kínomban feltettem a legfrissebb nvidia drivert (eddig az előző volt fent), így elindult

(#43) dangerzone válasza rumkola (#42) üzenetére


dangerzone
addikt

Na, akkor királyság. Mondjuk fura, hogy emiatt kilépked a játékból, de legalább most már megy.

(#44) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Figyelem, elérhető lett a mod, amely visszaállítja a kampányhoz az originál akcentusos narrációt :Y

Original AoE2 Campaigns - English Sounds
Original AoE2 Campaigns - Backgrounds
Original AoE2 Campaigns - Images

Az eredeti hangokon kívül akár visszakapjuk az eredeti háttereket és képeket is! Nagy köszönet jár JoaAOE a mod készítőjének! :R

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#45) dangerzone válasza Hopkins95 (#44) üzenetére


dangerzone
addikt

Már csak a multi élményt tönkretevő bugokra kellene valami mod/patch, mert a fejlesztők nemhogy megoldották a release-kor fennálló problémákat fél év alatt, hanem olyan dolgokat rontottak el, amik korábban jól működtek. :D

(#46) Hopkins95 válasza dangerzone (#45) üzenetére


Hopkins95
addikt

Multit még mindig nem próbáltam, de Steamen ezekről a problémákról mintha valamit olvastam volna. :K

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#47) batman91 válasza dangerzone (#45) üzenetére


batman91
őstag

Ezen még meglepődsz? A HD kiadásnál minden update többet rontott el, mint amit kijavított. :DDD

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#48) Liner


Liner
aktív tag

Sziasztok! Hálás volnék ha valaki felvilágosítana, hogy megy ennek a multija. Megmondom őszintén ilyen battle net szerű ligák az égbe emelnék a játékot. Van valami hasonló? Másik, hogy az age of empire 3 az jó lett? Mert látom több a hsz jóval mint itt de ez még nem bizonyitjaa ezt. Annak van már valami normális multija? Mellesleg nem tudom ti, hogy vagytok ezzel de nekem 3840 ben játszhatalan. Oltári messze kerül minden. Csak meg kell szokni?

[ Szerkesztve ]

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#49) dangerzone válasza Liner (#48) üzenetére


dangerzone
addikt

Az Age of Empires 3 az régi játék, 2005-ös. Az Age of Empires 2 DE pedig ugye tavaly novemberben jött ki feltuningolt grafikával. Az AoE3-nak van multija, de az egész játék rosszabb értékeléseket kapott mint az AoE2.
Szóval ha multizni akarsz, mások ellen nyomni 1v1-ben vagy csapatban, akkor az AoE2 DE-t ajánlanám személy szerint. Havonta adnak ki hozzá új patch-et, már egész jó a játék stabilitása, jóval kevesebb benne a bug mint kiadáskor, na meg persze sokkal többen játsszák mint bármelyik más AoE játékot, így pár percen belül garantáltan találsz ellenfelet.

A zoomot egyébként tudod állítani, vagy töröld le / töltsd le a plusz graphics pakkot, hátha megoldja.

(#50) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Sziasztok,

van itt olyan akinek MS Storeban van meg a játék? Valamiért nekem nem akar bekapcsolódni az Enhanced Graphics DLC, a beállításoknál az UHD checkbox szürke marad. Steam-es verzióra találtam fixet, de nekem MS Store van és arra nem. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.