Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr_Watson


Dr_Watson
tag

Sziasztok,

A guta megüt. Birtokomban van egy Acorp alaplap ami nem ment még 1 órát sem.

A lap új, asztalon összerakva ment, házba beszerelve már nem ment, házból kiszedve meg sem mozdul. Tudom adódik a válasz azonnal, hogy biztos a házban elfüstölt, de
1, Minden kondi ép
2, Nagyító alatt átvizsgálva, minden chip ép
3, Egyetlen égés nyom sem látható a lap egyik felén sem
4, Nem volt ''pukkanás'' vagy Amper szag

Szóval nem értem. Egyébként garis a lap és vissza is viszem, de kinek mi a véleménye mi lehet a hibája ennek a kacatnak (tekintsünk el attól, hogy Acorp a lap) :))

Jelenség: ATX jelre nem mozdul, egyszerűen a táp sem kapcsol be. Próbáltam:
1, Másik procival
2, Memóriával
3, Videókártyával
4, Táppal

Természetesen a tesztek során tutijó eszközökkel próbáltam, amik előtte és azóta is hibanélkül gurulnak. A lapon 2 led van, az egyikne akkor kell világítania amikor az ATX tápot rányomom, ez szépen világit is. A másiknak akkor kell világítania, amikor a lap beindul, de ez az ATX jelre még csak fel sem villan, tehát a lap meg sem moccan.
Találkozott már valaki ilyennel? Esetleg valami ötlet? Bios Reset-en túl vagyok, az sem hozta meg a várt eredményt. A 12 éves pályafutásom alatt ilyet még nem láttam, hogy összesen ~ 1 órás működés után egy lap ennyire megálljon. Brrr.
Előre is köszi mindenkinek a segítséget.

Dobd ki a kukába címü 5let nem játszik. :))

Dr. Watson

(#2) MaUser válasza Dr_Watson (#1) üzenetére


MaUser
addikt

Egyszer egy asus-tx97n lappal sikerült a fenti hibát generálnom, igaz ott egy csavar volta ludas ami két forrasztást összeérintett, de egy kis pihi után tökéletesen működött tovább szerencsére.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#3) Dr_Watson válasza MaUser (#2) üzenetére


Dr_Watson
tag

Ez már pihen 1 hete. Sajnos offline voltam a múlt héten minden tekintetben és nem tudtam visszavinni.

Ma előástam, hátha beindul, de semmi. Brrrrr.

Dr. Watson

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.