Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9022) LSL1337


LSL1337
őstag

Linux kezdő vagyok, és NAS-omon úgy néz ki eléggé elrontottam valamit.
új NVME SSD-n akartam sebességet mérni, de a DD parancsal (szerintem) felülírhattam a lemez első 20GB-ját, és most az OS (unraid) nem tudja mountolni.

Ilyenkor milyen lehetőségeim vannak az adatok megmentésére?

a lemezek XFS filerendszerűek.
nem volt raid, mindegyik lemez különálló (unraid ilyen szerencsére), szóval ezzel nem kell foglalkozni.
Elvileg nem kellene, hogy az egész 8TBos lemez kuka legyen, ha csak a legelső 20GB-ot csaptam felül.

dd if=/dev/zero of=/dev/sdX bs=2M count=10000

több HDD-t is végigtoltam ezzel a mester paranccsal.

eléggé laikus vagyok, de úgy képzelem el, hogy a filerendszer a könyvjelző, ami megmondja hogy a fileom melyik sectortól melyikig tart.
most én felülcsaptam a tartalomjegyzéket, akkor teljesen KO, csak sectoronként végigolvasva lehet majd file töredékeket kimenteni?
pl több évnyi gopro videom is érintett.
filenév/könyvtárnév esélyes?
ez a secotoronként olvasás csak kis fileokra használható? több gigás cuccokra nem?

bonusz kérdés:
Az egyik SSD tartalma rajta van az előző BTRFS SSD-n, amiről áthelyeztem az újra.
azóta a régi SSD-n nem volt írás. Ráadásul az 500 GBos SSD-n alig volt 30-40GB teleírva. XFS-en elvileg nincs restore (?), de vissza lehet állítani valahogy a régi SSDről a cuccokat? Ott volt minden szerveres appdata (dockerhez). szerencsére nem volt már gépben, mire ezt a hülye parancsot futtattam.

köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.