Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Acer travel mate 233vx (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) cyberjohn_


cyberjohn_
tag

Üdv!

Van nekem egy Acer Travelmate 233 VX masinám, 2.0-s procival, stb.
A gondom annyi lenne vele, hogy teljesen friss winXP Home feltelepítése után is nagyon nehezen kapcsol ki a gép. Sokszor annyit ír, hogy nem tud leállítani pár programot és kézzel be kell zárni. Azaz klikkelni a bfejezés most-ra!
Mi lehet szerintetek ennek az oka?
A gyári Acer telepítő cucc annyi szart felrak rá, hogy szerintem annak a fele is elég lenne nekem.
De sajnos automatikus a telepítése ezeknek.
Valami tippetek ezzel kapcsolatban?
Marha idegesítő, hogy egy Win Xp leállítás néha 2 perc!
Más gondom nincs a géppel, azon kívűl, hogy csak 2db USB van rajta, ami nekem kevés. Pontosabban csak azért kevés, mert nincs rajta PS/2 és így csak USB-s egérrel tudom használni. NIncs IRDA, ami nekem kellene rá! :(
Memóriát mennyire lehet ezekben fejleszteni?
Gondolom házilag semennyire igaz?
Értem ezalatt azt, hogy bemegyek egy boltba DDR-Ramért és beleteszem.
Amúgy szuper kis megbízható szerkezet, csak hiányolok róla pár dolgot. De alap kategóriából nem is várok sokat.
Köszi

Mert olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#2) HEBI válasza cyberjohn_ (#1) üzenetére


HEBI
senior tag

Ha gyári recovery cdről telepítetted a WinXP Home-ot akkor, csak az esetleges frissítések segíthetnek rajtad.
Memóriát viszont otthon házilag is simán lehet bővíteni, a garancia elvesztése nélkül. DE nem olyan modulok kellenek bele, mint amilyen az asztali gépekben van, hanem kisebbek, direkt notebookval valók. Akármelyik PCs boltban be tudják szerezni, ha akarják neked, de csak nagyon kevés helyen tartanak raktáron. Mellesleg nem sokkal drágábbak most az ilyen ramok az asztali testvéreikhez képest.
Mellesleg minek kapcsolod ki, csak simán rakd stand by-ba ha sűrűn használod.

[Szerkesztve]

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#3) cyberjohn_


cyberjohn_
tag

OK, köszi a memóriás tippet, szerintem fel fogom venni a kapcsoltot egy számtech bolttal, ha tényleg nem jár garivesztéssel a memória fejlesztés.
Képzeljétek most vettem egy WiFi MCMCIA kártyát hozzá, erre mikor tenném bele kiderült, hogy az oldalán a 2db MCMCIA aljzatból csak az alsóba megy bele a kártya. Nem értettem, hogy miért, amikor 2 hely van rajta. Ekkor látom, hogy a felső nem aljzat, csak a helye. :( Ez szerintem mocsokság, ha már rátették mennyivel került volna többe, hogy a másik slot is működön. Ez szerintem mocsokság a gyártó részéről.
Eddíg, míg nem volt hozzá kártyám fel sem tűnt. :(

Mert olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#4) cyberjohn_


cyberjohn_
tag

Üdv!

Lenne egy kérdésem! Szerintetek lehet e azért csiga lassú a gépem, mert gyári Recovery CD-ről telepítem az XP Home-ot rá?
Azért kérdezem, mert teljesen gáz, hogy 256 Mb DDR-el meg 2.0-s procival ennyire lassú legyen.
Egy ugyanilyen konfigos gép messze veri az enyémet sebességben.
Meg az nem ilyen mocsadék lassan indul meg áll le.
Arra gondoltam, hogy a Recovery CD-ről nem tudok semmit választani, hogy mit akarok és mit nem akarok telepíteni, ezért sok hülyeség is felmegy rá, ami nekem nem kell.
Szerintetek lehet ezért lassú?
Pl. nekem nem kell rá NAV 2002

Szerintetek érdemes egy hagyományos telepítős XP-vel felpróbálkozni?

Mert olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Acer travel mate 233vx (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.