Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Isten


Isten
tag

Üdv,

nem, nem félre írás, egy ABIT VA6 alaplapról van szó. (P2 Celeron 533 (12kb L1, 128 MB L2 cache), Slot1, 32MB RAM, 3 GB HDD, S3 Trio64 (2x) AGP VGA)..

Nagyon szomorú vagyok, mert eddig valahányszor Windows 98-at telepíteni próbáltam a gépre, mindíg védelmi hibával vagy egyéb nyalánksággal állt le a gép, ami után mozdulni sem tudott. Konnektorbol ki, bedug, újraindít, semmi. De ha holnap bekapcsolom, menni fog. :(

Mit tegyek? Mitöl akad ki ez a hulladék Windows. Egyébként 98 SE-ről van szó. Linux gond nélkül felcsúszott, de annak, akinek lesz a gép nem tudja használni. A user friendly linuxok meg 32 MB-vel nem hajlandok települni. :(

Mit csináljak? Ez az alaplap sajátja, hogy nem megy rá a 98, vagy én csináltam rosszul valamit?

Lehet, hogy a grafkártya szar??

(#2) Isten


Isten
tag

Vannak tapasztalatai valakinek egyaltalan ezzel a vassal kapcsolatban?

(#3) Isten


Isten
tag

Senki?

(#4) Male válasza Isten (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Nekem ugyanezt játszotta kb egy éve egy Abit BX6-2. Úgy 10-edszerre egyszercsak felment. Fogalmam sincs, hogy mi volt a gond, azóta is rendesen működik, és arra is fel lehetett rakni Lunixot (meg BeOS-t :) ) simán.

(#5) Isten válasza Male (#4) üzenetére


Isten
tag

Remek, akkor csak probalkozzak kitartoan? Es mitol lehet az, amikor a windows vedelmi hibaval leall, hogy utana ujra sem lehet inditani a gepet?? :F

Huh, egyebkent nagyon koszonom a hozzaszolast, mar azt hittem, hogy az en keszulekemben van a hiba. :)

[Szerkesztve]

(#6) Male válasza Isten (#5) üzenetére


Male
nagyúr

Próbálkozni kell :)

Amúgy lehet memóriahiba is. Én is kiszedtem a memóriákta, cserélgettem, stb, a VGA-t is cseréltem, minden felesleges kártyát kiszedtem a gépből, de nem használt. Aztán visszaraktam mindent, mert lelegem lett, és utána második-harmadik alkalommal egyszercsak felment. Meg én felváltva próbálgattam a Win98-at és a WinMe-t is, végül a WinMe ment fel.

''ujra sem lehet inditani a gepet'' Mármint a Reset se megy? Nálam azt játszotta, hogy reset után újraindul, majd amikor a win indulna, akkor fekete képernyő, vacakol egy ideig, végül lekapcsol a monitor... Csak a kikapcsoló gombbal ment a dolog.
Miután sikerült felrakni, le is mentettem gyorsan a telepített win-t, még jól jöhet :)
Azóta egyébként semmi gond, remélem nem is lesz.

Azt egyébként megpróbálhatod, hogy egy másik gépen (minnél jobban hasonlít, annál jobb) rakod fel arra a vinyóra a win-t. Nálam a WinMe túlélte a P3->P4 váltást is (a vinyón, a hangkártyán, és a DVD-n kívül mindent lecseréltem pedig abban a gépben)

Még a végére: Ugyen nincs 512MB-nál több memória abban a gépben? Csak mert azt a Win9x-ek nem szeretik...

(#7) Isten


Isten
tag

Szia,

kossz a biztatast! Nincs tobb memoria a gepben, mint 512 MB, csak 32. :( En is memoriahibara gyanakodtam, az is volt, most egy modullal megy is szepen. Aztan VGA-ra is gyanakodtam es en is szep csutvasz konfiggal (alaplap+proci+ram+vga) megy a cucc. Es furabbnal furabb hibauzeneteket kaptam.

Az ujrainditasi problemam olyan volt egy az egyben, mint a tiednel. Hardver reset utan fekete kepernyo, etc.

Koszonom, hogy megosztottad a tapasztalatodat velem.

(#8) Drótszamár válasza Isten (#7) üzenetére


Drótszamár
őstag

Nem lehet, hogy az alaplapon melegszik valami? Mindíg uyanott hal meg a telepítés?

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#9) Isten válasza Drótszamár (#8) üzenetére


Isten
tag

Csa,

nem, mindig mashol hal le, hol az elejen azzal, hogy nem tud a lemezre irni, kritikus hiba, megkerdi folytatom-e, vagy mar felment a Win, sokadik ujrainditas (meg nem vegleges a telepites) es windows vedelmi hibaval leall. :|

(#10) eziskamu


eziskamu
addikt

Nem lehet hogy a jó öreg abitos kondihibáról van szó? Annó az abit elég szar minőségű kondenzátorokat pakolt a lapjaira(nagy fémhengerek palástjukon műanyag fóliával). Nézd meg a lapot hogy nem e púposak, vagy van-e valami barnás folyadék a tetejükön, valami tv-rádió szerelő meg tudja csinálni.Amúgy nem egy költséges alkatrész csak fontos és be van forrasztva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.