Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) motor


motor
tag

Ha valakinek van tapasztalata ABIT TH7II alaplappal
írja le, mer bármi érdekel. Bugok, rovarok, lepkefing, bármi csak kevés szarpaszarírozás legyen a vége, ha értitek. Szakértő hozzászólvásaitok előre is köszönöm. (Jogdíjat nem fizetek.)

Hejhóóó!

(#2) guest


guest
veterán

Nos, sokat nem tudok mindani... Nekem ilyen deszkám van és semmi baj nincs vele. Nagyon stabil, gyors, tuning-barát, rengeteg cuccost be lehet állítani a BIOS-ban. Az IRQ-kat is elég jól osztotta szét (nem tudom hogy ez mennyire múlik az alaplapon, mindenestre régebben sokat szenvedtem azzal, hogy az istennek sem akarta más IRQ-ra rakni pl. a hangkártyát). Nekem nagyon bejött, jól fogsz vele járni. A legfrissebb BIOS van fenn, eddig bug-ot nem tapasztaltam. Illetve volt valami, de nem tudom ez mennyire az alaplap hibája. Nekem RAID-es van és RAID-re van kötve két vinyó, továbbá egy hagyományos IDE-re (Rack). Egyik boot után pedig gondolt egyet és betette C:-nek a Secondary Slave-re tett vinyót... A BIOS-ban az összes Boot device-ot áttettem RAID-re, így most nincs semmi baj...

prohardver vendég

(#3) laja válasza motor (#1) üzenetére


laja
tag

Szia, javaslom a legujabb hivatalos (38-as sz.) BIOS-t, az elsővel voltak gondok, BIOS-beállitások változtatása után csak szirénázott, nem bootolt stb. A 38-as az újabb Northwood prociknál 1.5 V helyett csak 1.625-öt enged, de nekem van új béta BIOS-om, amivel 1.85-ig mehetsz, igy már biztos megy az 1.6-os Northwood 2.4-en :). Bár nekem még nincs Northwoodom, egy 1.7-est nyomatok 1963 Mhz-en. Ha kell a béta BIOS, irj emilt.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#4) guest


guest
veterán

Nos én úgy frissítettem a BIOS-át hogy egy 2Ghz-s Northwood volt benne és igaz nem ismerte fel, de működött. Frissítés után már sokkal kúltráltabb volt, rögtön felismerte és beállította a procit.

prohardver vendég

(#5) prohardver vendég


prohardver vendég
csendes tag

December óta használok ilyen alaplapot.Volt benne 1,8-as P4,most egy 2 Ghz-s Northwoodot használok.BIOS frissítés és processzorcsere után a boot elakadt 26-os hibakóddal.Ilyen kód az alaplapi leírásban nem szerepel.A csatlakozók átvizsgálása után indult,azóta stabil.Máig sem tudom,mi lehetett a probléma.Ha valakinek van ötlete,írjon.Tudom ajánlani ezt a lapot.Guesttől kérdezem,hogy milyen hűtőt használ és hány fokot mér terhelés során?

(#6) guest


guest
veterán

Nekem ilyen hibát nem csinált, érdekes...

Cooler Master hőérzékelős hűtőt használok (ami a proc. hőmérsékletétől függően gyorsul ill. lassul). Terhelés alatt a venti 3600-on pörög és a CPU közelében 48-50 fok van, míg a rendszert mérő szenzor 30-33 között mozog. Feel-V ház, elég zsúfolt (két vinyó, író, olvasó, Rack, 3 kártya + vid. kártya...)

prohardver vendég

(#7) prohardver vendég


prohardver vendég
csendes tag

Guest!

Meg tudnád írni a hűtőd pontos típusát.Én probáltam Cooler Mastert/hőfokszabályozós,az egyetlen amit leltem a neten Northwoodhoz/,de a hőfok 60 fok felett volt.Az Intel hűtővel alapban 56 fok,pedig nagy házam van,szellős.Jól illeszkedik a hűtő,ezüst pasztát kentem a procira.

(#8) guest


guest
veterán

A típusa DI4-7H53D. Nekem ráadásul sima pasztám van...

prohardver vendég

(#9) FaBatka


FaBatka
aktív tag

Hali!

A laphoz igazán nem sokat tudok hozzászólni, mindössze annyit, hogy tapasztalatom szerint nem igazán örül annak, ha raid vezérlőre IBM vinyót kötünk. Windows alatt gyors fagyáshoz vezet. Ne kérdezzétek miért. Próbáltunk mindent, varázsoltunk hozzá új bios-t de nem segített semmi. Szimpla ATA100 vezérlőn viszont gond nélkül ment az IBM vinyó. A raid-en is ment minden másfajta vinyó.

Hirtelen ennyit...

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#10) motor


motor
tag

Nos eddig semmi probléma.
Mi is az a Intel application accelerator?

Hejhóóó!

(#11) guest


guest
veterán

mar elnezest hogy ezen az oldalon a konkurenciat hirdetem, de a hwsw forumban talalsz egy topicot th7IIes laprol amit teleraktunk rendesen tapasztalatokkal.
van mar egy par oldal :)

prohardver vendég

(#12) guest


guest
veterán

Internet Accelerator néven nekem egy RADI manager-t dobott fel. Elvileg gyorsabban meg stabilabban futkosnak vele a dolgok... Biztos... :) Nekem egy 700 megás film átmásolása másik vinyóra kb. 27 másodperc. (Maxtor, 7200, ATA-100)

prohardver vendég

(#13) guest


guest
veterán

Mármint nem Internet, hanem INTEL, természetesen... :D

prohardver vendég

(#14) motor


motor
tag

Vettem Roger

Hejhóóó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.