Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) orbano


orbano
félisten

Sziasztok!

Elég sokat dolgozom géppel, viszont elég sokat is szerelem, így elég gyakran beüt a ménykü. Ilyenkor viszont a lehető leggyorsabban kell az aktuális adataimat (levelezés, fejlesztések, stb) előkaparnom. Ezért lenne jó egy olyan program, ami a legfontosabb könyvtáraim tartalmát rendszeresen:
-szinkronizálja egy másik könyvtárral, ami mondjuk egy másik vinyón van
-mentéseket készít a legonfontosabb fileokról és feltölti őket egy ftp szerverre.

Remélem létezik ilyesmi, egyszerűen kezelhető, nem valami atombeépülős kiírthatatlan, übercsicsa progi... vagy írhatok magam egyet? :F

A vér nem válik VAZZE!™

(#2) luciferc válasza orbano (#1) üzenetére


luciferc
őstag

nos, erre szerintem megfelel akármelyik tömörítő, mondjuk winrar. csinálsz egy archívot a mentendő könyvtárakról, aztán meg ütemezel egy feladatot, ami mindig frissíti ezeket az archívokat. a feltöltésszintén mehet hasonlóan ütemezve bármilyen parancssorból vezérelhető ftp progival.

vagy más tudás is kell?

(#3) L3zl13 válasza orbano (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

ntbackup.exe?

Mondjuk az ftpzés már nem fog neki menni szerintem, de az máshogy is megoldható.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#4) orbano válasza luciferc (#2) üzenetére


orbano
félisten

és ezt hogy lehet észrevétlenül és gyorsan megvalósítani? :F lehet hogy saját progi lesz a vége...

A vér nem válik VAZZE!™

(#5) orbano válasza L3zl13 (#3) üzenetére


orbano
félisten

meg tudod mondani, hogy a különbségi és a növekményes mentések micsodák? :F

A vér nem válik VAZZE!™

(#6) L3zl13 válasza orbano (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Idézet a súgóból:
''A különbségi biztonsági mentés során a rendszer az összes olyan fájlt átmásolja, amely a legutóbbi normál vagy növekményes biztonsági mentés óta keletkezett vagy módosult. A biztonsági mentést a rendszer nem jelöli a fájlokon (más szóval nem törli az archiválandó attribútumot). A normál és különbségi biztonsági mentés kombinációjának használatakor a fájlok és mappák visszaállításához egyaránt szükséges a legutolsó normál és a legutolsó különbségi biztonsági másolat. ''

''A növekményes biztonsági mentés csak a legutolsó normál vagy növekményes biztonsági mentés óta létrehozott vagy módosított fájlokról készít biztonsági mentést. A biztonsági mentés végrehajtását a rendszer jelöli a fájlokon (más szóval törli az archiválandó attribútumot). A normál és a növekményes biztonsági mentés kombinációjának a használatakor az adatok visszaállításához egyaránt szükséges a legutolsó normál és az összes növekményes biztonsági mentés. ''

Szóval:
Teljes (normál) mentés.
Utánna különbözeti mentés.
Majd megint különbözeti mentés.

A második különbözeti mentésben minden benne lesz ami az elsőben is benne volt.
A teljes helyreállításhoz kell a normál + a legutolsó különbözeti mentés.

Teljes mentés.
Növekményes mentés.
Mégegy növekményes mentés.
A második növekményes mentésben csak azok lesznek benne, ami az előző növekményes mentés óta változott.
A teljes helyreállításhoz kell a teljes mentés, plusz mindkét (az összes) növekményes mentés.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#7) orbano


orbano
félisten

elgondolkodtató egy ilen használata, bár jobb lenne valamiféle rugalmas szinkronizáció, ami 2 könyvtárat szinkronizál, hogy mindkettőben a legfrissebb fileok szerepeljenek. Ez nem kifejezetten a backup programok feladata. ha nem létezik ilyen, írok egyet én, ami az utolsó modosítás alapján másolgat...

A vér nem válik VAZZE!™

(#8) L3zl13 válasza orbano (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Érdekes, és mi történik ha véletlenül felülírsz egy fájlt? Rögtön felülíródik a másik helyen is... Utánna meg anyázhatsz.

Aki hülye, haljon meg!

(#9) orbano válasza L3zl13 (#8) üzenetére


orbano
félisten

ne keverd a backuppal a dolgot. azt csináhatom ettől függetlenül is. amúgy nem szinkronizálná real-time, csak mondjuk óránként. de akkor is tök mindegy. pár dolgot kell csak szinkronizálni: a mailboxomat, a projectjeimet, illetve pár program beállításait, logokat.

A vér nem válik VAZZE!™

(#10) luciferc válasza orbano (#7) üzenetére


luciferc
őstag

a tömörítős módszeremmel mi a baj?

(#11) orbano válasza luciferc (#10) üzenetére


orbano
félisten

backupnak jó, használni is fogom szerintem. de itt szinkronizálni kell az adatokat. tehát néha A könyvtárból B-be másolni a fileokat, néha pedig B-ből A-ba...

A vér nem válik VAZZE!™

(#12) luciferc válasza orbano (#11) üzenetére


luciferc
őstag

akkor rosszul értettelek, mert én azt hittem, hogy tualjdonképp részleges backup kell. hiszen miért is zavar az téged, hogy a B könyvtár az tömörített? Ha vissza akarod állítani az adataidat, akkor fogod és a winrar szépen visszaszinkronizálja neked a dolgokat, csak azt írja felül, amit kell az idő alapján. én a böngészőm dolgait siznkronizálom így 2 gép között nap mint nap.

(#13) L3zl13 válasza orbano (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Jah értem.

Ez esetben viszont az a kérdés, hogy mi van, ha mindkét oldalon változott a fájl az előző szinkronizálás óta? Akkor az egyik elveszik?

Aki hülye, haljon meg!

(#14) orbano válasza L3zl13 (#13) üzenetére


orbano
félisten

nem fog változni csak az egyiken :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#15) luciferc válasza orbano (#14) üzenetére


luciferc
őstag

akkor megint nem értelek. pont ilyen esetre jó a tömörítős megoldás. együtt van minden egy fileban, ha kell valami, vagy az egész, pillanatok alatt visszaszinkronizálod/állítod. vagy még mindig nem értem az igényed? :F:F

(#16) orbano válasza luciferc (#15) üzenetére


orbano
félisten

azt akarom, hogy ugyanazok a fileok két helyen is meglegyenek. ha módosulnak az egyik heyen, módosuljanak a másik helyen is. de, mindkét helyen eredeti formájukban legyenek. mind2 helyen használva lesznek, de sohasem egyszerre :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#17) orbano


orbano
félisten

jobbra fel

A vér nem válik VAZZE!™

(#18) Pufokaboka válasza orbano (#16) üzenetére


Pufokaboka
tag

Nemtom ezek milyen fájlok, de ha nem adatbázis fájlokról van szó, akkor biztosan megoldható, hogy ha az egyik helyen módosul, akkor egy szinkronizációig nem módosul a másikon. Ekkor meg Total Commander könyvtár szinkronizáció :). Adatbázis fájlok esetén meg egyébként is baromi kényes a téma, szal szerintem ott felejtsd el. Azt nemtom, hogy TC tudja-e ezt parancssorból, meg hogy mennyire akarod autómatikusan.

Üdv

(#19) orbano válasza Pufokaboka (#18) üzenetére


orbano
félisten

Az összes filera, amit szinkronizálni akarok, fennál, hogy egyszerre csak egy program nyúl hozzá. Leginkább egyszerű programok állapotleíró filejai (cfg,tmp,mailbox ... stb), illetve a saját munkáim (weboldalak, programok, képek, tervrajzok. Azt akarom, hogy az összes rendszer, amit használok, szinkronban legyen. Elég bonyolult meló lesz megcsinálni, de egyelőre elég annyi, hogy a gépen lévő 1-2-3 oprendszer ugyanazokkal az adatokkal és beállításokkal dolgozzon. Amúgy adatbázist is lehet hogy kell így szinkronizálnom, de ott is adott, hogy egyszerre csak egy szerver birizgálja (otthoni tesztadatbázisok). Na meg azért adatbázisokat szinkronizálni egyszerűbben lehet, pláne ha van egy külső szerver is...

A vér nem válik VAZZE!™

(#20) liksoft válasza orbano (#19) üzenetére


liksoft
nagyúr

Gugli: Bővebben: link

Ilyesmi kellene?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21) orbano válasza liksoft (#20) üzenetére


orbano
félisten

:R majd megnézem....

A vér nem válik VAZZE!™

(#22) Hmmz


Hmmz
aktív tag

Ezt még majd elolvasom :)

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.