Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Batman


Batman
őstag

Hellosztok!

Elméletileg a fent említett alkalmazásnak van olyan funkciója, hogy ha csinálsz egy ghostot egy gépről azt bármely más gépre vissza lehet tenni, mert ki tudja cserélni a drivereket.
Két kezemügyébe akadó notebook-on ki is próbáltam mivel nagy hasznát venném ennek a kis alkalmazásnak, ha működne.

Az áldozatok, egy HP nc8000-est leghostoltam vele, majd egy IBM T60-asra próbáltam visszatenni, menet közben , honnet és mely drivereket szertném feltenni, kiválasztottam, a BT, vga, wlan, ethernet, chipset drivereket, gondoltam ha már ezeket lecseréli és mennek egy tesztnek az is jó.

A ghost felmet, majd reset következik, felvillan a win logo , hu mondom király vagyok, de mikor bejelentkezett a win akkor vettem észre se az egérre se a billentyűzetre nem reagál a gép. :(

Valakinek van már tapasztalata vele, hazsnálta már , volt sikeres ilyen típusu ghostolása?

Itt egy link róla:[link]


Előre is köszi.
üdv

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2) Batman


Batman
őstag

Egy kis up.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#3) shtml


shtml
őstag

Nekem más problémám van vele, de új topic helyett inkább itt kérek segítséget, már ha valaki tud segíteni.

A rendszerem: Win XP SP2, egy 500 GB-os winchester két partícióra van osztva: egy 10 gigáson van a rendszer, a fennmaradó 450+ gigán pedig adatok. A program az Acronis True Image 11 Home verzió.

A Secure Zone-ba készítettem mentést a 10 gigás rendszerpartícióról. Próbaképp helyre akartam állítani a Restore Startup Managerrel, de az az idióta azt írja ki, hogy csak teljes lemezt tud helyreállítani, ezért csak akkor megy a restore, ha törölheti a winchesteren lévő összes partíciót (gondolom, önmagát, vagyis a secure zone-t nem törli). Nem Snap Restore-t akartam csinálni, mert erről írja a manual, hogy az csak így megy.

Normálisak ennek a programnak a készítői? Nehogy már megsemmisüljön 480 GB adatom azon a partíción, amelynek semmi köze nincs az elmentett c: partícióhoz!

A kérdésem az, vajon létezik-e ennek a fosnak olyan verziója, amely tisztességesen hajlandó is működni és nem csak a felhasználót szopatja?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#4) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Javasolnám, hogy fáradjunk át ebbe a topicba a témával:

Ghostolás, de hogyan?

Feel Good Inc.

(#5) Thrawn


Thrawn
félisten

Kinyitottam, és kapott új címet.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6) shtml


shtml
őstag

Köszönöm, Thrawn.
Akkor most uppolom a 3. hozzászólásban feltett kérdésemet, mert az átmeneti tiltás alatt nem jelent meg a topicok listájában.

Amúgy a rendszeremről készítettem Norton Ghost mentést is, de kisebb gondok esetén jól jön(ne) az Acronis True Image, mert az érintett gépemben nincs sem floppy, sem optikai meghajtó. Én rontok el valamit vagy tényleg ilyen sz*patós a program?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#7) qwertly


qwertly
addikt

Én a 9 óta használom és teljesen korrekt,most a 11 van fent és jó párszor már kisegített :).Igaz,hogy nem csináltam semmi + csak kiírtam egy helyre állító lemezt és a C partíciót elmentetem egy másik partícióra.Nem tudom mi lehet nálad de nekem még nem volt semmi gondom a pogival :U,amúgy kipróbáltam jó pár helyre állító progit és nekem ez vált be. :C

(#8) shtml válasza qwertly (#7) üzenetére


shtml
őstag

Te is a 11 Home verziót használod? Csak mert lehet, hogy ez kicsit le lett butítva.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#9) qwertly válasza shtml (#8) üzenetére


qwertly
addikt

Igen de csak én úgy tudom,hogy a hálózati lehetőségek hiányoznak belőle.

(#10) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Van egy raid1-em, aminek a legelejére szeretném tenni a lapozófájlt.
Disc Director suittal ha arrébbtolom a particiot az szerintetek mit csinál,és mennyi ideig tart?

Köszi!

(#11) kem válasza kem (#10) üzenetére


kem
addikt

Siker:)
Csak azt tette a kötet végére, ami belelógott a lemez elején lévő első 5Gb-ba.
így kész a RAID mirroros lapozófájlom:D kár,h nem RAID0ra tudom tenni, demár nincs több hely a házamban vinyóknak :O

Köszi!

(#12) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Sziasztok!

Acronis True Image v11 Home verzióval ma helyreállítottam a C: meghajtón a Program Files és a Windows könyvtárakat. A helyreállítás előtt kb 7GB szabad hely volt, a restore rendben lefutott, majd a végén a reboot után lett 3GB szabad helyem.....

40GB-os partícióra azt írja a Total Commander, hogy van 3GB szabad hely, holott összeadogatva a könyvtárak méretét 33GB cucc van a c-n, tehát 7GB-nak kellene szabadnak lennie.... Nem értem.... Valami piszkot hátrahagyhatott a TrueImage, de hogy tudom ezt kiganézni???

Találkozott már valaki ezzel a problémával?

Köszi előre is!

(#13) Atti1112


Atti1112
aktív tag

Sziasztok ! Ma vettem egy 4 Gb-os Kingstone pendrive-ot. Az Acronis nevű programhoz szeretném használni, mint "Rescue Disk" vagyis ami betölti az Acronis Boot részét és onnan ki tudom választani a visszaállítandó OP rendszer *.tib file-ját.Meg is csinálja a boot részt a pendrive-ra, de amikor ténylegesen akarom használni ,bootolni, akkor kiírja hogy nem tud bootolni a Drive-ról.Erre berakom a régi TinyDsik nevű 512 Mb-os pendrive-ot ,arra is megcsináltatom az Acronissal a boot részt és láss csodát, működik,simán bootol az 512-ről.Mi lehet a gond ,hogy a 4 gigás Kingstone-ról nem hajlandó ? Mindkét drive FAT32-re van formázva.Lehet hogy a 4 gigát nem érzékeli ,nem látja bootolásnál a gép, vagyis sok neki ? Ha igen, lehet-e külön particiót készíteni a 4 gigásra ? Mondjuk egy 512-est és egy 1,5 gigásat ?

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#14) revezehun


revezehun
tag

Hali
Csináltam True Image-dzsel egy backupot. Azt megcsinálhatom, hogy most letörlöm a progit, és mikor kelleni fog csak visszadobom restore azt cső? Tehát nem törli le letörlésnél a backupot, meg hasonlók?

:R

(#15) Gabcsika


Gabcsika
tag

Ezt a programot azonnal leszedtem és töröltem a létező leggyorsabban! Én még ilyet nem láttam! Leszedtem a trial version-t, hogy kipróbáljam. Felment rendesen. Minden rendben és a telepítés végén kért egy reboot-ot. OK!
Reboot után mondom hallgatok egy kis zenét (folytatom, ahol abbahagytam). Láss CSODÁT: a winampon lejátszott zene valami hihetetlen, de mintha valaki a pitch-et lenyomta volna: LELASSULT! A zene! Szószerint! Akármelyik számot tettem be.
Ez vicc.
Azonnal ment a levesbe... Ezenfelül azt is utálom, ha egy ilyen kiegészítő program a memóriában marad, kéretlenül! (Boot után a program nem indul el automatikusan, legalábbis nekem semmi nem jött fel).
A schedhlp.exe és (ha jól emlékszem a) schedul2.exe a memóriában tököl. Mi a francnak? Amíg fut oké. De utána? Ez nem vírusirtó vagy rendszerfelügyelő progi. Amikor használom fut, amikor nem, nem. Ennyi. Főleg az ilyen "help"-es file-ok mehetnek a francba.

Kár, mert sok jót olvastam róla.

Freedom, Nature, Love & Music

(#16) Expertus


Expertus
csendes tag

Ajándék Acronis True Image 10 Personal Edition itt. A telepítő letölthető innen, vagy innen.

Meet your meat — http://www.meat.org/

(#17) qwertly válasza Expertus (#16) üzenetére


qwertly
addikt

Köszi szépen szedem is le így már ez a progim is legális lesz :) :C :R .Már párszor meg mentett az újra telepítéstől és nekem nagyon bevált jobban mint a ghost.

(#18) Expertus


Expertus
csendes tag

Seagate DiscWizard and Maxtor MaxBlast (both are free) is an OEM version of Acronis True Image 11 Home Edition. The label of OEM edition means that it’s a strip-down version from the full product of Acronis True Image with lesser functionalities and features. But this fact does not reduce the usefulness and value of them.
Seagate DiscWizard and Maxtor MaxBlast let you quickly install your new HDD, with wizards that guide you through the processes of creating and formatting partitions. It also features Clone Disc feature that lets you transfer files together with the operating system and applications to your new Seagate or Maxtor HDD quickly without error, sot that your PC will still be the same just like before even after changing the old HDD to a new one. You can also use each program to create exact, sector-by-sector image backups of all the data on the computer, entire disks or individual partitions, which can be used to restore the system and data if failures occur that block access to information or affect system operation, or if you accidentally delete necessary files.
With BartPE installed, Seagate DiscWizard and Maxtor MaxBlast also can create a bootable diskette or CD-R/W (Live CD) that can back up and restore a disc/partition on a computer running any PC-based operating system including Linux.
Seagate DiscWizard and Maxtor MaxBlast can use any PC storage media or device to store backup images such as IDE, SATA or SCSI local hard drives, network drives (networked storage devices), direct backup to FTP server, CD-R/RW, DVD-R/RW, DVD+R (including double-layer DVD+R), DVD+RW, DVD-RAM, USB (1.0, 1.1 and 2.0), FireWire (IEEE-1394), PC card (PCMCIA), floppy disks, magneto-optical, Iomega ZIP, Jaz and other removable media.
To use Seagate DiscWizard or Maxtor MaxBlast, your system must have at least one Seagate or Maxtor hard disk installed. Seagate Disc Wizard and Maxtor Max Blast supports Windows 2000 Professional SP4, Windows XP SP2, Windows XP Professional x64 Edition and Windows Vista. It supports file systems of FAT16/32, NTFS, Ext2/Ext3, ReiserFS, and Linux SWAP.

[ Szerkesztve ]

Meet your meat — http://www.meat.org/

(#19) captcha


captcha
csendes tag

Acronis True Image 8.0 Home és 10.0 Home eladó (ezek voltak a legjobban sikerült verziók).

(#20) frankie!


frankie!
őstag

Sziasztok!

Egy Partition Doctor nevű programban való bűvészkedésem eredményeként (Rebuild MBR, Rebuild Partition table, meg ilyesmik) eltűnt a rendszermeghajtó. Kézenfekvő volt tehát, hogy segítségül hívom a Acronis Recovery Expertjét, ami hasonló esetben már bizonyított nálam. A 1.0.130-as verziót kezdtem el lefuttatni. Az a bajom, hogy Fast módban nem ismeri fel az elveszett partíciót, csak Complete-ben, de így örökkévalóságnak tűnik a folyamat, megállítani nem lehet az eddigi eredményekkel, csak visszalépni ,vagy Cancelt nyomni enged. Elképzelhető, hogy egy másik verzióban változtattak ezen, vagy gyorsabban lefut? Vagy pl. a Disk Directorban, amiben szintén benne van?

[ Szerkesztve ]

(#21) frankie! válasza frankie! (#20) üzenetére


frankie!
őstag

Esetleg tudnátok alternatívát ajánlani erre a "törölt partíció visszaállítás"-i célra? :F

(#22) frankie! válasza frankie! (#20) üzenetére


frankie!
őstag

up :)

(#23) Narxis válasza Gabcsika (#15) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én most raktam fel a 2010-es verziót, ebben van egy Try&Decide funkció ami ha be van kapcsolva akkor bármit csinálhatsz a rendszeren nem lesz baja mert a változtatásokat visszaállítja ha kikapcsolod(természetesen kikapcsolásnál lehet azt is választani, hogy tartsa meg a változtatásokat). Lényeg az, hogy ha ez be van kapcsolva akkor előfordulhatnak lassulások(súgója szerint). Nem tudom ez a funkció volt-e a 2008-as verzióban, de ha volt akkor lehet nálad be volt kapcsolva.

schedul2.exe ez tuti ütemezett feladatra vonatkozik, gondolom a backup készítésre. Egyszerűen megkeresed a programban és kikapcsold, csak akkor ugye nem sok értelme van mert nem biztos, hogy akkor fog elszállni a rendszer miután csináltál kézileg egy mentést.

Én nem rég hallottam erről a programról és most ízlelgetem, jobb félni mint megijedni alapon azt hiszem megveszem és megtartom. Eddig kifejezetten tetszik és meglepett ez a Try&Decide cucc benne, hasonlót kínál a Returnil Virtual System csak annál ha ez be van kapcsolva akkor minden reboot után visszaállítja a változtatásokat, Acronis-nál meg reboot se kell megkérdezi, hogy visszaállítsa vagy hagyja meg a változtatásokat a rendszerben.

Thanos was right.

(#24) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Acronis True Image-dzsel lementettem egy komplett SSD tartalmát a sector-by-sector módszerrel.
A probléma már csak az, hogy visszaállítani nem lehet, holott ugyanarra az SSD-re akarom visszatenni, amiről készítettem a mentést. Sőt, nem csak erre az SSD-re képtelenség visszatenni, de még egy jóval nagyobb vinyóra sem engedi, egyszerűen nem tudok kiválasztani semmilyen meghajtót.

Ki tudja, hogy mit lehet ilyenkor tenni?

Szerencsére készítettem egy "szimpla" mentést is ami nem sector-by-sectoros, és azt vissza tudom tenni, de nekem a sector-by-sector kellett volna, mert meg akarom őrizni a fájlrendszer eredeti töredezettségét.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#25) Fire/SOUL/CD válasza fLeSs (#24) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Visszaállításnál is bepipáltad a sector by sector opciót?
A HDD elő volt particionálva és pl NTFS-re formázva, amire vissza szeretted volna pakolni?

Ne feledkezz meg róla, hogy ATI esetében a sec by sec metódust ismeretlen formátumú adatok mentésére is használják, ilyen kor nincs formátum, hanem ún. RAW(nyers/tiszta/formátum nélküli) adatfolyam.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#26) kraftxld válasza fLeSs (#24) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Konkrétan mit szeretnél elérni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#27) fLeSs válasza Fire/SOUL/CD (#25) üzenetére


fLeSs
nagyúr

"Visszaállításnál is bepipáltad a sector by sector opciót?"

igen

"A HDD elő volt particionálva és pl NTFS-re formázva, amire vissza szeretted volna pakolni?"

igen

"Ne feledkezz meg róla, hogy ATI esetében a sec by sec metódust ismeretlen formátumú adatok mentésére is használják, ilyen kor nincs formátum, hanem ún. RAW(nyers/tiszta/formátum nélküli) adatfolyam."

nem feledkeztem meg róla.
itt az a kérdés, hogy miért nem rakható vissza az image ugyanarra a drivera amiről eredetileg készítettem?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#28) fLeSs válasza kraftxld (#26) üzenetére


fLeSs
nagyúr

azt, hogy az image tartalma az SSD-re kerüljön. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#29) kraftxld válasza fLeSs (#28) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Próbáld meg ShadowProtect-el ha az Acronis nem megy valamiért. Mi ezt használjuk a cégnél, és bevált teljes mértékben.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#30) fLeSs válasza kraftxld (#29) üzenetére


fLeSs
nagyúr

mostmár b@szhatom, mert az SSD tartalma nincs meg csak az Acronis image, szóval ezt kéne vhogy visszaállítani és utána a büdös életben többé nem fogom használni ezt a programot.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#31) Fire/SOUL/CD válasza fLeSs (#27) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Király! :DDD
Amúgy konkrétan mit ír ki?
Írtad, hogy nem lehet HDD-t kijelölni, de itt valami figyelmeztető ablak csak megjelenik, vagy nem? Ha igen, akkor mire "panaszkodik"?

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#31) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egy fontos dolgot meg lehagytam, szóval azt még próbáld meg, hogy az SSD-ről törölj le minden partíciót, magyarul teljesen particionálatlan legyen, és így próbáld meg.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#33) fLeSs válasza Fire/SOUL/CD (#31) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nem ír ki semmit, a meghajtó egyszerűen kiválaszthatatlan. de akármilyen vinyóval próbálkozhatok, mindenképpen ez van.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#34) kraftxld válasza fLeSs (#33) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Boot cd-ről is ezt csinálja? Pontosan melyik verziójú az Acronis?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#35) Fire/SOUL/CD válasza fLeSs (#33) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Tehát ha jól értelek, akkor a "hagyományos" image-et kiválasztva enged választani HDD-t, a sec by sec image-et kiválasztva meg nem? :F
Na ez nekem is új (már ha a fenti következtetésem helyes)

És valóban egy roppant logikus és nem elhanyagolható kérdés, amit kraftxld kolléga feltett...Ugyanis ha Win alól dolgozol, akkor falhoz csapom magam... :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36) fLeSs válasza Fire/SOUL/CD (#35) üzenetére


fLeSs
nagyúr

így van.

"És valóban egy roppant logikus és nem elhanyagolható kérdés, amit Kraftxld kolléga feltett...Ugyanis ha Win alól dolgozol, akkor falhoz csapom magam... :DDD"

windows alatt készítettem az image-et de hol írja, hogy ez tilos?

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#37) fLeSs válasza kraftxld (#34) üzenetére


fLeSs
nagyúr

acronis true image home 2010

egyelőre csak egy kingston SSD-hez adott acronisos boot cd-t próbáltam ki, arról bebootoltam és nem látja a gépben lévő vinyókat/SSD-ket. :D a BIOS-ban IDE mód van beállítva (tehát nem AHCI vagy RAID).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#38) kraftxld válasza fLeSs (#37) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Aha, és ha nem látta a vinyót, akkor hogy tudtál image-t csinálni?
Bocsi, lehet kicsit értetlennek tűnök, de nem világos, hogy mi hogyan történt, és miért nem működik a visszaállítás :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#39) fLeSs válasza kraftxld (#38) üzenetére


fLeSs
nagyúr

win alatt készítettem az image-et. ez miért baj?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#40) Thrawn


Thrawn
félisten

Boot Disk does not recognize hard drive

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#41) fLeSs válasza Thrawn (#40) üzenetére


fLeSs
nagyúr

vicces, mikor a program célja épp a vinyók lementése lenne.
ez a program 1 nap után az én szememben kegyetlenül leszerepelt, a ghosttal sosem volt semmi bajom.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#42) Thrawn válasza fLeSs (#41) üzenetére


Thrawn
félisten

Az tényleg elég blama, hogy a kifizetett program csak backup készítésére használható, visszaállítására meg nem, hacsak le nem töltesz egy bővített, csak regisztráció után elérhető ISO-fájlt. Még valami Plus-packról is olvastam.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#43) Oliverda válasza fLeSs (#41) üzenetére


Oliverda
félisten

Nálam pont fordított a felállás. A Ghost-tal sosem sikerült megcsinálni azt amit szerettem volna ellenben az Acronis pöccre gyönyörűen minden megcsinált. Mondjuk én az ingyenes WD Edition-t használtam. Innen le lehet húzni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44) Fire/SOUL/CD válasza fLeSs (#41) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nézd igazad is van, meg nem is. Igazad, mert ez valóban cumi, de abból a szempontból nincs(és ez nem csak az Acronis-ra igaz), hogy rögtön azt kellett volna tenned, hogy készítesz egy boot-os eszközt, arról bebootolsz és ellenőrzöd, hogy látszódik-e az SSD.
(Ez sarkalatos pont, minden backup/restore proginál) :K Na de mindegy, a lényeg, hogy valahogy visszanyerjük az adatokat.

Az egyik dolog amit tehetsz, hogy a legutolsó frissítést tartalmazó ATI-t letöltöd, telepíted, létrehozol egy boot-os lemezt/pendrive-ot, arról bebootolsz és imádkozol, hogy látszódjon az SSD. Sajnos a trial-nak vannak korlátozásai, éppen ezért dobtam egy privet. ;]

A másik, hogy windows alól állítod vissza.
(Korábban a "magamat a falhoz csapás-t" is arra értettem, hogy nem Win alól kellett volna menteni, hanem a boot media-val, hisz akkor egyből láttad volna, hogy nem látod :DDD )

Szóval ment priv.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45) fLeSs válasza Fire/SOUL/CD (#44) üzenetére


fLeSs
nagyúr

majd talán kipróbálom. egyelőre jegeltem a témát, mert már 1 napja ezzel szenvedek (backup, próba, nem jó, visszatölt, próba, backup, próba stb) és a többi melóval meg nem haladok. hogy mire ez az egész az most hosszú lenne elmagyarázni.

btw a nemistom hány éves, talán 7-8 éves DOS-os ghost32-t használom, és még nem volt olyan vinyó/SSD amit ne látott volna. ehhez képest az, hogy az acronis 2010-es verziója nem látja a cuccaimat teljesen nevetséges.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#46) Fike


Fike
csendes tag

Sziasztok!
A következő problémám van az Acronis True Image Home 2010-es verziójával. (build 7046)
Kettő gépre is telepítettem (1. win xp pro, 2. win xp home) és azóta nem elérhetőek a gépeken a megosztott mappák másik gépről. Ezekről a gépekről elérek másik gépeket a hálózaton, de ezeknek a megosztott mappáihoz nem tudok hozzáférni. Régebbi ATI-val nem volt ilyen gond. Egyik gépen most próbáltam ki, ha eltávolítom az Acronist akkor egy újraindítás után máris hozzáférek a gépen megosztott mappához. Tehát egyértelmű, hogy ez okozza a gondot.
Valaki találkozott már ilyen problémával? Van valami ötletetek?
Előre is köszi!

(#47) matykooo


matykooo
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék tőletek kérni!
Csináltam egy nagyon nagy balgaságot... win7 alá telepítettem partition magicet... ezután a vinyómról egy 260gigás rész eltűnt, nem látta a windows... természetesen be sem bootolt, a másik vinyümra kellett újratenni a rendszert, de telepítés közben sem látta azt a 260gigás részt! Már kértem segítséget a win7es topicban, de nem sokra megyek velük...
Na most ajánlotta egy emberke az Acronis Disk director suit progit... felraktam, látja is a 260gigás részt, de piros zászlóval van feltűntetve... a többi pedig zölddel... illetve egy 100 megás rész van még, ami a rendszer számára van fenntartva...
Hogyan tudom elővarázsolni, úgy hogy ne veszítsek adatot? A fél életem rajta van, és nagyon fájópont lenne ha ez elveszne!
Lemezkezelésnél is kipróbáltam, hogy esetleg előhozza-e, de ott is valamilyen hibát ír ki, szval se betűjelet nem tudok neki, se semmit...

Légyszi aki tud valamit, akkor ossza meg velem!
Elvileg ezzel a progival elő lehet csalni, mert aki ajánlotta ő is így járt...

Köszi

Máté

''a walesi srác aki legenda lett''

(#48) Pr3s


Pr3s
aktív tag

Sziasztok!

Van egy hatalmas problémám:
Acronis Tru Image 2010 boot cd-ről bootolva készítettem egy backupot a rendszer partícióról!
Most töltöm vissza és azt mondja utána, hogy nincs bootolható operating system.
Ugyis csináltam,hogy a MBR is be volt pipálva a visszaállításnál,de ugysem. XP oprendszerről beszélünk Prof és egy kettéparticionált 500 gb WD hdd- 40/460ba particionálva.
Előre is köszi a segítségeteket!

(#49) Tosee válasza Pr3s (#48) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Az a partíció amire visszaállítod az elsődleges és aktív partíció? Mert ahhoz, hogy bootoljon annak kell lennie!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#50) Pr3s válasza Tosee (#49) üzenetére


Pr3s
aktív tag

Szia!

Hát eddig az volt mivel erről ment az XP gondolom akkor más nem lehet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.