Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Adatvesztés probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Flash (The Original)


Flash (The Original)
tag

Hello Mindenkinek!
Van egy óriási problémám!
Lényege: a most vásárolt winchesterre akartam Norton Ghost-tal átrakni az egész rendszeremet (2 partíció) úgy ahogy van. A probléma az, hogy az egyik partíció teljes tartalmát (nem a rendszer) sikerült eltüntetni - ide akartam ghostolni egy nem túl okos tanács hatására. Szóval a rendszert azóta átraktam az új vinyóra, működik is, de kb. 50 GB-om teljesen odaveszett! Mivel az adatok fontosak, szeretném őket visszakapni. Tudomásom szerint ilyenkor jön elő a Kürt Kft.,de elnézegetve az áraikat belekerülne néhány 10ezerbe...
Szóval azt szeretném tudni, hogy létezik-e vmi más visszaszerzési megoldás, meg lehet e csinálni valahogy másképp, vki más által, vagy ha valakinek van vmi építő jellegű ötlete, akkor nagyon szívesen várom!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

No Comment.

(#2) Flash (The Original)


Flash (The Original)
tag

Van egy ilyen progi:
GetDataBack
Tényleg jó? Valaki használta már?

No Comment.

(#3) QG


QG
tag

Kivalo, hasznaltam. Mielott kerdezned, nincs meg. Masreszrol, nalam csak annyi volt, hogy hulye haverom kiszedte a gepebol a vinyomat, mikozben az mukodott. Magyarul sokminden nem volt felulirva.
Te mekkora dolgot akartal raghostolni? Mert amit lefedtel, az kb menthetetlen.

QG

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#4) Flash (The Original) válasza QG (#3) üzenetére


Flash (The Original)
tag

50gb-ra akartam kb 3,6gb-ot

No Comment.

(#5) atus válasza Flash (The Original) (#1) üzenetére


atus
senior tag

GetDataBack _tényleg_ jó progi, nekem már többször bevált. Ha van lehetőséged rá, próbáld ki. ;)

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#6) Flash (The Original) válasza atus (#5) üzenetére


Flash (The Original)
tag

Most éppen próbálom, remélem beválik!

No Comment.

(#7) atus válasza Flash (The Original) (#6) üzenetére


atus
senior tag

Arra figyelj, hogy regisztrált változatot használj, különben csak megmutatja, hogy mit _lehetne_ visszanyerni, de nem enged belőle semmit.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#8) Flash (The Original) válasza atus (#7) üzenetére


Flash (The Original)
tag

Okés, kössz a tanácsot!

No Comment.

(#9) atus válasza Flash (The Original) (#8) üzenetére


atus
senior tag

Sikerült?

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#10) Flash (The Original) válasza atus (#9) üzenetére


Flash (The Original)
tag

Részben!
Kb 20 GB-ot sikerült recover-elni, ebből mondjuk 12-15GB használható!
A progi tényleg jó, csak hát azért csodákra ez sem képes...

No Comment.

(#11) atus válasza Flash (The Original) (#10) üzenetére


atus
senior tag

Nem tudom jól vettem-e ki a nyitó hozzászólásodból, de ha tényleg írtál a törölt partícióra (ghost image-t), akkor már ez is jó eredménynek számít. Persze ez gondolom nem vigasztal...

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#12) Flash (The Original) válasza atus (#11) üzenetére


Flash (The Original)
tag

Igen jól vetted ki, írtam rá, tudom hogy jónak számít, de tényleg nem vígasztal!:(:O

[Szerkesztve]

No Comment.

(#13) szeku


szeku
tag

Tobbszor volt szerencsem hasonlo esethez, a legjobb eredmenyt az Ontracki ceg Easy recovery prof. 6.0 progival ertem el... Erdemes megnezni, adatmentesen kivul kepes serult zip allomanyt helyrehozni (amivel a winzip nem boldogul)

i7 4790k + Ninja 3 //2*8GB //512 +1TB ssd + 2+1 TB + Nas :) Thermaltake Armor va8000bws

(#14) TrollBalint válasza szeku (#13) üzenetére


TrollBalint
addikt

És ezt a progit hol lehet letölteni? Ugye ingyenes? :))

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#15) Gambitman


Gambitman
csendes tag

Nincs ennek a datagetback-nek linuxos változata, vagy valami hasonló linuxról
futtatható progi?

(#16) CybStorm


CybStorm
csendes tag

Sziasztok!

Nekem partíciómozgatás közben jött egy áramszünet...
Az Ontrack tényleg jó progi, úgy 70 %-os hatásfokkal dolgozott. Persze a kis dög NEM ingyenes.

Linuxhoz hülye vagyok.

Amúgy a profiktól egy kérdés: elvben az adataim sértetlenek, a vinyó azóta is a szekrényben várja a jobb napokat.
A partíciós tábla van gyakorlatilag kettétörve, a hivatkozások ugye mind az átméretezett partícióra mutogatnak, viszont a nyers adatnak csak kb. az 5 %-át tudta előremásolni a kis dög az áramszünet előtt.
Elvben ez egy teljesen tiszta helyzet, a dolog röhögve menthető - az egyetlen gondom, hogy még nem találtam olyan progit, aminek a tudástárában szerepelne ez a nem túl tipikusnak mondható kettétört partíció probléma...

Minden jót, előre is kösz az okosságokat

-=CybStorm=-

(#18) szeku válasza CybStorm (#16) üzenetére


szeku
tag

Szia,
nekem a particioim szalltak el, az adat rajta maradt. Ontrack ERF proval keszittess egy boot floppyt, azzal raw modban olvastass. Nagy vinyonal kb. 2 nap :( Ezen felul, ha elszallt particiorol van szo, konnyen helyreallitja, ha megtalalja a particio kezdetet es veget. Egy csuszka mozgatasaval kerestetheted vele, persze nehezen talalja meg... 2 nap alatt a 3. particioig jutottam az 5-bol (60 GB-os vinyon)

i7 4790k + Ninja 3 //2*8GB //512 +1TB ssd + 2+1 TB + Nas :) Thermaltake Armor va8000bws

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Adatvesztés probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.