Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .:SzvData:.


.:SzvData:.
tag

hi allz!
Úgy néz ki hogy 1 kis micro fejlesztést took eszközölni a vasamban amire égető szükségem is lenne mivel a mostani konfigom nem szereti a new vga-t, nevezetesen az ati8500lele-t. Ennek oka valszinü a mostani alaplapom agp-je és ezt orvosolandó keresgettem olcso de még jonak mondhato 815-re épülő alaplapot.
Acorp-ék 815ep-ire mostanság azt mondják okosok a környezetemben hogy elég jó választás lehet mivel mint arról a www.acorp.hu is tanuskodik -(bár kicsit light-os megjelenésben) ;] - 2 év gari + kicsit ingyen-soft + szerviz jool...
Mindehez kb 15E -ért took hozzájutni, érdemes e ezt választanom vagy inkább más fajta lapot nézzek???

Vas''környezet'':
atx ház 230-as táp
800cerka
abit bh6 --- neki kéne menni.. ;[
3x256Mb pc133
c-media hangkártya
ata-100 vezérlőkártya (cmd-649)
2x40Gb hdd maxtor dx540
aopen 50x cd-rom + yamaha 20/10/40
Creative rivaTNT1 graphics blaster 16Mb vga --- ö is röpül pedig imádom ;]

előre is köc a segítséget..

| ..:S.::E..T:..I..:.:::.....:. <|>

(#2) McJames válasza .:SzvData:. (#1) üzenetére


McJames
senior tag

i815-ös chipset jó, én is azt használok, sajnos nem fogadja a Tualatint. Gondom eddig nem volt vele, amúgy Asus CUSL2-C.
Én a helyedben gondolkodnék a TUSL2-C alaplapon:
Abit ST-6 kb. 17e HUF netto
Asus TUSL2-C kb. 19e HUF netto
a jelenlegi CPU-dat használhatod mindkettőben, köv. mikrofejlesztés:
PIII Tua: 1.1 v. 1.13 v. 1. 26 kb. 30-50e HUF brutto
Tua Cel: 1.1 - 1.4 kb. 16-26e HUF brutto

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#3) Bally válasza .:SzvData:. (#1) üzenetére


Bally
senior tag

Menni megy az acorp lap, de nem egy tuning alaplap, közelebbit nem tudok róla modani, de az biztos, hogy a 3*256Mb ramodat nem tudod használni, mert a i815 csak 512 Mb-ot támogat!

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#4) xuldar válasza .:SzvData:. (#1) üzenetére


xuldar
őstag

Szia!
Ha esetleg ViVo-s a TNT-d, Debrecen-közeli vagy, és nincs még rá vevő, nagyon érdekelne a kártya.
Ha megy az üzlet, akkor írj lécci egy emilt.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#5) launcser


launcser
senior tag

nekem meg 1 hét mulva lesz eladó cusl2-c-m
eladó :)
pénteken megyek boltba, és gariban adják vissza remélem már, mert 3 hét lesz akkor..
ha érdekel szolj, pénteken tudom meg hogy van e (nagy eséllyel :) )

tütüü

(#6) Hacked_3891 válasza .:SzvData:. (#1) üzenetére


Hacked_3891
tag

ECS P6S5AT
Nem tuninglap, de iszonyú gyors és stabil (saját tapasztalat, kettő ilyen gépet használok). Ha kell, drótozással tudsz feszt emelni, plusz CPUFSB. Van 2 DDR és 2 SDRAM slotja és max. 1 GB RAM-ot kezel mindkét típusból, persze nem egyszerre (SIS csipszet). Nettó 12k körül kapható. Sztem jobb választás, mint egy kiherélt i815-ös csipszetet használó deszka (Abit ST6-ot cseréltem le ilyenre).

Három 256-os RAM-ot nem tudsz beletenni, de cserélhetsz vkivel 512-esre.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#7) béla12 válasza .:SzvData:. (#1) üzenetére


béla12
tag

Hát ne megy tuning lap. Viszont szerintem jó, mármint az áráért. Kb 6 gépet raktam össze belőle. És nem volt velük még gond. Amire figyelj, hogy a tipusa 6A815EP 2.0 vagy 6A815EPQ legyen. Ebben az esetben megvan a tua támogatás is. A ramot meg megnézem neked, mert ném emlékszem, hogy mit és mekkorát bír. A legtöbb deszkán hang is volt (talán 1-en nem), az is valami c-media. A gar meg 3 év. Ja és ahogy nézegettem nem nagy a külömbség az Acorp és az Abit cumók közt. Megkockáztatom, hogy 1 helyen készülnek. (Szerintem ezért az utolsó 2 mondatért még megköveznek.) Ergó, vedd meg nyugodtan. Ha valami kérdés van még, írj bátran.

Feltelepítettem a Win '98-at. Most cserélem a Reset gombot... elkopott...

(#8) .:SzvData:. válasza béla12 (#7) üzenetére


.:SzvData:.
tag

köszike az eddigieket...
acorp tipusokat már vágom én is 815-ön belül de azért köci a tippet a mailodat meg jegyeztem..
John Holmes : köszi az ECS tippet , én is gondoltam ecs-re de körülöttem sajna még nincs ilyen... a SIS 1ébbként nekem is kedvesebb választás lenne, mert 1 jó idelye figyelem a SIS-es cuccokat és szentem minden platformon igen jo vasak alapját adhatják....(remélem ez nem lex vita tárgya :)

| ..:S.::E..T:..I..:.:::.....:. <|>

(#9) .:SzvData:. válasza xuldar (#4) üzenetére


.:SzvData:.
tag

a Creative tnt sajna nem vivo és nem tudnánk 1szerüen elboltolni sem mivel van köztünk kb 300km :]
vivo vga-m van 1ébbként de az csak 1 asus v3000 4mb-os asszem :)

| ..:S.::E..T:..I..:.:::.....:. <|>

(#10) béla12 válasza .:SzvData:. (#8) üzenetére


béla12
tag

Az igéret szép szó.... Megnéztem neked a ram dolgokat. Tehát: max 512Mb SDRAM, 100Mhz-s modulból max 3 db két oldalast pakolhatsz bele. 133Mhz-s észből meg max 2 db két oldalast vagy 3 db egy oldalast bír fogadni. A modulok 16-256 Mb lehetnek. A szorzója alapból 3-12. DE frissebb bios biztos tud többet is. Ezt nem néztem meg, csak a leírásból írtam ki. Az AGP 1-4x és tudja a 3,3V/1.5V-ot is. Véget ért a móka mára....

Feltelepítettem a Win '98-at. Most cserélem a Reset gombot... elkopott...

(#11) .:SzvData:. válasza béla12 (#10) üzenetére


.:SzvData:.
tag

kösz az infókat, igy már 1xübb lex választani..

részemről topic
OFF :t

| ..:S.::E..T:..I..:.:::.....:. <|>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.