Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2034) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Leírom az egész történetet, hátha számít valamit:

Tegnap este kikapcsoltam a gépet /valami 400-as táp, a64, stb, 20GB ata maxtor /RENDSZER/ + 160GB Samsung sata /asszem 120+40-re kettépartícionálva/.
Ma reggel szerettem volna bekapcsolni, de semmi.

A gépet szétkaptam, látom viláít az alaplapon a visszajelző led, tehát biztos a bekapcsoló gomb a rossz /bár a háló kari nem világított/. Csavarhúzós módszerrel sem indult.
Más táppal indult a rendszer, tehát a táp halt meg /hogy mikor és hogyan azt nemtom/.

Új táp, megy a rendszer vagy nem???

Hát vinyót nemigazán látott a gép.
Majd kicsivel a boot után kattogás mind2 vinyó részéről. :O

Kiszedtem őket, aztán megnéztem külön-külön.
A maxtort ekkor már látta és vagy 3. újraindításra /vagy 5-6 perc alatt/ a win is felállt. /jelenleg tökéletesen működik, bár néha boot közben elkezd kattogni/

Nemis ez az érdekes, hanem a másik winyó, annak is a 120-as partíciója /tele számomra nélkülözhetetlen adatokkal: képek, dokumentumok, stb. :( /

A samsungot is ráraktam külön, de az csak kattogott, és a gép fel sem ismerte.
Majd 3. vagy 4. próbálkozásnál, már látta a bios, sőt felis ismerte : SP1614C :C

De hiába, mert bootnál, amikor keresi a vinyókat, akkor elkezd kattogni /amikor megtalálja a vinyót, akkor felpörög és a végén egy kattanással áll le/, és win telepítésnél már megint nem látta.

Ha a mind2 vinyót a gépbe rakom, akkor is megtalálja a samsungot, viszont a win töltésbe belefagy a gép.

Ezzel szerintetek lehet valamit kezdeni???
A vinyón sérülést/égésnyomot/stb nem találtam.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.