Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit vagy epox??? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Rolesz


Rolesz
tag

Ez itt a nagy kérdésem!!!

ABIT NF7-S V 2.0 VAGY EPOX 8RDA+

Na melyik nem bírom eldönteni!
Csak olyat ne írjatok, hogy mindkető jó oszt döntsd el!
Döntő válaszokat szeretnék látni!!!:)

AMD1800+@2000, Abit nf7-s, Asus G4ti4200 128mb 8x, 512 333ddr, 30 gb Maxtor, Asus 52x, Spire falconrock II (terhelés alatt 42 c), LG Flatron 17'' 700p

(#2) Dirtyz válasza Rolesz (#1) üzenetére


Dirtyz
őstag

OFF
Mondd csak, nem lett volna jó a másik topic, ahova 10 peccel ezelőtt írtál ugyanebben a témában?
ON

Védd a fákat, egyél hódot!

(#3) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

én az epox mellé teszem, mivel az van nekem, és még 2 haveromnak, és mindenkinél kurvajól üzemel, (és szép sárkány is van a dobozán!!! :))
Az abitról csak jókat hallok, tapasztalatom nincs!

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#4) Rolesz válasza Dirtyz (#2) üzenetére


Rolesz
tag

Ne offoljunk kérem!!!
Az másnak a témája volt, ez pedig a sajátomé;]

AMD1800+@2000, Abit nf7-s, Asus G4ti4200 128mb 8x, 512 333ddr, 30 gb Maxtor, Asus 52x, Spire falconrock II (terhelés alatt 42 c), LG Flatron 17'' 700p

(#5) Rolesz


Rolesz
tag

Még annyit hogy egy barton 2500+ lenne hozzá!

AMD1800+@2000, Abit nf7-s, Asus G4ti4200 128mb 8x, 512 333ddr, 30 gb Maxtor, Asus 52x, Spire falconrock II (terhelés alatt 42 c), LG Flatron 17'' 700p

(#6) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Haver omstanában vett NF7-S lapot, még nem jutottam hozzá, de ma/holnap esetleg elkapom, oszt ismerkedek vele egy kicsit. Utána vélemény.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#7) Mosqu!to válasza Rolesz (#5) üzenetére


Mosqu!to
addikt

sztem ne vegyél 2500-as barton-t, azaz ha nem húzod akkor lehet, de azok nem nagyon bírják a húzást! inkább annak az árnak az aráányában 1 XP-t ami T-Bred, legyen B magos!

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#8) AttackR


AttackR
tag

Egyik sem:)

Túl sok a jóból..... túl szép lehet!

(#9) Mosqu!to válasza AttackR (#8) üzenetére


Mosqu!to
addikt

itt 1-2 dolog nem stimmel:
inkább 2*256mb 400mhz brand ram! (húzhatóság miatt ugyanis nemtom h a 333mhz ramot főleg noname-t meddig lehet húzni... sztem semeddig:) )aztán ilyen konfighoz a TI 4200 kevés lesz 1 idő után, a proci és a ram fogja bírni, de a vga hamar kifullud (lásd: jön HL2 Doom3 stb...)
alaplap meg egyéni vélemény, én nem ismerem azt a lapkát

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#10) AttackR


AttackR
tag

Asus a király A7N8X-X-et semmi képpen ne vegyél mert tudja a dual ddr-t igy elvésza az nforce legdőbb előnye, A7V8X jó de kicsit régebbi, A7V8X-X nagyon gynge széria ezért nagyon olcsó de meg ne vedd, A7V600 a nyerő vagy az A7N8X(deluxe) mondjuk az drágább mint a kt600: Tehát: A7v600 a király

Túl sok a jóból..... túl szép lehet!

(#11) AttackR


AttackR
tag

A7n8X-X nem tudja a dual ddr-t

Túl sok a jóból..... túl szép lehet!

(#12) AttackR


AttackR
tag

Nehogymá Abitot vegyél, viszont az epox nagyon jó választás csak a baj hogy nfos2. nekem kt333-as epox van a polcon de nagyon tuti volt.

Túl sok a jóból..... túl szép lehet!

(#13) Rolesz válasza Mosqu!to (#7) üzenetére


Rolesz
tag

Akkor milyen xp procit vegyek?:F

AMD1800+@2000, Abit nf7-s, Asus G4ti4200 128mb 8x, 512 333ddr, 30 gb Maxtor, Asus 52x, Spire falconrock II (terhelés alatt 42 c), LG Flatron 17'' 700p

(#14) Rolesz válasza AttackR (#12) üzenetére


Rolesz
tag

Már bocsi de az nforce2-ről nagyon sok jót hallottam, és amúgyis simán veri a kt333-at;]

AMD1800+@2000, Abit nf7-s, Asus G4ti4200 128mb 8x, 512 333ddr, 30 gb Maxtor, Asus 52x, Spire falconrock II (terhelés alatt 42 c), LG Flatron 17'' 700p

(#15) Rolesz válasza Mosqu!to (#9) üzenetére


Rolesz
tag

A gef4ti4200 128mb 8x szerintem nem olyan kevés egy 2400 xp-hez!

AMD1800+@2000, Abit nf7-s, Asus G4ti4200 128mb 8x, 512 333ddr, 30 gb Maxtor, Asus 52x, Spire falconrock II (terhelés alatt 42 c), LG Flatron 17'' 700p

(#16) bdav válasza Rolesz (#14) üzenetére


bdav
őstag

vagy Epox 8RDA+ vagy 8KRA2 (nForce2 és kt600 chipszet). nForce 2 valamivel gyorsabb. nekem mindig is epox lapom volt és semmi gond nem volt velük. sőt egyikről egyszer véletlenül letört egy kondenzátor, de még mindig működik :))

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#17) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

vegyél 2400+ -os xp-t! mondom mit kell nézni:
vmi ilyesmit látsz majd a procira írva valahol h AHIUB vagy hasonlók, itt a hangsúj azon van h AXXXB legyen! ugyanis az A magos T-Bred kibaszott gyenge, és nem lehet tuningolni!
aztán van rajta vhol 1 hosszú számsor ami kb így néz ki:
XXXXXXXXXXXX26XXXX (nem biztos h ennyi szám van!!! lehet több vagy kevesebb is, a lényeg h vhol a vége felé legyen 26-tól felfele 1 szám, aszem a vége el5 4-el van mindig!) -de a 26 lehet 28-29-30 stb... szal vhol van ilyen, ez azt jeleni hogy meddig bírja a proci a húzást.
procihűtőt nemtom milyet vegyél, mert kérdéses h mennyid van rá! ami aránylag jó, az a Spire FalconRock II, ami kisker brutto 3e ft.
ha nforce2-es lapot veszel, akkor mindenféleképpen 2 ramot vegyél, szal ne 1 db 512-eset, hanem 2db 256-osat, mert így jóval gyorsabb!!! (term bios-ban be kell állítani a dual chanel-t...)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#18) Rolesz válasza Mosqu!to (#17) üzenetére


Rolesz
tag

Köszi, de amikor veszem a procit kérjem meg ez eladókat hogy szedjék ki a dobozból a procit és nézzék meg ezeket vagy hogy gondoltad?

AMD1800+@2000, Abit nf7-s, Asus G4ti4200 128mb 8x, 512 333ddr, 30 gb Maxtor, Asus 52x, Spire falconrock II (terhelés alatt 42 c), LG Flatron 17'' 700p

(#19) Mosqu!to válasza Rolesz (#18) üzenetére


Mosqu!to
addikt

kérd meg az eladót h az adott típusból az összeset rakja eléd h te kiválaszthasd.
hertában tudom h megcsinálják, de ott minden drága( term ha az embernek vannak kapcsolatai...:)) )

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#20) Maso


Maso
csendes tag

Hmmm, én az Epoxot venném (vettem) és havernak is ilyen van, nagyon szeretem, egyedül az ide vezérléssel nem vagyok kibékülve az néha nagyon be tud lassulni. Abitot meg csak akkor vennék, ha nem kellene fizetni érte, mert haveroknak volt kb. 5-6 db ilyen alaplapjuk (különböző típus), nem emlékszem pontosan, de egy sem bírta 2-3 hétnél tovább elfüstöltek, instabilak voltak vagy csak nem mentek rendesen egy márkásabb videókártyával vagy csak egyszerűen ilyen-olyan bajuk volt (szervízben mindig kiderült, h alaplap a ludas) szóval jót én az ismerettségi körömben még nem hallottam róla...

Gigabyte 965P-DS4 ¤ Intel Core 2 Duo 3.15 GHz ¤ 2*1 GB Geil Value DDR2-900 ¤ GlacialTech Igloo 5600 x Sapphire x1900XT 256 MB x Zalman VF900CU x Chieftec 560W

(#21) Cane válasza Rolesz (#15) üzenetére


Cane
őstag

Kevésnek nem kevés, de egy akár csak 4 pipeline-al működő és húzott 9500-ös kártya már észrevehetően jobb eredményt hoz ki a cuccból.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit vagy epox??? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.