Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#907) liksoft válasza ALI_G (#906) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Az amit a 894-ben írtál, számomra inkább story mintsem műszaki leírás. Így ebből csak annyit tudok, hogy egy 80GB-os legalább 3 éves Maxtor egyre lassabb. A lassulásnak lehet fizikai és logikai (OP adminisztrációs) oka is.

Logikai: Nagyon sokat használtad, rengeteg file-t hoztál létre, sokat töröltél, NTFS régi formattálással vagy csúnyán töredezett FAT32 esetén. OP adminisztrációs sérülése van mely túlcímzi a drive-ot, így onnan nem tud olvasni, hibát észlel és átmegy pio módba. Stb...

Fizikai: Tápcsatlakozó hibásan érintkezik (koszos vagy kilazult - tisztítás és csatlakozó csövek összébnyomása). A táp elöregedett, zaj (ingadozó tápfesz) jut az elektronikára (alaplapon vannak tápszűrő kondik, de a winyókon nem!), így határértéken írt a felületre, melyet később nehezen (sok ismétléssel) tud csak olvasni. A felületen elindult az anyagleválás - fejre feltapad a mágneses por, máshogyan repül, nehezebben ír és olvas. Az egyik fej álló helyzetben letapadt a felületre, amikor elindult deformálódott a kar, így nehezen ír és olvas. Fejszerelvényen lévő erősítő vagy a külső elektronika elöregedett (elektronikai - kristályszerkezeti szemmel nézve), így határértéken dolgozik, sokat ismétel, így lassul, az OP pio modba kapcsolja az adatok védelme miatt. Hibás az ide kábel. Alaplapi ide controller hibás. Sok cserebere közben észre sem véve statikus kisülések miatt sérült vagy az alaplap vagy a winyó elektronikája. (Minden chip-en belüli félvezető alkatrésznek (tranzisztor - kondenzátor - stb..) meghatározott felülete van, mely értékével arányos. Statikus kisüléskor ebben lyuk keletkezik, mely csökkenti a felületet, így változtatja elektronikai tulajdonságát, értékét. El fog jutni olyan állapotba, amikor már működésképtelen.) Stb....

Kérdésedet nem vettem zaklatásnak, szivesen válaszolok (ha tudok - tudom mi a megoldás és mi a pontos helyzet). De a fentiek bármelyike okozhatja a lassulást, és csak egy kis részét emeltem ki a lehetséges okoknak, azért van ott az stb.

Én azt a winyót letörölném (adatok lementése után), gyári tesztprogrammal (DOS-os) destruktív tesztnek vetném alá. Mindezt üres gépben (felesleges elemeket - CD, DVD, plusz winyó, nem használt kártyák) (tápfesz biztosítása miatt), új ide kábellel, tisztított, javított tápcsatival tenném. Ha nem talál hibát, akkor tovább tesztelném, adatátviteli sebességet néznék (ehhez már kell másik winyó, és OP ami alatt a progi fut), persze előtte az udma módot be kell állítani.

Még most is csak a töredékét írtam le az esetleg elvégzendőknek. Így talán érthető az előző hsz-em.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.