Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sky77


sky77
aktív tag

Üdvözlet mindenkinek!
A szóbanforgó alaplappal van egy kis gondom, akinek szintén ilyen van otthon, az talán tud nekem segíteni. A következőről lenne szó:
Túlmelegedésnek vagy alapvetően gyenge forrasztásnak köszönhetően a processzor mellől egész egyszerűen leesett egy dióda (kis fekete bizbasz), úgyhogy ha bekapcsolom a gépet, 10-20 percet kell várnom, majd reset, és már el is indult. Jobb szeretném ha nem így lenne, úgyhogy pótolni kéne a hiányzó alatrészt, csak apró baki, hogy fogalmam simcs milyen típusú dióda volt a drága... Rajzokat már kerestem a neten, eddig nem túl nagy sikerrel, ezért kérném, hogy ha van valakinek ilyen alaplapja (Acorp 6bx/zx/via86) megnézné? Ott van a slot1 foglalat mellett a tápcsatlakozó felöli oldalon. Előre is köszi!

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#2) L3zl13 válasza sky77 (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Acorpnak van magyar képviselete. Érdeklődj náluk.

Kieg:
Természetesen www.acorp.hu

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#3) sky77 válasza L3zl13 (#2) üzenetére


sky77
aktív tag

Köszi. :)

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#4) sky77


sky77
aktív tag

Egész jó ötlet volt hogy kérdezzem meg az Acorp mo.-i képviseletét, de sajna nem oldották meg így nagyhirtelen a problémám. A szervíz adott egy címet és egy árajánlatot (3200,- Ft+ Áfa), de ennyiért megveszem az alaplapot mégegyszer (persze használtan, de legalább működni fog). Sejtésem szerint a forrasztóón közel sem kerül ennyibe, úgyhogy nagyon élvezném, ha rá tudnám szerkeszteni ezt az elveszett diódát...
De milyen dióda az? Nincs a közelben egy 6via86 tulajdonos? Help Plíííííz! Csak egy pillantást kéne vetni a saját lapodra. Naaaa, légyszi! (k*rvára nem akarok a semmiért ennyit fizetni).
Köszi!

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#5) DM-Fan válasza sky77 (#4) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Üdv!

Volt ilyen lapom (Acorp 6ZX intel chipsettel, slot 1-es), de kb. egy hónapja vettem tőle könnyes búcsút, és kemény két sörrel fizetett érte a srác :DDD Amúgy kb. 6000 ungarische forint körül már FCPGA-s alaplapot használtan, meg mellé egy párszáz megaherzes procit! Meg én nem is erőlködnék ezzel a lappal, mert még egy geforce2-est sem eszik meg, ugyanis nem ad elég feszt a kártyának és amint 3d-s applikációt indítasz rögtön meg is fagy! Bár sztem ezt már te is tapasztaltad! Szóval szerintem quka!

Get Moded!

(#6) sky77 válasza DM-Fan (#5) üzenetére


sky77
aktív tag

:O

Köszi! Momentán nem sok reményem van még egy 6rugós alaplapra sem, de ha nincs más... :(
Azért mégiscsak jó lenne bele életet lehelni, ha már egyszer van, és tényleg csak ennyi a baja (a kedvesem legalább tudná min írni a szakdolgozatát). Amúgy sztem hónapokon belül tényleg dobom a sunyiba, csak azt nem tudom mire cseréljem... ami kezel sdramot, és proccal együtt megvan 20-ból.

Ja, és DM forever! :C (bakker, nincs hedbengelős szmájli! :DDD )

[Szerkesztve]

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#7) Goose-T válasza DM-Fan (#5) üzenetére


Goose-T
veterán

Hehe, nekem is volt 6Via86 alaplapom. Akkora szutykot még nem hordott a hátán a Föld. Windows-t is csak úgy lehetett telepíteni rá, hogy minden vackot leszabályoztam, lebutítottam a BIOS-ban, enélkül mindig fagyott install közben. Ez volt a legolcsóbb Pentium II-es alaplap, amit lehetett kapni. Meg a lexarabb. De útáltam azt a vackot! Hál' istennek sikerült még idejében túladnom rajta. Szerintem nem érdemes vele foglalkozni.

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#8) sky77 válasza Goose-T (#7) üzenetére


sky77
aktív tag

Én spec. 3x telepítettem rá winfos 98-at, egyszer 2000-ret mire rájöttem (hála a prohardvernek), hogy az első lépés az ACPI letiltása... f*sza kis funkció...
Szóval pontosan tudom milyen szar, de még szarabb gép nélkül. Most átmenetileg egy PI188MHz-s gépet izzítottam be, de az aztán tényleg vicc :DD

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#9) sky77


sky77
aktív tag

Szóval? Cserére valami ötlet? Olyan lap kéne, amibe a régi vackaimat bele tudom tuszmákolni (mondjuk a cerka 500-hoz nem ragaszkodom, felőlem cserélhető valami AMD-re is), nem túl drága, és apránként tudom kicsit korszerűsíteni újabb alaplapcsere nélkül is.

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#10) Johnny


Johnny
senior tag

Van egy Acorp 6VIA/ZX85 alaplapom feleslegbe. Nem esküszöm meg rá, hogy mükszik, de egy próbát megér. Ha holnap tudunk valahol találkozni, akkor oda tudom adni.

(#11) sky77 válasza Johnny (#10) üzenetére


sky77
aktív tag

Köszi!
zx85? Nem tudom mennyire azonnos a 86-os szériával, de érdekel. Valaki mondjuk már ajánlott egy zx86-ost, de az zárlatos valszeg, úgyhogy elképzelhető, hogy tényleg csak informatív jellegű lesz a dolog. Nem valószínű, hogy ne ugyanaz az alkatrész ment volna tönkre. Ezért csütörtökön megyek. Ha ma tényleg tudnánk találkozni, azt beszéljük meg mailben, vagy dobj egy telefonszámot.
Köszi! 3 igen sz*r lapból már csak összefűrészelek egy jót :D

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#12) sky77


sky77
aktív tag

Az imént azt elfelejtettem írni, hogy Bp.-en vagyok, tehát ha vidéki vagy, nem fog menni a találka :(

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#13) Goose-T válasza sky77 (#11) üzenetére


Goose-T
veterán

Az nem ATX-es lap? Mert ha AT-s házad van (a 6VIA86 AT/ATX alaplap), akkor abba sehogy nem fog belemenni.

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#14) sky77 válasza Goose-T (#13) üzenetére


sky77
aktív tag

Momentán ATX-es házban csücsül a 6via86p, úgyhogy ezzel nem lesz gond. AT házban ki sem próbáltam (azért fel kéne túrnom a pincénket :) ).
Amúgy meg akármilyen rossz alaplap jó volna, csak le szeretnék bányászni róla egy diódát, vagy lelesni róla a tipusát.

[Szerkesztve]

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#15) DM-Fan válasza Goose-T (#13) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Ezen Acorp szériák különlegessége volt, hogy ATX-Ready-k voltak és volt rajtuk ATX tápcsati is és AT-s is!

Get Moded!

(#16) Johnny


Johnny
senior tag

Nem írtam ugyan, de az adataimnál látható: vidéki vagyok. Ma voltam fenn, most jöttem meg. Ha rám csörögsz (adatoknál a telefon), akkor a lapot oda tudtam volna adni/vinni, így viszont hazahoztam. Csak kb. 2 hét múlva megyek megint, de az se biztos.

(#17) sky77 válasza Johnny (#16) üzenetére


sky77
aktív tag

Bakker :(( !!!
Erről jól lecsúsztam... Azért köszi. Remélem két hét múlva már megoldott lesz a probléma, de ha nem, remélem még számíthatok rád :)

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#18) sky77


sky77
aktív tag

...és ne haragudj, hogy feleslegesen cipelted azt a lapot! Tényleg bocs!

[Szerkesztve]

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#19) Johnny válasza sky77 (#18) üzenetére


Johnny
senior tag

Miért haragudnék ? Nem én cipeltem, hanem a kocsi (ő se nagyon berzenkedett) :)
Két hét az csak kb., előre nem tudom sajnos pontosan. Ha nem lesz addigra, majd viszem megint (bár szerintem azért csak szerzel annyi idő alatt).

(#20) Johnny


Johnny
senior tag

Egyébként én vagyok a hibás, beírhattam volna ide, hogy hívj fel holnap. Csak reggel már siettem, elfelejtettem :(

(#21) Popeye8


Popeye8
csendes tag

Üdvözlet Mindenkinek!

egykis segítség kellene ehhez az alaplaphoz.
A hivatalos oldalrol és más oldalakrol már leszedtem ,
de azokkal el se indul vagy Bios hiba üzenetek vannak.
Abit BX6-os bios-al beindul de csak a memoria leszámolásig jut el, tovább már nem.
egy ugyan ilyen alaplap müködö bios másolata kellene nekem,
ha valakinek lenne rá lehetösége,
nagyon jól esne ha elüldené mail-ben vagy elérhetővé tenné számomra.

előre is köszönöm.

Acorp 6BX81 Slot1 intel BX chipset-es

Bővebben: link




[Szerkesztve]

Anytime, anywhere if possible I'm bending the rules, but not breaking them.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.