Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#440) liksoft válasza Freddy TNT (#433) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Köszi a válaszokat a kollégának.

Valószínűleg tényleg ütköznek. Ezek a legolcsóbb, leggagyibb vezérlők, ''minőségi'' progival. Íráskor a cache nem nélkülözhető, olvasáskor meg ''előre olvasási stratégia'' kell. Ha ebbe a controllerbe nem ''programozták'', akkor nem lesz gyorsabb.

A másik esetre meg gondolni sem merek. Mármint, hogy egy vezérlőn master - slave állapotban futnak. Hiszen a sata is ata, csak a sorosítás előtt kell a contollernél szétválasztani m/s vezetékre. Ha igen, akkor még a forgáskori pozícióra is várni kell egyikről a másikra váltás esetén olvasáskor. Ennél rosszabb állapot nincs. A raid0 csak két külön fizikai csatornán master - master állapotban tud teljesíteni.

Soha nem telepítettem raid0-ra rendszert. Valószínű, de nem tudom.

''resolve conflict'' - Nem tapasztaltam (nem futtatok raid-et). Nagyon jó a Jómagam szótár, azt szoktam elővenni, ha valamit nem értek. Hozzáteszem a szürke állományt, és jó esélyem van, hogy a problémát megoldom. Próbáld ki, hátha Neked is bejön. (Szerintem valami nem stimmel neki, de lehet, hogy csak driver conflict okozza, amit stásuszként jelez. Nem hinném, hogy szét szeretne hullani.)

Szerk: A kód nem mond nekem semmit. Csak, hogy gondja van. Sajna nincs meg a hibatáblázat. Ha valahol felleled, érdekelne. Köszi.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.