Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#461) Male


Male
nagyúr

Azthiszem én is beírom a vinyógondomat, hátha van valakinek ötlete.

Az alany egy Maxtor DM Plus9, 120GB. Rendszervinyóként használtam, két hibás szektor kivételével semmi gond nem volt vele, majd átkerült egy mobil rackbe, de ott alig használtam (havi 1 órát ment akkor mér csak kb), ráadásul hűtve (8 cm-es venti fújta alulrol 12V-ról, a rack alja ki volt vágva emiatt). Egyszercsak elkezdett kattogni, majd leállt. Gép ki-be, újra ment. Aztán pár hétig pihent, és amikor újra használtam volna, némelyik filet nem lehetett olvasni. Majd könyvtráakba nem lehetett belépni. Ekkor elkezdtem menteni róla a cuccot, de egy fél óra múlva már szinte semmit sem tudott olvasni, majd kattogva leállt. Azóta annyit csinál, hogy induláskor másodpercenként kattan egyet, a BIOS sem látja, a Maxtor programja se érzékeli. A lemezek pörögnek benne az biztos, viszont valami hihetetlenül melegszik az egész. Egy nagyobb 8 centis ventit raktam be 2 centivel alá (kb 3000 rpm), és mégis éget szinte az egész.

Van arra valami esély, hogy ezzel itthon tudok valamit kezdeni? Az adatokat lenne jó lementeni. Esetleg egy elektronika csere megoldaná? Külsőleg nem látszik rajta semmi hiba (megégett chip, stb.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.