Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

Windows 2000 rendszer alatt sima userként jónéhány programot nem tudok feltelepíteni admin jog hiányában.
Van valami alternatív megoldás?

(#2) emvy válasza VÁMpír (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

Sok ilyen topic volt már.

Automatikusan felvetődnek a kérdések, kapásból az első:

- miért nincs admin jogod?

while (!sleep) sheep++;

(#3) rdi válasza VÁMpír (#1) üzenetére


rdi
veterán

nem tom meddig fog élni ez a totyik, de nem gondolod, hogy nem véletlenül vannak a jogosultságok ?
Egyébként meg betörni egy win 2000--be szép feladat, nég cracker is lehet belóled...
Szóval kérjél magadnak jogokat. :)

Fej! Tor! Potroh!

(#4) ActionMan válasza VÁMpír (#1) üzenetére


ActionMan
tag

Hát ha a ''lopd el a rendszergazdi jelszavát'' típusú megoldások nem jöhetnek szóba, akkor egyet tudok ajánlani.

Keress egy progit, ami szintén azt nyújtja, mint az, amit föl szerettél volna rakni, csak az olyan legyen, amihez elég egy átlaguser jogosultsága. :)

Sokszor az install során egy progi a registry-be akar írni és/vagy fájlokat a rendszerkönyvtárba tenni.

Pl. velem is volt olyan, hogy a Total Commander nem akart felmenni egy szintén win2k-s rendszerre, mert nem volt admin jogom, az meg a beállításait tartalmazó fájlt a win könyvtárba akarta tenni. Itt nem kellett másik progit keresnem, mert a TC, installnál okosan megkérdi, hogy hol akarod azt a bizonyos fájlt tárolni és így átrakhatod olyan területre, ahova van jogod írni.

''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

(#5) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

én valami virtuális PC vagy hasonló megoldásra gondoltam, de egyáltalán nem vagyok járatos az ügyben. egyéb szoftverek (windows registry, stb.) beállítsaihoz nem akarok nyúlni.

(#6) LordX válasza ActionMan (#4) üzenetére


LordX
veterán

Telepítéskor meg kell neki mondani, hogy a program mappába és nema Win mappába pakolja be a wincmd.ini-t :) És máris megy jogok nélkül.

(#7) corlagon válasza LordX (#6) üzenetére


corlagon
senior tag

A TC telepítés nélkül is elvan, belököd egy mappába a fájlokat, klikk totalcmd.exe és jónapot. Még cd-ről is fut.

(#8) LordX válasza corlagon (#7) üzenetére


LordX
veterán

De úgy nem menti el a beállításait - mármint ha nem írhatsz a windows mappába :)

(#9) Bagoly válasza rdi (#3) üzenetére


Bagoly
senior tag

Sokkal egyszerűbb mint elsőre gondolnád.......:(
De mivel én is rendszeradminisztrálással foglalkozom és én sem szeretném, ha minden pattanásos kiskamasz rendszergazda jogokkal ütné az általam felügyelt masinát (nem kis többletmunkát generálva közben nekem)....nem utolsó sorban a többi rendszergazdával szembeni lojalitásként, nem írnám ide azt a pár szót, amire a gugli kiköpi az eredményt......

[Szerkesztve]

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#10) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A témát zártam, nem ez volt az első ilyen, gondolom nem is az utolsó. Előre beállított korlátozások kikerülésében nem kívánunk segítséget nyújtani, azok nem véletlenül lettek létrehozva. Csak azt tudom mondani, amit a Windows már közölt veled:

''További információért lépjen kapcsolatba a rendszeradminisztrátorral.''

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.