Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#477) liksoft válasza Freddy TNT (#476) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Tudod vagy én nem értek a számítástechnikához, vagy a SMART érdekes. Tudtommal létrehoztak egy szabványt, ami nem igazán működik. Én még nem találtam olyan programot ami korrektül jelezte volna a státuszt. Gyártó és szériafüggő, hogy mi mit jelent (tudomásom szerint). Pár értéket rögzítettek, ezek alapján tud visítani a rendszer ha gond van, de általában a halál előtt nem sokkal. Így semmi értelme. Hiszen az adatokat nincs idő lementeni. (Ennek ellent mond, hogy az alaplapok boot során jeleznek. De ezek minden normálistól eltérőre visítanak.) Vagyis a progik nem tudják mindig jól értelmezni. Ezért írtam korábban, hogy nem törődöm vele, csak ha az alaplap szól, akkor inkább készítek mentést.

A vírusok meg ''csak'' annyira gonoszok mint az íróik. Anno én is gondolkodtam ('92 körül), hogy írok egyet ami egy idő után bejelentkezik, hogy ''Itt vagyok, kitöröljem magam?'', de nem írtam meg, mert mások átírták volna ''kicsit'' szebbre. Azért figyelmedbe ajánlom a ClamWin-t, ami nyílt forráskódú ingyenes. Ha a Norton és a Clamwin sem talál semmit, szerintem nyugodtan aludhatsz (ha van mentésed ;] ). Ma ha jól tudom a NOD32 a legjobb. De akkor mondom, hogy közel biztonságban vagy, hy legalább 2 irtó is ezt mondja. A ClamWin igaz, hogy lassú, scan típusú (nem on line) de napi frissítésű, és eléggé kegyetlennek hallottam. Második lépcsőnek szoktam használni. A spíware meg másik téma. Ott is célszerű egy on line és + 1-2 scan típusút használni. Tudom idő, de kevesebb mint 0-ról kezdeni. És ez sem biztosíték, csak esély. Tehát: archiválás másik táppal ellátott másik eszközre (winyó, CD, DVD,stb...)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.