Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#235) liksoft válasza murphy27 (#234) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Most volt 10 percem, átnéztem a honlapját. A full legális verzió 10eFt alatt van. Ennyit nem ér meg az adat? Próbaként napi 1 file-t le tudsz menteni, tehát nem zsákba macska a progi. Ha tudja, szerintem ennyit rá lehet áldozni. Te megkapod az adataidat, Ő meg a becsületes munkájából megél. Bárhova vinnéd adatmentésre, ennek a többszörösét fogják elkérni. Ha a progi tényleg jó, ennyit azt hiszem megér. (Vagy az adataid sem érnek ennyit.)

Sok helyen megtalálható nálunk (Magyarországon) ez a szemlélet. Bizonyos fokig el is fogadtam amíg irreális árakon gyakorlatilag a kenyerünk helyett lehetett csak beszerezni egy-egy fontos progit. Szerencsére azért a lehetőségeink változnak. Nagyobb a kínálat, olcsóbbak a cuccok. Mára mindenki számára beszerezhetővé (kifizethetővé) váltak, aki számítógépet használ (tehát meg tudja finanszírozni). Ne haragudj, hogy ennyire nyíltan mondom ki a véleményem, de egyszer le kell írni itt a fórumban is. Ha másért nem, gondolatébresztőnek. Hiszen ha gondolatban a program írójának a helyébe képzeljük magunkat, akkor az illegális (crack) programhasználat rögtön a mi megkárosításunk lesz. Ki örülne ha dolgozik, és ellopják tőle. Micsoda disznóság amikor a találmányunkat a főnök jelenti be, és ő kaszírozza be a pénzt utána.

Nem tartom helyesnek a GDB használatát sem! De ez a progi az, amelyik viszonylag jó, és annyira elterjedt, hogy a ''vízcsapból is folyik''. Csak az nem használja aki nem keresi. Így nincs értelme tiltanom. Tehát ha úgy érzem, hogy nem okoz gondot a winyó futtatása, ezt a progit említem meg, mint adatmentőket kerülő megoldást. Azt meg a felhasználóra bízom, hogyan jut hozzá.

De ha bele gondolsz, a teljes értékű adatmentésben a program a legkisebb összetevő. Egy adatmentő cégnek kell, hogy legyen alkatrészbázisa (nem mindenhez, csak a slágerhez és változataihoz - ez durván minimum 2-3ezer winyó), tiszta tér, firmware író, speciális egyedi szerszámok, és csak itt jelenik meg a program. Ha minden ingyen beszerezhető (crack) akkor a szaktudás el fog veszni, hiszen az előbb említett háttér nem termelhető ki, így az adatmentő cégek meghalnak. Látszólag nincs így, hisz a durva hibák megmaradnak. Igen ám, de mire szakemberhez kerül, addigra már nincs mit lementeni a sok ingyenes próbálkozás után. Az eszközök addigra teljesen meghalnak. Vagy nézzük meg mi van belül. Sokszor találkozunk ezzel is. Ha pedig az adatmentő cégek eltűnnek, akkor tényleg CSAK a crack vagy ingyenes progik maradnak. Azokkal meg a mentések 30-40%-a oldható csak meg. Tehát mi emberek a ''lopásainkkal'' magunk alatt fűrészeljük az ágat, hisz kidobjuk a maradék 60-70%-ot. Sokan mondják, hogy velünk ez nem történhet meg. Csak egy apróság: Már én is mentettem a saját winyómról. Pedig sokak szerint az adatok archíválása terén paranoiás vagyok és a sok mentésbe fulladok inkább bele (szakmai ártalom).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.