Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Adsl megszakadás(enternet) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Laceee1986


Laceee1986
csendes tag

Van egy kis gondom!3 napja kötöttük be az ADLS-t beállítottam hogy kapcsolodjak fel sikerült is csak 8 percenként megszakadok vagyis nem megszakadok hanem az IP-m 192.168.1.2-ről először 0.0.0.0 lesz majd 169.254.X.X aztán csak úgy tok újra felkapcsolódni hogy kihúzom a konnektorból az adaptert.Hardver gond nem lehet sztem mert egy másik géppel és összekötöttük és ott is 8 percenként megszakadt :)))Volt-e már vkinek ilyen problémája és ha igen akkor mit csinált?
előre is köszi

(#2) Laceee1986


Laceee1986
csendes tag

Jah az ENTERNET ügyfélszolgálatot felhívtam ott azt mondták Port hiba van utána a MATÁV azt mondta nincs semmi porthiba meg a portot újratelepítették már ott benn :D Lehet hogy MODEM hiba?

(#3) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Hali!

Én most kedden rendeltem meg szintén az Enternettől, ennél fogva a problémádra nemtom a megoldást, viszont örülnék, ha elmesélnéd, hogy hogyan zajlik a dolog.
A megrendelés után mennyivel kötötték be? Mikor kerestek fel telón a Matávosok? Amikor kimentek hozzád, mi történt? Állítgatnak vmit a gépeden, vagy otthagyják a cuccot, aztán bye? :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4) shtml válasza Laceee1986 (#1) üzenetére


shtml
őstag

Azt hiszem, jól elpingpongoznak majd veled. A Matáv az Enternetet hibáztatja, az Enternet a Matávot, te pedig szívsz, mint a torkos borz.

Tudom, hasonlót én is átéltem, ott is az Enternet volt a hunyó. Én az Enternettel szerződtem, az viszont a másik cégre mutogatott. Mi közöm nekem ahhoz, ha az Enternet nem tud megegyezni egy szerződéses partnerével?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#5) shtml válasza shtml (#4) üzenetére


shtml
őstag

Bár ne lenne igazam.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#6) Laceee1986


Laceee1986
csendes tag

nekem kereken 2 hét alatt jöttek ki szerződés aláírás után :D és bekötötte aztán ott hagyott kalap kabát :D és most szívok mert tényleg egymásra mutogatnak

(#7) Calogero


Calogero
addikt

En is enternetes vagyok es nem tudom mivan mostanaban delutanonkent (foleg) a letoltes vissza esik 15-17k-ra es a Enternet oldalan levo taripaxx a savszeller 137kbit/secet mutat. es a Web is lassu. Szoltam az Enternetnek de ugyan az
azt mondtak vonal hiba.
Volt kint a matav. Az urge rakottotte a gepet a modemre es lemerte a savszelt,
minden tokeletes az Enternetnel van a gubanc. Kesobb vissza szolt az enternet hogy a hibabejentest visszaadtak a matavnak. :O
E honap vegen lejar a szerzodesem ugy visszamondom hogy csak na :P

[Szerkesztve]

(#8) Alvin_ti4200 válasza fLeSs (#3) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én is Enternet-es vagyok, eddig semmi problémám nem volt velük, előre jön 3-4 nappal a mail, hogy karbantartás van. Általában ezt olyankor szokták csinálni, amikor alszom, így nincs is netkiesésem. Megrendelés után 1,5 héttel kötötték be.

(#9) Biaggio


Biaggio
őstag

Jómagam Chello után Enternet, karácsony előtt.
Csak a Matávval volt problémám, számlázás miatt, azt mondták, tartozom, én meg azt, hogy befizettem. Emiatt egy hetet csúsztam.
Utána modem be, emailben elküldtek mindent, beállítások, jelszavak, stb.

Azóta semmi gond, pedig azt hiszem, kimerítem a ''heavy user'' kategóriát (by Chello).

(Kopp-kopp! Valamilyen csoda folytán a vonalam legalább 1,5 Mbites :DD )

(#10) Alvin_ti4200 válasza Biaggio (#9) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

OFF
Hogyhogy Chello után ADSL?
ON

(#11) Laceee1986 válasza Alvin_ti4200 (#10) üzenetére


Laceee1986
csendes tag

nekem is KÁBEL után ADSL lett :D
de már sírom vissza ha így fog folytatódni :D

(#12) BeBe


BeBe
csendes tag

Nálunk a bekötés úgy zajlott, hogy rendelés után két héttel kaptunk levelet a központból(ENTERNET), amiben ott volt az azonosító+jelszó. Megadtuk a routernek, mire a tag hívott, hogy jön beállítani, mondtuk neki, hogy csak maradjon.
Azóta sincs vele semmi gubanc :DDD
Ezt a sávszél dolgot én sem értem, max 30-35KB (384-es csomag)

Ööö... Izé...

(#13) fLeSs válasza Alvin_ti4200 (#8) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Te mióta vagy Enternet ADSL-es?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#14) Alvin_ti4200 válasza Laceee1986 (#11) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Milyen területen lax, mert nekem itt Csepelen minden OK, mióta bekötötték(szept. vége)?

(#15) Alvin_ti4200 válasza fLeSs (#13) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Szeptember 28.

(#16) Alvin_ti4200 válasza BeBe (#12) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Invitel-es területen vagy, mert azok szoktak ilyen tetük lenni?

(#17) fLeSs válasza BeBe (#12) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nem hívtad még őket fel, hogy csináljanak már vmit?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#18) Laceee1986


Laceee1986
csendes tag

Én itt Hajdúnánáson lakom :DDDDDDDD
de már felment bennem a pumpa :D

(#19) fLeSs válasza Alvin_ti4200 (#15) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Akkor értem. Most van a 4990 Ft-os akció, mondta a telefont bekötő emberke, hogy milliónyian köttetik most be az ADSL-t, ezért még megtippelni sem tudja, hogy hozzám mikor jönnek a szerelők. Nagyon örülök neki, mondjuk a max az 30 nap, de azért jobb lenne, ha már jövő héten tudnék végre normálisan netezni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#20) Alvin_ti4200 válasza fLeSs (#19) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Milyen 4990-es akció? Enternet oldalán semmi ilyesmit nem találtam:(
OFF
Aztán majd mehet újra a QIII;]
ON

(#21) fLeSs válasza Alvin_ti4200 (#20) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A Matáv ennyiért köti az analóg vonalat Jan. 31-ig. Nem az Enternetnél van ilyen akció.
Q3? Hmmm, újra bele kell jönnöm, leszel a boxzsákom? :D ;];];]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#22) BeBe válasza Alvin_ti4200 (#16) üzenetére


BeBe
csendes tag

Azt honnan lehet tudni, mert sajna én nem tudom! :(

Ööö... Izé...

(#23) BeBe válasza fLeSs (#17) üzenetére


BeBe
csendes tag

Elvileg mennyivel kellene mennie? Mert 384-gyel biztos nem. De azér' ez tényleg túlzás...

Ööö... Izé...

(#24) fLeSs válasza BeBe (#23) üzenetére


fLeSs
nagyúr

384 az 50K nem? Akkor annyival...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#25) Alvin_ti4200 válasza fLeSs (#21) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Pont ezt akartam kérdezni:P;]

(#26) Alvin_ti4200 válasza BeBe (#22) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Egyszerű. Matávos vagy Inviteles vagy?:))

(#27) BeBe válasza fLeSs (#24) üzenetére


BeBe
csendes tag

Persze! De még 40-nel se jön. Lehet, hogy a router miatt? Három gép van rajta, de ha egymagam vagyok fenn, akkor is cak annyi...
Majd kipróbálom router nélkül is, de szerintem hiába :(

Ööö... Izé...

(#28) BeBe válasza Alvin_ti4200 (#26) üzenetére


BeBe
csendes tag

Bocs :DD Matávos
Hirtelen másra gondoltam :P

Ööö... Izé...

(#29) shtml


shtml
őstag

Érdekes, a jelek szerint sokan másoknak is gondjuk van az Enternet sévszélességével.

Ezt jó tudni, de sajnos nem vigasztal, ha rajtam kívül másoknak is sz@r.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#31) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

én is enternetes vagyok 1 éve. a bekötés kerek 3 hónap, azaz negyed év volt! október 9.-én megrendeltük a netet, és a matávnak volt pofája kijönni január 9.-én! 384/64-es dsl-em van, kb 11 hónapig jött minden 400-al(azaz 50-el), de az utóbbi 1 hónapban 360kb/s -re visszaesett a letöltésem. nemtom mi lehet:(
szerk: most jut eszembe: a matávosok elég jófejek voltak amikor kijöttek. mivel a falban csak 2 eres telefon vonal megy, ezért behúztak nekünk ingyen egy újat, amin jön a net. az illető kijött, először hozta a laptopját meg az adsl modemet, kiépítette, a saját felhasználói nevén csatlakozott, működött a rendszer. utána mondta h mennyünk be az enternetbe a saját usernevünkért és jelszóért. bementünk, megkaptuk, és már aznap délután ment a net.

[Szerkesztve]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#32) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

Nekem most kötötték be a kábelnetet.Axelero.COOL!
384 kbits-es,de volt hogy 78Kbyte/s(!)-el jött le,átlagban 55-65 kbyte/s el jön!Örül a fejem mint állat!:C

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#33) csabika25 válasza MUŁĐER (#32) üzenetére


csabika25
aktív tag

Ha kérhetem, terelődjünk vissza az Enternethez. Köszönöm!

''Isten fut Windows alatt''

(#34) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Azt megcsinálhatom, hogy a user/pass-omat az Enternettől előre elkérem, és ha a Matávosok kijönnek szerelni, akkor kapásból amíg ott vannak, le tudom tesztelni a netet? Így ha vmi gond van a sebességgel, akkor ott azonnal látni is fogják, és nem később kell ideoda rohangálnom, telefonálnom, hogy javuljon meg a sebesség?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#35) Biaggio válasza fLeSs (#34) üzenetére


Biaggio
őstag

Nekem még bentvolt az előző netem (Chello). A szerelő mondta, a papírján fel van írva, hogy be kell menni az Enternethez. Emailt küldtem Enternetnek, hogyan, mikor, stb. kb egy óra múlva részletes leírás jött, user/pass, beállítások, stb.
A szerződést levélben küldték el, csak vissza kellett küldeni aláírva.
Szerintem lehetséges a dolog, csak bizonytalan, a Matáv mikor szerel. Bár bejelentkeznek előre... ha időpontot kérnek, akkor próbálkozz az Enternetnél!

(#36) mikoljan válasza fLeSs (#34) üzenetére


mikoljan
tag

Hello!

Ha jól emlékszem, akkor adnak pass-t és logint, ha már a Matáv bekötött. Azért próbáld meg, hátha szerencsével jársz.

- - - We Enter Into The Future - - -

(#37) mikoljan válasza Laceee1986 (#2) üzenetére


mikoljan
tag

Hello!

Elképzelhető, hogy a modem vacakol. Milyen típusú modemed van?

Például a régi Siemens modemem egy idő után beadta az unalmast és állandóan szinkronizálni próbált. Amikor sikerült a szinkronizáció, akkor kb. 10-20 percig müködött a net rendesen, csakhogy ismét előjött a hibajelenség. Szóltam az Enterneteseknek, ők szóltak a Matávnak. A Matáv megkérdezte, hogy még mindig fennáll-e a hiba. Mondtam, hogy igen, erre kijött egy matávos muksi és lecserélte a modememet, azóta minden okes.


[Szerkesztve]

- - - We Enter Into The Future - - -

(#38) Laceee1986 válasza mikoljan (#37) üzenetére


Laceee1986
csendes tag

Telindus 1111 ADSL Bridge :D fos :D

(#39) A Tölgy


A Tölgy
tag

Most tudom értékelni a chellomat!!!:E

Úgy látszik a földön az észt osztották el a legigazságosabban, még sosem hallottam olyat, hogy valaki arról panaszkodjon, hogy kevés az esze!

(#40) Padre


Padre
tag

2002 Dec. óta vagyok Enternetes. Január eleje óta délutánonként lassú a net. Az 512-es kapcsolat 35Kbyte/s-es letöltést produkál. Felhívtam őket mire küldtek a MATÁV-hoz. A MATÁV meg vissza. Marhára unom őket. Nem csinál senki semmit. A cimbimnek ugyanilyen kapcsolata van és nála is ugyanez a gond. Mindenki csak hiteget, de a sebesség marad ilyen alacsony. Aki hasonló lassúlást tapasztal az reklamáljon mert nem fognak egyébként csinálni semmit.

(#41) mikoljan válasza Laceee1986 (#38) üzenetére


mikoljan
tag

Hello!

Nem ismerem ezt a modem típust, de mint írtam, lehet, hogy szerepet játszik a nálad felmerült hibában. Azt tudom javasolni, hogy rágjad az enternetesek/matávosok fülét.

- - - We Enter Into The Future - - -

(#42) mikoljan válasza Padre (#40) üzenetére


mikoljan
tag

Hello!

A 35 Kbyte/s-os letöltési sebességet az Enternet honlapján található traffipaxszal érted el?
A szerződésben a minőségi garancia rész mit ír, mert ez a 35Kbyte/s nagyon karcsú.

- - - We Enter Into The Future - - -

(#43) Padre válasza mikoljan (#42) üzenetére


Padre
tag

A 35K/s az ilyen átlag. Mikor felhívtam őket majdnem egy hete, akkor bemértek. Az ftp.enternet.hu-ról töltettek le egy filet. Akkor azt mondta a srác hogy 250Kbit/s a sávom 512Kbit/s helyett, de nem az ő hibájuk. Erre most mit mondjak.... :((
Azóta is semmi változás. Kivéve éjjel 1 után. Akkor jól jön minden.

(#44) mikoljan válasza Padre (#43) üzenetére


mikoljan
tag

Hello!

Egy biztos, nem szabad hagynod a dolgot. Nem 250 Kbit/s-ért adod ki az x ezer forintot. Reklamálj az Enternetnél és a Matvánál is. Amikor nálam is adódtak sebesség problémák rászálltam mindkét cégre, nem hagytam őket. Sajnos ezt kell tenned, mint ahogy írtad is. (''...reklamáljon mert nem fognak egyébként csinálni semmit.'')

- - - We Enter Into The Future - - -

(#45) Loopus


Loopus
tag

Szerintem inkább a telefontársaságok a hunyók. Október elején kötöttük a szerződést az Enternettel, de csak dec elején lett net, mert a matáv b@...tt mozdulni, hogy szereljen. A letöltési sebességem néha nekem is visszaesik, de általában megvan a 38-43k (384 adsl), és az szerintem nem annyira gáz. Főleg úgy, hogy a szerződésben benne van, hogy a telefontársaság által garantált sávszél a min 64 kbit !!! a 384-es csomaghoz, és asszem az 512-eshez is csak 128. Innestől kezdve szegény felhasználó csak sz.p. És ezzel szerintem az Enternet sem tud mit kezdeni sajnos.

uh! ez jó hosszú lett

(#46) steveetm válasza mikoljan (#44) üzenetére


steveetm
őstag

sajnos pedig általában az van a szerződésekben hogy a maximum amit kapsz az 384/512/768..., de ezt nem garantálják.:( kivételek persze vannak.
Üdv.: steveetm

(#47) mikoljan válasza Loopus (#45) üzenetére


mikoljan
tag

Hello!

Igen, sajnos a Matáv monopol helyzetben van, ezért kénye-kedve szerint cselekedhet.

Szerintem az a 64 Kbit/s az uploadra vonatkozik.

- - - We Enter Into The Future - - -

(#48) Calogero válasza Padre (#40) üzenetére


Calogero
addikt

Ugyan ebbe a cipobe jarok (lasd (#7) hozzaszolas) ugyan csak 512es kapcsolat. mar ket hete telefonalgatok es osszevissza kuldozgetnek. Mar varom a hogy lejarjon a szerzodesem es huzok mashova csak nem tudom meg hogy hova. :O
Delelott megturheto delutan katasztrofalis hajnal 1 tol meg minden fasza.

(#49) Padre válasza Calogero (#48) üzenetére


Padre
tag

Engem még majdnem egy évig ideköt a szerződésem. :(
Tele van a ***** már az összes csaló céggel. Persze ha én nem fizetek akkor marhára érdeklem őket, mindjárt megtalálnak. De ha nekem van gondom akkor mehetek a sunyiba. :((


[Szerkesztve]

(#50) Loopus válasza mikoljan (#47) üzenetére


Loopus
tag


A mi szerződésünkön még úgy volt, hogy az minősül szerződésszegésnek (vagy vmi ilyesmi, nem emléxem a terminusra pontosan, csak a számra, mert nagyon meglepett), ha 64kbit alá esik a down. Sajnos azóta nem hiszem hogy jobb a helyzet.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Adsl megszakadás(enternet) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.