Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adsl-megosztás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Pit79


Pit79
csendes tag

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segiteni? ADSL-t szeretném megosztani itthon 2 gép között. Az egyiken XP van, ezen van jelenleg a net, a másikon meg Win98, s azt szeretném, ha mindkét gépen menne a net. hálózatba vannak kötve, ez működik is. De sajna a beállitásokat, h melyiken mit állitsak be ahhoz, h 2 gépen menjen a net, nem tudom. Ha vki leirná nekem, akkor annak nagyon örülnék.

Köszi a segitséget előre is

Pit

(#2) guess.who válasza Pit79 (#1) üzenetére


guess.who
senior tag

Nézegesd meg ezeket a topicokat, szerintem mindent megtalálhatsz bennük:
[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=5895[/L]
[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=10813[/L]
[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=10604[/L]
[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=10383[/L]

Sok sikert!

(#3) anulu válasza guess.who (#2) üzenetére


anulu
félisten

Részemről is köszi!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) Pit79 válasza guess.who (#2) üzenetére


Pit79
csendes tag

Köszi szépen

(#5) Endy válasza Pit79 (#1) üzenetére


Endy
csendes tag

Hi Pit


Nos az jó hogy működik a haló. Második lépésként töltsél le egy Winproxyt vagy Sygate Home network programot. A Winproxy asszem a www.supergamez.hu-ról letölthető,de biztos van sajat honlapja is.
Ezután állítsd be az ''netes gép'' ipjét 192.168.0.1-re a többiét pedig 192.168.0.2-re és 3-ra. De a fenti tartományon belül lehet barmi pl. 50 is.
Ha a háló müxik és az ipk okék és a program fut akkor elvileg műxik.
Ja az explorerbe állítsd be proxynak a 192.168.0.1-et a klienseken!
Elvileg müködnie kell igy!

Endyyyy

(#6) Pit79 válasza Endy (#5) üzenetére


Pit79
csendes tag

Köszi Endy, ki fogom próbálni! remélem menni is fog!:))

(#7) Endy


Endy
csendes tag

Az Explorerben a következőt állítsd be,Eszközök=>Internetbeáll.=>Kapcsolatok=>Lan beáll.
Ott proxy kiszolgálóhoz írd be 192.168.0.1-et 80-as port,majd speciális és azonos proxy mindenhezt pipáld ki! Ezeket a kliensen kell beállítani!

Endyyyy

(#8) Santses


Santses
aktív tag

full nemide tart ez a kérdésem csak nemakartam új topikot nyitni... (morcik lesznek a moderátorok)
na mind1..szal Axelero Adsl em van (512/128) székesfehérvárn..és a letöltésem oké jön az 60-70 nel
de játék pl Counter Strike (ez a lényeg) a ping ilyen kapcsolattal normál esetben 30-40 ping nekem is enyi csak 1 gond van 4-5 másodpercenként ugrál fel 4-500 ra amikor is játszhatatlan és idegesítő...nemtudom mit tenni..játékot újraraktam nem segített windwost meg most nemakarom mert nemrég volt
(csések: rate nem segít egyik se nincs képem és csak alapmapok vannak be tehát lökésem sincs mi gond de már senki nemtudot segíteni)
axelerot nemhívtam fel de nemis akarom mert haweromnak hasonlo gond volt csak neki a letöltése is csökkent a felére..kimentek ellenőrizték anyi volt hogy mondták az adsl küldi az adatok itt gép hiba van azt csá....mást nemsegít:(
help MEEEE!!!

(#9) Santses


Santses
aktív tag

senki nem segít?
brühüühühühühühüüüü:O

(#10) vzzoli válasza Santses (#9) üzenetére


vzzoli
tag

Hali!
Nem akarlak elkeseríteni, de nagyon sok embertől hallottam, hogy az Axelero-val nem lehet játszani. Sokan panszkodtak a pingre. Mondjuk ez furcsa, mert nekem is Axelero van ráadásul 3 gép között megosztva és soha nem volt ilyen problem. Annak utánnanéztél, hogy nem a server szar-e? Nekem is csinálta, hogy állandóan kidobott, meg feugrott a ping 1000-re aztán kiderült, hogy a server volt a hibás. Más: A csatlakozásnál milyen protokollt használsz? Az újfajta modemeknél, amiket az Axelero ad, van külön szoft. amit ajánlatos telepíteni, mert a Windows PPOE szarával 5 percenként dobált le + lassú is volt.

If you one door how a mace?

(#11) vzzoli


vzzoli
tag

Ja az újfajta modem márkája: Telindus

If you one door how a mace?

(#12) vzzoli


vzzoli
tag

Még egy kiegészítés az Axelero féle Telindus modemhez. Az Axelero egyetlen korrekt lépése, hogy engedi megosztani a netet háztartáson belül. Ráadásul ezt sokban megkönnyíti a modem, ugyanis egyaránt van rajta USB és LAN port, és ami a legszebb, hogy képesek egymástól függetlenül külön-külön, kvázi 2 portos ADSL routerként működni.

If you one door how a mace?

(#13) Sav válasza vzzoli (#12) üzenetére


Sav
tag

Kérdeznék valamit! Van egy Speedtouch modemünk, vnet adsl-lel, USB és LAN is van rajta. Ha az egyik gépet az egyikbe mésikat a másikba kötöm, akkor szétosztja nekem a netet frankón? Vagy maradjak inkább az XP-s megoldásnál egy híd-gépes megoldásnál?
Előbbi azért lenne jobb, mert csak a modemnek kéne bekapcsolva lennie, amíg én az én gépemen neteznék. A másik gépet ki lehetne kapcsolni...

ASUS-P5KC; Q-6600; INNO3D 8600GT; 2GB Kingmax 800Mhz

(#14) vicces válasza Sav (#13) üzenetére


vicces
addikt

topic up!!


nekme is Speedtouch-om van és nagyon izgat a 12-es üzire kapható válasz.

legalább nem kéne 40000-ért routert vennem.
kösz!

:)

(#15) vicces válasza vicces (#14) üzenetére


vicces
addikt

bocs 13 üzenet

:)

(#16) Polesz válasza vicces (#14) üzenetére


Polesz
addikt

Képes külön-külön működni, kipróbáltam, de inkább nem játszom a szolgáltatóval ezért beiktattam egy szervergépet.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#17) vicces válasza Polesz (#16) üzenetére


vicces
addikt

és a 2 gép egyidejüleg képes netezni????

:)

(#18) Polesz válasza vicces (#17) üzenetére


Polesz
addikt

Axelero-val igen ez már tuti :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#19) vicces válasza Polesz (#18) üzenetére


vicces
addikt

de az Axelero nem speedtouch modemet ad, hanem telindust vagy mit.

:)

(#20) Polesz válasza vicces (#19) üzenetére


Polesz
addikt

Hát most megfogtál. Franc tudja milyen modem van itt az asztalon (mármint otthon). Szép álló fekete, erre kötöttem rá első körben egy switchet és két külön gépről simán felmentem vele netre. Tehát 1 csatlakozón keresztül.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#21) Polesz válasza Polesz (#20) üzenetére


Polesz
addikt

A kettőset meg (UTP, USB) havernál néztük meg.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adsl-megosztás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.