Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pubwart


pubwart
aktív tag

Sziasztok,

Azért nyitok most új topicot, mert sajna ez nem egy szokványos elveszéses eset.
Kezdem akkor az elején:

Még régebben volt egy 120as Samsung vinyóm, amivel az volt a baj, hogy egy áramkimaradás miatt nem úgy állt le, ahogyan neki rendesen kellett volna, így keletkezett rajta egy kis rossz terület amire írni lehetett, csak lemásolni nem lehetett róla.

Ezt úgy oldottuk meg anno, hogy dinamikus lemezzé alakítottuk a kicsikét és a rossz területet, amit kitapasztaltam, hogy hol van, azt nem tettük benne elérhetővé. Természetesen NTFSre volt minden formázva.

Majd tegnap történt velem, hogy az asszony gépét újra kellett raknom, így a vinyómon lévő install cuccokat akartam használni, DE véletlenül (én barom:Y )rosszul jumperoltam, azaz 32GB limitesre tettem a kis drágát. A gép, meg mindt új win, így még nem ismerte őt, uj lemezmeghajtó meg minden, és mire észrevettem volna a dologt, fogta és ráírt a vinyóra, így most nincs most semmi. Szó szerint. 2db partíció létezik most egy 32gigás és egy 81es. Így elég nagy a szívás.Mert se adatom, de dinamikus lemezem.


A Kérdésem és a kérésem az lenne, hogy valami nagy hozzáértő ember kérem írja nekem, mit kell ilyenkor tennem, mert nagyon fontos lenne visszanyernem az adatokat, meg a partíciókat. Én ehhez nem, értek, és nem is tudom, hogy lehetettem ekkora nagy balf@sz.

Szóval valahogy vissza kellene állítani a régi rendet amennyire csak lehet.


Kérem segítsetek és amennyire tudtok részletesen írjátok le, hogyan kell és mit tennem, mert nagy vagyok otthon, csak egy net kávózóból írok, és csak vasárnap este leszek otthon, így kérve kérek mindenkit, hogy segítsen nekem, mert így megőrülök!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Thx for all


pub

ui. ma még egyszer leszek, meg holnap egyszer, utána meg vasárnap este otthon

Where you go how is up to you

(#2) liksoft válasza pubwart (#1) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sajnos csak úgy tudnék segíteni, ha látnám. Valószínűleg több szektort vissza is írt a rendszer, amin az adatmentő progik ''elcsúszhatnak''. Így csak ''kézimunka'' után látom esélyét. (Nem ismerek minden progit, nem tudom mit tett a winyón a rendszer, így lehet, hogy van progi is mely tud segíteni Neked.) Arra vigyázz, hogy a winyóra visszaírás ne történjen. A legbiztosabb, ha mentessz róla, majd újra partícionálod. Ha semmiképp nem oldható meg, és vissza kell írni, akkor csak tesztfutás és onnan próbaállomány ellenőrzése után engedd a visszaírást. Különben téves adatok miatt esetleg létfontosságú lesz felülírva, akkor pedig annyi a cuccoknak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3) pubwart válasza liksoft (#2) üzenetére


pubwart
aktív tag

De tudod az a baj, hogy eleve, ahogy 2 partíció lett, így eleve üres a lemez, tehát nem rajta semmiféle adatot. Szal fogalmam sincs mit lehetne tenni. Mrt nem tudom, hogyan kellene ''visszacsinálni a pratíciókat''

Where you go how is up to you

(#4) pubwart válasza liksoft (#2) üzenetére


pubwart
aktív tag

Ez a kézimunka miből álljon, mert abszolult nem értek hozzá.

Persze, ha lementeném, akkor újrapartícionánám a dolgot, ez természetes, csak az adataim jók lennének

Where you go how is up to you

(#5) Gh0sT válasza pubwart (#4) üzenetére


Gh0sT
addikt

Tegyük fel, hogy csak a particiós táblák sérültek, íródtak át... Van egy program, aminek a neve Active Partiton Recovery. Ennek a próbaváltozatával bebootolsz kislemezről és ráereszted a winyóra. Kicsit dolgozni fog vele, de elvileg látnia kell a korábbi táblákat. Tallózhatsz a fájlrendszerben, de visszaállítani nem tudsz majd semmit. A lényeg annyi lenne, hogy nézd meg ezzel, hogy mit lát a winyókból. A full verziójával vissza tudod írni az eredeti particiókat. Ami bennem még felmerült a dinamikus lemez probléma... Úgy tudom, hogy dinamikus lemezt nem lehet visszalakítani particióvá adatvesztés nélkül. Ergo lehet hogy egy adatmentést kellene végezni először ilyen módon a winyóról, aztán újraparticionálni.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#6) pubwart válasza Gh0sT (#5) üzenetére


pubwart
aktív tag

de hogyan mentsem le az adataimat? Mert hogy látom majd mi van rajta az okés, de így? Hogy dinamikus lemez?

Where you go how is up to you

(#7) pubwart válasza Gh0sT (#5) üzenetére


pubwart
aktív tag

Ami bennem még felmerült a dinamikus lemez probléma... Úgy tudom, hogy dinamikus lemezt nem lehet visszalakítani particióvá adatvesztés nélkül

Ez a nagy kérdés, mert hogy tűnnek el adatok, hát okés, de NE MINDEN!

Where you go how is up to you

(#8) pubwart


pubwart
aktív tag

Sajna most mennem kell, holnapig egy mindentmegoldó UP

Where you go how is up to you

(#9) Gh0sT válasza pubwart (#6) üzenetére


Gh0sT
addikt

Igen, ez bennem is felmerült... nem tudom, hogy dinamikus lemezeket kezel-e a program, egyáltalán azt sem tudom, hogy mi a pontos különbség dinamikus és normál lemezek között. :F Attól félek, hogy amikor írnád vissza a particiós táblát, akkor megsérülnének az adataid.

Egyelőre azt mondom, hogy nézd meg ezzel a programmal, hogy mit lát. Ha látod vele a filerendszert, akkor - ha emlékeim nem csalnak - tudni fogsz onnan menteni. A partició-visszaállítást nem merném dinamikus lemez esetében megkockáztatni...Ha nem látod, akkor veszett fejsze, mert ezzel nem fogod tudni rendbetenni...

Esetleg még a jól ismert Get Data Back-kel lehet próbálkozni, vagy egyéb adatmentő szoftverekkel...

Mindenképpen úgy csinálnám, hogy lementenék róla mindent mielőtt a particiós táblához nyúlnék. Biztos ami biztos alapon...

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#10) pubwart válasza Gh0sT (#9) üzenetére


pubwart
aktív tag

Egyelőre azt mondom, hogy nézd meg ezzel a programmal, hogy mit lát. Ha látod vele a filerendszert, akkor - ha emlékeim nem csalnak - tudni fogsz onnan menteni.

Ebben a mondatodban azt nem értem, hogy mit értessz az alatt, hogy tudni fogsz onnan menteni? hogyan? Hova, mert mint mondtad DOS alatt fut a program, meg ez a vinyó NTFS rendszerű, tehát nem hiszem, hogy ez a DOS+NTFS páros olyan jól menne együtt, a másik meg az, hogyha azt értetted, hogy átmentés, akkor ehhez gondolom kell egy másik vinyó :F

Mindenképpen úgy csinálnám, hogy lementenék róla mindent mielőtt a particiós táblához nyúlnék. Biztos ami biztos alapon...

Ezt ugyanaz mint az előbb. De mint a dolog legelején mondtam, sajnos, ahogy ráírt az új WIN a dinamikus lemezre, úgy NEM látok semmiféle adatot, semmi, de semmit, csak 2 partíció a Wines lemezkezővel. A totalcommander nem is látja a lemezt, azaz látja, cask hibát ír ki rá, és nem hagyja, hogy bele lépjek, olyan, mintha ki lennnék tiltva róla!

Szóval sajna nincs mit lementem róla, így csak egy csupasz semmivel állok szemben. Szal elég gáz...

Where you go how is up to you

(#11) pubwart


pubwart
aktív tag

Egy szombat reggeli UP

Where you go how is up to you

(#12) Gh0sT válasza pubwart (#10) üzenetére


Gh0sT
addikt

Küldtem remailt.

Nem probléma az NTFS filerendszer, látni fogja. Másik winyóra valóban szükség lehet a biztonság kedvéért. Az, hogy nem látsz semmiféle adatot nem jelenti azt, hogy nincsenek ott. Azért nem látod őket, mert sérültek/átíródtak a particiós táblák (remélem).

Próbáld ki a programot amit küldtem, utána többet fogunk tudni.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#13) liksoft válasza Gh0sT (#12) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sajnos ha üres, de használható (ezt nem írta) partíciót lát, akkor a partíciós táblán kívül az MFT is új. Azért kézimunka, mert a régi adminisztrációs töredékek alapján rekonstruálni kell általában ilyenkor a régi MFT-t, az újakat törölni, kézzel (pl hex editor vagy saját progi) a partíciós táblát korrigálni. Ezek után is tilos ráereszteni a rendszert, de legalább nem hasal el egy adatmentő progi az új adminisztráció miatt. Hiszen onnan felolvassa a cluster méretét, stb... (az újat) és szépen ez alapján másolja ki a régi adatokat. Látható, hogy 99%-ban nem ott lesznek az adatok, ahonnan másol. A kézimunka helyreteszi a ''kályhát'' amitől már el lehet indulni. Na ide kellenek a saját progik, és a tapasztalat. A többi ''favágás''.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14) Gh0sT válasza liksoft (#13) üzenetére


Gh0sT
addikt

Hogy tanuljak is valamit:
mi az az MFT, illetve honnan tudja az ember, hogy egy HEX editorral milyen adatokat kell visszaírni és hova? Tapasztalat, utánajárás, vagy bárki meg tudja csinálni, ha van hozzá megfelelő programja?! :F

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#15) liksoft válasza Gh0sT (#14) üzenetére


liksoft
nagyúr

Master File Table. Az NT bázisú OP-k objektum orientált adminisztrációval rendelkeznek. Az MFT első 16 bejegyzése kötött formátumú rekordok (adatbázis file) amelyek leírják a további objektumok (szerk) típusait, elhelyezkedését, stb... Egy-egy bejegyzés tartozik egy file-hoz (van folytatórekord is, ha sok a leíró objektum, vagy azok mérete). Mivel a rekord mérete megengedi, még adatot (pl autoexec) is tartalmazhat a név, méret, hossz, jogosultságok, stb... típusú objektumokon felül (az adat is csak egy objektum). Itt található a fizikai elhelyezkedésének leírása (olyan mint a FAT) is. Ha a környezetet (viszonyítási alapot) megváltoztatod, a relatív (partíción belüli) hivatkozások máshova kerülnek. Így látszólag meg van minden, hiszen a neveket a felületi analízissel meg lehet találni, de az adatterületen máshol fognak elhelyezkedni. Olyan, mintha másik koordináta rendszerbe tennéd az adatokat. Tehát a viszonyítási alapot a helyére kell tenni. Ehhez a legtöbbször kigyűjtött adatok alapján 2-3 óra kézimunka szükséges. Minél több területet írnak felül, annál több munkát igényel.

Plusz. A winyók a gyári teszt alapján hibátlan tömböket használnak, amik között a felületen 1-400 szektor hibás terület is lehet. Ha ez a gyári hibatábla megsérül, (nem jelentkezik be a winyó N40P pl.) akkor a fenti egymásra mutogatós objektum orientált adminisztráció még össze-vissza szétshiftelődik is. Na ilyenkor van, hogy több napos a kézimunka. És tuti, hogy szektorpontosan nem lehet összehozni a mentést, ha egyáltalán megoldható. Elméletileg lehet algoritmust készíteni rá, de a hibás írások, törlések és újrapartícionálások valamint hibásan detektált programtöredékek miatt szinte képtelenség. Marad a ''szürke állomány''.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16) pubwart válasza liksoft (#13) üzenetére


pubwart
aktív tag

a vinyóval semmit nem lehet csinálni, tehát NEM használható. Látom, hogy van neki egy betűjele, de olyan, mintha egy üres CD-re kattintanék. Azt írja ki, hogy nem tartalmaz felismert file-rendszert. Szal ez a nagy helyzet... Eddig ennyi a fejlemény.

A dinamikus lemez semmit nem számít, haverom szerint. az egy partíció és hello

Where you go how is up to you

(#17) pubwart válasza Gh0sT (#14) üzenetére


pubwart
aktív tag

Elindítottam a progidat, nagyon frankóul megy, és MINDENT lát, de hova további? Hogyan mentsem el a dolog, hogy amit ott látok, azt ki tudjam írni DVDre, vagy valami másra?

Where you go how is up to you

(#18) liksoft válasza pubwart (#17) üzenetére


liksoft
nagyúr

Örülök neki. Akkor csak tényleg pár szektort cseszett el az XP.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19) pubwart válasza liksoft (#18) üzenetére


pubwart
aktív tag

Jaaaa, minden OK. Nagyon örülök neki, mellesleg azé eléggé szivat a rendszer, mert mondtadm, ahogy vannak kizárt fizikai hibák, hát abba bele-belefagy a felderítő progi!

De nagyon örülök, hogy ez is van!

Where you go how is up to you

(#20) pubwart


pubwart
aktív tag

Sikerült belokalizálnom a hibás szektorokat a keresés során, amit még anno az áramkimaradás okozott. Egy olyan progit keresnék, amivel leformázok mindent (ez még megy magamtól is) majd kitiltom a szektorokat (azt a pár milliót) amik rosszak, és akkor nem kellene megint ezzel a dinamikus lemezzel kínlódni...

megoldható ez valamivel? Ki hallott erről?

Where you go how is up to you

(#21) Gh0sT válasza pubwart (#20) üzenetére


Gh0sT
addikt

Üdv!

Most már elérhető vagyok, láttam kerestél a hétvégén, de ki voltam kapcsolva.

Sikerült lementened mindent amire szükséged volt?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#22) liksoft válasza Gh0sT (#21) üzenetére


liksoft
nagyúr

MFT-t olvastad? Eléggé érthető? Kollégának úgy tűnik, szerencséje volt.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#23) pubwart


pubwart
aktív tag

Megvan minden, mostmár csak a formázás izgat és a lezárható szektorok

Where you go how is up to you

(#24) Gh0sT válasza liksoft (#22) üzenetére


Gh0sT
addikt

Érthető, köszönöm szépen!

Felvetődött bennem egy kérdés: ilyen technikával meg lehet oldani azt, hogy egy winchester tartalma hozzáférhetetlen legyen? Illetve ezzel valamiféle titkosítás megvalósítható? Használják ilyesmikre, vagy ez nagyon merész ötlet?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.