Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) netboy


netboy
senior tag

Hi all!

A kérdésem az lenne hogy az alaplap digitális kézikönyvében ezt találtam:

New general CPU support :
- Intel Celeron (300AMHz-500MHz) processor.
- Intel Coppermine (500MHz-733MHz) processor.
- CPU clock select support for 66/100MHz and up to
133MHz (6VIA 85P) CPU bus speed configuration.

nem vágom milyen proc megy bele! A coppermine az mit jelent???

PII, PIII belemegy??? Meddig????

Esetleg valakinek eladó???

(#2) DopeBob válasza netboy (#1) üzenetére


DopeBob
addikt

Copperminének egy p3 magot hivtak tehát az belemegy 500tol733Mhzig!

MZ/X

(#3) netboy válasza DopeBob (#2) üzenetére


netboy
senior tag

És akkor több falyta magú p3 van? Honnan tudom, hogy ami a keztemben van az az e ami nekem kell?

(#4) konrad válasza netboy (#1) üzenetére


konrad
aktív tag

Az jó. Nekem is van egy ilyen lapom :D

Búcsúbeszéd a villanyszerelők főnökének temetéséről: - Jó vezető voltál, mindig nagy volt körülötted a feszültség. De most, hogy kiverted a biztosítékot, földelünk.

(#5) mr_ricsi válasza netboy (#3) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Először azt kellene eldöntened, hogy 6via85 vagy 6zx85 az alaplapod. (Mert nem mindegy...)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6) konrad válasza mr_ricsi (#5) üzenetére


konrad
aktív tag

Nekem 6via85 van és valamiért nme akar post-olni, csak kb. 2 másodperces sípolást lehet hallani.

Búcsúbeszéd a villanyszerelők főnökének temetéséről: - Jó vezető voltál, mindig nagy volt körülötted a feszültség. De most, hogy kiverted a biztosítékot, földelünk.

(#7) zso73


zso73
veterán

http://www.acorp.com.tw/eng/product2.asp?id=79&lineid=1
Ilyen lapod van?? Mert, ha igen, akkor belemegy szerintem 733-nál nagyobb proci is! Nézd meg az Intel honlapon!!!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#8) konrad válasza zso73 (#7) üzenetére


konrad
aktív tag

Nekem nem ilyen van :(

Búcsúbeszéd a villanyszerelők főnökének temetéséről: - Jó vezető voltál, mindig nagy volt körülötted a feszültség. De most, hogy kiverted a biztosítékot, földelünk.

(#9) konrad


konrad
aktív tag

#6-ra pleeeas

Búcsúbeszéd a villanyszerelők főnökének temetéséről: - Jó vezető voltál, mindig nagy volt körülötted a feszültség. De most, hogy kiverted a biztosítékot, földelünk.

(#10) juzzie


juzzie
csendes tag

Sziasztok!

Volna egy kérdésem a fent szereplő alaplappal (Acorp 6via/zx85) kapcsolatban. Nagyon érdekes... :)

Egy USB ''interface''-t (nem kártyát) helyezek a gépbe. Az alaplapon látom az USB csatlakozást. Rádugom a kábelt is, JÓL. :) A bekapcsolásnál viszont a proci hűtőventilátora megmoccan ugyan, de tovább már nem hajlandó ''tekerni''. Ha lehúzom a kábelt és újraindítom a masinát, akkor már forog a proci ventilátora. Valami megoldás, hogy merre keresgéljek? Mi lehet a baj?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv.

(#11) mr_ricsi válasza juzzie (#10) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Rádugom a kábelt is, JÓL''
Nem jól! Rövidzárt csinálsz. (Az USB csati Utáp tuskéjét letesteled a fordítva rádugott csati ''test'' vezetékével, és a chipset védelmi rendszere letiltja az alaplapot.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12) denes44


denes44
tag

Hozzámkerült most egy ilyen lappal szerelt gép.
Tettem rá Windows 2000-t, de nem ismeri fel az USB portokat (alaplapi kivezetés, nem kártya). Iletve felismeri, de azt írja az ezközkezelő, hogy Nem támogatot VIA USB vezérlő.
Nem tud valaki megoldást erre a problémára?
A Windows 2000 előtt 98 volt rajta, akkor még működött, tehát jól van bekötve, meg minden.

[Szerkesztve]

(#13) mr_ricsi válasza denes44 (#12) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ezekhez a régi chipsetekhez egy régebbi VIA Hyperion(4in1) drivert kell használni. (Letölthető a www.via.com.tw -ről)

Ha ez nem oldja meg, akkor meg kell keresni az alaplapon az USB vezérlő IC-t, és a típusa alapján keresni hozzá drivert.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#14) Maximusz válasza mr_ricsi (#13) üzenetére


Maximusz
aktív tag

hmmm... az a helyzet , hogy 8 éve, amikor még használtam a gépet, akkor be tudtam rajta állítani 10x75 Mhz-es órajelet, de most valahogy nem sikerül - valakinek megy még esetleg ? - otthoni letöltő / szerver gépnek használnám, mert annak atom stabil volt ,és hát olcsóbb , mint venni egy atom-ot :)D:D:D:D

(#15) ataiksz válasza netboy (#1) üzenetére


ataiksz
tag

P3-as rendes Pentium CPU belemegy 733-ig, vagyis egy bivalyerős konfig építhető belőle AT házban... :C

Ata

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.