Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ptt


ptt
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis információt gyűjteni arról, hogy valaki látott-e tapasztalata van-e olyan szgép házról, mely passzív, ventillátor mentes (Zalman TNN500 és TNN300 ilyen...).
Tulajdonképpeni kérdéseim..

1. Miért ilyen kevés házat készítettek, vagy miért nem lehet róla tudni?

2. Amit készítettek miért ilyen iszonyat drága???

3. Vajon meddig lehet ezeket CPU/GPU párossal terhelni? Úgyértem mennyi hőt tudnak leadni a környezet felé, hogy a hőtermelőket még optimális hőmérsékleten tartsák...

4. A passzívtápok működési felépítésükben is különböznek a ventilátoros társaiktól? vagy csak jól méretezett alkatrészekkel és jó bordákkal vannak felszerelve??

Megköszönném nagyon, ha szakmában jártas emberek pár válasszal megtisztelnének!

Üdvözlök mindenkit.... :R

(#2) dudasj válasza ptt (#1) üzenetére


dudasj
tag

CPU témában:
A Via gyártott passzív hűtéssel is processzorokat.
Amd / Intel sztem max. vízhűtéssel oldható meg...

(#3) dudasj válasza ptt (#1) üzenetére


dudasj
tag

Ja, az első kérdésedre a 2. kérdésed a válasz.
A másodikra meg az első...
:))

(#4) dudasj válasza ptt (#1) üzenetére


dudasj
tag

4. A passzívtápok működési felépítésükben is különböznek a ventilátoros társaiktól? vagy csak jól méretezett alkatrészekkel és jó bordákkal vannak felszerelve??
Igen, csak a bordák mások, és az alkatrészek elhelyezése és minősége (Pl. 85C kondik helyett 105C - 115C kondik.)
A működési elv ugyanaz.

(#5) 14adam válasza dudasj (#4) üzenetére


14adam
addikt

A bemeneti oldalon ugye 85C kondik szoktak lenni,passzív tápoknál ez 105C.Az Fsp Zen példáúl 3db nagyon magas és vastag bordát tett a tápjába.És a külsejét is megváltoztatták,nem zárt hanem rácsos lett

Jaj, ptt-nek akartam írni :)

[ Szerkesztve ]

(#6) dudasj válasza 14adam (#5) üzenetére


dudasj
tag

http://prohardver.hu/teszt/fsp_zen_csendszimfonia/kulso.html

(#7) pityke88


pityke88
tag

Hali!
Egy itx-es gép építése előtt állok.
Ami eddig biztos az hogy egy Codegen MX31-A2 házikóban lesznek elhelyezve a dolgok.
Teljesen passzívan és hangtalanul szeretném megoldani a dolgot. :DDD
Egyenlőre ugy néz ki hogy a régi i5 650-es proci megy bele, meg valami középkategóriás vga-bn gondolkodom.
A passzív hűtésben egyáltalán nem vagyok otthon, tippeket várok mivel tudnám ezeket lehűteni, jah és elég helyszűkében leszek a kis házkóban, ez sem mellékes :))
Köszönöm!
pityke :R

Boldog vagyok nagyon, mert ma megtaláltam a barátaimat Itt vannak a fejemben.

(#8) Viktor77 válasza pityke88 (#7) üzenetére


Viktor77
titán

Látom, feltetted a kérdésed a megfelelő topicban is. Ez az egész topic elfér ott, így ezt zárom is.

Csinálni kell. Kész. Pont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.