Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit th7-ii raid help (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) westlake


westlake
félisten

hali

lenne egy problemam. nem ma kezdtem a tuningot, de egy soha nem latott problemaba botlottam.
amig leghutest hasznaltam, addig 1.625 voltot, es 161 MHz-t tudam adni a procinak (p4 1.6 nw def. volt 1.500) mert folotte elkezdett bekorlatozni a ho miattz aproci. (70 foknal, ha jol tudom)
na, eddig a pillanatig hittem ezt. osszeraktam a vizhutest, es megkuldtem a procit, megadtam neki a 1.9 voltot. a homerseklet nem megy foljebb 48 foknal.
de. ahogy kb. 163 MHz-el hajtottam volna a procit, elkezdett szaggatni az eger cursor, lelassult a gep. namarmos idaig azt hittem hogy ez a korlatozas miatt van,
ugyhogy leghutessel sem szenvedtem tovabb. talalkozott mar valalki hasonlo problemaval?

Play nice!

(#2) westlake


westlake
félisten

helo valaki ide is valaszoljon mar!!!:)

Play nice!

(#3) deepwell válasza westlake (#1) üzenetére


deepwell
aktív tag

nem a korlatozas miatt van :) egyszeruen ennyit bir a procid, esetleg kuld meg 2.1 V al, hatha segit rajta .. de nem ajanlom huzamosabb hasznalatra ... mar mint a 2.1V ot :) en az 1.6 os P4 emet ordasi hutopjevel max 170 FSBn tudtam ugy jaratni, hogy meg nem lassult :) most egy 2.0 as fut 3.3 mon ... amugy a P4 furcsa allatok, sok olyan peldannyal talalkoztam aminek hiaba emelted a feszultseget 1.65 fole nem lett stabilabb, es nem is lehetett jobban huzni, meg 2.1 V al sem :(

Framerate is LIFE !

(#4) deepwell válasza westlake (#1) üzenetére


deepwell
aktív tag

BTW mi koze a kerdesednek az ABIT TH7-II R hez ???

Framerate is LIFE !

(#5) Zoz


Zoz
őstag

Nekem egy 2 Ghz/512/400/1.525V C1-es procim van. 169 FSB-vel stabil (1.65 volt), 170-el se kép se hang, akármennyi feszt kap... melegedés szóba se jöhet, hiszen már bekapcsoláskor letilt...
Szerintem lehet bennük valami órajel korlátozás...

(#6) Elrood


Elrood
őstag

Vagy a procid nem bírja , vagy a csipkészlet.
Tudtommal a i850 hivatalosan csak 100/133-t bír.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#7) westlake válasza deepwell (#4) üzenetére


westlake
félisten

BTW, az meg mi?
erdekes az egesz.
elkezdtem gondolkozni, hogy esetleg a memoria ennyit bir, mivel a vindows magasabb fbs-eknel memory kernel fault hibaval kekre fagy:)
es lass csodat, hat nem nekem is 171 mhz-ig megy, 172-nel mar kekhalal.
gondolkozom, hogy esetleg megbarkacsolom a memory feszultsegszabalyzojat,
es adok neki 2.5 V helyett 2.7-et. remelem nem szall el a memory.
esetleg erdekel valakit az atalakitas?
igazabol az az erdekes, hogy a vr-zone tuningrekordjai kozott talaltam egy olyan wcpuid kepet ahol az fsb 234 mhz. eleg durva. es mindezt egy pc800-as memoryval. vegulis a biosban 250 mhz a max beallithato fsb:)

Play nice!

(#8) Joz76 válasza westlake (#1) üzenetére


Joz76
tag

Én is azt mondom, hogy a proci ennyit bír, és kész. Nekem is vízhútővel megy egy 2A, és alapfeszen 150-ig stabil, ha elkezdem emelni, akkor 155-ig. Nem egy nagy különbség, és biztos, hogy a procinak van vége, mert a ram-ok tesztelődtek másik procival, és simán mennek még többet. Azért szerintem ne légy nagyon elkenődve, hogy a 1,6-os procid csak 2,5-tel megy :DDD

Joz

Joz

(#9) westlake válasza Joz76 (#8) üzenetére


westlake
félisten

171x16 az nalam 2736 MHz:)
egyebkent nem hinnem hogy a proci birja eddig.
azert mert a te procid addig megy, az enyem meg mehet tovabb is.
igazabol ket masik rd ram kellene, vagy tenyleg megforrasztom az alaplapot es megadom a ramoknak 2.7 voltot. azert gondolom hogy a memori nem megy tovabb mert 172 fsb-nel mindig valami memoriahibaval fagy meg a windows.
1.7 voltnal stabil 2.7 GHz-nel nehogymar 1.9 voltal egy mhz fsb-t se menjen feljebb. ja, es a sandrabol is a memory benchmarknal fagy meg.

Play nice!

(#10) westlake


westlake
félisten

meg nem mertem atforrasztani a memory feszultsegszabalyzo ic-et.
szerintem biztos hogy ez fogja vissza a procit, es nem az hogy eddig birta.
addig is a szemelyes rekordom az 1.6a-val

na igen, ide jonne a kep, ha tudnam hogy vagjam be.
a gep ugy dontott hogy ellenall.
valaki arulja el a titkot.

Play nice!

(#11) westlake


westlake
félisten

gyonyorkodjetek, mit tud a th7-II raid, es egy jo 1.6a, nitrohutessel
http://www.vr-zone.com/guides/Intel/Northwood/page5.htm

Play nice!

(#12) deepwell válasza westlake (#7) üzenetére


deepwell
aktív tag

Aruld mar el hogy hogyan sikerult azt a plusz 10 FSB -t elocsalogatnod ??
BTW (mellesleg) mivel hutod azt a szegeny processzort, mekkora feszt adsz neki ? tovabba, a vr-zone -t felejtsd el, azok betegek, az en kingston PC800 as ramjaimnak 513 a vege ... elindulnak 533 is, de ott mar hibaznak rendesen, az 513 meg stabil.

Framerate is LIFE !

(#13) deepwell válasza deepwell (#12) üzenetére


deepwell
aktív tag

bocs arra hogy mivel hutod, ne valaszolj ! :)

Framerate is LIFE !

(#14) westlake válasza deepwell (#12) üzenetére


westlake
félisten

milyen plusz 10 mhz-re gondolsz?
mi a joisten az a btw?????
egyebkent 1.7 voton stabil most, de ha megadom neki a 2.0 voltot, es fullba terhelem sa procit, akkor sem megy a homerseklet 48 fok fole.
lehet hogy jot tett hogy leszedtem a procimagot?:)

Play nice!

(#15) westlake


westlake
félisten

megcsinaltam a memoria feszultsegszabalyzo forrasztasat.
adtam a memorynak +0.3 voltot, es lass csodat a maris at lehet lepni a 171 mhz-s
hatart. meg nem tudom mennyire, es meddig emelhetem a memory feszultseget, de majd leirom a tapasztalatokat.
szal nem a procim birt ennyit. (1600 MHz @ 2780 Mhz)

Play nice!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit th7-ii raid help (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.