Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Juve


Juve
aktív tag

A gép főbb paraméterei: ACER Travelmate 4002LMi

kijelzõ: 15.1''XGA (1024x768) TFT LCD
merevlemez: 60GB
processzor: PentiumM - 1600MHz/2MB
meghajtó: DVDRW/CD-RW combo
memória: 512MB DDR RAM
video vez.: ATI Radeon 9700
extrák:Windows XP Home Edition, Wireless Lan, Infra, FireWire
nettó ár : 279.920,- bruttó ár :349.900,-


Az Acer-el milyen tapasztalatotok volt/van...esetleg ezzel a modellel is?
Ár/teljesítménye fogott meg...nekem desktop replacement-ként kellene.

Véleményetekért előre is kössz!

(#2) emvy válasza Juve (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

Bővebben: link

Itt a cikk róla (a 4500 annyiban más, hogy van rajta port replicator csatl. lehetőség)

while (!sleep) sheep++;

(#3) Juve válasza emvy (#2) üzenetére


Juve
aktív tag

Kössz szépen! Megnézem:

(#4) kapcs-ford válasza Juve (#1) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Hali!

Nem fogsz benne csalódni! :C

Nekem a 4001LMI van és szintén az asztalit váltottam le, megy is éjjel-nappal. :)

A DVD-je általában LiteOn 8x (sosw852s) vagy LG 8x de most olvasom hogy ezek most 8x Pioneer-al jönnek és viszik a Dual-t is ;)

.

[Szerkesztve]

Aláírás

(#5) Thoty


Thoty
senior tag

Ajánlottak nekem egy ilyen notebookot megvételre (Acer Travelmate 4002WLMi) holnapra választ kell adnom.
Amit tudok róla: 2005 januári, ''fullextrás'' minden jó lenne vele kapcsolatban
DE! egy dolog zavar: németországban lett vásárolva, így nincs rá garancia. :( (Acer kereskedelmet hívtam ma, azt mondták, nem lehet rá gart érvényesíttetni itthon, ha esetleg valami történne vele)

Ezért kérném mindenki segítségét, abban a kérdésben, hogy vannak e ennek a notinak típushibái, gond, bármi rossz vele kapcsolatban, ami ''eltántoríthatna'' a megvásárlásától. (Jelenleg csak a gar miatt nem venném meg)

Mindenkinek előre is köszönöm!
Üdv
:))

(#6) karib válasza Thoty (#5) üzenetére


karib
addikt

Minden az árnak a függvénye, mennyiér kapnád?

Az Acerre tudtommal utazó garancia él, tehát a vásárlás országában lehet javíttatni.

Department of Redundancy Department

(#7) Thoty válasza karib (#6) üzenetére


Thoty
senior tag

lenen egy Clevo notim (amire van még 22hó gar), azt számítanák bele, 60-at kellene ráfizetnem (egyébként 240-ért hirdeti a srác)

Utazó garancia: ezekszerint csak a vásárlás helyén, németországban tudnám érvényesíttetni a gart, emiatt nem kóser :)

(#8) kapcs-ford válasza Thoty (#7) üzenetére


kapcs-ford
őstag

az utazógari pont azt jelenti hogy NEM csak ott tudod érvényesíteni ahol vetted! Különben miért lenne utazógari....

Bővebben: link
A mellékelt tájékoztatóban pedig benne van hungary de még india is.... A hazai Acer pedig kamuzott, a lényeg nekik hogy itthon vásárolj.
Ha a valós infóra vagy kíváncsi akkor az Acernek a .com-os címére írj.



[Szerkesztve]

Aláírás

(#9) karib válasza kapcs-ford (#8) üzenetére


karib
addikt

Annak meg mi értelme van, hogy a vásárlás helyét kizárod a garból? :) Hovatovább ilyen jogilag nem is létezhet :)) ''Bárhova viheti, de IDE ne hozza vissza!'' :DDD

Tudtommal az Acerekre csak ott van gar, ahol vetted. Lehet, hogy ferdítenek az itthoni aceresek, érthető okokból... passz.

Department of Redundancy Department

(#10) kapcs-ford válasza karib (#9) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Úgyértve hogy természetesen abban az országban is érvényeshetítheti ahol vette + ott is ahová a világgari szól (nagyvilág ) :)

Aláírás

(#11) Thoty


Thoty
senior tag

No igy adtam elő:
Srác mondta, hogy németben vette, emiatt nix gar. 2005 januári
1. erre felmentem acer.hu-ra, irtam emailt magyar kepviseletnek, egybol visszajott, hogy a celszemely nem letezik
2. Probaltam felhivni acer.hu-n levő magyar számot, nem vették fel
3. Találtam szerviz számot (rikvest.hu) velük jó tapasztalatom van, kérdésemre: ''No.-ban vett noti, itthon érvényes e rá a gar'' válasz: ''Amennyiben ön német állampolgár, minden további nélkül''
4. véletlenül acer.hu is felvette telefont, fenti kérdésre egyértelmű válasz: ''NEM''
5. honlapjukon ott van, hogy ''amenyniben elkoltozik, leadja a szamla masolatat, es uj cimet, atirjuk az adatokat es kesz''

na most ezen igazodjak el es delelott adjak valami valaszt a sracnak.
(Bar valszeg nem veszem meg sajna, pedig jonak tunik)

Ui: bocsi az osszevissza ékezetekért :) de már késő van és sietek

(#12) Thoty


Thoty
senior tag

ja és persze 1. pont:
Bővebben: link

(#13) karib válasza Thoty (#11) üzenetére


karib
addikt

Na, valami ilyesmi ez az utazó garancia. Azaz hogy akkor él külföldön a gar, ha az eredeti országból származó tulaj adja le. Ha te magyarként egy német notit akarsz leadni itthon, akkor elhajtanak. Lehet, hogy bele lehetne kötni a dologba, de ez van.

Department of Redundancy Department

(#14) Thoty


Thoty
senior tag

Köszi, akkor a gar nemléte miatt nem veszem meg, köszi mindenkinek a segítséget

(#15) kapcs-ford válasza karib (#13) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Szerintem kamu.
Pl. Spanyolban vettem a notimat és a vásárlásnál nem kértek lakcímet csak a nevet és az igazolványszámot. Most ezek szerint nem adhatom le itthon a notim mert magyar vagyok? Dehogynem.
Ha logikusan nézzük akkor mi köze van a tulaj lakhelyének a termék garanciájához ami ráadásúl világ-utazó-garanciás? Akkor ez diszkrimináció ;)
Ha biztosra akarsz menni a vásárlással akkor írjatok egy adásvételit és a tulaj írjon egy levelet az acernak hogy megváltozott a címe és a neve is. :D

Aláírás

(#16) Tuhacsew válasza kapcs-ford (#15) üzenetére


Tuhacsew
csendes tag

Pedig éppen ez a lényege a diszkrimináció. Azaz hogy a szürkeimportot meggátolják és mindenhol a hivatalosan képzett árak legyenek az érvényesek. Persze ettől még behozhatod külföldről olcsóbban csak éppen garanciális huzavonának teszed ki magadat (amiből nehéz győztesen kikerülni főleg idehaza). Azt meg nem tehetik meg hogy nem adnak rá világgaranciát mert hasonló szintű notikon van, így lép képbe az utazó garancia. (Mintha lehetne venni a gépekhez 3 év világgaranciát és akkor talán senki sem kérdez semmit de ebben nem vagyok biztos)

[Szerkesztve]

(#17) karib válasza Tuhacsew (#16) üzenetére


karib
addikt

Igen, a cél a szürkeimport visszaszorítása, és ez a garanciakorlátozás pl. egy nagyon hatékony módja. Más kérdés, hogy könnyen meglehet, hogy bele lehet kötni fogyasztóvédelmi oldalról...

Department of Redundancy Department

(#18) sbazsi válasza karib (#17) üzenetére


sbazsi
veterán

Ez egy érdekes kérdés.
kinek az érdeke a szürkeimport visszaszoritása?
nyilván a gyártónak mindegy, hogy gipsz jakab bp-en v bécsben veszi meg a notebookját.
tévedek?
akkor a fogyasztovédelem (és ezen keresztül az állam) nyilván segítőkész lesz, nemde?


[Szerkesztve]

(#19) pilóta válasza sbazsi (#18) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szerintem a gyártónak sem mindegy, mert a helyi partnerét védi ezzel.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#20) zzzzzz válasza pilóta (#19) üzenetére


zzzzzz
csendes tag

Németországban vásárolt Acer-m van és billenytüzet csere miatt vittem be a szervizbe...csak a billentyüt kellett fizetnem (egyéb szervice költséget nem) és elmondásuk szerint mivel utazó garis a kicsike igy bármikor vihetem hozzájuk...

Erről pedig ennyit.

(#21) pilóta válasza zzzzzz (#20) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem látom az összefüggést az utazógarancia, és a szürkeimport visszaszorítása között...
Én arról beszéltem, hogy a gyártónak is érdeke, hogy védje a helyi partnere érdekeit. Mint ahogy egy csomó más terméknél is így van. Pl. Rotax motort sem vehetsz ausztriában magyar állampolgárként, pedig ott gyártják, és ott sokkal olcsóbb, mint nálunk. A cég védi a magyar forgalmazóját...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#22) sbazsi


sbazsi
veterán

ez diszkrimináció:)

(#23) tonyo2 válasza pilóta (#21) üzenetére


tonyo2
tag

Hát akkor már meg is értetted a szürkimportot....

A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő.

(#24) pilóta válasza tonyo2 (#23) üzenetére


pilóta
nagyúr

Azt eddig is értettem...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#25) kapcs-ford válasza pilóta (#24) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Az EU-ban nincs is szürke import :P tehát ugyanúgy érvényes az utazógari.

Aláírás

(#26) karib válasza sbazsi (#18) üzenetére


karib
addikt

Nagyon nem mindegy, mert minden terméket az adott piacra áraznak, nem globálisan, legyen az autó vagy notebook. Persze most már EU van, hivatalosan egy piac, de azért valójában nem így van még. A Volkswagent pl. csúfosan megbüntették pár éve, mert tiltotta-korlátozta az országhatárokon túli értékesítést (új autók esetében 10-40% eltérés lehet EU tagországok között, bár a felszereltségek is eltérhetnek, illetve pont a szabályozás miatt közelednek már az árak).

Az Acer pedig kimondottan agresszív taktikával akar komoly piaci részesedést szerezni, amibe az is belefér, hogy bizonyos szegmensekben (főleg a belépő szintű gépeknél) a gyártó veszteségesen adja az eszközöket. Persze ők sem hülyék, minden piacon csak akkora buktát akarnak bevállalni, amekkorát muszáj, ezért nem akarják, hogy te mondjuk Ausztriába szaladj Acert venni, hiszen azzal az osztrák konkurenciát akarják lenyomni. Szóval kötekedhetnek a garanciával, de ha komolyan bele kellene mélyedni, valszeg nem tudnák védeni a pozíciójukat.

A kérdés az, hogy akarsz-e hadakozni az Acerrel a garanciaértelmezésen, vagy egyszerűen megveszed itthon, vagy veszel más márkát.

Department of Redundancy Department

(#27) sbazsi válasza karib (#26) üzenetére


sbazsi
veterán

''A kérdés az, hogy akarsz-e hadakozni az Acerrel a garanciaértelmezésen, vagy egyszerűen megveszed itthon, vagy veszel más márkát.''

Egyelőre úgy néz ki nem kérdéses, hogy itthon veszem meg, már meg is van a kiszemelt áldozat egy ideje, csak meg kell érkeznie. Legutobbi infom szerint márc. 17. Acer TM 4101lmi. Amennyiben mégsem érkezne meg addigra, lehet lejjebb adok, és TM 4502lmi lesz belőle.
Bár inkább megvárom az újabb chipsetes, nagyobb fsb, ujabb videokaris ketyerét.:)

(#28) alorinc


alorinc
tag

Én is ilyen gépen gondolkodom, és a gari, ha világgaranciás, akkor mindenhol él állampolgárságtól függetlenül. Ki mit tud róla? A teszt nagyon meggyőző.



Azon végképp jót nevettem, h. megkérdezik német vagy? Nem ha már ennyire kíváncsi, EU állampolgár vagyok és mindenütt egyenlő bánásmódban KELL részesíteniük.

(#29) AMD Power válasza alorinc (#28) üzenetére


AMD Power
titán

Elméletileg éll mindenhol , hisz világ garancia. De mondjuk nem vagyok biztos benne , hogy mondjuk az USA-ban ezt is így gondolnák , de persze ez lehet , hogy csak az én hülyeségem. EU-n belül mindenhol érvényes rá a garancia ez biztos!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.