Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SidCorky


SidCorky
senior tag

Sziasztok!

Nem találtam ennek a programnak külön topicot, bátorkodtam nyitni egyet. Ne csak az Illustratorról legyen szó a lapcsaládon, adjunk esélyt a konkurenciának is :) Kinek mi a véleménye a Designerről az Illustratorral szemben?

Ismer valaki jó és részletes tutorialt az alapokról, a program használatáról?

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#2) twinee1337 válasza SidCorky (#1) üzenetére


twinee1337
tag

Szia. Jól tetted én is akartam már nyitni egy topicot a Photo alkalmazásnak...

Tutorial videókat itt találsz: Hivatalos oldal:
[link]

Eddig nem sok időm volt kipróbálni a programot sajnos sokszor az idő nem engedi. Ár/érték arányba biztos jobb mint az adobe :) Egy két apróságot próbáltam ki benne pl. Clipping path az kicsivel egyszerűbb volt itt mint az illustratorba (objektum függö).

[ Szerkesztve ]

(#3) SidCorky válasza twinee1337 (#2) üzenetére


SidCorky
senior tag

Igen közben megtaláltam én is, nagyon hasznos. Lehet át is lehetne nevezni a topicot Designer/Photora

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#4) Driss_ válasza SidCorky (#1) üzenetére


Driss_
csendes tag

Sziasztok!

Én 1,5 év Sketch után váltottam AD -re és nagyon kellemeset csalódtam! Én is csak javasolni tudom mindenkinek (akik hasonló szoftvereket használnak), hogy ezt próbálják ki, mert nagyon jó!
Néhány dolgot hiányolok belőle (pl.: auto trace, saved custom artboard), de minden napi használatra teljesen megfelel.
Engem személy szerint ami egyből megfogott az AD -ben az a kezelő felület (és persze maga a szoftver) logikája. Az "Assets - Symbols" megoldás nekem nagyon tetszik, baromi hasznos. Constraints is tök jól működik, így sokkal gyorsabb és egyszerűbb különböző eszközökre alakítani az adott grafikát. Nektek mik azok tetszenek az AD -ben?

Belefutottatok már valami hibába/bugba? Van olyan amit kényelmetlennek vagy logikátlannak találtok?

(#5) twinee1337


twinee1337
tag

Affinity Designerbe valaki nem tudja, hogy van e benne LIVE PAINT mint az illustratorba?
Van egy vektoros anyag amit színezni.

(#6) Driss_ válasza twinee1337 (#5) üzenetére


Driss_
csendes tag

Nincsen egyelőre "Live Paint" funkció az AD -ben.
Már több mint 1,5 éve fent van a roadmap -en, de nagyon úgy néz ki, hogy nem a fontos fejlesztések között tartják nyilván.

(#7) Driss_


Driss_
csendes tag

Többek között azért is tudtam egyszerűen és könnyen váltani Sketch -ről, hogy nagyon sok jó minőségű tutorial van az Affinity Designer -hez. Nekem ezek segítettek a legtöbbet:

Tutorialok:
Hivatalos (Affinity által készített):
Vimeo csatorna (most már több az Affinity Photo -val foglalkozó videó ezen a csatornán, de így is sok hasznos AD videó van

Rendszerezve az Affinity által készített videók (Ezen az oldalon a Resources" menüpont alatt nagyon sok hasznos letölthető dolog van!)

Jonathan Ball, Skillshare kurzus (ingyenes, csak regisztrálni kell)

Affinity Revolution (YouTube csatorna, de elő is lehet fizetni a teljes kurzusra ami több mint 100 videót tartalmaz. A YouTube -on található videók alapján bőven megéri előfizetni, ha valaki gyorsan szeretné megismerni az AD funkcióit és lehetőségeit):
YouTube csatorna (AD lejátszási lista):
Kurzus ($29)

Frankentoon (Sok tutorial van ezen az oldalon, mind fizetős!)

Step by step tutorial (egy flat világítótorony készítése, ingyenes)

Tutorial "gyűjtemény"

[ Szerkesztve ]

(#8) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Látom, nincs itt nagy élet, de hátha érdekel valakit, hogy május 20-ig féláron (egyenként ~9000 Ft) kaphatóak az Affinity szoftverei (Affinity Photo, Affinity Designer, Affinity Publisher). Valamint agy ideig 90 napos próbaidő van rájuk. Sajnos a Protonmailben nem lehet kattintani a linkjükre, más emailt használjatok!

(#9) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!

Affinity Photo-s kérdésem lenne. Van egy termékképem pld 500x250px méretű. Ki szeretném terjeszteni a dok. méretét 800x600-ra középre helyezve. Viszont, ahogy ezt megteszem a Resize Canvas menüpontban, úgy elromlik az alapkép minősége. Ez mitől lehet? Illetve, ha a Move tool-lal középre igazítom a réteget, akkor is romlik a minőség. Ez így működik, vagy csak vmi beállítás kérdés? :R

[ Szerkesztve ]

(#10) Driss_ válasza acsati (#9) üzenetére


Driss_
csendes tag

Szia!

Röviden: igen, ha a Resize canvas -szal csinálod akkor sajnos az minőség romlással jár.

Azonban ha azon a képen egy termék van, akkor azt Selection Brush Tool -lal [W] másold ki egy új layerbe, és helyezd át egy számodra megfelelő méretű (színű/hátterű) rectangle -re. Így akkorában tudod azt a termékképet exportálni amekkorában számodra megfelelő.

Ha jól értettem amit írtál! :)

[ Szerkesztve ]

(#11) acsati válasza Driss_ (#10) üzenetére


acsati
aktív tag

Megleptél a gyors válasszal, köszönöm szépen. :)
Igen amúgy termékképekről lenne szó, sokról és ez így sajnos elég lassú lenne. Ahogy észrevettem, ha az Align változókat is használnám, akkor is romlik sajnos a minőség. Lehet akkor ez nem az én programom? Inkább fotók, fényképek feldolgozására való?
Ha méretezek is, mindig teljes képernyőre zoomol, ami elég idegesítő.

(#12) Driss_ válasza acsati (#11) üzenetére


Driss_
csendes tag

Határozottan jó választás volt az AP! :)
File / New Batch job -bal sok képet kezelhetsz. Ott megadod, hogy mit szeretnél (jelen esetben a képek szélességét vagy magasságát állítani) és tömegesen elvégzi.
Az Align nem befolyásolja a kép minőségét, az csak pozicionál.
Megkérdezhetem, hogy milyen DPI -jal rendelkeznek azok az ominózus képek?

Szerintem ez mindenki programja aki ilyen vagy olyan formában dolgozik képekkel. Igaz, hogy van egy működési elve a programnak, de mivel megszámlálhatatlan tutorial van hozzá ezért hamar elsajátítható. ;)

(#13) acsati válasza Driss_ (#12) üzenetére


acsati
aktív tag

Általában 72 dpi képek, webről webre, fehér hátterű fotók, csak nekem a fehér háttereket kéne megfelelő arányra kiterjesztenem. Otthon PS-t használok, cégnél meg eddig Gimp-et és most a 90 napos próbaidő miatt gondoltam kiváltanám a Gimp-et, mivel jóval komolyabbnak tűnik az AP. :) Elkezdem használni, aztán ha sikerül belejönni, ráállni, akkor lehet megvesszük.

(#14) Driss_ válasza acsati (#13) üzenetére


Driss_
csendes tag

Nekem először az Adobe Illustratort váltotta az Affinity Designer, és kb 1 hónap után nem volt kérdés, hogy a Photoshop mehet a kukába.
Sokkal kisebb gépigénye van az Affinity alkalmazásoknak, sokkal fluidabb egy kevésbé izmos gépen (bár nekem csak a Mac -es verziókkal van tapasztalatom).

Erre a feladatra a "Batch job" lesz a legegyszerűbb/leggyorsabb!
File --> New Batch job --> "Add" gomb --> kiválasztod a szerkeszteni kívánt fájlokat --> Bepipálod az(oka)t a formátumo(ka)t amiket akarsz, és beírod a kívánt szélességet és magasságot --> "..." gombot megnyomva tudod még jobban testreszabni az exporttal kapcsolatos paramétereket. (ha jpeg -ben fogsz exportálni akkor a Quality állítsd át, mert 85 a default.
Az Output részben megadod, hogy hová akarod exportálni és már mehet is! :)
Tudsz hozzáadni Macrokat is, de arra ehhez neked nem lesz szükséged.

Ha elakadsz a Batch job -bal kapcsolatban: https://affinity.help/photo/en-US.lproj/index.html?page=pages/SizeTransform/imageSize.html?title=Changing%20image%20size

Remélem tudtam segíteni!

(#15) Mikemend válasza acsati (#13) üzenetére


Mikemend
senior tag

Annyit tudok mondani, hogy én évekig Gimpeztem, aztán jött az Affinity, és kábé két hét ismerkedés után a Gimpet már csak arra használom, hogy a PNG-ket automatikusan körbevágjam (ezt részben hiányolom az Affinity programokból, mert bár van Rasterize and Trim, de exportnál figyelni kell, hogy a kijelölt réteget mentsem, ne az egészet).
Mindhárom Affinity megvan nekem, és imádom, hogy a Publisherben egy-egy kattintás a Designer vagy a Photo felületére, eszközeire váltani, de ha teljesen át kell vinni a cuccot, akkor is egy menüpont kattintás és már nyílik is a program.
A Live filterek pedig zseniálisak, a GIMP-ben ezt már nagyon hiányoltam anno, ezért nem is térek vissza rá.
Összességében már csak Affinity, semmi más, egyelőre örök szerelem. :D :))

(#16) MoVieFaN


MoVieFaN
tag

Affinity 50% off all apps

Üdv, MoVieFaN /// Én ilyennek születtem! Mi a te mentséged? /// Irigylem azokat, akik több ISP közül is választhatnak. Budapest belváros 2024.

(#17) Driss_


Driss_
csendes tag

Kijött az 1.9 frissítés (amihez azóta már jött is még egy javítás, úgyhogy most 1.9.1 a jelenlegi verzió)

Számos újdonságot tartalmaz!

- új Contur Tool
- Select object és Select Same
- Custom brush from pixel layer

És még számos egyéb újdonság érhető el! :C
Erősen ajánlott.frissíteni!

Természetesen az Affinity Photo és Publisher is frissült!

Illetve még mindig él az 50% -os kedvezmény! Továbbá még mindig 90 napos ingyenes trial, ha még nem próbáltad volna!

https://affinityspotlight.com/article/5-things-you-should-know-about-affinity-designer-19/

(#18) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Pár napja találtam rá az Affinity Photora, mint PS alternatívaként. Nagyon megörültem, hogy a próbaidő alatt is lehet elmenteni munkát, vízjel és egyéb badarságok nélkül. Valamennyi PS ismeretem van, de az a gépigény, amit a PS igényel, az az én alkalmankénti fotóbűvőlgetésemhez már sok.
Egy-két tutorial megnézése után meg tudtam csinálni az összetört csészémen lévő kép egybehozatalát, szekciókból. Végülis, mint egy panoráma képet, de én a Mesh toolt használtam a vonalak és részletek összeigazításához.

S eközben merült fel bennem egy régóta (amióta elkezdődött eza nyavaja...) bennem motoszkáló terv végrehajtási lehetősége ezzel a programmal. Ehhez kérném a segítségeteket, hogy ti miként oldanátok meg?

Tehát, adott egy arcról készített kép, aminek egy részét szeretném maszkra helyezni. A gond ott kezdődik, hogy egy sík képről kéne egy olyan formát levenni, mintha egy hengerről (az arc ívűlete) vennénk le, s azt kiteríteni.
Eddig ott buktak el a kísérletezések, hogy egy síkra tervezett kép a maszkot felhelyezve, bugyután megjelenő vigyort vagy grimaszt eredményezett, még digitális felületen is.
Azt már sikerült elérnem egy-két maszksablonnal, hogy a leendő varrások helyeinél megszakadjon a kép, tömörüljön, de a maszkon varrás után ne legyen se torz, se hiányos (sajnos erre is volt példa, amit úgy varrtak össze, hogy a figura orra eltűnt :W ).

Javaslataitokat, gondolataitokat előre is köszönöm!

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#19) Driss_


Driss_
csendes tag

Ismét 50% kedvezménnyel lehet megvenni az összes Affinity szoftvert és add-on -t! :)

https://affinity.serif.com/en-gb/

(#20) Bargab


Bargab
tag

Sziasztok, nem tudom használ-e itt valaki Publishert. A növekvő Adobe árak miatt gondolkozom a váltáson.

Be lehet állítani magyar heylesírás szerinti szöveg-elválasztást?
Minden más funkciót ismer, amit most Indesign-ban használok, de erre nem találtam beállítást.

Előre is köszönöm.

(#21) Driss_ válasza Bargab (#20) üzenetére


Driss_
csendes tag

Szia Bargab!

Bár én személy szerint nem használom ezt a funkciót, de ahogy látom tudja :)

[ Szerkesztve ]

(#22) Mikemend válasza Bargab (#20) üzenetére


Mikemend
senior tag

Természetesen be lehet állítani. A C:\ProgramData\Affinity\Common\2.0\Dictionaries mappába hozz létre egy hu-HU mappát, majd oda tedd bele ezeket a LibreOffice fájlokat
hu_HU.aff
hu_HU.dic
hyph_hu_HU.dic

Ezután minden Affinity használni fogja :)

Itt találod az aktuális verziókat:
https://github.com/LibreOffice/dictionaries/tree/master/hu_HU

Egyszerűbb, ha a teljes csomagot letöltöd és onnan veszed ki:
https://github.com/LibreOffice/dictionaries/tree/master

[ Szerkesztve ]

(#23) Bargab válasza Mikemend (#22) üzenetére


Bargab
tag

@Driss_ @Mikemend Köszönöm a válaszokat. Ki is próbálgatom a próbaverziókkal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.