Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) reggy


reggy
tag

Hi! Hogy lehetne megoldani azt a gondomat, hogy az adsl kapcsolatom ''lecsatlakozik'' időnként (abszolute nem szabályos időközönként, hanem véletlenszerűen).
Amúgy egy wlan routerre van kötve és miután a routert és az adsl modemet kikapcsolom és vissza, már helyre is áll.
Csak az a ciki, amikor otthagyom a gépet letölteni és leáll a net, akkor üresjáratban megy amíg nincs reset.

Milyen megoldási javaslatotok lenne erre?

(#2) <MZ/X> válasza reggy (#1) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Na nekem is ugyanez a problémám!
Én is kérek megoldást! :o

Original's never fit - Socket 370

(#3) net84 válasza <MZ/X> (#2) üzenetére


net84
őstag

volt hasonló problémám, azt egy firmware frissítés megoldotta a routeren...
Mi a pontos típusa a routereknek? Ha elmegy a net, akkor már be sem tudsz lépni a router config oldalára? Van esetleg a router után switch?

Read only...

(#4) reggy


reggy
tag

A router után már nincs más, csak a gépek.
Asszem ha elmegy a net, akkor már a routerhez sem férek hozzá, de ezt most nem tudom, majd megnézem.
De amúgy az ADSL-em a router előtti időszakban is szakadt néha, csak arra ott volt az újratárcsázás opció. Valami hasonló kellen most is.

Ja! A router: SMC Wireless Router + 4port (WBR14-G2) 54Mbit

(#5) <MZ/X> válasza net84 (#3) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Nem tudom mi az a router config, switch nincs utána a típusa Linksys WRT54G :R

Original's never fit - Socket 370

(#6) qtrica válasza reggy (#1) üzenetére


qtrica
aktív tag

Nem véletlenül DC++ konfig? :)

Yoda Jr.

(#7) reggy


reggy
tag

192.168.2.1 pl az én routeremet ezen az IP címen lehet configolni.
De ha nem állítottad be, akkor te hogy netezel azon keresztül? :)
Amúgy közben megnéztem, de az smc-mhez nem találtam fw frissítést. :(
Más ötlet?

[Szerkesztve]

(#8) Matr x válasza reggy (#4) üzenetére


Matr x
aktív tag

Nekem is hasonló routerem van. Tipp: ahol beállítod az adsl tárcsázási dolgait (pppoe settings vagy mi...) van egy olyan, hogy ''always on line'', és oda rakjál egy pöttyöt, így újratácsáz ha szakadás van.

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#9) reggy


reggy
tag

Ok. De mi van, ha az adsl modem csak úgy áll fel újra, ha kikapcsolom bekapcsolom? az ellen nem véd? :)

(#10) ajani


ajani
aktív tag

Sziasztok

Nálam is hasonló jelenség ütötte fel a fejét! Egyszercsak megszakada a net, és a router nem tud újracsatlakozni. Ha kikapcsolom a modemet (ADSL), akkor utána gond nélkül csatlakozik a router. Ja, és a modemen folyamatosan világít az ADSL led, ami ugye azt mutatja, hogy él a kapcsolat. Mégsincs semmi újraindításig...

a konfigom: Edimax BR-6204WG wireless router + D-Link 360T modem + t-online 1mbit ADSL

ami érdekes, hogy eddig rendesen ment. Ami változott, az az, hogy a gépemnek fix IP-t adtam a port forwarding miatt.

Egyébként a net sebessége sem olyan mint régen. Nálatok minden oké?
:F

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#11) net84 válasza reggy (#9) üzenetére


net84
őstag

Na ja! Foggalmam sincs, hogy ezeket a hibákat mi hozza elő, nekem frissítés óta eddig csak 1szer volt ilyen hibám (~fél évet lehúzott most utoljára), először elfelejtett mindent a router, újra bekonfigoltam, majd kb. fél óra után megfagyott a router, energy ki, energy vissza, utnánna helyrejött... igaz a zónaidőt elfelejtette, de a többi beállítás maradt.

Azt az adsl modemet (a fagyást, és hogy csak ki/be kapcs után indul el újra) meg kellene mutatni a szolgáltatónak szvz.

Read only...

(#12) net84 válasza ajani (#10) üzenetére


net84
őstag

D-Link 360T modem + t-online 1mbit ADSL - nem tartom kizártnak, hogy ezeknél lesz valahol a hiba... az, hogy fix ip-t állítottál, elvileg nem jelentsemmit, mert az csak a routereden belül számít.

Read only...

(#13) H_Dini válasza reggy (#1) üzenetére


H_Dini
csendes tag

szia

nekem ugyan ez a routerem van, és ugyanez a problémám. volt egy D-Link604, meg egy Asus WL500G, de azok nem csinűltak ilyet. ugyhogy biztos a router a hibás. annyi még, hogy talán akkor csinálja gyakrabban, ha nagyon meleg. de ez nem 100. nem tudom h mi lehetne a megoldás. csak a restart segít.... :O :(

(#14) net84 válasza H_Dini (#13) üzenetére


net84
őstag

A felvetés jogos...szellőzés mennyire megoldott?

Read only...

(#15) ajani válasza net84 (#14) üzenetére


ajani
aktív tag

háát néha tényleg elég forró a router. Most a modem tetején van, de szerintem mire átmegy a post, át is rendezem :D (azért ventit nem rakok rá ;] )

Ami az érdekes, hogy máskor napokig, hetekig megy probléma nélkül. A legutóbbi hsz-om óta nem volt ilyen probléma pl. :F

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#16) fandrew


fandrew
csendes tag

Nekem is hasonló gondom volt SMC WBR14-G2-vel, és elsőre megijedtem, hogy olcsó húsnak... kb. 20 percenként eldobta a wireless kapcsolatot.
Aztán rájöttem, hogy a wlan kártyám rosszul volt beállítva: más csatorna (6 ill. 11), sőt, más szabvány! 54g helyett ''11b only''-ban üzemelt, miközben a router ''g only'' módban volt. Az a csoda, hogy egyáltalán felvette a kapcsolatot, nem csoda, hogy nem volt túl stabil.
Szóval ha nem az ADSL kapcsolat szakad meg, hanem a wireless link, annak ellenére, hogy a jelerősség megfelelő, szerintem ellenőrizzétek a beállításokat (ssid, csatorna, szabvány, sebesség). Sok szerencsét!

(#17) gasoma


gasoma
csendes tag

sziasztok,

nekem is valami hasonló problémám van. rendszertelen időközönként, de naponta legalább egyszer megszakad az adsl kapcsolat, de 1 perc múlva újratárcsáz, csak hát a letöltések nem indulnak újra maguktól :((( Megszakad olyankor is amikor nem töltök semmit, nem csinálok semmit, csak be van kapcsolva gép. Az az érdekes, hogy fél évig nem volt ilyen gond vele.

TVNET-nél van ADSL, D-Link 360T modem, WinXP SP1-el. Olvastam olyant is, hogy az SP2 lehet a ludas, mert beszabályoz valamit a forgalomban, de annélkül is szakad a net.
Esetleg más modemmel kellene probálkozni?

(#18) Noxy válasza gasoma (#17) üzenetére


Noxy
veterán

de naponta legalább egyszer megszakad az adsl kapcsolat

Valszeg dinamikus IP címet kapsz, amit a szolgáltató 24 óránként változtat.
Az SP2-nek + semmi köze nincs hozzá.

Ilyen topik címmel + az nyisson topikot aki router nélkül használja a netet.

[Szerkesztve]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#19) gasoma válasza Noxy (#18) üzenetére


gasoma
csendes tag

na igen, de amikor egy délután 8-10-szer féloránként szakad meg az már nem normális.
meg az sem, hogy a szolgáltató (TVNET) nagy ívben sz@rik bele (kb 10-szer zaklattam őket, meg a matávot is, az se különb)

(#20) Gabeboy


Gabeboy
csendes tag

Nekem hasonló a probléma csak van egy kis különbség.

Szintén routerről megy a net SMC 7004VWBR, megy róla egy notebook és egy asztali gép a notebook gondol nélkül megy órákig míg az asztali gép kb 20 perc után eldobja a kapcsolatot a routerrel és nem is tudom javítani a helyi kapcsolaton a zIP címet. Ilyenkor asztali gép újra indít és akkor megint jó 20 percig kb.

Mikor elkezdte csinálni volt valami spyware fertőzés amit a WINDELFKIL progival csináltam meg, de azóta eldobja a netet is.

Help ha valaki tudja mi a rák van.

Kösz

(#21) Noxy válasza Gabeboy (#20) üzenetére


Noxy
veterán

Ezeket törölted a win32delfkil.exe futtatása után csökkentet módban:

C:\WINDOWS\System32\==>spoolsv32.exe<==
C:\WINDOWS\System32\==>dllhost32.exe<==
C:\Program Files\==>Spyware Cleaner<==

A 7. January 2006 @ 12:06 Hsz: [link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#22) vtechun


vtechun
veterán

tobb mint egy eve van adsl-em, dialcom modemem volt regen, rendkivuli mertekben popec volt, volt hogy t-online-os nettel 24 napig voltam online folyamatosan, de ezt lemondtam es rendeltem egy uj dsl-t vonallal egyutt, meg szereztem egy ingyenesen kiprobalhato adsl-hez járó askey modemet, na de ezzel naponta 3-4 szer is szakad, most azt nem tudom, hogy az uj vonal miatt (ennek kicsi esélyét látom), vagy uj szolgáltató (tv-net, elvileg nem is szakitanak), de leginkább a modemre gyanakszom, talán nem vtlenul adták ingyér... mind1, most letesztelem egy dlinkkel...

(#23) vtechun


vtechun
veterán

d-link -el megjobban szakadt, ugyhogy lejelentettem hibára,már hívtak is a t-com -tól, de nemtom hogy megoldodik-e a problema

(#24) Szabesz válasza vtechun (#23) üzenetére


Szabesz
őstag

Nálam is szakad, teljesen véletlenszerűen és csak restart (modem D-Link 360T) után képes ismét felengedni :( Bejelentettem hibának a T-online-nál, de közölték velem hogy fogalmuk sincs a probléma okáról :F Mindezt a ''nagy ADSL karbantartás'' óta csinálja (elvileg a mi vonalunkon 25-én végeztek...)

¯\_(ツ)_/¯

(#25) Karesz199


Karesz199
csendes tag

Sziasztok nekem is volt ezekhez hasonló problémám de az megoldotta hogy egy napig kihuztam a routerem meg a speedtouch modememet aztán utána vissza és már is megoldodott. Viszont a mostani gondom az hogy:
A net állandoan megy. 2 gépen van szétosztva és mostmár nem kell az asztalról a ''széllesávú kapcsolatról'' felcsatlakozni hanem magátol folyamatosan megy! ez mitől lehet? hogy tudom ezt visszaállitani?Ugyebár igy letöltésnél megfeleződik a sebesség csak akkor nem ha a router egyik slotjából kihuzom az egyik gépet.

Előre is köszönöm a helpet!

(#26) Retropoint válasza Karesz199 (#25) üzenetére


Retropoint
tag

Routerben beállította valaki, hogy állandóan csatlakoztatva legyen..
Használj netlimitert, megoldja a gondjaidat.

HP minipc eladó http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=69754

(#27) Karesz199


Karesz199
csendes tag

De a routerben melyik beállítás vonatkzoik erre?
IDLE TIME?
Vagy melyik? Amugy PPOE -re van állítva. de ez gondolom igy jo.

(#28) shev7 válasza Karesz199 (#25) üzenetére


shev7
veterán

Bizots vagy benne, hogy megfelezodik a sebesseg?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#29) Karesz199


Karesz199
csendes tag

biztos!1mbps sebességnél 64kbittel jön.

(#30) net84 válasza Karesz199 (#25) üzenetére


net84
őstag

A helyzet az, hogy most a router tárcsáz, nem pedig te a géppel. Ennek köszönhetően tudsz több géppel is netezni.
Amennyiben a szerződésedben benne van, hogy egy szerre 2 (vagy akár több) gép tud tárcsázni ugyanarról a vonalról, akkor elég a switch szintű megosztás.

''Ugyebár igy letöltésnél megfeleződik a sebesség csak akkor nem ha a router egyik slotjából kihuzom az egyik gépet.''

ez nem igaz...akkor csökkenhet a sávszél az egyik oldalon, ha a másik oldal is használja a netet. Ha folyamatos letöltés van csak az egyik végen, ott van a teljes szávsélesség. Amennyiben a másik oldalon is letöltés kezdődik (vagy akár csak böngészés), úgy csökken az 1. sávszélessége...de az is max feleződik.

Read only...

(#31) Karesz199 válasza net84 (#30) üzenetére


Karesz199
csendes tag

De mivel állandó a net nem kell rá felcsatlakozni ezért csak akkor megy teljes sávszéllel ha kihuzom nem??? szerintem igen. Ezért kéne valahogy visszaállítanom azt hogy az internet hozzáférés ne legyen állandó hanem kelljen külön csatlakozni.

(#32) net84 válasza Karesz199 (#29) üzenetére


net84
őstag

és ha kihúzod vagy lekapcsolod a 2. gépet, akkor mennyivel jön?

Read only...

(#33) net84 válasza Karesz199 (#31) üzenetére


net84
őstag

nem! mivel a routernek éppen ez a dolga, hogy ne felezze a netet, hanem ha kérés van, teljesítse. Ha minden ágon van kérés, akkor felez (vagy több gép esetén több felé oszt), egyéb esetben, csak a kérés oldalra irányít sávszélességet...

Read only...

(#34) Karesz199 válasza net84 (#33) üzenetére


Karesz199
csendes tag

Nem értem :) az van ha a másik gépet kikapcsolom akkor semmi változás de ha kihúzom a routerből akkor meg máris oké és jön 128kbit/sec a letöltés 1mbps-nél ugyhogy ez ok. De az viszont jobban érdekelne hogyan tudom visszaállítani felcsatlakozásos megoldásra a routert. köszí

(#35) shev7 válasza Karesz199 (#34) üzenetére


shev7
veterán

Hat akkor valami nem okes nallad, mert a router nem felezi a savszelesseget. A profibb routerekben be lehet allitani, de alapbol nem felezi.

Az hogy a geprol kelljen tarcsazni, ahhoz ki kell kapcsolni a PPPoE-t a routerben, illetve sztem a WANbol at kell tenni a kabelt LANba, hogy a router ne bridgekent, hanem csak switchkent mukodjon.

MOD: esetelg elarulod milyen routered van?

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#36) net84 válasza Karesz199 (#34) üzenetére


net84
őstag

stev7 tökéletesen mondja... alapból egy routernek sem szabad feleznie...
mi is a router típusa???

a típus sokat segített volna...

[Szerkesztve]

Read only...

(#37) Karesz199


Karesz199
csendes tag

Ez egy wireless router de az a 2 gép jelenleg nem wiren keresztül kapcsolodik hanem kábelen. 54mbps a márkája meg valami e betüs nem tudom sajna azt megmondani mert nem otthon vagyok jelenleg.

(#38) shev7 válasza Karesz199 (#37) üzenetére


shev7
veterán

Ha esetleg az ebetus marka az Edimax, akkor a depoban kaphato router manualjaba belenezve van olyan, hogy QoS. Ebben a menuben be savszelesseget lehet foglalni tobb szempont szerint. Ha jol ertettem ez a savszelesseg akkor is kihasznalatlan marad, ha nincs ra igeny. Ebben a menupontban kene szetnezned, ha ilyen routered van.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#39) Karesz199


Karesz199
csendes tag

A probléma a Speedtouch modemben volt....

(#40) Poszatakiler


Poszatakiler
csendes tag

Sziasztok!

Elolvastam ezer hozzászólást kb erről a router dologról! Már majdnem minden tökéletesen ment,amikor is játszani akartam! Történetesen Warcraft3mal neten! Router(SMCWBR14-G) nélkül nem volt gond,de most a routerrel nem akarja látni a servereket! Már a virtual servernél engedélyeztem a portokat,de ez nem sokat segített neki! Valakinek valami ötlete,hogy mit állítsak a routeren,mert biztos abba van a hiba!

THX

(#41) Poszatakiler


Poszatakiler
csendes tag

Hi!

Most már látom a servereket.Engedélyeztem egy csomó sz@rt a router admin oldalán! Most már minden tökéletes lenne,ha nem dobna le a játék induló serveréről kb 15perc után! Ha csatlakozom a játékhoz,akkor nincs baj,megy végig.De a menüből egyszerűen kivág egy negyed óra után! Nem tudjátok mi lehet ennek az oka? Router nélkül nem volt ilyen... :( :(

Köccike!

[Szerkesztve]

(#42) joe-ker


joe-ker
senior tag

Sziasztok!
Nekem lenne egy olyan problémám,hogy adott egy laptop rajta 98-cal,felraktam rá a Net-et de fél percenként szétkapcsol.
Esetleg ha valaki tudna segíteni megköszönném!

(#43) wase


wase
csendes tag

Szasztok,
adott a fenti router.

Megy az ADSL gond nélkül, mígy egyszer csak .... semmi.
Ilyenkor a routerbe sem tudok beloggolni.
Először azt hittem a router, vagy az ADSL modem szórakázik.

De nem.
Ha a hálózati kapcsolatoknál letiltom az aktuális kapcsolatot, majd újra engedélyezem, ismét megy minden gond nélkül.

Van lövésetek mi lehet ez???

Egyszer megy 10-12órát is, másszor 2-3 órát csak.

thx, wase

(#44) joe-ker


joe-ker
senior tag

:O

(#45) wakh


wakh
csendes tag

hi! nekem is ilyen problémám van. kb 30percenként szakad a net,azt irja,h a hálózati kábel nincs bedugva, aztán 1-2perc múlva visszacsatlakozik. a kábel biztos jó. a routerre van egy másik gép is kötve,ott minden rendben. vmi ötlet?
köszi előre is :)

(#46) Rainbow312


Rainbow312
csendes tag

Sziasztok!
még nem írtam ebbe a témába de nekem is ez volt kb 11hónapig. szeretném hangsúlyozni, hogy TVNET adsl előfizetésem volt. jódarabig próbáltam megértetni velük a problémát de reakciót szinte lehetetlen volt kicsikarni tőlük. Jelenleg a ''megyünk a bíróságra'' helyzet van mivel kértem a szüneteltetést de ezt sem teljesítették. hat hónapot követelnek - teljesen jogtalanul és remélem hogy tényleg lesz bíróság és sikerül beégetni őket. Szóval Tvnethez ne kössön senki!
ha valakit érdekel majd írom a folytatást

ps: bármi gubanc van net vagy akármilyen szolgáltatóval a bejelentést, panaszt, kérést levélben is el kell küldeni - tértivevénnyel feladva - mert ez bizonyíték az esetleges tárgyaláson. én is így tettem és azok kedvéért írtam le itt akik nem gyakorlott jogászok vagy még nem voltak ilyen helyzetben

(#47) akárkivalaki válasza Rainbow312 (#46) üzenetére


akárkivalaki
csendes tag

hello

érdekelne részleteiben is ez a tvnetwork téma...
amúgy
nekem smc wbr14g2 routerem van, invitel adsl-en eddig egész jó, bár néha nem igazán akar menni az automatikus betárcsázás...
a wi-fi része pedig reményen felül jól teljesít... eddig :)

(#48) Sensei válasza akárkivalaki (#47) üzenetére


Sensei
tag

A TVnet és a TVnetwork nem ugyanaz!

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#49) Sensei válasza Rainbow312 (#46) üzenetére


Sensei
tag

TVnet nekem is sz@rakodott sokat.

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#50) [Laca]


[Laca]
csendes tag

Sziasztok!
Lenne két problémám :)
Siemens Xpresslink (nagy fehér ''doboz'') adsl modemem van.
1. problema:
Egy ideje elkezdte, hogy amikor elkezd esni az eső, újrasyncel,
(3mbites ADSL-em van, sebesség lefele is felfele is stabilan megvan).
Nem tudjatok, hogy mi okozhatja ezt a gondot? Távolság? vagy kábelhiba valahol?
2. problema:
Minden nap pontban 4:20kor újrasyncel a modem, és nem értem miért, ötlet? :)

Válaszokat előre is köszi. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.