Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9951) válasza liksoft (#9950) üzenetére



addikt

köszi!

Azóta is jól működik egyébként.
Az lehetséges, hogy a fej vagy valami megszorult, ahogy pakolgatom a laptopot.
Aztán egy másik rázkódástól vissza ugrott a helyére vagy ilyesmi?

Csak ilyesmire tudok gondolni, abból, hogy 2 napig el sem indul, most pedig hang nélkül működik.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#9952) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Adott egy Tohiba külső merevlemez, pár órát ment de tele van adattal kb 300 Gb.

Azonban nem akarja a gép a tartalmát beolvasni rendesen, pár mappár ki tudtam másolni de nagy részét nem

Mit lehetne tenni vele?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#9953) King Unique válasza szabonagyur (#9952) üzenetére


King Unique
titán

Mit jelent ez a "nem akarja a gép a tartalmát beolvasni rendesen", bővebben, screenshot a hibáról? Pontosan milyen külső merevlemez azon kívül, hogy Toshiba, milyen HDD van benne? Aztán a fizikai csatlakozás (kábel, port), főleg 2,5"-os modelleknél a tápellátás (USB 3.X port használata), a külső házban lévő HDD (HDS) állapota rendben van?

Először az előbbieket tisztázni, azokra válaszolni, utána lehetne tovább fejtegetni.

(#9954) szabonagyur válasza King Unique (#9953) üzenetére


szabonagyur
félisten

Bocsi nem voltam elég alapos úgy felhúzott a dolog.

HDSentintel kép:

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#9955) King Unique válasza szabonagyur (#9954) üzenetére


King Unique
titán

Ha ennyi szektorhiba van a HDD-n, ilyen az állapota, akkor nem meglepő, ha olvasási problémák vannak, egyre kevésbé, vagy már nem lehet hozzáférni/másolni egyes mappákat, fájlokat... :Y

Ha a fájlkezelőben nem megy a másolás, akkor esetleg meg lehetne próbálni a hibákat toleráló spéci programmal, illetve lemezképet készíteni, lásd egy másik válaszban leírtakat. Vagy nem nyúzni feleslegesen és inkább elvinni adatmentő céghez, szakemberhez (példa 1, 2), már ha megérne annyit a rajta lévő fontos fájlok lementése.

(#9956) szabonagyur válasza King Unique (#9955) üzenetére


szabonagyur
félisten

Most épp megy, egészen sokmindent ki tudok másolni vele, mappánként megyek végig amit sikerül azt húzom is át, semmitől több.

Kérdés amit átmásoltam töröljem le vagy maradjon a meghajtón? Ha törlöm teszek e rosszat/jót vele?

Ami marad utána megnézem a linkedet :)

Amúgy kicsit többet vártam tőle, ennyi működési idő nem sok.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#9957) King Unique válasza szabonagyur (#9956) üzenetére


King Unique
titán

Már miért törölnéd? Azt max. akkor lehetne, ha sikerült teljesen lementeni a szükséges mappákat, fájlokat és visszaellenőrzés után stimmelnek is.

(#9958) szabonagyur válasza King Unique (#9957) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak laikus kérdés volt, hogy ha törlöm kevésbé terhelem a halottat :D

Visszaellenőrzésnek elég ha a méretet nézem? 300 giga képet átnézni...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#9959) King Unique válasza szabonagyur (#9958) üzenetére


King Unique
titán

Az egy dolog, hogy "kilóra" megvannak a fájlok, de az is lényeges, hogy megnyithatók, használhatók-e. Ahol ha nem is mindet, de legalább random, szúrópróbaszerűen átnézni, megnyitni néhányat.

(#9960) szabonagyur válasza King Unique (#9959) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jaja ez lesz, jó a program amit küldtél, átugorja amit nem bír legalább, így itt tudom hagyni éjszakára a másolást.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#9961) SkyLine3000 válasza szabonagyur (#9954) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ómájgád!! :Y Ez kuka.

(#9962) szabonagyur válasza SkyLine3000 (#9961) üzenetére


szabonagyur
félisten

Egesz nap mentek rola tavoli asztalon keresztul, vannak mappak amik teljesen jok, egy van ami ugyfest kuka.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#9963) SkyLine3000 válasza szabonagyur (#9962) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nekem is van egy hasonló állapotú WD vinyóm. Sikerült anno lementenem róla mindent. Azóta vagy 3 helyere vannak archiválva azok a dolkok. De voltak olyan fájlok, akik már menthetetlenek voltak. Még működik. Bár a hdd sentinel vmi olyat ír ki, h pár napja van hátra. :)Egyébként az én külső vinyóim mind Toshibák. Soha nem volt velük gond.

[ Szerkesztve ]

(#9964) szabonagyur válasza szabonagyur (#9962) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na egy kis helyzetjelentés

Nagyon sok mappát, filet sikerült lementeni kb 150 gigát.

Van még maradék 100, abból 70 Gb lenne még érdekes, de a mappa megnyitásakor ezt kapom:

Jól sejtem, hogy ez kuka már?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#9965) szabonagyur válasza szabonagyur (#9964) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na a végén ezt is egészen jól ki sikerült menteni egy programmal, de még végig kell néznem, hogy minden file sértetlen e.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#9966) izee válasza liksoft (#9936) üzenetére


izee
senior tag

Szia(sztok)!

Az intel ssd specifikációban a
Hardware Encryption - AES 256 bit
utal a TPM chip meglétére? Csak mert nem tudom mi ez a chip.

Engem az érdekel, hogy kerüljem-e el a hardver titkosított SSD-ket, mivel nem akarom megnehezíteni az életemet az esetleges adatmentéskor. Pl. elromlott, vagy csak elavult, de amúgy semmi baja. A hardveres SSD titkosítás befolyásolja azt, hogy adatmentést végezhetek-e rajta? Létezik kód, amit ismernem kell :F
Ha el kell olvasnom valamit, meg tudnátok mutatni?

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#9967) liksoft válasza izee (#9966) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Az SSD-k belül titkosítottak. Vagyis ezt kikerülni nem tudod.
Ne adatmentésre számíts, hanem készíts biztonsági másolatot! :)
A TPM chip meg az alaplapon van, az külön titkosítást végez. Engedélyezni vagy tiltani a BIOS-ban lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9968) izee válasza liksoft (#9967) üzenetére


izee
senior tag

De mik a forgatókönyvek, ha elavult? Ja és a biztonsági másolatba épp belecsapott a villám és ráesett egy hulladékudvaros autóemelő mágnes.

[ Szerkesztve ]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#9969) liksoft válasza izee (#9968) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ezért kell fizikailag is 3 különböző helyen tárolni legalább a fontos adatokat.

Nincs olyan, hogy megbízom bármilyen adattárolóban olyan szinten, "ha az meghibásodik, legfeljebb valaki lementi....."

Tessék csak logikusan végiggondolni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9970) SkyLine3000 válasza liksoft (#9969) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Így van! Minél több mentés van, annál jobb! Nekem is van mentésem két különböző külső merevlemezen (direkt erre vannak), egy méretes pendrive-on és egy másik gépen is. Tehát gyakorlatilag 5 helyen vannak meg a fontos adatok a "gazdagéppel" egyetemben. Havonta szoktam csinálni különbözeti mentést. Épp aktuális. Az ördög sosem alszik. És Murphy sem ment nyugdíjba.

(#9971) UDPSendToF


UDPSendToF
csendes tag

Sziasztok!

Előre is bocsi, ha nem jó topikba írok.

Létezik olyan program, ami vissza tud állítani egy lomtárból is törölt mappát anélkül, hogy egy másik adathordozóra át kéne írni a tartalmát?
Kb 200-250GB volt a mappa, a HDD-n kívül csak egy 120-as SSD van a gépben, így Recuva és a többi hasonló program nem igazán megoldás.
Nem lett felülírva semmivel, a HDD hibátlan, csak törölve lett.
Van erre olyan megoldás, ami a fájlrendszerben újra létrehozza a mappa bejegyzését, és elérhetővé teszi? Windows 10 és NTFS a partíció, de ha csak live linux alól megoldható, nekem az sem gond.

Köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#9972) *Ropi* válasza izee (#9966) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha meg akarod könnyíteni az életedet, akkor ne SSD-n, hanem HDD-ken legyenek a biztonsági mentéseid, mert amióta a kis Kínaiak hamisítják a NAND-okat is, azóta csak a saját házon belül gyártott alkatrészekből készülő SSD-kben és memóriakártyákban lehet bízni (pl. Toshiba, Samsung), mert a többinél nem tudhatod, hogy nem átbrandelt, B kategóriás chipekből áll-e. Egyébként is jóval nehezebb SSD-ről bármit is lebányászni a széttagolt adatstruktúra miatt: egy NAND modult még csak-csak kiolvasol esetleg egy kommersz olvasóval is, viszont utána nem tudod emulálni a vezérlőt, ami az adatokat szétdobta a NAND modulok között, emiatt ott megállsz, hogy ugyan részenként megvan az adat, de valójában nem tudod összefésülni a chipek tartalmát és visszanyerni a valós információt. A HDD sokkal tisztább, szárazabb és biztonságosabb érzés (legalábbis ilyen szempontból). :D

Ha a menthetőség elsődleges szempont, akkor melegen ajánlom Neked a WD SED - Self Encryption Drive, magyarán saját titkosítású (MyBook, MyBook Duo, MyPassport) - lemez szériáinak a nagyon messziről való elkerülését, mert ezeknek szinte mind van egy firmware hibából adódó tipikus lassulási betegségük (ez már csak a tünet, ami miatt észbe kapnak a tulajdonosaik, hogy valami nem stimmel és talán le kellene menteni róluk az adatokat). Ezekben a lemezekben az a közös, hogy a kikapcsolhatatlan titkosításuk miatt minimum fokozottan nehéz róluk az adatmentés (a gyártói oldalon lévő információk félrevezetőek, mert a titkosításuk nem kapcsolható ki: a Smartware program csak jelszót állít be hozzá, de a titkosítást magát nem deaktiválja, így az mindig él) és naprakészen tartott technikai háttér + elméleti tudás szükséges az adatok lemasszírozásához (a kivárod, amíg belassulva átmásolja sanszosan nem működik, mert több napos, vagy akár több hetes intervallumokról beszélünk: előbb hal meg valamelyik fej a meghajtóban a terheléstől mint, hogy végezne a másolással). Egyébként a látszat ellenére kedvelem a WD-t: az összes szerverünkben RED-ek tekernek. :))

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9973) King Unique válasza UDPSendToF (#9971) üzenetére


King Unique
titán

Ehhez nem világos miért keresel speciális programot, amikor a legtöbb adatmentő program rendszerint engedi akár ezt is. Viszont ehhez mindegyik, illetve a Recuva is külön megerősítést kér és figyelmeztet arra, hogy ezáltal csökkenhet a sikeres mentés esélye. Meg az adatmentésnél eleve alap, hogy a mentendő lemezre (forrásmeghajtó) nem írunk semmit és a mentésnél a fájlokat másik lemezre, másik célmeghajtóra állítjuk vissza.
Elsődlegesen tehát az utóbb leírt módszer javasolt, amihez szükség esetén max. beszerzel másik HDD/SSD meghajtót, amire ráfér az a 200-250 GB. Meg amúgy sem árthat + 1 biztonsági másolat, pláne ha eddig egyáltalán nem is volt. Ha ez számodra nem opció, akkor a forrásmeghajtóra történő direkt visszaállítást max. saját felelősségre próbálgasd, ahol nem kell majd meglepődni, ha esetlegesen sikertelen lesz a mentés, hibásak lesznek a visszaállított fájlok...

[ Szerkesztve ]

(#9974) UDPSendToF válasza King Unique (#9973) üzenetére


UDPSendToF
csendes tag

Olyanra gondoltam, ami mindenféle másolgatás nélkül újra hozzáadja a fájlrendszerhez a mappa bejegyzését az ott lévő még nem törölt szektorok alapján, már ha létezik ilyen. :)
Mint például néhány partíció visszaállító program, ami helyrerakja az MBR-t gyorsformázás után, és elérhetővé teszi a cuccokat, csak mappákhoz. Pont azt próbálom elkerülni, hogy bármit is másolni kelljen, és ezzel esetleg felülíródjanak a fájlok.

[ Szerkesztve ]

(#9975) King Unique válasza UDPSendToF (#9974) üzenetére


King Unique
titán

Amit írsz, az törölt/formázott partícióknál valóban működhet, de egyrészt ott is a standard adatmentés az elsődlegesen javasolt és az adatokra nézve biztonságosabb megoldás. Másrészt véglegesen törölt (lomtárból ürített / Shift + Delete módszerrel) fájlok/mappák szintjén már nem oldható meg, vagy legalábbis a szokásos programoknál nincs ilyen funkció, max. az előző válaszban említett visszaállítás, visszamásolás.
Ha biztosra akarsz menni, akkor az előző válaszban már le volt írva, mi a teendő.

(#9976) UDPSendToF válasza King Unique (#9975) üzenetére


UDPSendToF
csendes tag

Értem, köszi. Akkor várok, amíg tudok szerezni valamit, amire kimásolhatom. :R

(#9977) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Egy Kingston A400 480GB-tal netezés köben dobott egy kékhalált a gép. Azután nem indult és az SSD se BIOS-ban, se külső dokkolóban nem látszik, mintha semmi sem lenne a gépre csatlakoztatva. A gép másik HDD-vel megy tovább azóta.

Az SSD topikban megerősítették, hogy ennek tárolónak annyi, de vajon adatmentés szempontból lehet vele még valamit kezdeni?

(#9978) liksoft válasza Chosen (#9977) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Az a vezérlő chip-től függ, sikerült-e már valakinek a világon visszafejtenie, így van e adatmentéshez támogatás. Viszont várhatóan drágább mint egy HDD mentése, ha lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9979) Chosen válasza liksoft (#9978) üzenetére


Chosen
addikt

Ejj, ez nem jó hír. Azért köszönöm a gyors választ! :R

(#9981) trialboj


trialboj
őstag

Helló,

FOntos kérdés. Egy SD kártyát sikerült leformázni, és azóta használtuk is, de mint kiderült sajnos senki nem mentette le róla a videóanyagot.

Első kérdés, ez még menthető? Ha nem lett teleírva a kártya akkor még valami csak visszahozható, nem?
Második kérdés pedig, hogy milyen programmal érdemes nekifutni.
Kösz

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#9982) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Jobban jártok, ha újra felveszitek azt a videót.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9983) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok,

Sajnos minden jel szerint az egyik 6TB-os WD Red lemezem minden előjel nélkül megadta magát.

A jelenséget úgy tudnám körbeírni, hogy a felpörgést követően két forgatókönyv történik:
- kattog kb 1 percen keresztül, majd leáll (ez a gyakoribb)
- kerregésbe kezd, ami egyre és egyre hangosabb (nem vártam meg a végét, inkább leállítottam)

USB-s külső házzal csatlakoztatva egy PC-re nem ismerte fel az eszközt. Próbáltam a csatlakoztatást sata kábellel egy tartalék masinára, de az sem látta a HDD-t BIOS-ban.

A sors iróniája, hogy éppen a héten olvasgattam a SnapRAID megoldásról, és azt szerettem volna beüzemelni az itthoi szerveren a hétvégén (már a paritás lemezt is megvettem), így ha pár nappal később történik a baj, minden adat meglenne. :(

Külön bosszantó, hogy egyelőre nem tudtam beazonosítani, hogy pontosan miket tároltam azon a diszken, tudok már olyanról is, ami simán pótolható, és olyanról is, ami már kevésbé (nem családi fotók/videók, mégis fontos)

Tehát összegezve, mit tudok tenni, hova érdemes fordulni (egyáltalán van-e értelme), és kb milyen összegre számíthatok adatmentés esetén?

Köszönöm!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#9984) *Ropi* válasza A_ScHuLcZ (#9983) üzenetére


*Ropi*
félisten

Fontos: ne stresszeld a meghajtót további bekapcsolásokkal, hanem juttasd el egy szakértőhöz, pl. a topik névadójához! :) Az alapján amit elmondtál, fejhibára / sérülésre tippelek (ha az utóbbi, akkor minden további elindítás a lemez adattároló tányérjainak sérülését kockáztatja), 6 számjegyű összeg várható az áraként. Jobban jársz, ha tévedtem. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9985) SkyLine3000 válasza *Ropi* (#9984) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Vagy a szokásos duma: legyen minden fontos dologról biztonsági mentés és akkor max a hdd árát bukja az ember ilyenkor.

(#9986) *Ropi* válasza SkyLine3000 (#9985) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az alap kellene legyen, ha viszont mindenki betartaná, akkor ennek a topiknak nem sok létjogosultsága lenne. :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9987) SkyLine3000 válasza *Ropi* (#9986) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Aki nem tartja be, az így jár. Ennyi. Nekem a fontos adataim vagy 5 helyen megvannak.

(#9988) *Ropi* válasza SkyLine3000 (#9987) üzenetére


*Ropi*
félisten

Elég 3 is, csak az a megfelelő 3 legyen. :D pl. ilyenek miatt sem preferálom a felhős tárolást. Persze valószínűleg frissítik az FW-ket 32768 üzemóra leketyegése előtt, de Murphy mindig alkot valamit...

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9989) SkyLine3000 válasza *Ropi* (#9988) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nekem a biztonsági mentések mind új külső vinyókon vannak. gyakorlatilag csak addig használom őket, amíg megcsinálom a havi különbözeti mentést. Plusz még egy 128gb-os pendrive-on is ott vannak, amik miatt zokognék kegyetlenül, ha eltűnnének. :)A felhőt én sem preferálom. Soha nem is fogok ott tárolni semmit. Sokkal jobb helyen van az íróasztal fiókjában a vinyókon a sok cucc.

(#9990) *Ropi* válasza SkyLine3000 (#9989) üzenetére


*Ropi*
félisten

Minden az íróasztalod fiókjában?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9991) SkyLine3000 válasza *Ropi* (#9990) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nem. Van, amelyik vinyó a szekrényben van :D egy felső polcon, ahol fontosabb cuccok vannak.

(#9992) liksoft válasza SkyLine3000 (#9991) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Off-ba tettem, mert nem közvetlenül a kérdezőnek segít a párbeszéd. Priviben kérek jelzést, ha nem értetek egyet vele. Köszönöm.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9993) *Ropi* válasza SkyLine3000 (#9991) üzenetére


*Ropi*
félisten

A lényeg, hogy földrajzilag egy helyen vannak: ez nem jó megoldás, mert ha betörés / tűzvész / stb. történik, akkor egyszerre vesznek oda. Minimum 3, földrajzilag különböző helyen érdemes tárolni.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9994) SkyLine3000 válasza *Ropi* (#9993) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Én ezt már túlzásnak tartom. Nem azért tartom több vinyón a cuccot, h mi van, ha tűzvész van, vagy betörnek, hanem azért hogyha bedöglik a vinyó a notiban, akkor legyen másolat az eltűnt adatokról és ne kerülgessen az agyérgörcs. Nem államtitkokat tartok rajtuk, h attól féljek, h betörnek és a csúnya betörők elviszik a vinyókat.... Itt most nem ezen van a lényeg, hanem azon, hogy a féltett adatokról legyen biztonsági másolat.

(#9995) *Ropi* válasza SkyLine3000 (#9994) üzenetére


*Ropi*
félisten

Értem, szerinted tehát 5 db biztonsági másolat egy helyre gyűjtve nem túlzás, de 3 helyre szétszórni őket már az?

Ne kapj olyan villámcsapást a környékeden, aminek a "huzata" elvisz mindent a lakásban! Egy fórumtárs járt így: csak a kertük végébe csapott be, de mindent kinyírt, ami a házban volt. Gyakorlatilag mint egy EMP.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9996) liksoft válasza *Ropi* (#9995) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ez ellen jó védelem a vas pénzkazetta. Faraday-kalitkaként véd.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9997) HdRew


HdRew
őstag

Sziasztok!

Még korábban a barátnőm a külső vinyóját leejtette, és minden fájl elszállt róla. Van rá mód, hogy azokat vissza lehessen hozni?

Köszi szépen előre is a segítséget.

(#9998) King Unique válasza HdRew (#9997) üzenetére


King Unique
titán

Igen, elviszi adatmentő céghez, szakemberhez. Példák: [link], [link]. Már ha otthon nem tud vele mit kezdeni, ami a "minden fájl elszállt róla" kijelentés alapján sanszos, meg ugye egy leejtett meghajtó ki tudja milyen sérülést szenvedett, amit jobb inkább szakemberre bízni.
Legközelebb pedig lehetőleg készít a fontos fájlokról biztonsági másolatokat több tárolóra, valamint vehet, használhat akár ütésálló külső merevlemezt is, hordozótokot stb. és akkor nem téma ez.

(#9999) HdRew válasza King Unique (#9998) üzenetére


HdRew
őstag

Köszi szépen!

Igazad van, de nyilván ilyenre elsőre nem gondol az ember. Nekem is van 3 éve egy külső vinyóm, arra mentek dolgokat, vigyázok rá, mint ahogy a többi dolgomra is.

Majd ajánlom neki a több helyre való tárolást. :)

(#10000) liksoft válasza HdRew (#9999) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A külső winyónál a tápellátás is kérdéses! Képes "szétírni" magát ha nem kap elég tápot. És ez nem csak az USB3-at jelenti, hanem elég egy kopott, kontakthibás USB kábel.

Ettől függetlenül is meghibásodhat bármi az életben. Így akkor van meg (tettél meg eleget) az adat, ha fizikailag 3 különböző helyen tárolod.

Hurcolászáshoz meg tudom ajánlani a külső ház + SSD változatot. Nem a winyót. Az SSD leeseik, attól annak még semmi baja nem lesz. Persze a mentés itt sem hanyagolható el.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10001) *Ropi* válasza liksoft (#9996) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, az is egy lehetséges megoldás. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#10002) xlife11


xlife11
senior tag

Sziasztok!

Szüleim laptopja felmondta a harcot, és a belőle kioperált HDD-ről kéne az adatokat megmenteni, azonban jelszóval védett Windows volt ugyanazon a vinyón, és a személyes adatokhoz még rendszergazdaként sem férek hozzá, ha külső winchesterként megnyitom a saját számítógépemen. Mi lenne a megoldás? Előre is köszönöm!

(#10003) *Ropi* válasza xlife11 (#10002) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az attól függ, mi lett beállítva rá: ATA jelszó vagy Bitlocker, stb. ?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#10004) xlife11 válasza *Ropi* (#10003) üzenetére


xlife11
senior tag

Húha, A Windows gyári jelszava, amit indításnál kérdez.

(#10005) King Unique válasza xlife11 (#10002) üzenetére


King Unique
titán

Attól függ ugye milyen jelszó volt beállítva, illetve volt-e a hardveres/szoftveres titkosítás rajta. De ha tudod tallózni a C tartalmát a fájlkezelőben, látod a mappákat, akkor az utóbbi nyilván kilőve. Vagyis ez esetben csak az NTFS hozzáférési jogokat kellene megfelelően beállítani, ha rendszergazdaként leokézva nem tudod megnyitni a felhasználói mappa tartalmát. Másik opció pendrive-ról bootolt Linux Live / WinPE rendszer alól megnyitni, ahol az NTFS hozzáférési jogok nem akadályozzák a hozzáférést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.