Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) miller


miller
tag

Egy ismerősöm alaplapja (Abit ST6) nem indul el és ennek hangot is ad: szirénázik. A ventik felpörögnek, de a monitor már nem kapcsol be!

A következő történt: nem volt elég a 256 MB RAM ezért ez az ismerősöm kb egy hete beletett még 128 MB-ot a gépbe, én tegnap voltam nála az outlook-ot beállítani és észrevettem, hogy induláskor 384 helyett 256-ot ír ki az alaplap (ekkor még ment a gép), na gép kikapcs, memóriák leellenőriz, az utólag beletett memo egyik sarka nem volt benne a slotban teljesen, egy kicsit meg kellet csak nyomni és bepattant a helyére. a Következő indításkor már szirénázott. Ha resetet nyomok akkor hosszan sípol 3-at és elkezd szirénázni + tovább sípol szaggatottan a sziréna alatt.

A gépben levő memóriát, processzort, videókártyát már kipróbáltam egy másik gépben, mind működik! Volt CMOS Clear is.

Mi lehet a gáz? Alaplap? Azzal hogy bepattintottam kinyírtam az alaplapot?

eof()

(#2) I_Am válasza miller (#1) üzenetére


I_Am
veterán

Kivenni nem próbáltad a 128-as modult?

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#3) miller válasza I_Am (#2) üzenetére


miller
tag

Természetesen próbáltam úgy is.

[Szerkesztve]

eof()

(#4) matteo20


matteo20
tag

Az ST6 elég kényes a memória-konfigurációkra---ez alatt azt értem hogy nem mindegy hogy rakod bele a modulokat...
például: nekem volt ilyen lapom.....2X256MB rammal.....na most nagyon nem volt mindegy hogy voltak benne.....próbálgatni kell....sőt még az is előfordult, hogy amikor eladtam, akkor a vevő ugye kipróbálta hogy jó-e....na most mint az állat el kezdett sípolni, no kép a monitoron....és nem lettek átrakva a ramok....erre ugye ő rögtön azt mondta hogy beteg...mondom várjunk azé ezzel és vegyük ki az egyik ramot....elindult....hmmm...mondom akkor most rakjuk vissza csak éppen ne ugyanabba a slotba...láss csodát elindult az 512 rammal is.... azóta is megy.....
ennyit az ST6-ról.....

szóval próbálgasd a ramokat pakolgatni...

Hiba van a Mátrixban?? Format C:!!! :)

(#5) LK válasza matteo20 (#4) üzenetére


LK
addikt

Nekem ugyanez volt a bajom,aztán visszábbvettem a ram időzítéseket és akkor már nem vinnyogott.Tudom,volt cmos clear is.Próbálj biost is frissíteni,és egyetértek az előttem szólóval is.Valamelyik biztosan megoldja a problémáidat.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#6) miller válasza LK (#5) üzenetére


miller
tag

Köszönöm a válaszokat, próbálkozom még.

eof()

(#7) miller válasza miller (#6) üzenetére


miller
tag

Alaposabban szemügyre vettem az alaplapot és úgy néz ki egy kondenzátor megadta magát, a többi kondihoz képest ennek a teteje kicsit kipúposodott.

Hát ennyi, azért kösz mindenkinek... :(

eof()

(#8) gro0ms válasza miller (#3) üzenetére


gro0ms
aktív tag

Nekem az IC7ből kellene kicsikarni egy Bajvanarészegtengerésszel''-t vagy egy ''FürElise''-t Valakinek ötlete? :DDD Milyen ramokat vegyek? :DD

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#9) affli válasza gro0ms (#8) üzenetére


affli
tag

Sztem próbálj meg egy PC66-os sdramot:DD:DD:DD

Retro RULZ:)

(#10) Starsky72 válasza LK (#5) üzenetére


Starsky72
addikt

cimbimnek dettó ez a szirénázós tünete van, viszont azt áruld el légyszi, hogyha nincs kép, akkor hogy a túróban vegyem vissza az időzítést, illetve frissítsek bármit is?:F:U:D

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#11) (Kolombusz) válasza miller (#7) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Régi ABIT lapoknál előfordul púposodás.

(#12) Alex91


Alex91
félisten

Nalam aklor szirenazott, mikor az AGP slotban xarul volt beteve a VGA karesz.
(Amugy aramtalanitas nelkul nem igazan illik a gepbe RAM-okat pakolaszni...)

[Szerkesztve]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13) Starsky72 válasza Alex91 (#12) üzenetére


Starsky72
addikt

''szarul'' alatt mit értesz? memókat már néztem, de a vga pl lötyög benne alapban, csavarral fixálni lehet, inkább ez a gyanús.

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#14) Alex91 válasza Starsky72 (#13) üzenetére


Alex91
félisten

Ugy-ugy, nalam is kimozdult...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#15) Starsky72 válasza Alex91 (#14) üzenetére


Starsky72
addikt

na de mondom, csavarral már nem lötyög. Szal ha berakom, akkor gyakorlatilag olyan 3 cm-t mozog fel-le, csavarral nem mozog. Ki tud ''kopni'' egy agp annyira, hogy már ne érintkezzen valahol 1általán?

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#16) Alex91 válasza Starsky72 (#15) üzenetére


Alex91
félisten

Nalam meg kellett kicsit mozgatni. Volt ugy, hogy kikapcsoltam es a kovetkezo bekapcsnal nem indult el. Szetszed, kicsit megigazit VGA kard, es mar ment is.

[Szerkesztve]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17) Starsky72 válasza Alex91 (#16) üzenetére


Starsky72
addikt

ájjájj, az a baj, hogy már n+1 szer kiszedtem, betettem, megigazítottam.
nincs már ötletem:(:F

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#18) (Kolombusz) válasza Starsky72 (#17) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Más vga-t próbáltál már beletenni?

(#19) Starsky72 válasza (Kolombusz) (#18) üzenetére


Starsky72
addikt

igen, sajnos már ezen is túl vagyok:U

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#20) antikomcsi válasza Starsky72 (#17) üzenetére


antikomcsi
veterán

Csak egy memoriát hagyj a lapban, csinálj egy cmos resetet, és úgy állítsd be mindkét memoria számára optimális időzítést.

Ha bepattan a vga kártya az agp slotba az ott nem mozoghat ~3cm-t fel le.

(#21) Starsky72 válasza antikomcsi (#20) üzenetére


Starsky72
addikt

pedig de, mármint betolom koppanásig, a kártyán már nem látszik ki érintkező és lötyög, mint egy puha pöcs :D
amúgy nála is az volt, hogy működött faszán két modullal, variált valamit egy harmadikkal és azóta sziréna.

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#22) Alex91 válasza Starsky72 (#21) üzenetére


Alex91
félisten

Nalam is volt ilyen, akkor memo modulok is megigazit. (Amugy nekem is altalaban memo piszkalasnal jott ez elo, de rajottem, hogy valoszinuleg lokdostem ilyenkor egy kicsit a VGA kareszt is.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#23) antikomcsi válasza Starsky72 (#21) üzenetére


antikomcsi
veterán

Akkor ''csak'' időzítés-feszültség probléma lehet.

(#24) Starsky72 válasza Alex91 (#22) üzenetére


Starsky72
addikt

jó, hát holnap még akkor szétszedem ízekre, aztán majd meglátjuk.

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#25) Starsky72 válasza antikomcsi (#23) üzenetére


Starsky72
addikt

tehát?

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#26) antikomcsi válasza Starsky72 (#25) üzenetére


antikomcsi
veterán

Tehát, a 3 modul nem bírja azokat az időzítés értékeket, amin a 2 még vígan elment.
Ilyenkor célszerű a leggyengébb modul optimális értékeire állítani a memória késleltetést, és a névleges frekvenciájuk fölé nem menni.

(#27) Starsky72 válasza antikomcsi (#26) üzenetére


Starsky72
addikt

ok, de a harmadik csak próbára volt ott, már csak a két eredeti van benne.
és mondom az is a baj, hogy mivel nuku kép, nem tok állítani semmit.

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#28) antikomcsi válasza Starsky72 (#27) üzenetére


antikomcsi
veterán

#20

(#29) Starsky72 válasza antikomcsi (#28) üzenetére


Starsky72
addikt

túl vagyok rajta ;):D

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#30) antikomcsi válasza Starsky72 (#29) üzenetére


antikomcsi
veterán

Szia!

Van valami változás?

vga slotban, nincs behajolva egy érintkező?

(#31) Starsky72 válasza antikomcsi (#30) üzenetére


Starsky72
addikt

hi

változás nincs, sziréna van :D

a behajlást nem néztem, hétfőn meglesem.
összefoglalva: ha nincs benne memória és vga, első körben a memóriát csipogja a megszokott ütemben, X másodperc múlva, amikor nagyjából a képet várná az ember, elkezd szirénázni. Ha van benne memó és nincs vga, akkor az első ütemes sípolás megszűnik, viszont ugyanabban az időpontban, mint az első esetben, indul a sziréna. Ha vga is van benne, akkor is ez a helyzet. Cseréltem benne procit, bár nem teljesen ugyanolyat, ilyenkor érdekes módon, nincs sziréna, viszont kép sincs. Hétfőn még rakok bele egy ugyanolyan procit, aztán ha úgy sem indul, megy a ..csába :D

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#32) Loha válasza miller (#1) üzenetére


Loha
veterán

Ha úgy szirénázik mint egy mentőautó akkor procihűtés...

(#33) Starsky72 válasza Loha (#32) üzenetére


Starsky72
addikt

felmerült bennem is, de gyakorlatilag már indítás után ugye olyan 4-5 mp-el szirénázik, a borda töve pedig tök hideg. Ugyanaz a hűtés volt a második procin is, ott nem szirénázik:F

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#34) Loha válasza Starsky72 (#33) üzenetére


Loha
veterán

Ha jól tudom a szirénázás azt jelzi, hogy a hardware monitor -nak nem teszik vmi ami általában túlmelegedés, de ebben az estben inkább nem jól felfekvő borda lehet, da akár az is lehet, hogy vmelyik feszültségérték nem megfelelő, magyarul a táppal is lehet vmi gáz...

(#35) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sziasztok!
ABIT ST6 Raid lapba ramcsere volt.
A srác szerint mindent jol csinált mégsem indul neki a gép se az uj se a régi rammal.
Jelenleg itt van nálam a lap+ram+proc.Kiporoltam kompresszorral kifujtam,procit érintkezőket kontakt spray-vel át ''mostam'' száradt egy napig (ámbár a kontakt tisztitó folyadék nem vezető).
Annyit képes csinálni hogy szirénázik,semmi bios csipogás csak sziréna.....(biztos már jönnek érte)
Aminek utána kérdeztem az eset után :
Sztatikus feltöltődés,ram helytelen behelyezés.
Most jutott eszembe hogy a földeletlen konnektor is okozott már érdekességeket nekem anno.

Agp-s karikkal robáltam,másik jol müködő procival szintén,egy pár másik sd rammal szintén,másik táppal is probáltam.
A lap kiszerelve és az ágyra rakva.
Ha lennel egy pci-os videom müködőben akkor esetleg azzal is mint uccsó lehetőség...

Mit hagytam ki??

Bármilyen 5letet szívesen vennék.
Esetleg tipp a szirénázásra?

Hálós köszöNet!

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.