Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  AdluAn károsultjai

Hozzászólások

(#1) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! Én nem vagyok károsult, de volt a palival egy furcsa üzletem ami így kezdődött:(PS4 Pro volt az adásvétel tárgya)

"Ha kell akkor van még egy. Egyszerre vettük spanommal és jövő héten költözünk ps5-re. Ugyan úgy megvan hozzá minden, a kontroller mint ha új lenne mert csak warzone ment billentyűzettel. Az ára ugyan ennyi. Ma fel is tudom adni ha kell. "

És ez lett a vége:

"Hali. Ne haragudj de 24 órazott a haverom és közben nem lehet neteznie. Elvitték tőle személyesen ezért nem tudom elküldeni mert nem tudtam róla. Természetesen azonnal vissza küldöm a pénzt csak légyszíves küld el a neved és a bankszámlaszod. Még egyszer kérem ne haragudj és küldöm a pénzt. "

Vissza is utalta, bár elég nyögvenyelősen..Egy PS4 pro-t akartam venni tőle..

Többet nem üzletelnék vele.

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#3) johnyblaze


johnyblaze
aktív tag

sziasztok

(ide is bemásolom amit korábban már megosztottam a hardverapro károsultak topikban.Illetve majd írok hogy hol tart az ügy.)

2021.Nov.23-án utaltam 185.000ft-ot. AdluAn felhasználónak.Egy xbox series x konzolt hírdetett.Én naívan azthittem ennyi értékeléssel az ember bárkiben megbízhat.Hát nem így lett...
23.-án még megígérte hogy feladja az xbox-ot.Ez nem történt meg.Aznap még nyugtáztam hogy rendben majd holnap,illetve ő is ezt mondta.
Következő napon 24.-én reggel lépett be utoljára 7:04 perckor.Hogy a még meglévő hírdetéseit eltűntesse.Majd azóta el van tűnve az én ,illetve többek pénzével.Jelenlegi tudomásom szerint 4.-ünk pénzével tűnt el.Cirka másfél millió forintot húzott be rajtunk egy hét alatt.Többen is mondták hogy nekik is eltűnt az üzletelés során illetve,hazudozott.
Itt kérnék meg mindenkit aki olvassa hogy SENKI ismétlem senki ne próbáljon meg vele üzletelni a jövőben ha fontos neki a saját pénze illetve ideje,és nem szereti az orosz rulettet. Meg fogjuk tenni a feljelentést vele szemben üzletszerűen elkövetett csalás vádjával.Ha bárkinek bármi tapasztalata van/volt az illetővel kapcsolatban kérem vegye fel velem a kapcsolatot.Köszönöm.

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#4) Lattila88 válasza johnyblaze (#3) üzenetére


Lattila88
csendes tag

Sziasztok!
Szintén 23.-án vásároltam AdluAn felhasználótól egy Xbox Series S-t két én garanciábal. Én 85000Ft-ot utaltam el neki. Jelezte hogy megkapta az utalást és legkésőbb 24.-én fel is adja a csomagot. 24.-én reggel 7 órakor jelentkezett be utoljára a HA oldalára.
Azóta semmi hír. Én még reménykedek és bízok a csodában, hogy legalább az összeget visszatéríti. Lehet csak lebetegedett vagy valami baleset érte...
Mindenkit arra intek, hogy nagyon óvatosan vásároljon az oldalon.
AdluAn felhasználónak 127 pozitív értékelése volt és 0 negatív.
Sajnos a rendszer hibája, hogy nehezen lehet negatív értékelést adni, mivel az eladón múlik, hogy egyáltalán adhatsz e róla értékelést.
Nekem most először tűnt ez fel. Szóval nem minden esetben szabad hinni a rengetek pozitív értékelésnek.
Vigyázzon mindenki magára és a pénzére. :(

(#5) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Nekem ezzel a taggal kapcsolatban az volt a szerencsém, hogy bután kommunikált és keveset.
De még így is majdnem bedőltem neki, mivel 100+ os pozitív visszajelzései voltak. Nagyon erőltette az előreutalást, és hiába kértem, hogy beszéljünk telefonon erre nem volt hajlandó.
Különben direkt ezért is írtam a hirdetéséhez, reméltem valaki más is üzletel vele párhuzamosan és kibukik ha valamit sumákol.
Aztán törölte a hirdetést és annyit válaszolt csak, hogy elkelt. Volt még egy hirdetése (monitor) ide csak annyit szóltam hozzá, hogy vigyázzatok vele, valami nem stimmel a gyerekkel. Ezután indítottam a hadjáratot vele szemben, jeleztem modinak és az xsx-es hirdetését is jelentettem.
Remélem minden károsult visszakapja a pénzét.
Legszívesebben elbeszélgetnék a taggal, mivel túl sok adatomhoz jutott hozzá ami kicsit érzékenyen érint..

Asrock b760m pg riptide, Intel Core i3-12100F heavy overdrive :D

(#6) Máté85


Máté85
újonc

Sziasztok!

Én November 18.án utaltam neki 145.000Ft-ot egy 1070 Videókártyára. Elvileg haverjáé volt a kártya ígérte, hogy feladja aznap délután nem történt meg. Ezután hétvégén elvileg találkozott a sráccal és ő nem adja a nevét ehhez a kártyához címszóval nem vette át tőle, felajánlotta a visszautalást vagy hogy egy másik haverja kártyáját elküldi, én a visszautalsást válaszottam onnantól nem volt túl kommunikatív, írtam neki hogy mikor utal a válasza az volt hogy este megy a bankba befizetni és utána, majd másnap reggel ez volt az utolsó belépése nem volt időm, boocs ennyivel lerendezte. Azóta várom az utalást! Nekem ez már több mint egy hete történt nem tudom mennyit kéne várni bízakodom de egyre fogy az a bizalom és a türelmem is! Az biztos hogy ilyen taggal többet üzletet nem kötök.

(#7) Atti17


Atti17
újonc

Sziasztok, 11.18 án üzleteltem vele egy EVGA GTX 1080 as kártyát, hajnal 3 kor rakta fel 169.000ft ért írtam neki hogy megvenném, 5 percen belül írta hogy 3 an megvennék ha akarom utaljak neki és jegeli nekem, el is utaltam, aztán írta hogy csak pénteken tudja elküldeni, jövőhét hétfőn írtam neki, hogy miujság azzal jött hogy, tesójánál van ahova pótkulcsal, tud bemenni, de elvitte épp, és csak hétvégén fogja berakni, az automatába, ittvagyunk ezen a hétvégén, csomag sehol sincs, nem reagál üzenetre telefon kikapcsolva.

(#8) Matuszaj


Matuszaj
friss újonc

Sziasztok!

Én egy PS5-tel jártam így: 2021.11.21-én utaltam 187k-t (mert ennyi pozitív értékeléssel és 0 negatívval miért is ne???), mire közölte hogy a pénz megjött, köszöni és hogy feladja foxposttal. Akkor a hirdetést törölte is. 2021.11.23-án közölte, hogy nem tud bejutni a tesója lakásába, ahol a konzol van, így vagy visszautalja a pénzt, vagy hétvégén küldi elsőbbségi postával. Írtam neki, hogy jó lesz a hétvégi, elsőbbségi posta (én hülye :D). Azóta, mint tudjuk 2021.11.24-e óta nem lépett be az oldalra, semmilyen formában nem kommunikál.
A szükséges lépéseket megtettem az ügyben, reméljük elégséges is lesz...

[ Szerkesztve ]

(#9) phEV


phEV
újonc

Sziasztok!

2021.11.21-én utaltam 86000Ft-ot egy Ryzen 5600X-ért. Foxposttal küldte volna, én MPL automatába kértem inkább, azt mondta megoldja, ha úgy kérem.
2021.11.22-én írt egy kitalált sztorit, hogy miért nem adta még fel: nem sikerült feladnia a csomagot mert tesójánál van, ahova szabad bejárása van, de most a pótkulcsot használja, ezért nincs a helyén. Felajánlotta ,hogy visszautalja vagy elsőbbségivel fogja majd feladni, de ezt a hétvége előtt nem tudja megoldani. Elfogadtam a későbbi feladást. Azóta csend.
2021.11.24-én reggel volt utoljára belépve, de válaszolnia nem sikerült.
Részemről is megteszem a feljelentést.

(#10) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Nem lehetett volna csak felfüggeszteni vagy korlátozni AdluAn adásvételeit? Mert így aztán tényleg csak arra támaszkodhatnak a károsultak, amit maguk ki tudnak deríteni..

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#11) johnyblaze válasza Ferenczi Áko (#10) üzenetére


johnyblaze
aktív tag

illetve Adluan gyakorlatilag már nincs is így ebben a formában.Majd visszajön másik acc-al :(

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#12) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Azért valami közleményt kiadhatna a hardverapro.hu is, mert ez már nem csak egy piti lehúzás, hanem alsó hangon 10 károsult és 7 számjegy összegű a kár. Tudom, hogy nincs teljesen biztonságos megoldás, de szomorú, hogy ennyi értékelést összekalapolt valaki, megcsinálja a sz*rt és üzemeltetői szinten kb semmi sem történt azon kívül, hogy ki lett tiltva..

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#13) Jagi


Jagi
tag

Sziasztok,
Sajnos én is csatlakozok a károsultakhoz.
[link] törölt hírdetés, AMD 3600 proci volt a portéka, nov. 21. írtam neki és küldtem át a pénzt (61k).
Story ugyanaz mint phEV kollégánál:
"Nem sikerült feladni a csomagot mert tesómnnál van ahova szabad bejárásom van de most a pótkulcsot használja ezért nincs a helyén.
Erre az esetre 2 verziót tudok elképzelni:
1. Elnézésedet kérem és visszautalom amit küldtél.
2. Elnézésedet kérem és elsőbbségivel adom fel postán foxpost helyett hogy hamarabb nálad legyen de ezt hétvége előtt nem tudom megcsinálni."
Itt belementem a késöbbi feladásba.
Holnap összeszedem a dolgokat és megteszem a feljelentést online.
Valakinek van tanácsi mire kell itt figyelni? (linkek, név, számlaszám, email, banki kivonat, üzenetváltások)
Sikerráta van az ilyen történeteknél vagy le kell nyelni ezt az összeget?

(#14) Lattila88 válasza Jagi (#13) üzenetére


Lattila88
csendes tag

Szia!

Én tegnap tettem feljelentést online. Nem bonyolult, 10 perc alatt megvan.
Csatold a beszélgetést, az utalást és mindent amit fontosnak látsz.
A tettest biztos elkapják hisz minden információ megvan róla és tisztában van azzal, hogy mit tett, a pénz az sajnos más kérdés.
Van rá esély, de ahhoz idő kell sajnos.

(#15) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Srácok, valami fejlemény az ügyben? Nehogy már megússza ez a kis édesdrága gyermek.

Asrock b760m pg riptide, Intel Core i3-12100F heavy overdrive :D

(#16) johnyblaze válasza BITBOYS (#15) üzenetére


johnyblaze
aktív tag

Tobben is feljelentest tettunk ellene,bujkal a hatosagok elol.aztmondtak a rendorsegen hogy a zala megyeiek sem talaljak egyelore. Voltak mar korabban is visszaelesei a telekom uzletben ahol dogozott ,mas ugyfelek adatira vasarolt telefonokat. Azert is felelni fog. Nagyon sajnalom mindannyiunkat aki bedolt ennek a budos patkanynak. Lehet evek mire lesz belole valami. Vagy “esetleg” latuno belole penzt. De en arrol mar letettem. Beszoptam. Elengedtem mar. Szomoru de ez van.

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#17) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Sziasztok!
Tudna valaki privátban idézetet küldeni nekem, hogy pontosan mi hangzott el az üzenetváltások során? A szakdolgozatomhoz gyűjtök anyagot, ami a social engineering kivédéséről szól. Itt is pl. a sürgetés, érzelmekre hatás jellemző social engineering elemek voltak, ahogy nézem.

Buliban hasznos! =]

(#18) johnyblaze válasza inf3rno (#17) üzenetére


johnyblaze
aktív tag

szia
most latom csak.szukseged van meg segitsegre?

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  AdluAn károsultjai
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.