Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zoltán


Zoltán
őstag

Sziasztok!

Van egy Abit VL6-os alaplapom, Via Apollo Pro 133 -as chipesttel. Ebben megy most egy Coppermine Celeron 850@1135 Mhz. Ez tök jó, de vajon a Tualatin magos PIII vagy Celeron is belemegy? A gyártó honlapja nem írja, csak az egyel újabb modeljüknél (VH6), hogy abba belemegy. Tehát van valakinek tapasztalata? (A foglalat socket 370-es.) Esetleg lehet, hogy belemenne, de az órajelgenerátora már nem bírná? Vagy belemegy, de csak 128Kb L2 cachet használna? A legfrissebb BIOS van benne.

Köszi.

(#2) Zoltán válasza Zoltán (#1) üzenetére


Zoltán
őstag

Fel

(#3) zozi válasza Zoltán (#1) üzenetére


zozi
tag

Szerintem nem. Ha minden igaz, akkor a VIA Apollo Pro 133T lenne a nyerő. Ezt könnyen le tudod ellenőrizni. Sisoft - Mainboard info - ha a Model: mellé az van írva: Model : VT82C694T, Model : 694T-686B akkor megy. Ha hiányzik a T akkor nem. Pá!


(#4) Marko98 válasza Zoltán (#1) üzenetére


Marko98
csendes tag

Szerintem nem fog menni, mert ha jól emlékszem csak a Via Apollo Pro 133T chipset támogatja.

(#5) naga válasza Zoltán (#1) üzenetére


naga
senior tag

A vl6-os (via693) nem kezeli a tualatinos cpu-t, nem megy benne.

(#6) Marko98 válasza Marko98 (#4) üzenetére


Marko98
csendes tag

Megint lemaradtam :D

(#7) Zoltán


Zoltán
őstag

Namost az biztos, hogy a Via Apollo Pro 133A-ba belemegy a Tualatin. A ''T'' betűt most nem tudom ellenőrizni.

De mit értetek az alatt, hogy nem megy bele? Tehát, hogy egyáltalán nem indul, vagy csak nem tualatinként.

(#8) Notes


Notes
senior tag

Nem akarok új topikot nyitni ezért ide pászítom: van valakinek Abit VL6-os lapja? Milyen VIA 4in1-al megy? Mert én már hármat kipróbáltam, de még mindig belefagy a win-be 2-3 perc után. Memóri letesztelve stb, stb.

Romanes eunt domus!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.